BİSİKLETÇİLERİN BULUŞMA NOKTASI FRANSA

blog yazısı ekle !

BİSİKLETÇİLERİN BULUŞMA NOKTASI FRANSA

Çok fazla bisiklet rotasına sahip olan ve her yıl bisiklet severlerin bir arada toplandığı Fransa'da düzenlenen bisiklet turu, 1903 yılından beri devam etmektedir. Fransa'nın ünlü isimleri arasında yer alan Lance Armstrong üst üste 7 defa şampiyon olarak rekor kırmış ve ardından sporu bırakmıştır. Ancak 2012 yılında doping aldığı yönünde çıkan haberle şampiyonluğunun geri alınması Armstrong'un daha fazla ünlenmesine sebep olmuştur.Life House Sports Center

Eryaman

Life House Sports Center ,2014 yılında Eryaman bölgesinde hizmet vermeye başlamış, teknolojik ekipmanları ve herbirisi alanında uzman antrenör kadrosu ile 5.200 m² alana kurulmuş birbirinden bağımsız * Hard Body Salonu, ( 2 adet bay soyunma odası ) * Fitness Cardio Salonu, (Bay, bayan soyunma odası )* Crossfit Sahası,* Sauna, Fin Hamamı, Jakuzi, ( Bay, bayan soyunma odası )* Kapalı yüzme havuzu, Türk Hamamı, ( Bay, Bayan soyunma odası )* Solaryum Cihazları (1 adet yatay, 1 adet dikey )Stüdyo Dersleri (Zumba, Pilates, Yoga,Yogilates , Spinning, Crunch , Crunch Burn, Hiproom, Body Form, Step Aorebik,Crossfit , Kick boks, Boks, MMA, Çocuk Jimnastiği, Karate ... )Çocuk kulübü ve çocuk bakıcısı,Beslenme uzmanı,Bulundurmaktadır. Sizleri aramızda görmek isteriz.devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Amasya Beyannamesi Caddesi No:19 Eryaman Ankara


Bu sene 102.si düzenlenecek olan Tour de France, 4-26 Temmuz tarihlerinde düzenlenecektir. Bu yarışın rotasında bisiklet sürebilmek için yarışa katılma şartı aranmamaktadır. İsteyen herkes sırt çantası ve çadırı ile birlikte hayalini kurduğu bisiklet turunu gerçekleştirebilir ve gruplar ile birlikte ülkeyi gezebilir. Fransa'yı gezerken şehir turunu tercih edebileceğiniz gibi doğa ile baş başa kalmayı da seçebilirsiniz.

Fransa ile İspanya'nın sınırında yer alan Pireneler, hem bisiklet sürmek hem de yürüyüş yapmak için en fazla tercih edilen yerlerden. Sporseverler bisiklete binerken hem eşsiz güzellikteki dağları izleyebilir hem de temiz havanın keyfini çıkartabilir ve son olarak da gölün serin sularına kendini bırakabilir.

Fransa'da çok fazla dikkat çekmese de bisiklet turu için oldukça ideal şehirlerden biri olan Grenoble, hem şehir içinde ve hem de şehrin çevresindeki dağlarda birçok bisiklet rotasına sahiptir. Grenoble'de bisiklet turuna çıkmak için en uygun zaman bu aylardır.

Canal Du Midi, kısa mesafede bisiklet rotası düşünenler için en ideal yerlerdendir ve bu bölge Fransa'nın güneyinde yer almaktadır.

Baharda ve yaz aylarında oldukça canlı olan Fransa, bisiklet turunun yanı sıra tatil ve eğlencenin tadını çıkartmak isteyenler için de birçok alternatif sunmaktadır. Bunun için düzenlenen birçok farklı festival ile eğlencenin doruklarına çıkabilirsiniz. Müzik festivalleri, uluslararası ekstrem sporlar festivali ve uluslararası antika fuarı bunlardan sadece bir kaçıdır. Siz de macera ve eğlenceyi bir arada yaşamak istiyorsanız eğer Fransa'nın muhteşem güzelliği eşliğinde hem bisiklet turuna katılabilir hem de gönlünüzce eğlenebileceğiniz bir tatil geçirebilirsiniz.