FITNESS İÇİN İP ATLAMANIN TAM ZAMANI

blog yazısı ekle !

FITNESS İÇİN İP ATLAMANIN TAM ZAMANI

Belki çok uzun yıllardır hatta çocukluk yıllarından beri yapmayı bıraktığınız bir eğlence olabilir ancak Ankara 'da bulunan fitness ve vücut geliştirme salonlarının eğitmenleri artık fitness programları içerisinde de ip atlama egzersizlerini de tavsiye ediyorlar.

Ankara'da Fitness için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Fitness


Elbette burada egzersiz olarak tavsiye edilen bu aktivite eskiden yaptığınız düzenden biraz daha farklı. Çünkü bu sefer belirli bir süre boyunca temponuzu koruyup 10 ' ar dakikalık ip atlama setlerini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu hareketin özellikle üzerinde durulmasının nedeni ise yüksek oranda yağ yakmanıza yardımcı olmasıdır.

Aynı zamanda diğer bazı faydaları da şu şekilde özetlenebilir.

HER YERDE YAPABİLİRSİNİZ

İçeride, dışarıda, otel odanızda, evinizde kısaca her yerde ne zaman isterseniz ip atlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan sadece yeterli uzunlukta bir ip. Dolayısıyla ne yanınızda yer kaplayacak bir yoga matını taşımanıza gerek kalır, ne de gittiğiniz yerde bir spor salonu bulmanıza.

BÜTÜN VÜCUDU ÇALIŞTIRIR

10 dakika boyunca ip atlamak, bisiklet ile 6 dakika da 4 kilometreyi kat etmenizle eşdeğer kalori yakmanızı sağlar. 20 dakika boyunca hızlı bir yürüyüşte yakılan veya 650 metre yüzerek yakılan kaloriye de denk gelmektedir. İp atlamak kadar insanı terleten bir aktivite bulmak da öyle pek kolay değildir.

HERHANGİ BİR ÖZEL ÇALIŞMA GEREKTİRMEZ

Eğer merdiven çıkabiliyorsanız, ip de atlarsınız. Elbette burada sizden beklenen profesyonel boksörler gibi çok büyük bir çaba harcamanız değildir. 10 dakika boyunca kendinize uygun olarak bir tempo tutturmanız yeterli olacaktır.

BÜTÇENİZE YÜKLENMEZ

İp atlayabilmek için herhangi bir kulübe veya gruba üye olmanız gerekmez ve size en üst düzey eğlenceyi de sağlar.