DİKMEN CROSSFİT SALONU

blog yazısı ekle !

DİKMEN CROSSFİT SALONU

DİKMEN CROSSFİT SALONU

Crossfit salonları, adından da anlaşılacağı gibi özel olarak crossfit yapmak isteyen sporcuların spor yaptığı mekanlardır. Crossfit, son dönemin en popüler sporlarından birisidir. Geçmişi çok eski olmayan crossfit, aslında bir fitness türüdür. Fakat hızla gelişip yaygınlaşması, uluslararası anlamda spor dalı olarak kabul görmesini sağlamıştır.

Crossfit, olimpik halter kaldırışları, atletizm ve jimnastik gibi spor dallarının hareketlerinin kombine edilerek yapıldığı bir salon sporudur. İzole kas çalışmasından ziyade daha fazla kası devreye sokarak sporcunun patlayıcı gücünü ortaya çıkarmayı amaçlar. Bunun yanı sıra sporcunun hem esnek hem de dayanıklı olmasını sağlar.

Babor Sports Club

Çukurambar

Babor Sports Club - Çukurambar Spor Merkezi

Babor Club , yüzme havuzu, hamam, sauna, spor merkezi, fitnes, pilates, yoga, aerobic, zumba dans dersleri, kick box sıpa, güzellik salonu, cilt bakımı, zayıflama, el ve ayak bakımı, masaj çeşitleri, detoks, lazer epilasyon uygulamaları ve daha bir çok etkinlik ile siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.

Çukurambar'da Ankara'da bulunan Babor Sports Club fitness salonu, pilates ve yüzme havuzu ile profesyonel bir spor merkezi hizmeti sunmaktadır.

Çukurambar spor merkezi arayan Ankaralı spor severleri Babor Sports Club'a bekliyoruz.
devamını oku...
Adres: 1470 sok. Gökteşehir sitesi No:2 Çukurambar-Ankara

Australia Sports Institute (ASI GYM)

Çankaya

Australia Sports Institute (ASI Gym) eğitmen yetiştiren bir eğitim kurumudur. İstanbul, İzmir ve Ankara'da hizmet vermektedir.

Salonumuzda Doç. Dr. Gökhan DELİCEOĞLU' nun gözetiminde, dalında uzman antrenörlerle ve profesyonel ekipmanlarla fonksiyonel antrenman, reformer pilates, kick boks ve masaj hizmeti verilmektedir.

Ankara'nın merkezinde, pandemi kurallarına uygun ve hijyenik bir ortamda spor yapmak istiyorsanız sizleri salonumaza bekliyoruz.

"Bireysel antrenman,spor yaşamı ve sosyal hayata sihirli dokunuşu gerçekleştiren sistematik bir devrimdir..."
devamını oku...
Adres: Büyük Esat Mah. Kahraman Kadın Sokak 15/A Çankaya - Ankara

Fox Gym Personal Training Studio

Çankaya

Öncelikle Tesisimizde Bire Bir Eğitim Yani Personel Training Hizmeti vermekteyiz. Tesisimize Başlamaya Karar Verdikten Sonra Gerekli Ölçümleriniz Alınır Tanita(Bilgisayar Ortamında Bilimsel Vücut Analizi Yağ Kas Metabolizma vs. Ölçümü) Postür Analizi Ve Çevre Ölçümü İstekleriniz Dahilinde Hedefleriniz Belirlenir. Sizi Hedeflerinize En Hızlı Ulaştıracak Antrenör Belirlenir ve Size Tahsis Edilir. Sonrasında İse Artık Kişisel bir Antrenörünüz Olur. Antrenörünüz Ölçümlerinize Göre Sizi Hedefinize En Hızlı Ve Sağlıklı Şekilde Ulaştıracak Beslenme Ve Antrenman Sistemlerini Periyodlar Ve Dizayn Eder. Sonrasında İse Beslenme Programını Takip Eder (Whatsapp) 2 Haftada Bir Programlar Tekrardan Güncellenir.

Antrenörlerinizin Hepsi Spor Akademisi Mezunu Kendi Alanında Uzman Tecrübeli Antrenörlerdir.

Antrenörler

Furkan Cömert Ahi Evran Ün Beden Eğitimi Spor Yüksek okulu Mezunu. 3. Kademe Antrenör. Beslenme Uzmanı. Milli Sporcu. Dünya 2. si Vücut Geliştirme Sporcusu

Tuğba Öz Cömert Ahi Evran Ün Spor Yüksekokulu Mezunu

Ata Arduç Hacettepe Ün Spor Bilimleri Fak Mezunu

Serhat Dernek Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fak Mezunu

Turgut Özal Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu Mezunu

Eren Dağdelenler İzmir 9 Eylül Ün Spor Bilimleri Fak Mezunudevamını oku...
Adres: Birlik Mah. Şehit Kurbani Akboğa Cad. 40/A (Yaşam Hastanesi yanı) Çankaya - Ankara

Regnum Roxx Sport

Çukurambar

ROXX SPORTS

ROXX Sports alanında uzman antrenör kadrosu ile bugüne kadarki spor deneyimlerinizi sizlere unutturacak, farklı ve eğlenceli spor deneyimleri kazanacağınız yeni bir fırsat sunuyor. Klasikleşmiş spor antrenmanları yerine; fitness, kickboks, muaythaİ, reformer, crosfit, pilates, yoga gibi branşları keyifle yapabileceğiniz fonksiyonel antrenman çeşitleri ile birleştirdik.

Sporun sağlık kazandırmak için yapılması gerektiğinin bilinci unutulmadan amacınıza yönelik; kilo alma, kilo verme, sıkılaşma ve kas kütlesini artırma, bölgesel zayıflama gibi isteklerinizin yanında vücut kompozisyonunuz dikkate alınarak ihtiyacınız olan beslenme ve antrenman programlarınızı oluşturduğumuz bir spor kompleksi olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

PANDEMİ SÜRECİNDE SPOR İLE İLGİLİ AKLINIZA TAKILAN TÜM SORULARI ORTADAN KALDIRIYORUZ.

İnsanlar eskiden spor salonlarının kalabalık olmasından, hijyenin yeterince sağlanamamasından ve sonuç alamamaktan şikayet ederlerdi. Şimdi ise dünya çapında yaşanan pandemi nedeni ile spor salonlarına gitmeye çekiniyorlar. Ancak personal training üzerine yoğunlaşmamız, randevu sistemi ile çalışmamız, hijyeni en üst seviyede sağlamamız, 2000m açık - 600 m kapalı spor alanımızın olması bu süreçte bizi ön plana çıkardı.

Roxx Sports olarak bu süreçte önce çalışanlarımız sonra üyelerimiz için ' yeni sağlık normlarını ' en üst seviyede benimsedik ve uyguladık. Tesis genelinde 10 ayrı yerde hijyen noktası oluşturduk, giriş ve çıkışlara sensörlü kapı ve dezenfektan paspasları yerleştirdik. Dersler çalışanlar ile üyeler arasında sosyal mesafe kuralları korunarak, maske ve eldiven kullanımına dikkat edilerek gerçekleştiriliyor. Üyelik ücretleri temassız ödeme ile sağlanarak olası risk durumlarını en aza indirgedik.
devamını oku...
Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/F Regnum Sky Tower Çukurambar - Ankara

Fit Stop Personal Training & Pilates

Çankaya

Fit Stop Personal Training Studio - Balgat Ankara Spor Salonu

Personel Training nedir? - Fitstop Personal Training Studio

"Personel training (PT)" dilimizde daha çok "özel ders" anlamında kullanılmaktadır. İçerik olarak bire bir uzman Fitness Eğitmeni ile yapılan Gym & Cardio derslerini kapsar.

Sizin egzersizden beklentiniz ve ulaşmak istediğiniz hedeflere ve şu anki fizyolojik-psikolojik durumunuza göre planlanmış ders/derslerdir.

Personel Trainer'ın size özel bir program yapabilmesi için; sizin ile ilgili geniş ve doğru birçok bilgiye ihtiyaç duyar. Bu bilgiler ışığında sizin ne yapıp yapamayacağınızı bilerek şu andaki durumunuza uygun en iyi programı hazırlar ve sizinle birlikte uygular.

Personel Training'in en önemli özelliklerinden biri de planlanması ve uygulanması zor olan fonksiyonel egzersizleri, doğru ve güvenli yapabilme olanağı sunmasıdır. Fonksiyonel egzersizler birçok kas grubunuzu aynı anda ve doğru çalıştırabilmenizi sağlar. Bu özellik, hedeflerinize ulaşmanızda en önemli silahlarınızdan biri olacaktır.

Personel Trainer kimdir? - Fitstop Personal Training Studio

İyi bir "Personel Trainer" her şeyden önce konusunda gerekli eğitimleri almış ve tecrübe ederek kendini geliştirmiş "Master Trainer"dır.

Neden Personel Trainer ile çalışmalıyım?

  • Zaman kazandırır, hedeflerinize ulaşmanız konusunda egzersiz verimini artırır.
  • Hedeflerinize olan konsantrasyonunuzu ve motivasyonunuzu en üst seviyede tutar.
  • Sizi olası yaralanmalardan korur, güvenli egzersiz ortamı sunar.
  • Hareketleri uygularken doğru ve yerinde "feedback" alarak, hareketleri doğru yapmanızı ve tekniğinizi geliştirmenizi sağlar.
  • Egzersiz sırasında aklınıza takılan sorulara anında cevap almanızı sağlar.
Fitstop Personal Training Studio olarak sizlere pt hizmetimizde yasam tarzınıza,beslenme alışkanlıklarınıza, vücut performans ve degerlerinize uygun bir antrenman ve beslenme danısmanlıgı vererek yasam kalitenizi arttırıyor, saglıklı ve fit bir görüntüye sahip olmanızı saglıyoruz.

Fitstop Personal Training Studio, Profesyonel egitmenlerimiz sizlerin vücut ölçümlerinizi (yag,kas,su oranları, kardiovasküler kapasite,postür analizi ve esneklik ölçümü) alarak sadece size özel yapacagı beslenme ve antrenman programlaması ve motivasyonu sizlerin daha güvenilir sonuca yönelik çalışmanızı saglamaktadır.


devamını oku...
Adres: Hoşdere cad. No:138/A Çankaya-Ankara


Dikmen crossfit salonlarında yapabileceğiniz crossfit çalışmaları, öncelikle güçlü bir vücut gerektirmektedir. Crossfit, belirli amaçları olan bir spor türüdür. Crossfit, sporcuların 10 temel fiziksel özelliğini geliştirme amacıyla ortaya çıkan bir spor dalıdır. Bu 10 temel özellik ise şöyledir:

1.Dayanıklılık

2.Güç

3.Hız

4.Patlayıcı Kuvvet

5.Esneklik

6.Çeviklik

7.Denge

8.Koordinasyon

9.İş Yapabilme Kapasitesi

10.Kardiyovasküler Kapasite

Kimler Crossfit Yapabilir?


Crossfit bir spor dalıdır. Diğer sporlarda olduğu gibi bu sporda da bir yaş sınırlaması yoktur. Her yaşta insanın yapabileceği bir spordur fakat önemli miktarda güç gerektirir. Yoğun bir program dahilinde yapılan crossfit, yetersiz fizik kuvveti ile yapıldığında ortaya sakatlıklar çıkabilir. Bu nedenle spor geçmişi olan, tecrübeli, bilinçli ve fizik kuvveti yüksek olan kişilerin yapabileceği bir spor dalıdır.

Crossfit aynı zamanda grup çalışması ile yapılabilen bir spordur. Crossfit salonlarında genellikle grup çalışması yapılır. Bu durum ise spor salonlarının sosyalliğinin artmasına katkı sağlar. Bir yandan grup arkadaşlarıyla sosyalleşen sporcular bir yandan da aynı arkadaşları ile bir rekabete girer. Rekabet, sporcuların motivasyonu için önemli bir etkendir.

Crossfit İle Vücut Geliştirme Aynı Şey Mi?


Crossfit, vücut geliştirme sporları gibi gelişmeye ve güçlenmeye yönelik bir spor dalıdır. Bu nedenle bu iki spor türü sıklıkla karıştırılmaktadır. Crossfit ve vücut geliştirme tamamen farklı iki spor dalıdır.

Crossfit antrenmanları, vücut geliştirme antrenmanlarına göre farklıdır. Crosfitte antrenman programları olimpik halter hareketleri, temel jimnastik hareketleri ve atletizm hareketlerinden oluşur. Bu antrenman programları, vücut geliştirmeden farklı olarak tüm vücudu ve kas gruplarını dengeli bir şekilde çalıştırır. Vücut geliştirmede ise her egzersiz belirli bir kas grubunu hedef alır. Crossfit antrenman programlarında vücudun bütün olarak spora dahil edilmesi, gelişim açısından çok daha faydalıdır.

Crossfit programları zorlu ve yoğun programlardır. Sanıldığı kadar kolay olmadığı gibi görüldüğü kadar zor da değildir. Bilinçli bir şekilde yapılan hiçbir sporun sporcuya zararı yoktur. Bu noktaya daha dikkat edilmelidir. Çünkü crossfit hızlı ve yoğun çalışılan bir spordur. Yeterli fiziki kapasiteniz yoksa ve spor ile ilgili bilgileriniz kısıtlıysa crossfit yapmanız son derece tehlikelidir.

Crossfit Yapmanın Avantajları


Crossfit, üst düzey aletlere ihtiyaç duymadan yapılabilen bir spor dalıdır. Bu konuda önemli bir avantaj sağlayan crossfit, evde dahi yapılabilir. Fakat bu sporun evde yapılması egzersiz çeşitliliği az olacağından bir süre sonra rutine bağlar. Bu da hem spordan aldığınız keyfi hem de faydayı azaltır.

Crossfit yapmak için kullanılan yöntemler vücut ağırlığı, serbest ağırlık ve kondisyon malzemelerine dayalı yöntemlerdir. Egzersiz çeşidi oldukça fazladır. Bunlar genel olarak güç temizlemesi, burpee, kapma ve itici egzersizler olarak sınıflandırılır.

Crossfit yapmanın bir diğer avantajı da hızlı sonuç almaktır. Hızlı, zor ve yoğun programlar dahilinde yapılan crossfit antrenmanları, oldukça hızlı bir şekilde sonuç verir. Crossfit programlarında her gün farklı bir egzersiz vardır. Bu durum hem sporun faydasını arttırmakta hem de sporu rutinden kurtarıp daha keyifli hale getirmektedir.

Yeni Başlayanlar İçin Crossfit Programı


Crossfit, çok sayıda egzersiz seçeneği sunmasından dolayı her türden ve her yaştan sporcunun yapabileceği bir spordur. Bir futbolcu ya da bir balerinin yapabileceği gibi gençlerin ve yaşı ilerlemiş sporcuların da yapabileceği egzersizler mevcuttur. Crossfit antrenmanları, kısaca WOD denilen ve günün antrenmanı anlamı gelen programlardan oluşur.

Çalışmaya yeni başlayacak sporcuların ilk dönemlerde kas ağrıları çekebileceğini bilmesi gerekmektedir. Vücudun spora alışmasının ardından bu ağrılar ortadan kalkar. Çalışma günlerine 1 günden fazla ara veren sporcuların tekrar başladığında aynı ağrıları tekrar çekmesi de muhtemeldir. Kas yorgunluklarını atmak için ise protein desteği alınabilir. Protein bar ve protein tozları sayesinde kasların onarımını hızlandırabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için en ideal crossfit programı ise şöyledir:

1.Half Cindy

Bu programda 5 barfiks, 10 şınav, 15 air squat yapılacaktır. Normal şartlarda 20 dakika sürmesi gerekmektedir. Fakat yeni başlayanlar ilk dönemlerde 10 dakika olarak yapabilir. Bu egzersizler, vücudun sınırlarını ve gücün bitme noktalarını görme açısından önemlidir.

2.Crossfit Total

Bu programda 5 back squat, 3 overhead press, 3 deadlift yapılacaktır. Bu programdaki egzersizler, sporcuyu kaldırma hareketlerine alıştırma egzersizleridir. Bu program sayesinde sporcunun ne kadar ağırlık kaldırabildiği ve ağırlıklardan ne derece etkilendiği görülebilir.

3.Helen

Bu programda 400 metre koşu, 21 kettle bell swing, 12 barfiks yapılacaktır. Bu egzersizler 3 tur boyunca yapılmalıdır. Koşu kısmında çok hızlı olmak, gücü çabuk tüketeceğinden sporcular programın sonuna kadar güçlerini koruyamayabilirler. Bu nedenle koşunun temposu iyi ayarlanmalıdır.

4.Wall Ball & Burpee

Bu programda wall ball ve burpee egzersizleri tekrarlı bir şekilde yapılacaktır. Bu egzersizler en hızlı şekilde 21, 15 ve 9 tekrar olarak yapılacaktır. Sporcunun isteği üzerine tekrarlar turlara bölünebilir. Örneğin 7x3, 5x3 ve 3x3 şeklinde turlarla tekrar edilebilir.

5.Sit Up & Lunge

Bu programda 15 sit up, 15 lunge egzersizi 3 tur olarak yapılacaktır. Her bir tur 3 dakika sürmelidir. 3 dakika boyunca egzersizler tekrar edilir ve turlar arasında 2 dakika dinlenme olur. Bu program ilerleyen dönemlerde kolay gelmeye başlayacaktır. Zorlanmanın daha faydalı olacağından dolayı lunge egzersizine ağırlık eklenebilir.

İlgili Videolar