SPOR TUTKUSU İLE KENDİSİNDEN SÖZ ETTİREN DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER

blog yazısı ekle !

SPOR TUTKUSU İLE KENDİSİNDEN SÖZ ETTİREN DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER

Yakın bir zaman diliminde dünyanın izlediği bir etkinlik gerçekleştirildi. Dünyanın takip ettiği NBA All Star etkinlikleri sırasında oldukça başarılı bir performans gösteren Win Butler' den esinlenerek sizler için dünyada spor tutkusuyla adından söz ettiren ünlüleri sıraladık. İşte spora olan aşkıyla tanınan ünlüdür:

Ankara'da Spor Merkezleri için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Spor Merkezleri


1- WİN BUTLER (BASKETBOL)

Win Butler ismini öncelikle DJ Windows 98 olarak duyduk. Sonrasında ise dünyaca ünlü Kanadalı grup Arcade Fire'nin vokalliğini yapan bu ünlü isim tam bir basketbol düşkünü. Win Butler geçtiğimiz günlerde yapılan bu etkinlikte bu tutkusunu açık açık belli etti. Ünlü üstelik hayır kurumlarına destek için çeşitli basketbol maçları düzenledi ve bu maçlarda da oynayarak becerisini de herkese gösterdi.

2- Matthew McConaughey (GOLF)

Bu ünlü oyuncuyu hepimiz Dallas Buyers Club filmiyle tanıdık. Ünlü oyuncu üstelik bu diziyle birlikte en iyi erkek oyuncu dalında da Oscar almaya hak kazandı. Bu ünlü oyuncu Hollywood' taki pek çok ünlü oyuncu gibi golf aşığı. Her ne kadar " alright, alright, alright " gibi tepkisi ile ironiklik yakalayacak kadar olmasa da kendine özel bir kaç vuruş tekniği bulunmakta.

3- Noel & Liam Kardeşler (FUTBOL)

Bu iki kardeş sürekli kavga eden ve Oasis'i üne taşıyan iki isim. Bu iki isim inanılmaz derecede futbol düşkünü. Bu iki kardeş taraftarlıkları sırasında yaşadığı ilginç ve bir o kadar eğlenceli anıları ile biliniyor. Manchester City' e hayran olan iki kardeş bir gün maç sonrasında Gary Neville Noel' in gitarını imzalatmak ister. Noel bu isteği kırmaz ve gitarın üstünü MCFC ile doldurur.

4- Ellen Degeneres (TENİS)

Degeneres sabah programlarının en tanıdık isimlerinden biri. Sabah programlarına pek çok tenis oyuncusunu davet ederek bu ilgisini belli etmiş durumda. Üstüne 2010 yılında Amerika Açık Tenis Turnuvası'nı basarak herkesi şaşkına çevirdi.

5- Rihanna (BASKETBOL ve FUTBOL)

Rihanna spor yaparken pek gözlenmemiş olsa da NBA maçlarında ve futbol maçlarında sıkı bir izleyici olarak bu özel ilgisini belli etmekte. NBA' in çoğu maçına katılarak oldukça etkin bir izleyici olmuştur.