ÜMİTKÖY CİMNASTİK (JİMNASTİK)

blog yazısı ekle !

ÜMİTKÖY CİMNASTİK (JİMNASTİK)

Cimnastik eski zamanlardan bugüne çocuklara küçüklükten bu yana öğretilmesi ve yapılması gereken bir spor dalı olarak görülmüştür. Öte yandan bu spor dalı ile kişilerin bilinçleri daha çok açılmakta ve böylelikle çalışmalarında daha iyi bir yol alabilmektedirler. Bugün gelişen endüstri üretimleriyle çocukların pek de sağlıklı beslendiği söylenemez. Dolayısıyla çocuğua küçüklüğünden itibaren düzenli olarak bir şeyler aşılamak niyetindeyseniz öncelikle buna onu cimnastik sporuna başlayarak alıştırabilirsiniz.

Bu spor dalında yapılan hareketler kadın ve erkek adaylara göre farklılıklar içermektedir. Şöyle ki bu spor dalı erkeklerde, yer alıştırmaları, barparalel, barfiks, halka ve kulplu beygir; kadınlarda ise yer alıştırmaları, türdeş olmayan çubuklar, barfiks, denge kalası gibi temel olarak bu alıştırmaları içermektedir.

Ümitköy cimnastik salonları açıldığı günden bu yana spor adına en iyi hizmeti kendi kurumlarında uzman kadrosuyla beraber kesintisiz olarak vermektedir. Cimnastik konusunda tercihinizi buradan yana kullanın.