BAHÇELİEVLER SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

blog yazısı ekle !

BAHÇELİEVLER SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

BAHÇELİEVLER SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

Sağlıklı bir hayat yaşamak için sporun önemi sürekli olarak uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır. Ancak aşırı sanayileşme, yüksek binaların yaşam alanlarımızı daraltması sonucunda spor yapmak için alternatif alanlar oluşturulmuştur. Bunların başında spor salonları gelmektedir. Spor salonu: Fitness, Pilates, vücut geliştirme gibi spor branşlarının rahat ve uygun ortamda yapılabildiği alanlardır. Aynı zamanda spor alet ve cihazları ile ortam da spor yapma imkânı artırılmaktadır.

Spor salonları açık spor salonu ve kapalı spor salonu olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. İklim değişimlerinden etkilenmeden her mevsim spor yapma imkânı sağlayan kapalı spor salonlarının yanı sıra, güneşin tepe de ışıl ışıl parladığı güzel günlerin tadını spor yaparak çıkarmak isteyenler için de açık spor salonları hizmete sunulmaktadır. Ülkemizde şehirlerin sahip olduğu imkânlar doğrultusunda farklı büyüklükte spor salonları bulunmaktadır.

Ankara gibi önde gelen şehirlerimiz de spor salonlarının sayısı artmaktadır. Çeşitli semtlerde bulunan tam donanımlı büyük spor salonu olduğu gibi küçük spor salonları da mevcuttur. Bahçelievler Spor Salonu ile Ankaralılar spor yapmama tembelliğine son vermektedir. Çünkü çok geniş spor branşlarının aynı çatı altında birleştirilmesi ile herkesin ilgisini çekerek cazibe merkezi olmaktadır. İster çocuğunuz ile ister arkadaşlarınız ile isterseniz de akrabalarınız ile gelerek sağlıklı yaşam için düzenli adımlarınızı Bahçelievler Spor Salonunda atın. Yüzme havuzları, sauna, cafe gibi dinlenme alanları spor severlerin vazgeçilmezi olmaktadır.

Spor Salonu Egzersizlerinin Vazgeçilmezlerinden; Fitness

Sağlıklı olmanın ilk adımı düzenli egzersizler ile başlayan spor çalışmalarıdır. Bu durumda herhangi bir spor dalına geçiş için Fitness şarttır. Fitness, fit bir vücuda sahip olmak isteyenlere form kazandıran egzersizler bütünüdür. Fitnessin sahip olduğu çalışmalar kişinin bedenini yormadan veya güç harcamadan yapacağı basit egzersizlerdir. Bu durumda kişi sağlığını korumak, hastalık riskini yok etmek için Fitness egzersizleri yapar.

Diğer spor dallarından farkı: vücudun şekillenmesi veya kaslarının güçlenmesi adına yapılırken fitnessin böyle bir amacı yoktur. Sadece tembellik ve hareketsizliğe karşı kişinin hareket sayısını artırır. Böylece kan dolaşımını hızlandırır. Damarlarda dolaşan oksijen miktarı artarak kişinin kalp hastalığı riskini ortadan kaldırır. Yani sağlığını korumuş olur. Düzenli Fitness yani hareket etmek sarkmaları önleyerek sıkı bir görüntü sağlar.

Fitness çalışmaları aletli ve aletsiz egzersiz olmak üzere iki farklı çalışma grubunu içerir. Aletsiz egzersizlere örnek olarak yürüyüşler (hızlı ve yavaş tempolu), koşu, kardiyovasküler çalışmalar verilebilir. Fitness egzersizleri ile beden incelerek zarif bir görüntüye kavuşursunuz.

Spor Salonunda Eğlenerek Spor Yapmanın Adı: Pilates

Eskiden spor yapmak birçok kişi için sıkıcı ve eziyete dönüşmüştü. Ancak zaman içinde bu anlayışı yıkmak adına daha farklı spor dalları ülkemize tanıtılarak sporu daha eğlenceli bir aktiviteye dönüştürmek istendi. Bahçelievler Spor Salonu da spor dallarından Pilates ile eğlenerek spor yapmayı mümkün hale getirdi. Yüksek seste canlı ve hareketli müzik ile spor yapmanın diğer adı Pilates oldu. Böylece vücudunuz da bulunan büyük ve küçük kas gruplarını eğlenceli bir ortamda çalıştırabilirsiniz.

Pilates de bulunan yoga hareketleri ile kişinin yaşam enerjisini de arttırmak hedeflenir. Aynı zamanda duruş bozukluklarını giderme de etkili egzersizleri içerir. Böylece Pilates egzersizleri ile çalışmayan kas, güçsüz kemik kalmayacak. Vücudun kas sistemini bölgesel çalıştırarak tembel sistemi engellemektedir. Aynı zamanda dansın esnek ve kıvrak hareketleri de pilatesin eğlenceli kısmıdır. Esneklik ve dayanıklılığı artırmak artık çok kolay.

Pilates basit hareketleri içermesi bakımından küçük bir spor dalı olarak görülmemelidir. 500 çeşit hareket aralığı ile geniş yöntemler içermektedir. Sadece dünya da değil ülkemizde de Pilates severler gün geçtikçe artmaktadır. Bu durumda Bahçelievler Spor Salonu eğitmenlerinin bilgi ve tecrübesi Pilates severleri tatmin etmektedir.


Spor Salonunda Vücut Geliştirme İle Kusursuz Bir Görüntü

Spor salonunda erkeklerin zaman harcadığı kadar kadınlar da zamanlarını değerlendirmek isterler. Özellikle de vücut geliştirme egzersizleri ile bedenlerine gereken önemi vermekteler. Fazla kiloları atmak, yağ yakmak, kasları güçlendirmek için yapılabilir. Aynı amanda aşırı kilo eksiği olanlar içinde beslenme programlarında egzersizler ile birleştirilmektedir. Kadınlara yönelik ağırlık çalışmaları da uygulanmaktadır.

Vücut geliştirme, ortaya çıktığı zamanlarda daha çok kasların güçlenmesi için tercih edilirdi. Günümüzde sporun yanı sıra oyuncular, sanatçılar ise görüntünün kusursuz olması için spor salonuna akın etmekteler. Böylece düzenli yapılan vücut geliştirme egzersizleri görüntüdeki kusurları ortadan kaldırmaktadır.

Spor salonunda bulunan diyetisyenler ile sporun sağlıklı devam edebilmesi için kaybedilen enerjinin kazanılmasına yönelik beslenme programları hazırlanmaktadır. Aşırı spor yaparak bilinçsiz zayıflamanın getireceği riskler ortadan kaldırılmaktadır.

Vücut geliştirme gibi ağırlık çalışmalarının yoğun olduğu spor dallarında evde çalışmak sakatlanmalara ve bilinçsiz yapılması ile zaman kaybına yol açacaktır. Spor salonunda alacağınız profesyonel destek ile hedeflerinize daha kısa süre de ulaşabilirsiniz. Ayrıca profesyonel eğitmenlerin sporculara vereceği motivasyon ile moraliniz daima düzgün olacaktır. Böylece spor sürecinin usanma, eziyet gibi hayal kırıklıklar yaşanmayacaktır.

Bahçelievler Spor Salonuna gelerek karar verdiğiniz spor dalının çalışma sürecini eğitmenler tarafından belirlenir. Yani belirli bir akış doğrultusunda egzersizler ve teknik hareketler gerçekleştirilir. Başlangıç vücudun ısınması ve kasların uyarılması için basit tarz da egzersizlerdir. Bu egzersizler de teknolojinin son harikası olan koşu bantları tercih edilir.

Isınma hareketlerinin ardından eğitmenlerin önerisi kişinin isteğine göre kasların dayanıklılığı için ağırlık çalışmaları yapılabilir. Veya Fitness ile vücudunuzda fazla yağların eritilerek sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Spor Salonu Seçerken Nelerin Etkisinde Kalırız

Tercih edilen spor salonun bulunduğu yer önemlidir. Zamanı sınırlı olanlar için yol da zaman kaybetmek yerinde spor salonunda zaman harcayacak yakınlık da bir spor salonu tercih edilmelidir.

Her bölge de her şehir de spor salonu fiyatları değişmektedir. Sabit değildir. Kesin karar verilmeden önce geniş bir araştırma yapıldıktan sonra karar verilmelidir. Spor salonunda harcayacağınız süre belli değilse uzun vadeli kayıtlardan sakınmak gerekir.

Eğer bir bayan rahat bir ortamda çalışmak istiyorsa yani sadece bayanların olduğu ortam istiyorsa çalışanların ve üyelerin bayan olduğu spor salonunu tercih edebilir. Spor salonu grup çalışmaları sayesinde kişilerin sosyalleşmesi adına oldukça güzel mekanlardır.

Bazı spor salonu (Bahçelievler Spor Salonu gibi) üyelerine avantajlı hizmetler sunar. Sauna, yüzme, profesyonel danışmanlık gibi. Bu avantajlar ücrete dahil olmamaktadır ve kaçırılmaması gereken fırsatlardandır.

Spor salonu personelinin çalışma saatleri ve mekânın açık olduğu gün- saatleri öğrenmek gerekir. Böylece tatil günlerinde kapıdan geri dönmek can sıkıcı olabilir.

Eğitmenlerin bilgi ve tecrübesi önemlidir. Böylece spor adına danışmak istediğiniz veya öğrenmek istediğiniz her şey de kılavuzluk edecek bir eğitmene ihtiyacınız olabilir.

Yoğun spor çalışmalarından bunalanlara grup halinde eğlenceli çalışma egzersiz hizmetine dikkat etmek gerekir. Fitness, Pilates gibi vücudu dinlendiren ancak hantallaştırmayan eğleneli aktiviteler sunan spor salonu tercih edilebilir.

Hijyen belki de karar vermemizde diğer faktörlerin yanında daha baskındır. Hijyen olmayan spor salonu, kullanılan aletlerin bakımının yapılmaması tercih edilmemesi gereken yerlerdendir. Çünkü kalabalık ortamlarda sağlık sorunu oluşabilir.