ÇAYYOLU ESKRİM

blog yazısı ekle !

ÇAYYOLU ESKRİM

Kılıçla dövüş sanatı temelli olan bu spor dalı geçmişten günümüze kadar oldukça ilgi çekici bir spor dalı olmuştur. Bu spor dalı özel giysilerle yapılmaktadır. Ayrıca bu spor dalının üç ayrı tür silahla yapıldığını da söyleyebiliriz. Bunlar ise flöre, epe ve kılıçtır. Her kılıcın ise yapılan eskrim spor türüne göre farklı kullanım şekilleri vardır.Fit Town Training

Çayyolu

Fitown Training, Türkiye'de konsept özelliği taşıyan tek spor ve yaşam merkezidir.

Fitown, seçkin üyelerine sadece profesyonel ve konsept alanlarda spor yapma imkanı sağlamaz, bununla beraber; sosyal aktiviteler, amaca uygun diyetisyenlik hizmeti ve bu diyetteki öğünü spor öncesi veya sonrası ''Fitown Kitchen'' ile sunar. Gün içerisinde bu hizmetleri birçok farklı yere gidip almak yerine hepsini bünyesinde sağlayarak üyeye hayatı kolaylaştırır.

Şehrin hızlı ve yorucu hayatı kendimize zaman ayırmaya fırsat vermez. Fitown Training, üyelerine bu yaşam merkezinde kendisine zaman ayırmasını, zihinsel ve bedensel olarak zinde kalmasını sağlar.

Bu yüzden kendimize, ''biz sadece bir spor kulübü değil, spor ve yaşam merkeziyiz'' diyoruz.

Uygun olduğunuz saat, uygun olduğumuz saattir.
devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2857 Sokak No: 7/1 Çayyolu-Ankara


Bu spor dalı günümüzde bilhassa yurt dışında birçok üniversitede özel olarak yapılması sağlanmaktadır. Zira uzmanlara göre bu spor dalı kişi üzerinde oldukça olumlu etkiler bırakmaktadır. Bu durum kişilerin gündelik yaşamlarını veyahut çalışmalarını muhakkak etkilemektedir.

Çayyolu eskrim salonları bu spor dalına ilişkin müşterilerine en iyi kalitede en uygun ücretlerle uzman kadrosunu oluşturmuştur. Bugün bu spor salonlarına sadece erkek adaylar değil aynı zamanda kadın adaylar da rağbet göstermektedir. Nitekim basmakalıp bir düşünceye göre eskrim sporunun bilhassa erkekler üzerinde etkisi olduğu sanılır. Bu oldukça dar bir bakış açısıdır. Böyle olmadığını görmek için bu spor salonlarını ziyaret edin ve deneyimleyin.