SPOR MERKEZİNDE SİZE YARDIMCI OLACAK 6 ÜRÜN

blog yazısı ekle !

SPOR MERKEZİNDE SİZE YARDIMCI OLACAK 6 ÜRÜN

Spor Merkezi'nde size yardımcı olacak farklı tavsiyelerimiz var. Çantamızda eksik var mı? Bir bakın bakalım.

Ankara'da Spor Merkezleri için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Spor Merkezleri


1. Matara

Spor Merkezi için mataramızı doğru seçmemiz gereklidir. Mesela hijyen kurallarına uyulmuş malzemeden üretilmiş, basit ve güvenli bir kapağı olan nitelikli bir shaker olabilir. Kapak genişliği içine buz atmaya uygun olması yazın sıcak günleri için kolaylık sağlayacaktır. Su ve proteinli içecekler için akmayan kaliteli shakeri hep yanınızda taşıyacaksınız.

2. Diş Fırçası ve macunu

Ara öğün egzersiz için önemlidir. Çantanızda dişlerinizi fırçalamak için diş fırçanızı ve macununuzu taşıyor musunuz? Taşımıyorsanız taşımaya başladıktan sonra keşke daha önce farkına varıp yanımdan ayırmasaydım diyeceksiniz. Fakat florürsüz diş macunu kullanmanızda fayda vardır. Çünkü florürün sağlık için pekte iyi olmayan etkileri var.

3. İskambil Kartları

Egzersiz esnasında eğlenceye ihtiyacınız varsa iskambil kartları bunun için en uygunudur. Şınav, squat veya burpee gibi farklı egzersizler seçin. Her egzersiz şekli için bir kart çekin ve kartların üzerindeki rakamlar da kaç kez tekrarlayacağınızı belirlesin. Joker çekerseniz 1 dakikalık İnterval antrenman olsun. Motivasyonunuz yükseldi mi ne dersiniz?

4. Kablosuz MP3

Egzersiz yaparken bir yandan da müzik dinlemek keyifli olacaktır. MP3 çalarınıza şarkı listesi hazırlarken ruhunuzu rahatlatacak ve bedeninizi aktif tutacak şarkılar seçmeniz doğru olacaktır. Ne bir kablo olmalı ne de bir uzantı başımızın arkasından gelen kulaklık şeklindeki bu müzik çalarlardan almak iyi olur.

5. Sıvı bandaj sprey

Ne kadar dikkat edersek edelim spor merkezlerinde kazalar yaralanmalar olması normaldir. Olası şişlik ve sıyrıkların mikrop almaması için en yararlı ürünlerden birisi sıvı bandajdır. Bu antiseptik sprey çok hızlı kuruduğu için yaraları da mikroplardan koruyor. Fakat kolay bulunmayan bir üründür.

6. Mini bant seti

Vücudumuzun üst ve alt bölgelerinde güç ve dengenin daha iyi olmasını sağlayan faydalı bir antrenman aracı olan mini bantlar, kalça egzersizleri, enine hareket egzersizleri ve omuz dengesini sağlamak için doğru bir tercih olacaktır. Lateksten yapılan bu bantları hafif, orta ve ağır direnç seviyelerinde set olarak temin edinilebiliyor.