ANKARA PiLATES Ankara'daki Tüm Pilates Kursları. Pilates Kursu, Pilates Dersleri, Ankara'da bulunan bütün Pilates Merkezleri. Çankaya, Gop, Çayyolu, Ümitköy, Balgat Pilates Merkezleri. Ankara Pilates,Ankara Pilates salonu,Ankara Pilates merkezi
ANASAYFA | ENGLISH | REKLAM | İLETİŞİMGhost
Ankaradaki Spor Merkezleri Etkinlikler Harita Sporlar Pano Yarışma Forum
MenuBelow
Ghost
 
Arama
Detaylı Arama
Arama
Ghost

kategoriler
Spor Merkezleri
Kategori
Fitness Salonları
Kategori
Bayanlara Özel Spor Merkezleri
Kategori
Çocuk Spor Merkezleri
Kategori
Dans Okulları
Kategori
Power Plate
Kategori
Kişiye Özel Pilates Stüdyoları
Kategori
Pilates - Yoga
Kategori
Personal Training
Kategori
Bowling Salonları
Kategori
Jumping
Kategori
Dalış Merkezleri
Kategori
Fizik Tedavi Merkezleri
Kategori
Kış Sporları
Kategori
Savunma Sanatları
Kategori
Spor Mağazaları
Kategori
Halı Saha
Kategori
Bayilik Veren Spor Merkezleri
Kategori
Havuzlar
Kategori
Spor Okulları
Kategori
bottom
Ghost

Ghost
HABERLER

Ghost
Ankara Pilates
Tarih: 23 Ocak 2013

ANKARA PiLATES


Ankara'daki pilates merkezleri için TIKLAYIN

Ankara Pilates

Pilates Videoları

 

Pilates

Joseph Pilates’in “kontroloji” adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir.

Joseph Pilates, egzersizlerini şöyle tanımlamıştı:


“Sadece üç derste farkı hissedecek, on derste farkı görecek ve 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız”.

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilatese göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilates’te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz. Sakatlanmaları zorlaşır. Dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

Her 10 kişiden 8′i, yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorununun etkisi altında kalıyor. Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması ve tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres giderek ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Sonucunda kişilerde sırt ve boyun ağrıları şikayetleri ortaya çıkıyor.
Dikkat Edilmesi Gerekilen Noktalar :

1. Pilates'e başlamadan önce kişiye Postür ( duruş ) analizi yapılarak, varsa duruş bozuklukları tespit edildikten sonra kişiye özgü program dizaynı yapılmalıdır.

2. Pilates mutlaka uzman eğitmen eşliğinde yapılması gereken bir metodtur.

3. Aletli Pilates'e başlamadan önce kişi nefes tekniklerini ve Powerhouse ( karın - merkez bölge ) kaslarını nasıl kullanması gerektiğini Mat üzerinde yapılan birkaç ders ile Aletli Pilates'e hazırlanmalıdır.
Pilates'in Faydaları :

Duruş Bozuklukları :  Duruş bozuklukları, kişinin omurgasındaki bozukluktur. Bunlar Skolyoz, kifoz ve lordoz yada ayak bileklerinde içe yada dışa doğru basma ve kemiğin çıkık olması olarak karşımıza çıkar.

- Pilates, günlük hayatta kullanmadığınız güçsüz kasları da çalıştırarak Omurganızı güçlendirir.

- Pilates egzersizleriyle duruşunuz düzelir ve dik durmanızı sağlar. Bu da çoğu zaman masa başında çalışan kişilerin duruş bozukluklarından dolayı meydana gelen sırt ve bel ağrılarını tamamen ortadan kaldırır.

- Bel fıtığı gibi mekanik problemleri olanlara kesinlikle tavsiye edilir.
Altı Pilates Prensibi

1. Konsantrasyon:

Pilates yaparken hareketlere yogunlaşmak bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasları kullanıp ve hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekmektedir.

2. Kontrol:
Pilates metodunda konrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.

3. Merkezleme:
Pilates metodun'da doğru hareket göbek, bel, ve kalça çevresidir. iç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme esnemeyi ve uzamayı sağlar.

4. Akıcı Hareket:

Hareket acele edilmeden her noktadan tek, tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.

5. Kesinlik:

Hareket belirsizce değil tam yapılmalıdır. Hareketler birbiri ile koordineli olmalıdır.

6. Nefes:

Nefes alıp verme panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamayıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece yapılan nefes verme hareketinde kanımızı tamamen temizlemiş oluruz.

Joseph Pilates' in kontroloji adını verdiği denge, nefes ve egzersiz üçlüsünün bir sentezidir. Pilatese göre hareketlerin merkezi vücuttaki kasların toplamıdır. Bu yöntem, kişinin bütün kaslarını aynı ölçüde ve seviyede koruyarak güçlendirir ve esnetir. Klasik egzersizlerde dengesiz kas oluşumuna neden  olabilecek hareketler yapmak mümkündür. Ancak pilateste aynı durum geçerli değildir.

Joseph Pilates' in “kontroloji” adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir. Joseph Pilates, egzersizlerini şöyle tanımlamıştı: “Sadece üç derste farkı hissedecek, on derste farkı görecek ve 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız”.

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilatese göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilates'te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz. Sakatlanmaları zorlaşır. Dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

Her 10 kişiden 8'i, yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorununun etkisi altında kalıyor. Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması ve tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres giderek ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Sonucunda kişilerde sırt ve boyun ağrıları şikayetleri ortaya çıkıyor. Pilates egzersizleri omurganın daha sağlıklı, vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanmasını sağlıyor. Bunun nedeni Pilates´in çalıştırmayı hedeflediği ana bölgenin karın ve sırt kasları olması. Güçlenen karın kasları, adeta bir korse gibi sizi dik tutuyor, duruşunuzu düzeltiyor ve belinize binen yükü hafifletiyor. Bu aynı zamanda çok daha rahat ve iyi bir şekilde nefes alabilmeniz için de etkili. Tabii, iyi bir duruş, aynı zamanda, daha estetik ve fit görünmek için gerçekten harika bir yol.

Pilates'in en önemli özelliği, tüm vücudu esneterek omurların arasını açmasıdır. Böylelikle vücutta zamanla meydana gelen yığılmaları yok etmektedir. Hatta omurların açılması nedeniyle 2 santimetreye kadar boyun uzaması bile mümkündür.

Eklemlere yük bindirmeden ve içindeki çok ince dokuları yırtmadan kasları çalıştırıyor. Herhangi bir kimyasal madde kullanmadan, böylesine kısa zamanda böyle güçlü ve uzun kaslara sahip olmanızı sağlayabilecek başka bir egzersiz türü yok.

Pilates temel hareketleri için hiçbir alete gerek olmaması, egzersizi hayatınızın içine taşımanızı sağlayacak. Masabaşı çalışan bir kişiyseniz özellikle tavsiye ediyoruz.

Pilates yapmak için çok uygun diğer bir grup ise yaşlılar. Vücudu zorlamayan Pilates, eklem sorunu yaşayan yaşlı kişiler ve osteoporoz sorunu yaşayanlar için son derece ideal.

Tüm bu faydalarını göz önünde bulundurduktan sonra Pilates´in nasıl bu kadar popüler olduğunu anlamak hiç de zor değil. Tüm dünyada, Hollywood starları, ünlü sporcular, işadamları hatta kraliyet ailesi mensupları bile Pilates yapıyor.

Joseph Pilates' in kendi adını verdiği pilates tekniği genel olarak zihin ve beden bütünlüğünü gerektiren denge, nefes ve egzersiz üçlüsünün sentezidir. Pilatese göre hareketlerin merkezi vücuttaki kasların toplamıdır. Bu yöntem, kişinin eklemlerini ve kemiklerini hayat boyu aynı ölçüde ve seviyede korumak için kasları güçlendirir, esnetir ve özellikle karın kaslarını kuvvetlendirir. Joseph Pilates, tekniğini merak edenlere "Sadece üç derste farkı hissedecek, on derste farkı görecek ve yirmi derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız" demişti. Toplamda kırka yakın temel hareketi bulunan bu yöntemin amacı, karın ve sırt bölgesini eşit oranda güçlendirip, vücudunuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmak. Klasik egzersizlerde biçimsiz adele yapısına sebep olabilecek hareketler yapmak mümkünken pilatesle aynı durum geçerli değil çünkü pilates vücuttaki tüm kasları çalışmaya alıştırmanın yanı sıra en çok karın kaslarına yoğunluk verir. Bu sayede duruşunuz düzelir, belinizdeki yük hafifler ve dengeli bir adele yapısına sahip olursunuz.

Pilates son dönemlerin en popüler sporlarından. Biz de size bu sporla ilgili sorularınızın yanıtlarını bulabileceğiniz genel bir rehber hazırladık. Birkaç kitap ve dvd önerimizle evde de Pilates uygulaması yapmanız mümkün…

Pilates’in amacı
Karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmak. Pilates’e göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adele yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilates’te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz.

Yapılan araştırmalara göre her 10 kişiden 8’i yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorunlarıyla karşılaşırmış. Vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları yorgunluk ve strese neden olur. Bütün bunları en etkili şekilde önlemenin yolu Pilates…

Çalıştırmayı hedeflediği ana bölge, karın ve sırt kasları olduğu için omurganın daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Ayrıca tüm vücudu esneterek omurların arasını açıyor. Böylece vücutta zamanla meydana gelen yığılmalar yok oluyor, hatta omurların açılmasıyla boy 2 santimetre kadar uzayabiliyor.

Pilates’in yararları o kadar çok ki…

    Vücuda denge, güç ve esneklik katar.
    Duruş bozukluğuna neden olacak kas iskelet sistemi problemlerinden korur.
    Vücut farkındalığı yaratır.
    Boyun fıtığında, kolda oluşan uyuşma ve ağrıları azaltır.
    Kilo vermeseniz bile vücudunuzu inceltir ve toparlar.
    Kasları uzunlamasına çalıştırır, vücudun dayanıklılığını arttırır ve sakatlığı büyük ölçüde önler.
    Vücudun duruşunu düzeltir.
    Kireçlenme sonucu eklemlerde oluşan problemlerde ağrıları kontrol altında tutar.
    Bel ve sırt ağrılarının oluşmasını engeller.
    Eklem içi sıvıları dengeler.
    Bel fıtığında, bacakta oluşan ağrıları azaltır.
    Gün içinde yaptığımız aktivitelerde, omurgamıza yüklenmeden hareket etmemizi sağlar.
    Skolyoz sorunu çözülür.
    Osteoporoz vakalarında kemik erimesinin önüne geçilir.
    Vücudun her iki yanını eşit oranda güçlendirir.
    Günlük performansınızı arttırır.
    Bilgisayar başında çalışmanın verdiği duruş bozukluklarını giderir ve bunların yol açtığı ağrılardan kurtulmayı sağlar.
    Hücre yaşlanmasının önüne geçer.

Pilates’in altı prensibi
1. Konsantrasyon: Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak, bedenin uyum içinde nasıl çalıştığının ve hangi kasların kullanılıp, hangilerinin kullanılmadığının hissedilmesi gerekir.
2. Kontrol: Pilates metodunda kontrol çok önemlidir. Kontrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması, olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.
3. Merkezleme: Pilates Metodu’nda merkez, göbek, bel ve kalça çevresidir. İç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir ve üst bedenin esnemesini, uzamasını sağlar.
4. Akıcı hareket: Hareketler acele edilmeden, her noktadan tek tek geçerek, ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.
5. Kesinlik: Hareketler belirsizce değil, hakkı verilerek tam yapılmalıdır. Hareket sekansları birbirleri içinde ve birbirleri arasında koordine olmalıdır.
6. Nefes: Nefes alıp verme, derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece, nefes tamamen boşaltılır ve kan temizlenmiş olur.

Pilates’in 3 yöntemi var
Pilates yapılış yöntemlerini üç gruba ayırmak mümkün. Bunlar:
Aletli (reformer,cadillac,trapeze table)
Yer hareketleri (matwork)
Yardımcı aletler kullanılarak yapılan pilates (flexband, top, circle, ahşap bloklar vs)

Pilatesin özelliği nedir?
Bedeni bütünsel olarak ele alıp tüm egzersizleri bütünden vazgeçmeksizin uygulamasıdır. Core adı verilen gövdenin merkezini güçlü tutarak, her harekette bu bölgenin stabilize olmasını ön koşul kabul eder. Yani pilates yapan kişi, önce core stabilizasyonunu çok iyi öğrenmelidir. Pilates nefesi ise uygulamada, core stabilizasyonu ve konsantrasyon için vazgeçilmez bir araç olarak kullanılır.

Bir kasın güçlü olduğu kadar esnek olması çok önemlidir. Pek çok spor yaralanmasının altında yatan ilk neden “güçlü ama esnek olmayan kas”tır. Her zaman bir egzersizin başında ve sonunda germe yapılmasını öneririz. Pilates dersinde baştan sona kadar germe ve güçlendirme kol kola gider. Pilatesin tedavi edici değeri bu kıymetli ikiliyle oluşur.

Pilates kişiye ne kazandırır?
Hem bedensel hem de ruhsal sağlığın tanımı “güçlü ve esnek”tir. Pilates güçlenme ile germeyi birlikte verir. Güçlenmeyi çoğunlukla “izometrik” adı verilen herhangi bir hareketin ortaya çıkmadığı (kasın kasılmış kalması) ve yaralanmaya neden olmayan, çok etkili bir yöntemle uygular.

Pilates makinesi kullanıldığında yaylar ile izotonik denen yöntemi de kullanır. Ancak izotonik kol veya bacak çalışmasında bile gövde kasları izometrik olarak çalışır. Bu nokta pilatesin sihrini açıklar.

En ufak bir ayak egzersizinde bile Core (karın ve bel) kasları izometrik olarak çalışmak zorundadır. Pilatesin “daraltan egzersiz” olarak ünlenmesi bu nedenledir. Kişinin gövdesinde birkaç haftada belirgin bir daralma görülür. Yağ kütlesi azalırken, kaslarda ince uzun bir gelişmeye neden olur.

Pilatesin boyu uzattığı doğru mu?
Omurgayı destekleyen kaslara kazandırdığı güç nedeniyle kişinin kullanamadığı boyu ortaya çıkarır. Yani omurga çevresine kazandırdığı form nedeniyle kişinin boyu 2-5 cm kadar uzamış görünür.


Kimler pilates yapabilir?
Pilates programı kişiye özel yazıldığı için hareket edebilen ve akli dengesi yerinde olan, 7 yaşından itibaren herkes pilates yapabilir. Özellikle ağır egzersizin sakıncalı olduğu; kalp ve kas hastalıkları olan, osteoporoz ve romatizmalı hastalarda kas gücünü korumak ve kazanmak için ideal bir egzersizdir.

Burada önemli olan yeterli eğitim, donanım ve deneyime sahip bir eğitmendir. Pilates yapmak isteyen ve bir hastalığı olan kişinin bu hassas noktayı iyi araştırmasını öneriyorum.

Gebelik öncesi pilatese başlamış anne adayları gebelik süresince pilates yapabilirler. Bu egzersizler anne, bebek ve doğum-doğum sonrası için yararlıdır.


Kimler pilates yapamaz?

Akut hastalık tablosu olanlar, temel hareket kabiliyetini kaybetmiş kişiler (felç, kol veya bacak noksanlığı, akut kırıklar), akıl sağlığı yerinde olmayan insanlar.

Pilatesin kadının seks hayatına ne gibi bir etkisi var?
Pelvik taban kaslarına yaptığı yatırım nedeniyle bu kaslar çok güçlenir. Tabular nedeniyle pek söz edilmese de, özellikle kadının seks hayatındaki başarısı ve mutluluğunu artırır. Ayrıca yaşa bağlı olarak gelişebilen stres inkontinansının (idrar kaçırma) önlenmesi ve tedavisinde çok etkilidir.

Pilates hangi rahatsızlıkların tedavisinde öneriliyor?

Pek çok omurga hastalığı (bel ve sırt fıtığı, skolyoz, kifoz), duruş bozuklukları, osteoporoz, spor yaralanmaları ve ortopedik operasyonlar sonrası güçlendirme programlarında güvenilir ve etkili bir tedavi aracı olarak kullanılıyor.

Biz, tıbbi bir ekip olarak pilatesi tamamlayıcı tıp değil, tedavi amaçlı bir direkt araç olarak kullanmaktayız.

Pilatesi bugün artık erkekler de tercih ediyor. Nedenini neye bağlayabiliriz?
Kası güçlendirirken esnetmesi, yağ kütlesini azaltırken kas kütlesini artırması, bedenin tamamını güçlendirmesi nedeniyle sportif performansı ve sportif başarıyı artırması nedeniyle, erkekler tarafından giderek daha fazla tercih ediliyor.

Yine bel ağrısı, diz-omuz gibi eklem sorunu nedeniyle aktif spor hayatına ara vermiş erkek hastalar da pilatesi tedavi edici ve alternatif spor seçeneği olarak kullanıyorlar.

Pilatesin bugüne dek “kadın sporu” olarak düşünülmesinin nedeni neydi sizce?
Bugüne kadar zayıflatıcı, daraltıcı etkisinin ön planda tutulması buna neden olmuş olabilir. Ayrıca uzaktan bakınca zorlayıcı görünmemesi, top gibi basit ekipman kullanılması, hafif bir egzersizmiş izlenimi yarattı. Giderek daha fazla insan detayda ne kadar zor olduğuna tanıklık ettikçe ve reformer, cadillac, chair gibi makinelerin kullanıldığını gördükçe bu izlenimi değiştirmiş durumda.


Siz pilatesle tanışmanızdan sonra kendinizde ne gibi değişimler gözlediniz?
İlk seanslardan itibaren kaslar ve eklemlerde rahatlama, ağrıda azalma, hareket kabiliyetinde artış, masaj yapılmış gibi bir dinginlik hissedilir. Ben, 10 seanstan itibaren bedende daralma ve duruşta düzelmeye tanık oldum. Nefesi etkin kullanmakla akciğer ve solunum kapasitemde artışa da tanık oldum. Adım boyum uzadı ve yürüyüşüm değişti.

Pilates tüm dünyada kabul gördügü üzere fizyoterapi temelli  bir rehabilitasyon yöntemidir. Bir spor branşı degildir müsabakası hakemi sporcusu yarışması uluslarası kuralları yoktur olmasıda mümkün degildir tüm dünyadada bu şekilde kabul görmektedir. kas ve iskelet sisteminde oluşabilecek problemleri engellemek için koruyucu olarak uygulanabilecegi gibi kas ve iskelet sisteminde meydana gelen problemler(belfıtıgı ,boyun fıtıgı, boyun düzleşmesi, skolyoz,kifoz,lordosis vb)  sonrasıda doktor ve fizyotersapistlerin tedavileri ardından tedaviyi destekleyici amaçlı egzersizlerin sürekli hale getirilmesi amacıyla uygulanabilmektedir.

Peki öleyse nedir bu pilates:

100 yıllık bir geçmişi olan pilates, Joseph Pilates tarafından geliştirildi. Çocukluğunu astım ve romatizma gibi hastalıklarla boğuşarak geçiren Joseph Pilates, tüm sorunlarına rağmen vücut geliştirmeye büyük ilgi duymuş ve boksörlük ve koruma eğitmenliği yapmış. Doğu formunda egzersizler üzerinde çalışmalar yapmış ve bu çalışmalarını fizyolozi ve hareket bilimleriyle birleştirerek Pilates metodunu oluşturmuş. Pilates kendi metodunu kontroloji olarak adlandırmıştır. Birinci Dünya Savaşı kamplarında hastabakıcı olarak çalışmış ve buradaki askerlere kendi geliştirdiği teknikleri öğretmiş. Yatarak tedavi gören hastalar için geliştirdiği ve modern egzersiz ekipmanlarının öncüsü olan ekipmanlarla yatan hastalara yatakta egzersiz yapma imkanı sağlamıştır. Bu şekilde hastaların yaralı dokularının sabit kalması sağlanarak yatak istirahati döneminde kendi kendini mobilize etme imkanı, kaslarını kuvvetlendirme imkanı ve bu sayede fiziksel uygunluk düzeyini koruyabilme imkanı oluşturulmuştur.Bir grip salgınında İngiltere`de pek çok kişi hayatını kaybederken, kampta yaşayanların hiç etkilenmemesi üzerine "pilates" tanınmaya başlamış. Daha sonra kendi tekniğini geliştiren Pilates, 1926`da Amerika`ya göç etmiş ve New York`ta bir stüdyo açmış. Joseph Pilates "10 seansta farkı hissedeceksiniz. Yirmincide farkı görecek ve 30. seansta tümüyle yepyeni bir vücuda sahip olacaksınız" diyor.

Pilates’e göre: devamlı, düzenli ve akılcı bir şekilde yapılan vücut geliştirme sayesinde günlük işlerimizi daha kolay, daha doğal ve daha doyurucu bir hale getirebiliriz.Egzersiz salonlarında verilen egzersiz programları kas kuvvetini devamlı korumayı ve kuvveti sürekli artırmayı özendirici bir eğilim gösterir. Bu şekilde: kuvvetli kaslar daha kuvvetli, zayıf kaslar daha zayıf hale gelir. Pilates metodunda ise bunlara zıt olarak sonuçlar geç dönemlerde ortaya çıkar. Fakat yararları oldukça açık ve nettir. Ayrıca Pilates yönteminde egzersizlerle elde edilen sonuçlar, egzersizler bırakıldıktan sonra da devam eder.

Tüm dünyada büyük ilgi uyandıran Pilates,son yıllarda ülkemizde de çok popüler. Yaralanma riskini ortadan kaldırması ve çok az enerji harcayarak uygulanabilmesi,bu metodun  7`den 70`e geniş bir yaş aralığında yapılabilmesini sağlıyor.

Farklı bir felsefe pilates:

Pilates’e göre: devamlı, düzenli ve akılcı bir şekilde yapılan vücut geliştirme sayesinde günlük işlerimizi daha kolay, daha doğal ve daha doyurucu bir hale getirebiliriz.Egzersiz salonlarında verilen egzersiz programları kas kuvvetini devamlı korumayı ve kuvveti sürekli artırmayı özendirici bir eğilim gösterir. Bu şekilde: kuvvetli kaslar daha kuvvetli, zayıf kaslar daha zayıf hale gelir.Pilates metodunda ise bunlara zıt olarak sonuçlar geç dönemlerde ortaya çıkar. Fakat yararları oldukça açık ve nettir. Ayrıca Pilates yönteminde egzersizlerle elde edilen sonuçlar, egzersizler bırakıldıktan sonra da devam eder.
 

Neden Pilates?

İstatistikler,her 10 kişiden 8`inin,yaşamının bir döneminde,iskelet ve kas sistemi sorunun etkisi altında kaldığını gösteriyor. Pilates egzersizleri omurganın daha sağlıklı olmasını,vucudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanmasını sağlıyor.Pilates`in en önemli özelliğı,tüm vücudu esneterek omurların arasını açması.

 

bigpane_bottom
Ghost
Son 15 Haber
16 Ocak 2014 Ankara Spor Salonu
25 Şubat 2013 Çukurambar Spor Salonu
23 Ocak 2013 Ankara Pilates
16 Mayıs 2012 Eryaman Pilates
11 Mayıs 2012 ERYAMAN SPOR SALONLARI
11 Mayıs 2012 ERYAMAN SPOR MERKEZİ
11 Mayıs 2012 ERYAMAN SPOR MERKEZLERİ
11 Mayıs 2012 ERYAMAN SPOR SALONU
15 Haziran 2011 Ankara Fitness
01 Haziran 2011 Ankara Extreme
06 Aralık 2010 Hamile Pilates
10 Ağustos 2010 Hidayet Türkoğlu
03 Ağustos 2010 Ankara Tenis Kulüpleri
03 Ağustos 2010 Ankara Tenis Dersi
03 Ağustos 2010 Ankara Tenis Kursu
01 Temmuz 2010 Spor Merkezleri Rehberi
02 Mart 2010 Spor Merkezleri
15 Şubat 2010 Dolphin Spor Eryaman
24 Aralık 2009 Nebi Vural
03 Aralık 2009 Life Time
07 Ağustos 2009 Oranium Sports 7/24
17 Nisan 2009 Trekking
17 Nisan 2009 Buz Hokeyi
16 Nisan 2009 Binicilik Nedir?
16 Nisan 2009 Yeni Merakımız Yelken
15 Nisan 2009 Yoga'nın Faydaları
« Tüm Haberler
Ghost
Giriş - Kayıt
[+] Mekan Ekle
Ghost
Ghost
İş Eleman Portalı
Ghost
Günün Merkezi
Ghost
Dolphin Sağlıklı Yaşam Kulübü - Eryaman
Dolphin Sağlıklı Yaşam Kulübü
Eryaman
bottom
Ghost
Günün Yemeği
Ghost
Yüzme
Yüzme
bottom
Ghost
Ghost
İndirimdekiler
İndirim Verenler
bottom
Ghost

Anasayfa | Kullanım Koşulları | Reklam | Mekan Ekle | Forum | Yardım | İletişim