HERBALİFE NİTEWORKS

blog yazısı ekle !

HERBALİFE NİTEWORKS

HerbalifeNiteworks Nedir? Ne İşe Yarar ?

HerbalifeNiteworks, L-Arjinin, L-Sitrulin ve vitaminler içeren takviye edici gıdadır. Niteworks, L-Arginin ve L-Sitrülin ile sağlıklı Nitrik Oksit üretimini sağlayan, yenilikçi bir besin takviyesi olarak kabul edilmektedir.

HerbalifeNiteworks, nitrik oksidin kalp ve damar sağlığındaki önemi üzerine yaptığı araştırmalarla Nobel ödülü alan Dr. LuisIgnarro'nun tarafından geliştirilmiş bir üründür.

HerbalifeNiteworks, uyurken vücudun nitrik oksit üretimini desteklemeye yardımcı olan tescilli bir üründür. Kısacası biz uyurken Niteworks çalışır.

Vücudun nitrik oksit üretimi ilerleyen yaşla birlikte ve özellikle geceleri düşmektedir. Vücudun ihtiyacı olan nitrik oksit desteğini dışarıdan sağlamak gerekli bir önlemdir. HerbalifeNiteworks ile birlikte vücudumuzun nitrik oksit ihtiyacı karşılanmaktadır.

Bireyler yaşlandıkça vücuttaki niktrik oksit üretimi azalır. Bu sebeple damarlarda damar sertliği, tıkanması ve diğer bazı damar rahatsızlıkları ortaya çıkabilir. Niteworks, yukarıda bahsi geçen L-arginin ve L-sitrulin ile nitrik oksit arttırımını sağlar. Kan damarlarını daha esnek, yumuşak ve genç tutar.

HerbalifeNiteworks Faydaları Nelerdir?

– Vücudunuzda yaşlandıkça azalan ve geceleri daha düşük seviyede olan Nitrik Oksit seviyesini artırmaya yardımcı olur,

– Sağlıklı bir kardiyovasküler (kalp-dolaşım) sistemi destekler,

– Kan damarlarını yumuşak, esnek ve genç tutar,

– Yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına yardımcı olur. (C vitamini – Folat)

– Kan oluşumuna katkıda bulunur. (Folat)

– Kalp, beyin ve diğer organların işlevini desteklemek için kan akışını artırır,

– Üstün performans için yaşın sağlığa olan etkisini yavaşlatır

– Uyanma hissi uyandırmanıza yardımcı olur

– Kısacası kalbinizi gençleştirir..

Nitrik Oksit Nedir? Faydaları Nelerdir?

Nitrik Oksit ile doku ve organlar daha fazla kan ile beslenir. Daha fazla kanın anlamı daha çok oksijendir, ki bu da daha çok enerji ve daha sağlıklı vücut demektir.

– Kardiyovasküler dolaşımı destekler,

– Damarları genişletir,

– Normal kan basıncının sürdürülmesini sağlar,

– Vücuttaki kanı oksijenle zenginleştirir,

– Tüm organlara kan akışını artırır,

– Beyin fonksiyonlarını düzenler,

– Vücudun gücünü arttırır.

Nitrik Oksitin az olması yorgunluk, düşük kas kütlesi, güçsüzlük, cinsel isteksizlik ve yüksek kan basıncı gibi sorunlara yol açabilmektedir. Nitrik Oksitin yeterli düzeyde alınması kan basıncının düşmesini ve vücut gücünün artmasını sağlar. Besin maddelerinin daha iyi taşınmasında yardımcı olur ve kişinin enerjik olmasına katkıda bulunur.

Vücudumuzda nitrik oksit arttırabilmek için yapılması gereken en önemli faktör egzersizdir. Farklı spor yöntemleriyle vücuttaki kas kütlelerinin çalıştırılması nitrik oksit salgısını arttırır. Kaslar üzerindeki damarlar genişler ve kan akışı artar. Egzersizin dışında yardımcı takviyeler nitrik oksit üretimini tetikler ve arttırır. Bunun için içeriğinde L-arginin ve L-sitrulin olan ürünlere yönelmek gerekir. Ayrıca C ve E vitaminleri, Co-Q10 ve alfa lipoik asit içeren gıdalar arginin ve sitrulinin işlenmesinde kolaylaştırıcı etkiye sahiptir. HerbalifeNiteworks ihtiyaç duyulan tüm bileşen, mineral ve enzimleri temin etmenizi sağlar.

Nitrik Oksit cinsel organların kanla beslenmesini sağlar. Genital bölgeye yeterince kan gitmemesi kadın ve erkeklerde çok sayıda cinsel probleme yol açabilmektedir. Özellikle kadınlar ilerleyen yaşlarda erkeklere kıyasla daha fazla NO (nitrik oksit) azalımı sorunuyla karşılaşır. NO üretimi kadınlar için elzemdir ve HerbalifeNiteworks bu noktada cinsel problemlerin ortadan kalkmasında yardımcıdır.

Niteworks L-arginin-Nitrik Oksit İlişkisi ve Zayıflama – Vücut Geliştirmeye Etkisi

Nitrik oksit kan damarlarını genişletir ve gevşetir, kalp ve beyne doğru olan kan akışını arttırır. Bu nedenle L- Arginine takviyesi, kalp ve damar sorunu yaşayan herkes için faydalı olabilir. Zayıflama ve Vücut Geliştirme ile ilgilenenler arasında L- Arginine takviyesi oldukça popülerdir. Arginin proteini metabolize ederek bedendeki yağ miktarını düşürür. Bu, vücuttaki nitrojen dengesi geliştirerek yapılır ve vücut bu nedenle proteini daha kolay bir şekilde kas kütlesi haline döner.

HerbalifeNiteworks İçeriğinde Neler Vardır?

– L-Arjinin: Arjinin bir çeşit amino asittir. Amino asitler proteinlerin yapı taşını oluşturur. Arjinin kan akışını ve dolaşımını hızlandırır. Ayrıca vücut tarafından kan damarlarının genişlemesini sağlayan nitrik oksite dönüştürülür. Arjinin bağışıklık, doğurganlık, fiziksel performans, dayanıklılık ve gücü arttırır. Damar sertliği ve kalp krizi riski azalır. Kan damarlarının onarımının gerçekleşmesi sağlanır ve atletik performası geliştirir. Alzheimere karşı mücadele ederken zihinsel kapasiteyi arttırır.

– L-Sitrulin: Sitrülin bir çeşit amino asittir. Vücudun dayanıklılık ve direncinin arttırılmasında yardımcıdır. Kalp sağlığı noktasında da önemlidir ve kalbin stabilizasyonunu sağlar. Ayrıca kalp hastalıklarını önleyici etkiye sahiptir. Serbest radikal oluşumunu ve bu yolla oluşan hastalıkları azaltır. Kan akışını arttırarak özellikle erkeklerde daha sert bir ereksiyon sağlar.

– Taurin: Bu aminoasitin birçok faydası vardır. Öncelikle vücudun tuz minarel ve su dengesini sağlar. Beyinde ve sinirlerde potasyum ve kalsiyum dengesini sağlar, fiziksel fonksiyonun ve zihinsel fonksiyonun artmasında rol alır, kalbin güçlenmesini sağlar ve kalp kaslarının güçlenmesinde etkili rol oynar, kötü kolesterolün yükselmesini önler, beyin fonksiyonlarını düzenler ve nörolojik problemlerin çıkmasını önler, kemik gelişimi olumlu yönde etkiler.

– E vitamini: Antioksidan etkiye sahip güçlü bir kimyasaldır. Bu vitamin metabolizma dayanıklılığını arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişiyi kanser ve kalp hastalıklarına karşı korur. Serbest radikallere karşı koruyucu önlem alır. Katarak ve erken yaşlanmanın önüne geçmede yardımcıdır. Cilt renk tonlarını dengelemede ve cildin canlı görünmesinde etkilidir.

– C vitamini: Kan damarlarının normal fonksiyonu için gerekli olan normal kolajen oluşumuna katkıda bulunur. Yüksek tansiyonu dengelerken demir eksikliğinin giderilmesi ve doku onarımının sağlanması rollerini üstlenir. Kişiyi serbest radikal birikimi sonucu ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı korur. Kalp rahatsızlıklarını azaltır ve tansiyonu düşürür. Ayrıca cildin daha sağlıklı oılmasını ve canlı görünmesini sağlar.

– Folik Asit: Vücutta çok farklı görevlere sahiptir. Kan oluşumuna katkıda bulunur. Vücudun yeni hücreler üretmesinde ve üretilen hücrelerin korumasında yardımcı olur. Diğer bir fonksiyonu ise kansere neden olabilecek DNA değişikliklerini önlemektir. Kemik iliğinde kırmızı ve beyaz kan hücresi yapımı, karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesi ve DNA ile RNA üretimi için gereklidir. Kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur.

– Melisa Yaprağı Ekstresi: Sakinleştirici özelliği ile bilinen limon kokulu şifalı bir bitkidir. Tarih boyunca özellikle ruhsal sorunların yatıştırılması için kullanılmıştır. Ayrıca hafıza ve öğrenme yetisini olumlu etkilediği bilinmektedir. Sınavlara hazırlanan öğrencilere konsantrasyon için önerilmektedir. Depresyon, demans (bunama) ve Alzheimer hastalığına olumlu etkileri olduğuna dair bilimsel çalışmalar mevcuttur. Ayrıca uykusuzluk, endişe, migren ve diyabet gibi sağlık sorunlarının tedavisinde ve adet sancılarını önlemede kullanılır.