ATALARIMIZ DENİZDE KÜREK ÇEKTİLER BİZ DE KARADA

blog yazısı ekle !

 ATALARIMIZ DENİZDE KÜREK ÇEKTİLER BİZ DE KARADA

İnsanların kürek çekmeye başlaması, nerdeyse kendi tarihleri kadar eskidir. Ulaşım imkânlarının az olması suyollarının tercih edilmesine neden olmuştur. Ayrıca suyun kaldırma kuvveti büyük yükler taşımalarına olanak vermiştir. Eski gemilerde, rüzgâr enerjisinin yanında kürekçilerden oluşan insan gücü kullanılmıştır.Deniz Sport Spor Malzemeleri

Çankaya

Deniz Sport Spor Malzemeleri

1999 yılında Kondüsyon Cihazları ve Fitness Ekipmanları ithalatı ve satışı üzerine faaliyet göstermek amacı ile kurulmuştur.

Türkiyede üretilen dünya markası Jimsa'nın 6 yıl süreyle yurt içindeki satışını üstlenmiş ve sadece Ankara'da 85 ayrı noktaya bu ürünlerin sevkini sağlamıştır. Üniversiteler, kamu kurumları, spor merkezleri, fitness salonları, fizik tedavi merkezleri ve askeri birlikler müşteri portföyünü oluşturmaktadır. Ankara'da fitness ekipmanları ile ilgili ilk ihtisas mağazası ve showroom Tunalı Hilmi Caddesinde Deniz Sport tarafından açılmıştır.

Profesyonel kondüsyon cihazları satışının yanı sıra ev tipi koşu bantlarının parakende olarak satışında da Ankara'da bir ilk gerçekleştirilmiş ve insanların beklentilerine uygun programlar çerçevesinde uzman kadrolarla bilinçli tercihler yapılarak evlerde koşu bantı kullanımı yaygınlaştırılmıştır. Ankara'da şu anda 45 spor merkezi Deniz Sport tarafından satışı yapılan ürünleri kullanmaktadır.

Evinizde Spor Yapmanın Keyfini Yaşayın!. sloganı ile Deniz Sport insanları bilinçli olarak spora teşvik etmenin gururunu yaşamaktadır.

DENİZ SPORT ANKARA SHOW ROOM AÇILDI

Tunalı Hilmi caddesi kuğulu pasajında sadece profesyonel ve ev tipi Fitness ekipmanlarının yer aldığı bir showroom açarak Ankara'da bir ilki gerçekleştiren DENİZ SPORT şimdide Çankaya Hoşdere caddesinde daha fazla ürünün sergilendiği ikinci bir showroom daha açtı. Çok geniş ve seçkin bir davetli grubunun ilgi ve hayranlıkla ziyaret ettiği ve sergilenen ürünleri ciddiyetle tetkik ettiği açılış günüden beri showroom Ankaralıların gözdesi olmaya devam ediyor. Showroom da ürün satışının yanısıra tüm profesyonel ekipman , yatırım ve bilgi desteği de veriliyor.devamını oku...
Adres: Hoşdere cad. 159/A Çankaya-Ankara


Ben Hur' un küreğini, hızlanan davula uyarak giderek daha güçlü çekmesini bilenler vardır. Zaman içinde kürekçilik azalırken bu sefer de doğa sporlarında, yarışlarda ve son olarak da spor salonlarında kullanılmaya başlanmıştır. Oxford ve Cambridge üniversiteleri ezeli bir rekabetle yüz yıldır yarışmaktadırlar. Kürek çekme sporu "cycling" yeni teknolojik imkânlarla artık suya ihtiyaç duymadan yapılabilmektedir. Yararları şöyle sıralanabilir:

Verim Gücü

Spor salonlarındaki aletler genelde sadece bir veya iki bölgeyi çalıştırır. Örneğin bisiklet karın kası ve bacakları, dambıl kolları çalıştırır. Kürekse aynı anda kolları, bacakları, karın bölgesini, kalçaları hareketlendirdiği için diğer aletlerden verimlidir. Ayrı ayrı aletler yerine sadece kürekle aynı sonucu alabilirsiniz. Bu zaman kazanmanıza da yardımcı olur. Ayrıca cardio egzersizi yapmanıza gerek kalmaz.

Kalori Harcama

Herkes aynı sürede ve aynı egzersizi yapsa da aynı kalori miktarını yakmaz. Yakılan kalori miktarları kişiye özeldir. Genelleme yapılırsa kürekle saatte 750 kalori yakılır denebilir. Bu diğer spor aletlerinde harcanandan çok fazladır. Kürekte tüm vücut aynı anda çalışma imkânı bulduğundan az zamanda fazla kaloriden kurtulma şansı doğar.

Yaş Kısıtlaması

Kabul etmek gerekir ki çoğu insan ilerleyen yaşla birlikte bazı sporları yapamaz. Ağırlık kaldırmak, uzun mesafe yüzmek gibidir. Kürek her yaşta ve cinsiyette yapılabilir bir spordur.

Sakatlamaz

Özellikle belediye parklarında ergonomik olmayan spor aletlerini kullananlar bilirler. Bir kaç saat sonra başlayan ve bir iki gün süren sakatlıklar oluşur. Bunların bir kısmı hamlıktan (çalışmayan bir bölgenin birden aşırı çalışması) olsa da asıl sorun aletlerdedir. Spor hocaları her gün yenisi çıkan spor aletlerinin birçoğunun ciddi sakatlıklara neden olabileceğini söylemektedirler. Kürek sporunda böyle bir risk yoktur. Oldukça ergonomik olan yapısı sakatlanmaların önüne geçer.