Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları hakkında bilgiler. Ankara Boks,Uçar Gençlik ve Spor Kulübü, uçar boks,ankara Kickboks,ankara Tae Bo,ankara Taekwondo,ankara Savunma Sporları
ANASAYFA | ENGLISH | REKLAM | İLETİŞİMGhost
Ankaradaki Spor Merkezleri Etkinlikler Harita Sporlar Pano Yarışma Forum
MenuBelow
Ghost
 
Arama
Detaylı Arama
Arama
Ghost

kategoriler
Spor Merkezleri
Kategori
Fitness Salonları
Kategori
Bayanlara Özel Spor Merkezleri
Kategori
Çocuk Spor Merkezleri
Kategori
Dans Okulları
Kategori
Power Plate
Kategori
Kişiye Özel Pilates Stüdyoları
Kategori
Pilates - Yoga
Kategori
Personal Training
Kategori
Bowling Salonları
Kategori
Jumping
Kategori
Dalış Merkezleri
Kategori
Fizik Tedavi Merkezleri
Kategori
Kış Sporları
Kategori
Savunma Sanatları
Kategori
Spor Mağazaları
Kategori
Halı Saha
Kategori
Bayilik Veren Spor Merkezleri
Kategori
Havuzlar
Kategori
Spor Okulları
Kategori
bottom
Ghost

Ghost
Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks)
Ghost
YILDIZLAR
» Oyver
Yıldız: 2.50
Ortalama:
2.50
Ghost
FOTOĞRAFLAR
baslik_sol Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) baslik_gecis
indirim_button_left İNDİRİM KUPONU indirim_button_left
baslik_right_bottom
Ghost
Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları
Ghost
Savunma Sanatları Savunma Sanatları
Spor Merkezleri Spor Merkezleri
Ghost
Adres: Uçar Gençlik ve Spor Kulübü - Bülbülderesi cad. 85/10 Küçükesat / Ankara ( İNDİRİM fırsatlarından yararlanmak için AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı belirtiniz. )
İl / Semt: / Küçükesat
Telefon: 0 (312) 431 11 72 - 0 (536) 289 89 44

Bu Mekan AnkaraSporMerkezleri.com Kullanıcılarına İndirim Yapmaktadır. "Ankara Spor Merkezleri'ne Özel" İNDİRİM Avantajlarını Sorunuz!


Adres Tarifi: İNDİRİM fırsatlarından yararlanmak için AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı belirtiniz.
Ghost
Ghost
İLETİŞİM FORMU
Mekan İletişim Form
Mekan Adı Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) - Küçükesat
*Ad
*Soyad
Email
Cep Telefonu Benimle Cep Telefonum Aracılığı ile İletişime Geçin
*Metin
Site Kuralları Site Kurallarını Okudum ve Kabul Ediyorum
  Mesajımın ilgili diğer spor merkezlerine de gönderilmesini ve diğer spor merkezlerinin de bana cevap vermesini istiyorum.(Bu seçeneği seçmeniz alternatifli cevaplar almanız ve karar vermenizi kolaylaştıracaktır.) TAVSİYE EDERİZ.
 
Yukarı
Ghost
GENEL BİLGİ

Uçar Gençlik ve Spor Kulübü


İNDİRİM fırsatlarından yararlanmak için AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı belirtiniz.

Türkiye’nin ve Ankara’nın İlk Özel Boks Salonu

Boksu Olimpik Manada Öğrenmek ve Boksun Masterini/Doktorasını Yapmak İsteyenler Uçar Spor Kulübüne

 

 


 

Uçar Spor Kulübü

Kulübün kurucularından eski milli boksör Ali Uçar ve oğlu, eski milli boksör, boks hakemi ve antrenörü olan Abdullah Uçar ile bir görüşme yaptım. Önce Ali Uçar'ı tanıyalım.

Ali Uçar Malatya'da 1940 yılında dünyaya gelen milli bir boksör. Boksa çoğu milli boksörümüz gibi Vefa Spor Kulubünde ünlü antrenör Adnan Kerse ile başlamış 17 yaşında iken. Ardından başarılarıyla Jandarma Gücüne kadar yükselen bir isim, hatta ordudaki başarılarından dolayı askerliğini 32 ay yapmak zorunda kalmış. Askerlikten sonra Ankara Emniyet Boks Kulubünde başarılarına kaldığı yerden devam eden Ali Hoca'nın tam 8 tane Türkiye Şampiyonluğu bulunuyor, bunlar 51 kg da gelen şampiyonluklar ve 1960'lı yılları domine eden şampiyonluklar bu kiloda..

Hoca,Cemal Kamacı,Celal Sandal(takım arkadaşı), Bülent Kiter gibi pek çok efsane Türk Spor adamıyla antrenman yapma fırsatı bulmuş. Seyfi Tatar gibi bir efsanemizi de tam 5 kez yenme başarısını göstermiş,bunun dışında da Amatör Boks tarihimizde hatırı sayılır isimlerle ringden eli havada ayrılmış. Ali Hoca tam bir Rus Ekolü uzmanı, Ankara'da amatör geçmişi biri olarak diyebilirim ki Rus Tarzı dendiği zaman akla Ali Hoca gelirdi, kendisi bu tarzı öğrenmesini kaliteli antrenörleden olan Emrullah Sultan'a borçlu olduğunu söylüyor. Onun kendisinde çok emeği olduğu ve kendisine göre bir numaralı antrenör olduğunu söylüyor. Aşağıdaki röportajın genç boksörlere ve Ankara'da boks ile uğraşmak isteyenlere çok yararlı olacağını düşünüyorum:

AnkaraSporMerkezleri: Hocam Türkiye'de boksun geleceğini nasıl görüyorsunuz? Sporcular verdiğiniz Rus ekolünün aksine Mike Tyson gibi gücü simge eden isimlere daha çok özeniyorlar,boksörler için tavsiyeleriniz nelerdir?

Ali Uçar: Böyle idealler aslında çok doğru değil gençler için,çünkü boks da savunma olmadan hiçbir şey olmaz,önce savunmayı bilmek gerekir,savunma da sadece gard almak değildir. Gençler hayatlarına dikkat etmeliler,gece hayatı olan,alkol-sigara kullanan kişiler boksör olamazlar,yaptığının bilincinde olan kişilerde boks'un sokak kavgası olmadığını anlarlar.Biz boks'u zorluklar içinde yapıyoruz,zaten yokluğu bilmeyen kişide boks yapamaz ama özel kulüp olarak zor şartlarda antrenmanlar yapıyoruz,bu durumda federasyon çok yetersiz bu yüzden Belediyeler dışında çok iyi görmüyorum boks'un geleceğini.

AnkaraSporMerkezleri:Hocam boks denince insanlarda oluşan şiddet önyargısını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ali Uçar: Boks yüze çalışılan bir spor olduğundan yüze çalışmalar ve yaralanmalar çok olur ama boks'u şiddet olarak gösteren çocuklarımızı ring'de birbirine kırdıran hocalardır,yanlış antrenmanlar ve yanlış yönlendirmelerdir.

AnkaraSporMerkezleri : Boks Federasyonunun profesyonellik şartları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ali Uçar: Yaş sınırlaması olmaması lazım,yaşın küçük yaştaki bir çocuğa önceden jimnastik verilip sonradan boksa başlatılırsa bir yararı olur yaşın,onun dışında yaş sınırlamaması olmaması lazım.

AnkaraSporMerkezleri : Neden Rus-Küba ekolü? Bize bu ekolleri biraz anlatır mısınız? Çalışma stilleri nelerdir?

Ali Uçar: Aslında bu Rus ekolüdür,Kübalılara boksu öğreten Ruslar'dır zaten. Şimdi ben bu ekolü hocam Emrullah Sultan'dan öğrendim,onun dışında yurt dışında Polonyalı,İtalyan antrenörlerle seminerlere katıldım. Rus ekolü müdafaanın ön planda olduğu bir ekoldür,müdafaa da salt gard ile yapılmaz,salt gard durumunda da aldığınız yumruk size zarar verir,bu yüzden ayaklarınız gibi aldığınız gardda sürekli hareket halinde olmalı,beliniz sürekli dönmelidir yumruk atarken. Ben çoğu kişinin yadırgadığı babutlarla(bilek için yararlı olan bir tür sallamalı alet) çalıştırmayı çok severim,bu çalışmayı da bana kazandıran hocam Emrullah Sultan idi,onun dışında yüksek kondüsyon ve ayak hareketleri de Rus ekolünde güçten önce gelir.

AnkaraSporMerkezleri : Profesyonel alanda az boksörümüzün olmasının nedeni sizce nedir?

Ali Uçar: Sadece belli kulüplerin belli sporcularına tolerans gösterilirse olacağı budur. Burada Abdullah Uçar Hoca'da getirilen profesyonellik şartlarından dolayı ilerde federasyon istese de profesyonel olmak için boksör kalmayacağını belirtiyor.

AnkaraSporMerkezleri : Hocam Rocky Marciano'dan tutun Muhammad Ali'ye kadarki boksörlerin zamanlarına tanıklık ettiniz,dünyada ve amatörde favori isimleriniz var mı?

Ali Uçar: Elbette Muhammad Ali,biz onunla büyüdük,amatörde ise en sevdiğim isim Emniyette kulüp arkadaşım olan SSCB zamanı orda büyük kupalar kazanan Nuri Eroğlu'dur.

AnkaraSporMerkezleri : Hocam boksa rakip olarak gösterilen diğer dalları nasıl görüyorsunuz?

Ali Uçar: Ben Kick Boks vs pek sevmem, zaten boks'un temeli olmadan onları öğrenemezsiniz, o sporlar da tekme ve yumruk atabilen herkes başarılı olabilirken boks çok daha fazla teknik ve ayrıntı içermektedir.

AnkaraSporMerkezleri : Hocam kulubünüzde spor yapmak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir?

Abdullah Uçar: Ben 22 sene milli boksör oldum, babamdan dolayı yıllardır boksun içerisindeyim, zaten kulubümüz ilk kurulan özel kulüp Ankara'da. Rus ve Küba ekolünde öncü bir kulübüz, ben Gazi Beden Eğitimi mezunuyum, ayrıca Kick Boks dersleri de veriyorum kulübümüzde, kendi geliştirdiğimiz Türk örf-adetlerimize de çok uygun olan Cenk Sanatı adında bir çalışmayı da yeni yeni başlatmış durumdayız. Herkesi kulübümüze bekleriz.

AnkaraSporMerkezleri : Hocam boksörlerin ağırlık çalışması ve dışarıda kavga etmeleriyle ilgili yorumlarınız nelerdir?

Abudallah Uçar: Boks'un mantığını alan kişi bunun sokak kavgası olmadığını bilir, her sporcu kavga ederek karşısındakine ciddi zarar verebilir ama spor felesefesi bunu asla öngörmez.

Boks ve ağırlık çalışması konusunda ise, boksör elbette güçlü olacak ve iri gözükecektir ama bu çalışmaları maçlarından, katılacağı turnuvalardan önce yapmamalıdır, ölü sezon dediğimiz süreçlerde abartmadan yapmalıdır.

Arkadaşlar 'Uçar Spor Kulübü' eğer Ankaradaysanız kesinlikle uğramanız gereken bir yer, gerek efsane olan hocaları olsun gerek düzgün salonu olsun, gerek samimiyet barındıran ortamı olsun size istediğinizi verecektir, yıllardır zorluklara ve kasti engellere rağmen Amatör Boks'da şampiyonlar yetiştiren bu kulübe kapılarını açtıkları için teşekkürlerimi sunuyorum.

 

 


Uçar Gençlik ve Spor Kulübü, Uçar boks, Ankara Boks, Ankara Kickboks

 

 

Yukarı
Ghost
Ghost
DİĞER BİLGİLER
Ne İçin Uygundur Bayan Kickboks
Boks
Kickboks
Miniklere Taekwondo
Savunma Sporları
Tae-Bo
Taekwon-do
Mekan Özellikleri Boks Ringi
Cafe
Kum Torbaları
Park Yeri
Penchboy
Çalışma Saatleri (Haftaiçi) 10:00 - 22:00
Çalışma Saatleri (Cumartesi) 10:00 - 22:00
Çalışma Saatleri (Pazar) 09:00 - 14:00
Yukarı
Ghost
FOTOĞRAFLAR VE BİLGİ
İNDİRİM fırsatlarından yararlanmak için AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı belirtiniz.
 
Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları
Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları
Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları
Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları Uçar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks) Ankara Boks Uçar Gençlik ve Spor Kulübü | Ankara Kickboks Tae Bo Taekwondo Savunma Sporları
Yukarı
Ghost
DİĞER MEKANLAR
Bu mekanlara da göz atmak ister misiniz?
NeoLife Club
NeoLife Club
Çayyolu
BOB Fitness - Personal Training
BOB Fitness - Personal Training
Çankaya
Sportif Yaşam Kulübü Ümitköy
Sportif Yaşam Kulübü Ümitköy
Ümitköy
Park Life Club
Park Life Club
Çayyolu
Yukarı
Ghost
YORUMLAR
Bu mekana henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
(Yorum yazmak için üye olmanız gereklidir)
Yukarı
Ghost
Giriş - Kayıt
[+] Mekan Ekle
Ghost
Ghost
İş Eleman Portalı
Ghost
Mekan Hızlı Menü
Ghost
Tavsiye Et
Tavsiye
Et
Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Kategoriler
Kategoriler
İletişim Bilgileri
İletişim
Fotolar
Fotolar
Google Map
Google Map
Genel Bilgi
Genel Bilgi
Diğer Bilgiler
Diğer Bilgiler
İngilizce Bilgi
Info
Etkinlikler
Etkinlikler
Foto&Bilgi
Foto&Bilgi
Yorumlar
Yorumlar
bottom
Ghost
Günün Merkezi
Ghost
Oceansa Vip Personal Training - Ümitköy
Oceansa Vip Personal Training
Ümitköy
bottom
Ghost
Günün Yemeği
Ghost
Su Kayağı
Su Kayağı
bottom
Ghost
Ghost
İndirimdekiler
İndirim Verenler
bottom
Ghost

Anasayfa | Kullanım Koşulları | Reklam | Mekan Ekle | Forum | Yardım | İletişim