YAĞLARINIZI YAKIN, KASLARINIZI GELİŞTİRİN VE ZAYIFLAYIN

blog yazısı ekle !

YAĞLARINIZI YAKIN, KASLARINIZI GELİŞTİRİN VE ZAYIFLAYIN

Ankara 'da bulunan vücut geliştirme ve fitness salonlarının eğitmenleri, çoğu kişinin hızlı bir şekilde yağlarını yakıp, kaslarını daha çok geliştirerek, zayıflamak istediklerini belirtiyor. Böyle bir etkiyi kendi üzerinde sağlamak için gerekli olan metabolizmal faaliyetin nasıl en iyi şekilde sağlanabileceğinden emin olamayan kişiler için de bunun tam olarak nasıl yapılacağını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ankara'da Fitness için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Fitness


Tavsiye edilen bu yöntem tabii ki öncelikli olarak yavaş bir metabolizmaya sahip olan kişilerde etkisini daha çabuk gösterecektir. Çünkü yapacağınız egzersizlerde ki öncelikli amaç alışkın olunan egzersiz düzeninin biraz dışına çıkarak, limitlerinizi zorlamaya başlamanızdır. Böylece vücudunuzun harcadığı yağ oranı artacak, kaslarınız daha çok gelişecektir.

Tabii böyle bir gelişme için takip edeceğiniz ağırlık kaldırma egzersizlerinde, kendi duruş ve tekniğinizi de yeri geldiğinde değiştirerek daha fazla ağır bir halterle çalışmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde çalışarak vücudunuzun alışmış olduğu durağan egzersiz düzeninden çıkmasını ve artık kendini geliştirmesini teşvik etmiş olabilirsiniz.

FARKLI DURUŞ İŞİNİZE YARAR

Burada anlatılmak istenen, düzenli şekilde yapmış olduğunuz egzersizlerle belirli bir kas gelişimini ve yağ yakımını sağlamış olabileceğiniz, ancak daha ileriye gidebilmek için farklı kas gruplarını veya aynı kasları farklı şekillerde çalıştırmanız gerektiğidir. Bunun için de yapılabilecek en iyi şey mevcut çalışma ağırlıklarınızın miktarını zamanla artırmak ve farklı duruş pozisyonlarıyla hareketleri tekrar etmenizdir.

Hatta mevcut duruş pozisyonunuzdayken bile daha ağır halterleri normalde olduğunuzdan yavaş bir şekilde gerçekleştirerek bir gelişim elde edebilirsiniz. Bunun da adına ağır çekimde gelişme denilmektedir.

YAKMA EGZERSİZLERİ

Adında anlaşılacağı gibi ağırlık kaldırma hareketlerini yavaş bir şekilde gerçekleştirmek kaslarınızda ki yanma hissini de oldukça arttıracaktır. Hatta hem egzersizler sırasında hem de egzersizden sonraki belli bir süre bu his devam edecektir. Tabii, burada ki önemli nokta kendinizi sakatlamayacak ve limitlerinizi normalden sadece biraz daha fazla zorlayacak şekilde çalışmalarınızı yoğunlaştırmanızdır.

Bu yöntem de farklı olan diğer önemli şey ise yavaş çalışacak olmanızın kaslarınıza yapacağı baskıyı daha da arttıracağı için normalde kaldırdığınız ağırlıklarının yarısı ile çalışmaya başlamanızdır. Belki ilk bir kaç tekrar da bunu çok hafif bulabilirsiniz ama emin olun ilerleyen setlerde doğru olanı yaptığınızı fark edeceksiniz.

Son olarak hareketleri ne kadarlık bir süre içerisinde tekrarlamanız gerekeceğini düşünüyorsanız, bunun için ilk başlarda her bir kaldırma ve indirme hareketi arasında ki süreyi 10 saniye olarak belirleyebilirsiniz. Böylece zaten daha hafif yüklerle yapacağınız tekrarları 3 veya 4 set boyunca 10 saniyelik 10 tekrarla tamamlayabilirsiniz.