ÜST VÜCUT ÇALIŞTIRMA EGZERSİZLERİ

blog yazısı ekle !

ÜST VÜCUT ÇALIŞTIRMA EGZERSİZLERİ

Özellikle dövüş sporlarıyla ilgilenenler için üst vücut kaslarının gelişmiş olması oldukça önemlidir. Ancak diğer sporlarla ilgilenen ve daha güçlü omuz, sırt ve kol kaslarına sahip olmak isteyenler içinde bu egzersizlerin belirli bir rutin içerisinde yapılması gerekir.

Ankara'da Body Building (Vücut Geliştirme) için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Body Building (Vücut Geliştirme)




Üst vücut egzersizleri daha güçlü yumruklar ve yakalama tekniklerine sahip olmada yardımcı olur. Omuz, göğüs, kol ve sırt kaslarınızı bu egzersizleri yaparak güçlendirebilirsiniz. Ankara spor salonlarında egzersiz yapmaya başlayarak vücudunuzu güçlendirebilir kısa sürede bedeninizde ve sağlığınızda oluşacak değişimleri gözlemleyebilirsiniz.
Geriye uzanma: Bu egzersiz sırtınızdaki alt kasları çalıştırır.

Halter serisi: Dövüş sporlarında ki yakalama ve yumruk gücünüzü halter egzersizi ile arttırabilirsiniz. Bu güçlendirme çalışması aynı zamanda dambıl kullanarak da yapılabilir.

Bench press: Bench press halter kaldırarak yapılan bir egzersizdir. Dövüş sporları için yumruk ve yakalama gücünüzü arttırırken omuz, kol ve göğüs kaslarınızı çalıştırır.

Kol kası egzersizi: Halteri veya dambılı avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde tutun. Kollarınızı bu şekilde çalıştırın. Bu egzersiz pazı ve kol kası gücünüzü arttıracaktır. Triceps (kolun arka üstünde bulunan üç başlı kas) ve omuz egzersizleriyle birleştirerek yapmanız daha verimli olacaktır.

Sandalye Egzersizi: Bu egzersiz tricepslerinizi çalıştırır ve dövüş sporları için yumruk ve yakalama gücünü geliştirir. Vücut ağırlığı ile yapılan egzersiz arka kol kaslarına odaklanır. Sandalye ya da onun yüksekliğinde bir tezgah kullanılır. Güçlü kollar güçlü yumruklar demektir.

Göğüs Egzersizi: Bu egzersiz omuz ve göğüs kaslarını çalıştırarak dövüş sanatlarında daha kuvvetli yumruklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Hammer Curl Egzersizi: Bu egzersiz ön kol kaslarınızı ve bisepslerinizi çalıştırır.

El Kıskacı Egzersizi: Bu egzersizi yaparak ellerinizi ve ön kol kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Böylece dövüş sanatlarında rakibi bloke etme, yumruk atma ve yakalama kuvvetiniz artar.

Lat Pulldown Egzersizi: Bu egzersiz sırt, omuz ve kol kaslarınız üzerinde çalışmanıza yardımcı olur.

Military pres: Bu egzersiz trisepslerinizi ve omuzlarınızı güçlendirir.

Preacher Curls Egzersizi: Bu egzersizde pazı ve ön kol kaslarınızı geliştirecektir.