HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ İNANILMAZ FAYDALARI

blog yazısı ekle !

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ İNANILMAZ FAYDALARI

Bugün bu yazımızda sizlere Hindistan cevizi yağının şaşırtıcı ve saymakla bitmeyecek kadar çok olan faydalarından bahsedeceğiz. Gelin hep beraber bir doğa mucizesi olan bu besinin faydalarına bakalım:

Ankara'da Spor Merkezleri için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Spor Merkezleri


Artık cildinize küsmeyeceksiniz: Piyasada kuruyan ciltleri nemlendirmek için birçok krem bulunmaktadır. Ancak Hindistan cevizi yağı bu kremlerden çok daha farklıdır. Tamamen doğal ve kalıcı bir yöntem sunan Hindistan cevizi yağı sedef hastalığı gibi cilt üzerinde meydana gelen birçok hastalığı bertaraf ettiği gibi, oluşabilecek mantara karşı da çok güçlü önleyici bir etkiye sahiptir. Pürüzsüz ve mükemmel bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Hindistan cevizi yağını bir miktar toz şeker ile karıştırıp cildinizi ovduğunuzda cildinizdeki ölü derilerin döküldüğünü ve cildinizin çok daha yeni bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Vücudumuza fayda sağlayan kolesteroller artıyor: Hiçbir şekilde ek işlem görmeyen ve tamamen doğal olan Hindistan cevizi yağı vücudumuzdaki yararlı olan kolesterol moleküllerinin artmasını sağlamaktadır. Ve bunu içerdiği doğal yağlar sayesinde gerçekleştirmektedir.

Diş çürüklerine karşı bire bir çözüm sunar: Diş çürüklerini önlemek için dişlerimizi sürekli fırçalarız ve gargara yaparız. Kullandığımız gargaralar ağzımızdaki bakterileri tamamen önler. Hindistan cevizi dişlerimizde çürümeye neden olan zararlı bakterilerin üremesini ve gelişimini engelleyerek dişlerimizi daha uzun süre kullanmamıza yardımcı olmaktadır. Hindistan cevizi yağını biraz karbonatla karıştırarak ayda 1 sefer olmak üzere dişlerinize uyguladığınızda çok daha beyaz dişlere kavuştuğunuzu fark edeceksiniz.

Daha dinç, daha canlı gözükmek için Hindistan cevizi yağı: Çoğu zaman cildimizin solgun duruşundan dolayı şikâyetçi oluruz. Bunun yanında özellikle ergenlik döneminde artan sivilceler aynaya küsmemize neden olabiliyor. Çoğu zaman akne adıyla karşımıza çıkan bu rahatsız verici durumdan kurtulmak için ise Hindistan yağı cevizi ile mümkün. Üstelik Hindistan cevizi yağı ağızdaki bakterilerinin temizlenmesini sağlayarak vücudun geri kalan bölümlerinin sağlıklı bir forma kavuşmasını sağlamaktadır.

Bunların dışında Hindistan cevizi yağı doğal bir deodorant görevini de üstlenmektedir. Koltuk altlarımıza ve ayağınıza uygulayacağınız Hindistan yağı cevizi masajı ile kötü kokulardan kurtulmuş oluyorsunuz. Son olarak böcek ısırıklarına sürdüğünüz Hindistan cevizi yağı kaşıntıyı önlemektedir.