YOGA TERAPİ

blog yazısı ekle !

YOGA TERAPİ

Sağlık hayatımızda değerini bilmemiz gereken en önemli şeylerden biridir. Sağlığımızı kaybetmemek için elimizden geleni her zaman yapmamız gerekmektedir. Ankara gibi büyük şehirde yaşam kişilerin sağlığını kaybetme oranı küçük şehirlerde yaşayanlara göre çok daha fazladır. Hava kirliliği, düzensiz beslenme, hareketsizlik, stres ve daha birçok sebepten dolayı sağlığımızı kaybetmekteyiz.

Ankara'daki tüm Yoga Merkezleri
Ankara Yoga MerkezleriAncak tüm bunlardan kurtulmanın en önemli noktalarından bir tanesi hiç şüphesizdir ki yogadır. Çünkü yoga ile yapılan çalışmalar hem bedensel, hem zihinsel hem de fizyolojik olarak rahatlamanızı sağlayacaktır. Yoga terapi ise diğer sporların aksine direk olarak tedavi edici yönü olan bir çalışmadır. Bedensel ve zihinsel tüm sıkıntılarınızdan arınmanıza yoga terapi yardımcı olmaktadır.

Yoga anatomisi yoga terapi yapmak için bilinmesi gereken en temel bilgidir.

Yoga terapide en önemli noktalardan bir tanesi ise nefesinizdir. Nefes farkındalığı ve yoga terapinin akışı oldukça önemlidir.

Yoga terapi ile sırt, bel ve boyun ağrıları tamamen ortadan kaldırılabilmektedir.

Kundalini yoga terapi ile aynı zamanda fiziksel sıkıntılarınız rahatladığı kadar psikolojik sıkıntılarınızda çözülmektedir. Korkularınızı yoga terapi ile yenebilirsiniz.

Yoga yaparken eğer yoga terapisi yapacaksanız eğer duruşunuzda çok fazla önem taşımaktadır

Yoga terapi ile aynı zamanda hem rahatlama hem de esneme mümkündür. Birçok sorunu ortadan kaldıracaktır.

Vücut ağrılarından yoga ile kurtulmak mümkündür. Bu şekilde kalıcı çözümler oluşmuş olacaktır.