YOGA VE MEDİTASYON

blog yazısı ekle !

YOGA VE MEDİTASYON

Spor artık hayatımızın önemli bir kısmı olmuş durumdadır. Çünkü bu spor ile birlikte artık herkes sağlıklı yaşamı aramaktadır. Ancak spor salonlarında yapılan sporların vücutta bıraktığı ağrılar hem günlük yaşantımızı hem enerjimizi hem de başarımızı etkilemektedir. Çünkü bu şekilde yapılan sporlar vücut enerjimizi almaktadır. Özellikle Ankara gibi bir şehirde yaşıyorsanız hem iş hem spor hem de sosyal hayat bir arada asla yürüyemez. Çünkü hem kalabalık bir trafik hem de yoğun çalışma saatleri sizlerin tüm enerjisini zaten almaktadır. Üzerine birde çıkıp spora gidip yorulmak sizleri daha da yıpratır. Ancak öyle bir spor vardır ki size hem enerji hem sağlık hem de huzur vermektedir.

Ankara'daki tüm Yoga Merkezleri
Ankara Yoga MerkezleriYoga ile yapacağınız tüm çalışmalarda hayatınız ve başarınız değişecektir. Nasıl olacak diye sorarsanız size ilk olarak yoga nedir bundan bahsederek nasıl olacağını anlatmak isterim. Yoga yüzyıllardır kullanılan oldukça başarılı ve etkisi tüm dünyada görülmüş ve kabul edilmiş bir spordur. Yoga aslında bir meditasyon biçimidir. Yoga ve meditasyon aslında birbirinin tamamlayıcısı olan kavramlardır. Yoga sakinliği, huzuru, sağlıklı yaşamı ve tabi ki tüm bunların devamında başarıyı getirmektedir.

Yoga ile yapılacak meditasyonlarda ilk olarak vücut esnetilerek ve gerdirilerek günün ve yaşamın size yüklediği stresin vücudunuza olan etkileri yok dilecektir. Malum stresli zamanlarda vücudumuz oldukça kasılır. Bu durumda rahatlayabilmemize ve kaliteli bir çalışma hayatımız oluşuna engeldir. Diğer bir yandan gerdirilen ve esnetilen vücut ile meditasyonda başlamış olacaktır. Daha sonra yoganın 7 bölümüne göre hangi yogayı yapıyorsanız o yoga çeşidinin temel hareketleri ile meditasyon bir ileri safhaya taşınmaktadır. Bu şekilde olacak olan çalışmalar ile hayata çok daha farklı bakacaksınız.

Yoga vücudunuzdaki tüm gerginliği alacaktır. Aynı zamanda alınan bu gerginlik ile diğer varlıkların ve doğanın güzellikleri yavaş yavaş enerjilerini size aktaracaklardır. Bu şekilde çok daha sakin, huzurlu ve kaliteli kişiler olacaksınızdır. Bu durum ile çalışma hayatınızda çok başarılı bir şekilde ilerleyecektir. Çünkü daha başarılı bir çalışma hayatı için sakinlik çok önemli bir unsurdur.