İLK FITNESS SINIFINIZDA YABANCILIK HİSSETMEMENİN YOLLARI

blog yazısı ekle !

İLK FITNESS SINIFINIZDA YABANCILIK HİSSETMEMENİN YOLLARI

Fitness salonları biraz dikkat gerektiren mekânlardan sayılabilir. Her fitness salonunun kendine has bir tarzı, her çalıştırıcının kendine has kuralları ve mekâna gelen kişilerin de kendine has bir tavrı vardır. Fiziksel olarak da kendinizi zorlayacağınız böylesi bir ortamda elbette fiziksel kapasitenizi de ortaya koymuş olacaksınız. Ancak bunun açığa çıkacak olması son derece normal.

Ankara'da Fitness için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Fitness


Özellikle dans edilen veya dans figürlerinin antrenman programı halinde kullanıldığı Zumba gibi aktivitelerde kendinizi ilk başlarda rahat hissedememeniz normalse, fitness egzersizinize başlayacağınız ilk seferde de kendinizi bulunacağınız ortama yabancı hissetmek bir o kadar doğal karşılanmalıdır.

Fitness salonunda sizin için hazırlanan programı takip edeceğiniz hareketlerde, nasıl durmanız gerektiğini, hangi ağırlıklarla çalışmanız gerektiğini ve spor salonunda ki aletleri bir sonraki kişinin kullanımına da uygun hale getirerek nasıl bırakmanız gerektiğine alışmakta belirli bir süre alabilir. Fakat aynı zamanda unutmamak gerekir ki, bir fitness salonunda ilk günü olmasına rağmen, sanki çok tecrübeliymiş gibi davranmaya çalışan kişiler de bir o kadar gülünç duruma düşerler.

Elbette ilk gününüzde belirli bir koordinasyona ve uyuma sahip olmak önemlidir. Bunun için de sizlerle paylaşacağımız tavsiyelerin faydası olmasını umut ediyoruz.

ARAŞTIRIN

Aquakardiyodiopliyatesis ne anlama geliyor bilmiyor musunuz? Öyleyse araştırın. Bilmediğiniz her konuyu en azından Google da aramaya çalışın ve ilgilendiğiniz bu spor aktivitesi hakkında bulabildiğiniz, merak ettiğiniz her şeyi okuyun. Böylelikle fitness salonuna gittiğinizde ve orada geçireceğiniz zaman içerisinde sizi neler beklediğini önceden öğrenmiş olursunuz.

ACEMİ OLMAKTAN ÇEKİNMEYİN

Bir başka değişle, bilmişlik taslamayın. Eğer katıldığınız salonda daha önce hiç tecrübeniz olmadığının bilinmesini istemiyorsanız, bunu öncelikle antrenörünüzle özel olarak görüşün ve bu sayede size daha hassas yaklaşmasını sağlayın. Bu sayede onunla da herkesin içinde bilgisizliğinizin ön plana çıkmayacağı bir şekilde daha sağlıklı bir iletişim kurmaya teşvik etmiş olun.

SAKİN OLUN

Her ne olursa olsun bunun bir spor olduğunu ve aynı zamanda stresinizi de azaltması gerektiğini unutmayın. Belki ilk gün size olan bakışlardan rahatsızlık duyabilirsiniz fakat bunun aslında sizin, hareketleri doğru yapıp yapmadığınızı kontrol amacıyla olmadığını, sadece yeni olduğunuz için bakışların size yöneldiğinin farkında olun.

ARKADAŞLIK KURUN


Yeni başladığınız ve fiziksel aktivitenin gerektiği bu gibi ortamlarda kendinizle belirli bir ölçüde dalga geçebilmek çok önemlidir. Bu sayede hem siz hem de çevrenizde ki insanlar sizinle daha rahat iletişim kurmayı başarabilecekler hem de ortak bazı noktalar keşfederek arkadaşlığınızı ilerletebileceksiniz. Aynı zamanda ilk bir kaç antrenmana en yakın arkadaşlarınızla birlikte de gitmek size hem moral sağlayacak hem de heyecanınızı azaltmaya yardımcı olacaktır.

Elbette tüm bu tavsiyelere ek olarak sizin de kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak farklı yöntemler bulmanız ve hepsini beraber kullanmaya çalışmanızda oldukça faydalı olacaktır. Kendinizi en rahat hissettiğiniz şekillerde fitness çalışmalarınızı gerçekleştirmek size bu konuda inanılmaz faydalar sağlayacak ve bu ilk günleri en hızlı şekilde atlatmanıza yeterli olacaktır.