HÜRRİYET CADDESİ DİKMEN SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

blog yazısı ekle !

HÜRRİYET CADDESİ DİKMEN SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

HÜRRİYET CADDESİ DİKMEN SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

Fitness Egzersiz Programı

Fitness, sağlıklı olmak demektir. Fitness egzersizleri ile metabolizmanın çalışma düzenine ve hormonlara etki etmek mümkündür. Fitnessin hareketlerini basit ve acemice yaklaşmak süreç de aksamalara neden olacaktır. Veya varacağınız hedeften uzaklaşmaya sebep olabilir. Belirlediğiniz hedefiniz sağlığınıza ve hayatınıza pozitif katkılar olarak belirlemişken daha sonrasında bir daha asla yapmayacağınız spora dönüşmesine izin vermeyin. Bunun için spor salonunda vücut analizinden sonra kişiye özgün olarak hazırlanan egzersizler ve profesyonel programlar sizi hedefinize ulaştıracaktır.

tıklayın >> Dikmen Spor Salonu

Profesyonel Fitness egzersizi nasıl olmalıdır hep beraber inceleyelim:

  • Fitnesse başlayıp acemilik süresini atıp vücudu hazır hale getirdikten sonra sıra vücudun görüntüsüne fitlik kazandırmakta. Bu durum ancak kalorilerilerin yakılması ile sağlanır. Bu sürece ulaşmak için yoğun egzersiz çalışmaları ile geçirilmiş 180 günü geri de bırakmak gerekir.
  • İlk bir ay içerisinde temel egzersizler, 42 gün kasların gelişmesi ve dayanıklılığının artırılması, 42 gün güç, 60 gün kalori yakma çalışmaları.
Spor salonunda yapılan egzersiz çalışmaları evdekilere oranla daha verimli olacaktır. Aynı zamanda daha önce herhangi bir spor aktivitesi ile uğraşmayan kişilerin uzun bir süre vücut kondisyonunu sağlaması gerekir. Ayrıca Fitness hareketlerine vücudun alışmasını sağlamak için çalışmaları uzun bir süreye yaymak gerekir.

Şık bir görüntüye kavuşmak için aceleci olmadan antrenmanların sabırlı ve düzenli yapılması gerekir. Çünkü kas liflerinin ve eklemlerinin dayanıklılığının artırılması, egzersizlerin serilik kazanması, vücudunuzdaki kas gruplarını tanımak çalışmalar esnasında hangisinin uyarılması gerektiğini belirleyebilmek için antrenmanların düzenli yapılması gerekir.

Fitness Beslenme Süreci

Günümüzde internetin hayatımıza girdiği gerçeği doğru- yanlış bilgilerin karışmasına sebep oldu. Mesela günümüzün büyük bir bölümünü harcadığımız sosyal medya da protein ve karbonhidrat takviyeleri ile ilgili bilgiler dolaşmaktadır. Ancak bu bilgiler belli standartlar dahilinde belirlenemeyeceği herkesin bilmesi gereken önemli bir bilgidir. Kişinin yaşına, ağırlığına, kas kütlesi gibi faktörler etkili olmaktadır. Fitness egzersizleri beslenme programları ile desteklenerek yüksek verim elde edilir.

İşlenmiş ürünlerden uzak durarak doğal besinlere yönelin. Ayrıca proteinli besinlere tabağınızda geniş yer verin. Yeşil sebzelere de hayatınızda yer verin. Yüksek yağ içeren besinleri hayatınızdan çıkarın.

Pilates Çeşitleri Hakkında İlginç Ayrıntılar

Pilates çeşitleri arasında mat Pilates ve aletli Pilates gibi seçenekler mevcuttur. Pilatese yeni başlayanlar hangisinin vücuda ne gibi faydaları veya etkileri olduğunu tam olarak bilmeyenler, hangisine yönelmek gerektiğini kestiremeyebilir. Pilatesin vücuda etki süresini hızlandırmak veya ne gibi bir amacınız olduğunu belirlemek Pilates çeşitlerinin belirlenmesinde etkili olacaktır.

Mat Pilates ile aletli Pilatesin felsefesi aynıdır. Değişmez ilkeleri ortaktır. Bunlar: kesinlik, nefes, merkezleme, konsantrasyon, kontrol, akıcılık. Ancak farklılık çalışma esnasındaki yöntemlerde başlamaktadır. Mesela aletli Pilates için özel yaylı egzersiz aleti kullanılır. Mat Pilates de kişi vücut ağırlığına odaklanır.

Mat Pilates egzersizlerinde vücut ağırlığının yanı sıra top, lastik gibi malzemeler kullanılır. Ayrıca hürriyet caddesi dikmen spor salonunda mat Pilates egzersiz çalışmaları yapılmaktadır.

Aletli Pilates egzersizleri profesyonel destek gerektirmektedir. Çünkü kullanılacak yaylı alet de bilgi gerekir. Ayrıca sürecin gözlemlenmesi gerekir. Aletli Pilates kişinin kısa vade de hızlı sonuç almasını sağlar. Yaylarda kullanılan ağırlıklar kişinin ilerlediği sürece göre değiştirilir. Böylece ağırlığın artması ile kasların esnekliği ve gücü artar.

Mat Pilates de odaklanmak önemlidir. Çünkü yapılan hareketlerinin hızının ve etkisinin yüksek olması için kişinin zihnen rahat ve egzersiz hareketlerine odaklı olması gerekir.

Aletli Pilates de kaytarma yoktur. Çünkü kasların çalışması yaylardaki ağırlıklar ile gerçekleştirilir.

Mat Pilates hem uygun maliyetli hem de bulunduğunuz yerde imkânı sağlar. Yani sadece mat ile bütün Pilates egzersizleri yapılabilir. Aletli Pilates için mutlaka Pilates aletlerinden yaylı olanlara ihtiyaç vardır.

Hürriyet caddesindeki spor salonları isteyen herkese spor, pilates, fitness ve vücut geliştirme hakkında bilmek istedikleri öğretmek için uzman ekipler bulundurmaktadır. Aynı zamanda ücretsiz danışmanlık hizmetleri de mevcuttur. Hürriyet caddesi dikmen spor salonu için üyelik formu doldurarak yukarıda bahsettiğimiz bilgileri yakından deneyimleyebilirsiniz. Hürriyet caddesi dikmen spor salonu, Sporu sevmenin adresi haline gelmiştir. Taleplerin yoğun olması ve her yaştan insanların bu spor salonunda zaman harcamaları verilen hizmetlerin kalitesinin somut örneğidir.

Spor salonunun taşıması gereken en önemli özellik hijyendir. Ortamın temizliği, cihazların bakım ve onarımı düzenli yapılmalıdır. Ayrıca gerekli makamlar tarafından periyodik olarak denetlemelere tabi tutulmalıdır.

Karın Kası Oluşumunda Pilates mi Fitness mi Daha Etkilidir?

Pilates ve Fitness egzersizleri kasların kütlesini artırdığı kanıtlanmıştır. Çünkü bu iki egzersiz de kasların gelişimi ve sayısının arttırılması ana hedeftir. Bu durumda karın kaslarına etki dereceleri de birbiriyle aynıdır. Ancak pilatesin etkilerinin daha derinlere nüfuz ettiği de belirlenmiştir. Yani karın bölgesinde bulunan derindeki kas grubuna etkisi ve omurgaya etkilerinin maksimum olduğunu söyleyebiliriz.

Vücut Geliştirme ile Yumurta Arasındaki Güçlü Bağ

Vücut geliştirme de proteinin önemini vurguladık. Ancak neden sadece yumurta? Günün hangi saatinde olursanız olun yani ister gece ister sabah karnınız zil çaldığında yumurta mucizesine güvenin. Vücut geliştirmek isteyenler dolapta bulunan her yiyecekten dilediği gibi yiyemez. Yenilen besinlerin kalorilerine dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda tüketilen besinlerin organik olması da önemlidir.

Herkesin sofrasının vazgeçilmezi olan yumurta, ucuz olması ile de mutfakta çoğu tarif de yer verilmektedir. Vücut geliştirmek için egzersizlere zamanını ayıran kişiler yumurtanın beyazına yoğunlaşmalıdır. Yumurtanın sarısı da vitamince zengindir. Ancak yumurtanın sahip olduğu tüm yağ bu nokta da toplanmıştır. Ancak sadece yumurtanın beyazını tüketmek doğru olmaz. Dediğimiz gibi yumurtanın sarısındaki vitaminler a, d, b12 vitaminlerini atlamamak gerekir.

Yumurtanın genelinde c, b1, e, b2, b6, b12 vitaminlerini içermektedir. Vücut geliştirme ile ağırlık çalışmaları yapan kişinin günde 5 yumurtanın beyazını sadece 2 tanesinin sarısını yemelidir. Yağ oranı göz önünde bulundurulmalıdır.

Yumurta hakkında günümüzde kadar ilginç efsaneler dolaşmaktadır. Mesela çiğ yumurta yenilmesi ile toplam proteinden en yüksek verim elde edileceği anlayışı mevcuttur. Ancak bu durum adı üstünde efsanedir. Pişirilerek tüketilen yumurtalar daha sağlıklı olur. Bulaşıcı hastalıklara karşı pişirme yöntemi basit bir önlemdir. Ancak pişirme işlemi de abartılmamalıdır. Yumurtanın sarısının çevresindeki renk değişmeden ocağın üstünden alınmalıdır. Yoksa pişirme işlemi de yumurtaya etkisini kaybettirir.

Yine yumurta hakkında yapılan araştırmaya göre yumurtanın içerdiği proteinin verimi diğer bütün besinler içerisinde anne sütünden sonra geldiği yönündedir.

Hürriyet caddesi dikmen spor salonunda bulunan diyetisyenler her spor dalına uygun olarak hangi besinlerin ne kadar tüketilmesi gerektiği hakkında detaylı bilgiler sunmaktadır. Bizim yazımız da sadece vücut geliştirme noktasına değinilmiştir. Yani spor salonunda diyetisyen bulmak kolay ancak işinin ehli kişilerden bilgi almak gerekir. Hürriyet caddesi dikmen spor salonunda personelin tamamı mesleğine saygılı ve işini seven kişilerden oluşmaktadır.

İnsanların spora olan eğilimi arttıkça spor salonunda geçirdiği süre de uzamaktadır. Bu durum sonucunda hürriyet caddesindeki spor salonları erken açılır ve kapanış gece olmaktadır.

Sporun günlük hayatınıza olumlu katkılarını fark etmeye başladıkça spor salonunda harcadığınız zamanın önemi ve değeri artacaktır.