EN ÇOK SEVİLEN SPOR REKLAMLARI

blog yazısı ekle !

EN ÇOK SEVİLEN SPOR REKLAMLARI

Bazı reklamlar yıllar geçse dahi inşaların hafızalarından silinmiyor. Oldukça yaratıcı ve ilgi çekici birçok reklam bugün hala birçok kişinin hafızasındaki yerini korumaktadır.

Reklamların insanların kararları üzerindeki etkileri bilinen bir gerçektir. İşte bunların içerisinde yer alan ve hafızalardan silinmeyen en etkileyici spor reklamları;

Ankara'da Fitness için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Fitness
1- Fitness Experince - Skinny Santa: Yeni yılda esprili bir üslupla izleyicileriyle buluşan Skinny Santa, Noel babanın dahi spora karşı koyamamasını konu ediniyor. Üzerine Fitness Experince tişörtü giyen Noel bana spor yapanların arasına katılıyor ve fit bir vücut ile yeni yılı karşılıyor.

2- Sport Life Fitness Club - Water Fits You: Sağlıklı ve daha fit bir vücut için yüzmenin önemini vurgulayan bu reklam, insanları yüzmeye teşvik ediyor. Reklamın oldukça etkileyici olan konusu, verilmek istenen mesajın hedef kitleye daha kolay iletilmesini sağlamaktadır.

3- Roland Garros - Özel tasarım afiş: Herkesin büyük bir heyecan ile beklediği Roland Garros turnuvası için 1984 yılında hazırlanan poster, hala birçok kişinin hafızasında yer almayı sürdürmektedir.

4- Reebok - Four Yourself: Zamanının büyük çoğunluğunu spora ayıran ve sporu yalnızca kendileri için yapmalarını söyleyen Reebok, reklamda birçok sporcunun kendilerini hiçe sayarak spor yaptıklarını anlatıyor.

5- Mc Donald's 2014 Dünya Kupası: Geçen sene Brezilya'da gerçekleşmiş olan dünya kupası için hazırlanmış olan reklam, futbol ruhunun şehir insanına nasıl yansıdığını çok güzel bir şekilde anlatıyor.

6- Nostaljik Fitness Kulübü Reklamı: Sporun insan hayatındaki önemini anlatan reklam, sadece fit bir vücut için değil iş ve günlük hayatın stresini azaltmak için de sporun gerekli olduğunu anlatmaktadır. Reklamda spor yaparken giyilen kıyafetlerin 80'li yılların modası olan tasarımlardan etkilendiğini de görüyoruz. Reklam bu yönüyle de oldukça dikkat çekici bir özellik taşıyor.

İşte geçmişten günümüzde kadar çekilmiş olan ve etkileyici senaryosu ile hafızalarda yer edinmeyi başarmış reklam filmlerinden bazıları bunlar. Mutlaka sizin de unutamadığınız ve hala aklınızın bir köşesinde bekleyen reklam filmleri vardır.