100. YIL SPOR SALONU, FİTNES, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

blog yazısı ekle !

100. YIL SPOR SALONU, FİTNES, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

100. YIL SPOR SALONU, FİTNES, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME


Spor Salonlarında Zayıflama Egzersizleri Nelerdir?

Spor salonuna gitmek için sebebiniz fazla kilolardan kurtulmaksa hedefinizin ilk aşamasını gerçekleştirmişsiniz demektir. Ancak spor salonuna giderek kilolardan kurtulmuş olmazsınız. Bu durumda ihtiyacınız olan yapacağınız çalışmalar konusunda profesyonel yönlendirmedir. Ancak spora başlamadan önce bir doktor kontrolünden geçmeniz gerekir. Hamileler için doktor tavsiyesi hayati önem taşar. Uygun görülmesi durumunda spora başlanır. Vücudunuza ve kas sistemlerinize göre hazırlanan kişiye özel program ile yoğun bir spor süreci başlar. Zayıflama da etkili olan egzersizleri detayları ile inceleyelim:

Step aerobik ile hızlı kilo vermek isteyenler için idealdir. Bu egzersiz ile 750 kalori yakmak mümkün. 60 dakika boyunca ritimli yapılan step aerobik ile hızlı kilo vermek artık çok kolay. Çeşitli hareketler ile bütün kaslar çalıştırılır. Özellikle de kadınların büyük sorunu olan göbek, basen, bacak gibi bölgelerdeki yağ yakımını hızlandırır. Yani bölgesel zayıflama sağlar.

Zayıflama sürecinde en çok ihtiyacınız olan motivasyonu yoga ile sağlayabilirsiniz. Yoga da hareket kısıtlı olduğu için yaklaşık 200 kalori yakımı gerçekleşir. Yine 60 dakika içerisinde gerçekleşir. Bedensel rahatlanın yanı sıra zihinsel rahatlamaya da ihtiyaç vardır.

Aletli egzersizler içerisinde kürek çalışmaları yine oldukça fazla kalori yakmayı sağlar. Bu yüzden çok tercih edilir. Hemen hemen bütün spor salonlarında bulundurulur. Ayrıca bay ve bayan herkes kürek aletini spor yaparken kullanabilir.

Zayıflarken eğlenmek de önemlidir. Yukarıda saydıklarımız içerisinde eliptik bisiklet belki de en eğlenceli olandır. Kalori yakmak için farklı hareketler yapmak şarttır. 60 dakika da 650 kalori yakmak eliptik bisiklet ile gerçekleşmektedir. Günümüzde spor aletleri içerisinde en popüler olandır.

Bisiklet, Zayıflama egzersizleri arasında en eski olan yöntemdir. Eski bir yöntem olmasına rağmen etkisi oldukça yüksektir. Bisiklet egzersiz aleti kullanım kolaylığı sağladığından Özellikle de kadınlar arasında yaygındır.

Dans etmenin zayıflama da etkili olduğunu biliyor muydunuz? 60 dakika içerisinde 850 kaloriye kadar yakmak her kilolu insanın hayalidir. O zaman bulunduğumuz yer de veya spor salonunda dans ederek zayıflayabiliriz.

Kilo verirken kuvvetinizin de artmasını sağlamak için ağırlık çalışmalısınız. Böylece kasların dayanıklılığı ve gücü korunarak vücudu geliştirmek mümkündür.

Kadınlar zayıflama egzersizleri tercih ederken daha kıvrak ve esnek çalışmalara yönelir. Erkekler daha çok ağırlık ve güç gerektiren çalışmalara yönelir. Kickbox erkeklerin zayıflama egzersizlerinin başında gelir.

Bu yukarı da saydığımız bütün egzersizlerin tek adresi 100. Yıl semtinde bulunan spor salonlarında mevcuttur. 100. Yıl semtindeki spor salonlarının ortak özelliği insanların kendilerine belirlediği hedefe ulaştırma da rehberlik etmek ve onlara destek olmaktır. Belki de birçok insan bu desteği alamadığı için spor yapmaktan vazgeçmiyor mu zaten.

Spor Yaparak Daha Hızlı Nasıl Zayıflarız?

Basit egzersizler ile zayıflamayı geniş zamana yaymak yerine bu süreci hızlandırmak isteyenlere bilimsel önerilerimiz olacaktır. Spor yaparak hayatınız değişecek dış görünüşünüzün yanı sıra iç sistem de güçlenerek yenilenecektir. Öyleyse spor yaparak hızlı zayıflama konusundaki önerilerimize bir göz atalım:

Fitness: fitnessin olmadığı bir spor dalı düşünülemez. Her kasın çalıştırılması ve uzun vadede kondisyon kazandırılır. Tek başına Fitness egzersizleri hızlı kilo vermede yeterli olmaz. Kişinin beslenme alışkanlıklarını da gözden geçirmesi gerekir. Kaç yaşında olursanız olun fitnesse başlamak için geç değildir. Düzenli hormon salgılanmasını sağlar. Mesela testesteron, ostreojen, endorfin. Ayrıca metabolizma sistemini hızlandırır. Kalp sağlığı için önemlidir. Damarların güçlenmesi ile kalbe pompalanan kanın temiz miktarı artar. Böylece vücut sisteminin sağlıklı olması hızlı zayıflamayı sağlar.

Fitness ile vücut sisteminin düzene girerek çalışmasını sağlar. 100. Yıl spor salonlarında zayıflamak öyle yüzeysel programlar ile yapılmamaktadır. Kişinin kilolarının ne kadarı yağ ne kadarı kas olduğu ölçülür. Daha sonra zayıflama süreci başladığında hızlı gelişen bu süreçte yağdan mı kaslardan mı zayıflama gerçekleştiği uzman gözetiminde gerçekleşmektedir.

Düzenli kalori yakımına dikkat etmek gerekir. Mesela Fitness ile her gün düzenli kalori yakarak alışkanlık haline gelen durum vücuttaki sistemce daha çabuk hale dönüştürülür.

Pilates: Pilates ortaya çıktığı zamanlar da fizik tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise fizik tedavinin yanı sıra spor faaliyeti olarak da tercih edilmektedir. Pilates hareketlerinde uyum vardır. Hem bedenin hem de zihnin uyumlu çalışması gerekir. Aynı zaman da hareketlerinde uyumlu ve eş zamanlı yapılması gerekir. Böylece hareketsiz kas, çalışmayan bölge kalmayacaktır. Zayıflamanın temel kuralı olan hareket et, spor yap anlayışına birebir uymaktadır. Pilates ile fazla kilolara elveda edin.

Vücut geliştirme: sağlıklı bir zayıflama istiyorsanız dumbell, bar ve ağırlık makinelerini içeren bir program oluşturulmalıdır. Böylece vücut standart kalıplardan çıkarak daha aktif bir sürece girer. Zayıflamak için vücut geliştirme de spor salonunu tercih ederek çalışmalar esnasında yardım alabilirsiniz. Programlara alışmanızın kolaylaşacağı gibi giderek artan ağırlık kaldırma da yardım alabilirsiniz.

Ağırlıkları kaldırıp derin nefes alıp vermek etkili bir yöntemdir. Oksijen alıp karbondioksit vermek yağların yakımında başarılı olacaktır. Çalışmalar sırasında sağlığınıza dikat etmeniz gerekir. Hızlı zayıflamak uğruna aşırı ağırlık çalışmaları veya çalışmalara ara vermeden devam edilmemelidir. Bu durumda kaslara ciddi zararlar verilebilir.

Yukarı da saydığımız sporları düzenli bir şekilde yaprak hızlı zayıflayabilirsiniz. Bazen evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. İş veya zaman sorunu çalışmaların aksamasına neden olmaktadır. Bulunduğunuz yerdeki imkanlar ile basit egzersizleri yapabilirsiniz. Böylece günlük yakmanız gereken kaloriyi harcayarak vücudun gevşemesine fırsat verilmemelidir. Öyleyse günlük hayatımızın içinde yapabileceğimiz basit egzersizlere göz atalım:

Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçektir. Ancak bu kolaylık çoğumuzun tembelleşmesine neden olmaktadır. Mesela asansörler. Birçoğumuz sağlıklı olduğu halde asansör kullanma alışkanlık haline gelmiştir. Bunun yerine merdivenlere yönelmek daha akıllıca bir çözüm olacaktır.

Gün içerisinde kaybettiğiniz enerjinizi tekrar kazanmak için hayata küçük bir mola vererek tüketilmesi gereken öğün için duraksarız. Ancak öğün sonrasında oturarak besinlerin yağa dönüşüp kiloya yol açması yerine kısa mesafeli yürüyüşler ile enerjiye dönüştürmemiz gerekir.

Eğer çalışma ortamınız oturur pozisyon da ise sandalyeniz de kalkın ve kısa bir tur atın. Aynı zamanda bol miktarda su tüketin. Böylece oturmaya bağlı oluşabilecek metabolizma çalışmaya başlayacaktır.

Kısacası hayatımızın her alanında spora yer vermeliyiz. Eğer nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız 100. Yıl Spor Salonlarında eğitmenlerden destek alabilirsiniz. Vücut geliştirme gibi ağır spor çalışmalarından tempolu yürüyüş gibi basit egzersizlere kadar spor adına a'dan z'ye her şeyi bulabilirsiniz. Artık bütün bahaneleri ortadan kaldırın ve 100. Yıl semtindeki size yakın bir spor salonuna başvurunuzu yapın. Hayal ettiğiniz bedene kadar incelin ve o çok beğendiğiniz elbisenin içine rahatça sığın. Aslında bu söylediklerimizin formülü çok açık. Spor yapmak. Zaten zahmet verilmeden hiçbir zafere ulaşılmaz. Spor yaparak dökeceğiniz her bir damla ter azminizi artıracak ve zirveye bir adım daha yaklaştıracaktır. Sadece spor yapmak için sor salonları tercih edilir gibi yanlış düşünceler unutulmalıdır. Grup çalışmaları ile yeni insanlar tanıyıp uzun vadeli arkadaş çevresi edinebilirsiniz.