ALETLİ PİLATES

blog yazısı ekle !

ALETLİ PİLATES

Aletli Pilates

Fizik tedavi prensipleri temel alınarak ortaya çıkmış, özel tasarlanan bir aletle uygulanan, vücudunuzun esnemesini ve güçlenmesini sağlarken sıkılaştıran bir egzersiz türüdür. Omurgayı destekleyen kasları güçlendirerek duruş bozukluğunu düzeltir, kas güçsüzlükleri sonucu ortaya çıkan sırt, bel ve boyun ağrılarını gidermeye yardımcı olur.

Reformer pilates mat temelli pilatesten daha yoğun ve daha dinamiktir, çünkü makinenin bir parçasını oluşturan yaylar pilates egzersizlerine direnç kazandırır.

Reformer ile 100'den fazla egzersiz hareketi yapılabilir. Bu hareketlerin hepsi hem mental hem fiziksel gelişiminizi sağlar.Doğru nefes almadığınız zaman kaslarınızdaki gerginlik de artar. Kas gerginliği çeşitli tutulmalara neden olduğu gibi halsizlik hissi de yaratır. Reformer pilates ile kişi nefes eğitimi de almış olur, yenilenir ve canlanır.

Zihnin ve bedenin birbirleriyle sürekli iletişim halinde olmaları ve uyumlu çalışmaları gerekir. Zihin ve beden arasındaki ilişki, yapılan deneylerle kanıtlanmış durumdadır. Reformer pilates tüm vücut farkındalığını arttırarak zihinle aralarında olan bağlantıyı güçlendiriyor. Odaklanma yeteneğinizi geliştiriyor, zihniniz ve dolayısıyla bedeniniz stresten arınıyor.