ÜMİTKÖY SPOR SALONU

blog yazısı ekle !

ÜMİTKÖY SPOR SALONU

Makalede Ümitköy spor salonu hakkında bilgiler verilerek buradaki sportif çalışmaların ve projelerin neler olduğu üzerinde durulması amaç edinilmektedir. İşte bu suretle de bu konunun aydınlatılması üzerine bilgilerin verilmesi amaç edinilmiştir. Ümitköy, elit kesimin olduğu kadar memur tabakadaki insanların da bir arada yaşadıkları bir semt olarak karşımızda yer alır.

Ümitköy'de Spor Merkezleri için nerelere gidebilirsiniz?
Ümitköy Spor Merkezleri


Burada her bütçeye uygun olarak devlet tarafından açılmış spor salonları olduğu kadar kişisel yatırımlarla oluşturulmuş olan spor salonları da bulunmaktadır. Daha çok fitness, vücut geliştirme ve aerobik hareketleri üzerine açılmış olan bu spor salonlarında bunların yanı sıra futbol, basketbol ve voleybol sporları için yaz okulu kursları veren spor salonları, savunma tekniklerini kursiyere öğretmeyi amaçlayan ve bu sayede boks, kick boks, güreş ve karate hakkında ayrıntılı bilgiler sunan dövüş salonları ile insanların vücutlarını kuvvetlendirmek için vücut geliştirme ve fitness salonları başta gelmektedir.

Ümitköy spor salonu olarak bu denli çeşitlilikte olduğundan buradaki salonların üzerinde durmak son derece mümkün olmaktadır. İşte bu açıdan da sözü edilen spor salonlarının geliştirilmesi ve yenilenmesi üzerine semtin muhtarlık birimi de harekete geçerek projenin içerisine dahil olmaktadır. İşte bunun için halkın spora teşvik edilmesi amaçlanmış olarak karşımıza çıkan bir gerçek olarak yanı başımızda duran bir realitedir.

Spor salonlarında son donanımlarla halkın ihtiyacına yönelik olarak verilen eğitimler alanında kendisini yetiştirmiş hocaların eşliğinde öncelikle teorik derslerle başlar ve bunun tamamlanmasının ardından da pratik uygulamalara geçilir. Burada temel duruş teknikleri, savunma ve saldırı pozisyonları, pratik püf bilgiler gibi şeyler aşılanmaya çalışılarak az kaloriyle çok şeyin başarılması amaç edinilmektedir.

Yine buradaki öğrenilen bilgiler tamamen refleksif ve psikomotor olduğundan bunların otomatikleştirilmesi için de çok çalışılması amaç edinilmektedir. İşte bu açıdan sözü edilen Ümitköy spor salonu ileride deneyimli sporcular yetiştirme konusunda iddialı olarak kurslarını vermektedir. Bu kurslar haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca verilmekte olup sporculara kalıcı bilgilerin öğretilmesi temel kural ve amaçtır. Ayrıca kursun sonunda katılımcılar sertifikayla ödüllendirilerek bu alandaki yeteneklerine de yazılı bir hüviyet kazandırılmış olur.