BATIKENT SPOR SALONU

blog yazısı ekle !

BATIKENT SPOR SALONU

Başkent Ankara ilinde pek çok sosyal aktivitenin olduğu gibi önemli semtlerinden birisi olan Batıkent'te de Batıkent spor salonu halkın hizmetine açılmış bulunmaktadır. Birçok branş üzerine sporların sunulduğu bu salonlarda insanların kendilerin hem sağlıklı tutabilmeleri hem de bu alanlarda kendilerini yetiştirmeleri için bu spor salonlarının daha da yaygınlaştırılmasına karar kılınmıştır.Jungle Pilates Training Studio

Batıkent

Pilates, hareketin basitliği ile doğadaki insan ve hayvan bedeni tasarımını yücelten bir bakışa sahiptir.
Pilates üzerine yazılmış makalelerin çoğu, hayvanlara ve hayvanımsı hareketlere olan tutkuyu belirtmektedir.Joseph Pilates (pilatesin yaratıcısı) yaylara, makaralara ve yer çekimine göre tasarladığı ekipmanlar ile kas yapısına çeşitli açılardan etkide bulunmuş, bedenin özellikle iç kas sistemine odaklanmasına yardımcı olmuştur. Bu sistem derindeki katmanları çalıştırarak doğru pozisyon, duruş ve optimum hareket mekaniği sağlamıştır.
Ona bu yolculuğunda rehberlik eden felsefe ise; iyi bir sağlığa kavuşmak için, olaya hem vücut hem zihin hem de ruh bakımından yaklaşılması gerektiğidir.

Bizde bu neslin antrenörleri olarak Joseph Pilates'den ve doğadan aldığımız ilhamla hareketin iyileştirici gücünü Jungle Studio'da sizlerle paylaşıyoruz.

Hareket İyileştirir.

devamını oku...
Adres: Yenibatı Mah. 2416. Cad. Kentpark Botanik Sit. No: 35 Çakırlar Batıkent-Ankara

İkra Spor Kulübü - Çakırlar

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. 2222. Cad. Kozlu Yuva Evleri 4/C-1 Batıkent-Çakırlar-Ankara

Özgür Çelik Spor Merkezi

Demetevler

Özgür Çelik Spor Merkezi - Demetevler Spor Salonu Ankara

Özgür Çelik Kimdir?

1981 Trabzon doğumlu olan Özgür Çelik 14 yıldır bodybuilding/vücut geliştirme sporuyla uğraşmaktadır. 2005 yılından itibaren profesyonel olarak bodybuilding sporu ile ilgilenen Özgür Çelik 2011 Eylül ayından beri Ankara Demetevlerde kendi spor salonunu işletmektedir.

Özgür Çelik Başarıları

  • 2003 - İç Anadolu Bölgesi 2.si
  • 2004 - İç Anadolu Bölgesi 1.si
  • 2005 - İç Anadolu Bölgesi 1.si
  • 2005 - İç Anadolu Bölgesi overall
  • 2005 - Türkiye Şampiyonu
  • 2009 - İç Anadolu Bölgesi 1. si
  • 2009 - Türkiye Şampiyonası 3. sü
  • 2010 - İç Anadolu Bölgesi 1. si
  • 2011 - Türkiye Şampiyonası 2. si
Vücut Geliştirme

Vücut geliştirmenin sırrı başkasını değl insanın kendisini etkilemeye çalışmasıdır.

Kendi sınırların için ter dök başarılı ol.

Bodybuilding

Daha çok güçlü ve kuvvete dayalı olarak yapılan ve görsel olarak daha yoğun bir vücut yapısını hedefler. Amaç daha iri ve kaslı bir vücuttur.

Fitness

Sağlıklı ve formda olmaktır kelime anlamı ile ama gerçek anlamı ile bütün kasların tek tek aletli yada aletsiz çalıştırılması ve güçlendirilmesi yani sıkılaştırılmasıdır.
devamını oku...
Adres: 424. sok No:10/A Demetevler-Ankara

Power Line Sport Center

Demetevler

Power Line Sport Center - Yenimahalle Spor Salonu Demetevler Spor Salonu

POWERLINE SPORT CENTER SAĞLIKLI YAŞAM KULÜBÜNDE;

ALTUN-POLAT VÜCUT GELİŞTİRME SPOR KULÜBÜ VE DERNEĞİ

Uzman eğitmenler eşliğinde bayanlar için fitness, bölgesel çalışmalar, aletli çalışma, sağlıklı kilo verme, sağlıklı kilo alma body building ve streching çalışmaları.

Çeşitli nedenlerden dolayı sağlık sorunlarında fizik tedavi sonrası rehabilite çalışmaları.

Farklı cardio ekipmanları (cross trainer, stepper, yatay ve dikey bisikletler, koşu bantları) ile donatılmış fitness merkezimizde cardio antremanınızı belirlerken eğitmenler yaş, cinsiyet, k,lo ve sağlık durumunuzu analiz ederek size uygun programı çıkartıcaklardır.

Uzman eğitmenlerin vereceği antreman programları ile hedefe yönelik antreman programları uygulanmaktadır. Fitness ve ya bodybuilding (vücut geliştirme) hedefinizi gerçekleştirmek için en iyi ekipmanlarla çalışabileceksiniz. Profesyonel hazırlanan antreman programları ve beslenme programı desteği ile etkin antremanlar uygulanmaktadır.

Çok yakında demetevlerde ilki gerçekleştireceğiz ve birbirinden farklı güncel grup egzersiz programlarının sunulduğu geniş aerobik salonunda pilates, yoga pilates, taebo, crunch, cycle , mix, taekwando, kick box gibi aktiviteler kendi branşında deneyimli eğitmenlerin verdiği derslerle faaliyete geçicektir.

AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİMİZLE SPORDA SINIR OLMAYACAĞINI KANITLAYACAĞIZ...
devamını oku...
Adres: 412. sokak (eski 7.sok) No:6/B Demetevler-Ankara


Bilindiği gibi pek çok semtte Ankara ilinin kültürel ve sosyal etkinlik oluşturma seviyesi bir hayli önde gelmektedir. Gerek ilin belediyelikleri tarafından gerekse özel iş adamları tarafından açılan bu spor salonları aracılığıyla insanlar boş vakitlerinde kendilerini sağlıklı tutacak bir etkinlik içerisinde olmanın farklılığını yaşayarak ayrı bir sosyalleşme süreci içerisinde olmaktadırlar. Ayrıca Batıkent, Ankara ilinin önde gelen semtlerinden olması dolayısıyla da birçok insanın kaynaştığı ortamı sunması açısından da ön planda yer almaktadır.

Buradaki spor salonları parklarda da bulunarak buralarda da insanların spor aletleriyle fit bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri amaçlanmaktadır. Batıkent spor salonu her geçen gün biraz daha artış göstererek halkın ihtiyaçlarını karşılayabilecek seviyeye ulaşmıştır. Hal böyle olunca da insanların buralarda kendilerini geliştirmeleri ve vücutlarını sağlıklı, zinde tutabilmeleri söz konusu olmaktadır. Ayrıca semtteki başkaca spor salonlarında da bu tür aktivitelerin yapılmasına olanak sunan birtakım işler de mevcut olup bunların yerine getirilmesi söz konusu olmaktadır. Bu açıdan sözü edilen etkinliklerin bölgedeki semtte yoğunlaşması son derece doğaldır.

Batıkent spor salonu, içerisinde futbol, basketbol, voleybol, hentbol gibi spor aktivitelerinin yapılabilmesine olanak sunmasının yanı sıra boks, kick boks, güreş, tekvando, karate gibi sporların da yapılabilmesine imkan tanıması açısından da karşımızda yer almaktadır. Bu açıdan sözü edilen yerlerdeki tribün ve diğer saha alanının genişletilmesi lazım geldiğinden bu yönde projelerin sürmekte olduğu da apaçık ortada durmaktadır.

İşte bu yüzden sosyalleşme olanağını sunan bu spor salonlarıyla insanlar boş vakitlerini değerlendirmek için buralarda kendilerini daha da sağlıklı ve zinde bir birey olarak bulabilmektedirler. Bu yerlerin bir başka fonksiyonu da mezuniyet törenleri, dini ve milli törenler gibi diğer kültürel etkinliklerin yapılmasına da ev sahipliği yapan yerlerin başında gelmeleridir.