SPOR SALONU TİPLERİ

blog yazısı ekle !

SPOR SALONU TİPLERİ

Vivaldi'nin 4 Mevsim konçertosunu bilmeyen yoktur. Kış, rehavetlik yavaş ortamı, bahar, canlanmayı, yaz, coşkuyu ve sonbahar ise sakinleşmeyi anlatır. İnsanlar ve yağ oranları arasındaki ilişki tıpkı bu konçertodaki gibidir. Kış yaklaşırken az miktarda yağlanma aslında doğaldır. Vücut, kışın kendisini ısıtmak için daha çok kalori harcayacağından hazırlık yapar.

Ankara'da Spor Merkezleri için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Spor Merkezleri


Ama insanlar bu hazırlığa biraz fazla katkıda bulunurlar. Bahar kendini göstermeye başladı mı bir telaş alır. Diyet listelerinin, çilekler gibi baharın ilk aylarında çıkmasının sebebi budur ve çoğu kez işe yaramazlar. Çünkü hızlı verilen kilo hızlıca geri alınmaktadır. Bu sefer spor salonlarına bir gayret yetişilir. Aşağıda salonlarda sıkça görülen insan tiplerine örnekler vardır.

Ağırlıkçılar

Genellikle genç erkeklerden oluşan, halter, dambıl gibi ağırlıklarla çalışan tiplerdir. Sürekli gözüne kestirdikleri bir rakip olur. Ondan daha ağır kaldırmaya, daha hızlı ve pazılı olmaya çalışırlar. Kebapçılar en sevdikleri mekânlardır. Normal hayatta dar t şort giymeyi severler.

Ben buradayımcılar

Güzel bayanlarımız arasından çıkan tiplerdir. Saç, makyaj tamdır. Altta şort üste askılı kıyafet giyerler. Teknoloji meraklısıdırlar. Bir kaç spor hareketi yapıyormuş gibi resim paylaşımında bulunduktan sonra pastane, kafe mekânlarındaki arkadaşlarıyla buluşurlar.

Mevsimci

Genelde bahara yakın bir mevsimde spor salonuna kayıt olurlar. Lakin bir türlü gidemezler. Bir sonraki sezona kayıt olur bu sefer bir kaç kere giderler. Derken yaz yetişir artık çözümler; geceleri yüzmek, bele bir şeyler bağlamak, omza havlu almaktır.

AMCALAR

Belli bir yaşa kadar yemiş- içmiş, gezmiş- görmüş, her konuda bilgi sahibi amcalar, gün gelince ağrılar ve vücut baskıları artınca spor salonunda soluğu alırlar. Çalışkan öğrenci gibi vakti saatinde hep oradadırlar. Titiz uyguladıkları spor düzenleri yüzünden bazı aletleri gençlere bırakmazlar.

KOŞU BANTÇILAR

Genelde evli, stresli işi olan erkekler arasında koşu bandı müsabakaları düzenlenir. Bu arada patrona, hanıma sitemler eksik kalmaz. Ertesi gün tüm sinir atıldığından işe gülücükle eve çiçekle gitme imkânı bulunur.

İŞ BİLİRLER

Kariyer sahibi kadınlar arasında sık görülen tiplerdir. Ertesi gün giyilecek dar ve mini etek için hep hazırlık halindedirler. Ne işlerini ne de sporlarını ihmal etmezler.