SPOR SALONLARINDA UYULMASI GEREKEN 11 KURAL

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARINDA UYULMASI GEREKEN 11 KURAL

Spor merkezlerine gidildiğinde, etrafta mutlaka çok ilgi çeken ve hareketleri yüzünden yadırganan, rahatsız edici insanlar bulunur. Birkaç püf noktaya uyulduğu takirde bu rahatsızlığı veren kişi siz olmaktan kurtulabilirsiniz. İşte bu öneriler şöyledir.

Ankara'da Spor Merkezleri için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Spor Merkezleri


1 ) Havlu kullanın

Spor yaparken arada bir havluyla silinmelisiniz. Bu sade terli bir atletten ve kötü kokmaktan bir nebze de olsa kurtulabilirsiniz. Aksi halde ıslak bir atlet hem sizi rahatsız eder hem de kötü bir görünüm ortaya çıkarır.

2 ) Aletleri meşgul etmeyin

Bir spor aletini yarım saatten fazla meşgul etmemeli, diğer kişileri de düşünmelisiniz.

3 ) Telefondan uzak durun

Salona geldiğinizde telefonunuzdan ayrılmalı bir köşeye bırakmalısınız. Spor yapmak için harcamanız gereken zamanı mesajlaşmak için veya internette dolaşmak için kullanmamalısınız.

4 ) Sessizliği tercih edin

Elbette ki konuşabilir ve ses yapabilirsiniz ancak her şeyin fazlası zarardır. Etrafınızı rahatsız etmemeye özen göstermemelisiniz. Eğer telefondaysanız veya arkadaşlarınızla konuşuyorsanız bunu daha sessiz yapmalısınız.

5 ) Selfie çekmeyi abartmayın

Spor yaparken fotoğraf çekilmesi doğaldır ancak tabi ki bu da dozunda ve aşırıya kaçmadan yapılmalıdır.

6 ) Bakışlarınızı kontrol edin

Etrafa bakarken kimseyi uzun uzun süzmemeye dikkat edin. Kişi bu durumdan rahatsız olabileceği gibi sizi de yanlış anlayabilir. Garip bir imaj çizebilirsiniz.

7 ) Spor yapmayı da abartmayın

Spor yaparken kendinizi kaptırıp farklı alanlarda, koridor, resepsiyon, soyunma odası gibi yerlere taşmayın. İnsanların garip bakışlarına ve değişik yorumlarına maruz kalabilirsiniz.

8 ) Garip sesler çıkarmayın

Özellikle ağırlık kaldırırken zorlandığımızda homurdanma sesleri çıkarabiliriz. Bu durum yine insanlar tarafından garip algılanabilir. Her egzersizde bu sesleri çıkarmayı en aza indirmeye çalışın.

9 ) Eğitim vermeyin

Ne kadar iyi biliyor olsanız bile soru sorulmadığı sürece kimseye eğitmenlik yapma çabasına düşmeyin.

10 ) Giyiminize dikkat edin

Aşırı dar t-shirtler giyen ve spor sütyeninin üzerinde bir şey giymeyen kadınlardan olmayın. Dar kıyafetle spor yapmak daha rahattır ama bunu yaparken de yine abartıya kaçmayın, bu hem kötü bir görüntüye hem de sizin rahatsız olmanıza yol açar.

11 ) Malzemeleri kaldırın

Örneğin pilates yaptınız veya ağırlık kaldırdınız. İşiniz bittikten sonra spor merkezi kurallarına uygun olarak malzemeleri ortadan kaldırın.