SAĞLIĞINIZ VE FITNESS EGZERSİZLERİNİZ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

blog yazısı ekle !

SAĞLIĞINIZ VE FITNESS EGZERSİZLERİNİZ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Her yeni yılda olduğu gibi bu sene de kendinize bazı sözler verdiniz fakat kaçınılmaz olan gerçekleşti ve pek çoğunu gerçekleştirmekten şimdiden vazgeçtiniz. Bizler de imkânımız olsa ve geçmişe dönebilsek, size karşılaştığınız bu durumu tersine çevirebilecek neler söyleyebilirdik diye düşündük ve sağlığınız için faydalı olabilecek bazı bilgileri paylaşmaya karar verdik.

Ankara'da Fitness için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Fitness


Sizlere tavsiyemiz, aşağıda paylaştığımız listede ki bilgilerden mümkün olduğunca fazlasını uygulayabilmeniz.

1. Vejetaryen dondurmaları ve bisküviler halen sizi şişmanlatacak özellikte. Bir gıdanın sağlıklı olarak nitelendirilmesi, kutunun hepsini bir seferde bitirmeniz anlamına gelmemeli.

2. 20 'li yaşlarınızda gerçekleştireceğiniz bazı temel egzersizler, 30 ' lu yaşlarınıza geldiğinizde size beklediğinizden çok daha fazla yardımcı olacaktır.

3. Güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Gençliğinizde ki bronzluğunuz, ileri ki yaşlarda size hiç bir yarar sağlamayacaktır.

4. Her ne kadar iğnelerden, kan testlerinden ve muayene edilmekten korkuyor olsanız da, mutlaka yılda bir kez sağlık kontrolünden geçmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede doktorunuzla daha samimi ve yakın bir ilişki kurmuş olur ve dilediğiniz her şeyi ona sorabilirsiniz. Hastalandığınız zaman durumunuz hakkında haber bekleme telaşından ve stresinden kurtulmuş olursunuz.

5. Kilo vermek istiyorsanız sadece rahatlatıcı bir yoga sınıfını takip etmekten daha fazlasını yapmalısınız. Mutlaka kalori harcayacağınız bir egzersiz gerçekleştirmelisiniz.

6. Sabaha karşı 3 'de yatıp, sabah 7 'de kalkmak ve kendinizi yine de iyi hissetmek düşündüğünüz kadar övünülecek bir şey değildir.

7. Besin maddeleri önemlidir ve besleyici gıdalar tüketmeniz gerekir. Evinizin yakınında sürekli açık olan bir market veya büfe olması ve sürekli buradan hazır gıdalarla beslenmek kansızlığa ve kendinizi yorgun hissetmenize yol açan başlıca etkendir.

8. Sigara içmek tamamen hatadır. Sigara içtiğiniz zamanlar sizi egzersiz yapmaktan alıkoyar. Yaşınız ilerledikçe de cildinize olan olumsuz özeliklerini açıkça görmeye başlarsınız.

9. Okuduğunuz üniversitenin kampüsünde sürekli yürümek ve bir yerlere yetişmek zorunda kalabilirsiniz ancak esas önemli olan kampüsünüzün yeşil alanlarında fırsat buldukça egzersiz yapabilmektir.

10. Spor salonunda kendinize acı vermeye çalışmayın. Sınırlarınızı zorlamak elbette fiziksel kapasitenizi artırmak için yardımcı olacaktır fakat önemli olan diğer bir konu da spor salonunun nefret ettiğiniz bir yere dönüşmemesidir.

11. Şeker içeren yulaflı yiyecekler sizi ancak kısa bir anlığına tok tutabilirler. Tam tahıllı ürünler ile beslenmek istiyorsanız en uygun olanı evde kendi hazırlayacaklarınızdır.

12. Alkolü azaltmanız, içkilerden gelecek olan kalorileri azaltmasının yanında aynı zamanda hem gecenin bir yarısı yiyeceğiniz pizzalardan ve diğer abur cuburlardan da korumuş olacaktır.

13. Eğer 2 hafta boyunca karbonhidrat yemeyi kendinize yasaklarsanız. Elinize geçen ilk fırsatta önünüzde duran koca bir pizzayı bitirmeye çalışırsınız. Bütün bir pizzayı bitirmek ise kendinizi daha da kötü hissetmenize neden olur.

14. Salata, tavşan yemi değildir. Doğru şekilde hazırlandığında, salatalar son derece besleyici yan gıdalardır. Her gün abur cubur yemek yerine en azından haftanın bir gününü de salataya ayırın.