EKLEMLERİNİZİ İNCİTMEDEN FITNESS YAPMANIN YOLLARI

blog yazısı ekle !

EKLEMLERİNİZİ İNCİTMEDEN FITNESS YAPMANIN YOLLARI

Ankara'da bulunan spor salonlarının eğitmenleri, genelde kendilerine başvuran kişilerin vücut geliştirme ve fitness antrenmanları ile ilgilendiğini ancak bazı kişilerin ise gerek fiziksek bazı rahatsızlıklarını iyileştirmek, gerekse sakatlıkları döneminde formlarını kaybetmemek adına bir fitness ve vücut geliştirme salonuna devam ettiklerini belirtiyorlar.

Ankara'da Fitness için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Fitness
Bu nedenle, bizler de bu gibi geçici engelleri olan kişilerin eklemlerini ve kaslarını çok fazla zorlamayacak ancak yağların yakılmasını sağlayıp, dayanıklılığınızı artıran ve belki de bu süreç içerisinde kaslarınız üzerindeki fazla yağların yok edilmesini de sağlayan bazı bilgilerden bahsetmek istiyoruz. Bu yüzden ister kalıcı bazı eklem ve diz rahatsızlıklarınız olsun ister geçici bir süre antrenman yoğunluğunuza dikkat etmeniz gerekiyor olsun, burada bahsedilecek olan yöntemler, yeni bir egzersiz düzeninizi oluşturmanıza yardımcı olabilirler.

ÇALIŞMALARINIZI NASIL EN ÜST DÜZEYE ÇIKARABİLİRSİNİZ

Öncelikle bu yöntemler içerisinde bilinmesi gereken en önemli noktalardan biri mevcut yoğun antrenman düzeninizden daha hafif bir çalışma sergileyecek olmanızdır. Dolayısıyla, vücudunuzun alışkın olduğu ve metabolizmanızı harekete geçirecek tempoyu yakalamak biraz daha çaba gerektirebilir. Bunu aşmak için de tavsiye edilecek egzersizlerde ki tekrar sayısı kendi formunuza uygun olarak arttırılabilir. Böylece ihtiyacınız olan yüksek kalp ritmini sağlayıp, kalori harcamanızı teşvik etmiş olacak, yağ yakımını sağlayacaksınız. Unutmayın ki, doğru yoğunluk ve dinlenme süreleriyle, yapmanız gereken kardiyo çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Dahası, bu tarz yapacağınız egzersizlerin hepsi gücünüzü artırmaya yönelik olduğundan dolayı antrenman sonrası da kaslarınız kendini toparlamak için metabolizmanızı harekete geçirecek ve böylece daha çok kalori ve yağ yakacaksınız.

EKLEMLERİNİZİ KORUYAN EGZERSİZLER

Öncelikle bu çalışma sisteminin, dayanıklılığınızı ve gücünüzü artırmak için tasarlandığını, esas amacının da sizin formunuzu kaybetmemenizi sağlamak olduğunu unutmayın. Buna ek olarak mevcut kas yapısını daha da geliştirmek, karın ve sırt bölgenizin esnekliğini kaybetmemesini sağlamak, özetle sizin atletik yapınızı desteklemek yine aynı egzersizlerin amacı içerisindedir.

Genel olarak iki bölümden oluşan bu egzersizlerin, ilk bölümü tüm hareketlerin bir döngüsünü içeriyorken, ikinci kısmı sadece karın bölgeniz üzerinde yoğunlaşarak çalışmanızı bitirmenizi hedefliyor.

İlk bölüm aşağıdaki tüm egzersizlerin 7 tekrarlı bir döngüsünden oluşuyor;

- Şınav

- Drop twist

- 180 derecelik plank

- Çift dumbbell swings

- Core destroyer

- İleri düzey plank hareketleri.

Son bölümde ise sadece karın bölgenizi çalıştırdığınız 3 farklı hareketi her bir egzersiz için 12 kez tekrarlayarak bitiriyorsunuz.

- V mekik

- Ters kol Ters bacak V mekik

- Ters V şınav

Eğer burada tavsiye edilen egzersizleri bahsedildiği gibi yüksek yoğunlukta ve çok sayıda tekrar ile gerçekleştirebilirseniz hem çok iyi bir kardiyo egzersizi gerçekleştirmiş olacak hem de mevcut sakatlıklarınızın iyileşme sürecinde formunuzu kaybetmemiş olacaksınızdır.