ÜMİTKÖY OKÇULUK KURSU

blog yazısı ekle !

ÜMİTKÖY OKÇULUK KURSU

Ok ve yay birleşiminden oluşan okçuluk geçmişten bu yana insanoğlunun en çok ilgilendiği spor dalı haline gelmiştir. Her ne kadar günümüzde bu durumun aksi yaşansa da şu bir gerçek ki okçuluk kişi üzerinde sadece fizyolojik bir mekanizma oluşumunu sağlamaz bunun yanı sıra kişide mental olarak uyanıklık hissi bırakır.Yaşamkent Koryo Spor Kulübü

Yaşamkent

Yaşamkent Koryo Spor Kulübü - Ankara

Yaşamkentte bulunan spor kulübümüzde Taekwondo, Karate, Tai Chi ve Jui Jutsu gibi savunma sanatlarına yönelik eğitimler verilmektedir. Yaşamkent Ankara'da bulunan savunma sanatları merkezimiz de çocuklara özel eğitim programları da bulunmaktadır.

Taekwondo bir sanattır. Bu sanatı ankarada taekwondo yu yaşam biçimi haline getirmeyi hedefleyen koryo taekwondo merkezi aynı zamanda muay tai, kick boks, savunma sporları gibi ustalık isteyen branşları ile siz değerli Yaşamkent ve Ankara'lılara hizmet vermekten mutluluk duyar.

Ümitköy ve çayyolu yakınlarında kendinize en yakın taekwondo salonu arıyorsanız salonumuz hem ümitköy taekwondo hem de çayyolu taekwondo merkezi olarak size oldukca yakındır. Yaşamkentte hizmet veren salonumuz konusunda uzman kadrosu ile hizmetnizidedir.

Teakwondo yapmamının yaşı yoktur ister çocuk olun ister yaşlı her yaşta tercih edilebilinir. Sdney olimpiyatlarında resmi spor dalı olan taekwondo, Türkiye de en çok lisanslı sporcusu olan amatör spor dalıdır. Bu durum son zamanlarda tüm türkiyede olduğu gibi Ankarada da taekwondo ya olan ilgiyi arttırmıştır. Özellikle ümitköy ve çayyolunda bu oran daha çok kick bok ve muay tai ankara semtleri arasında oldukca artmıştır.

Taekwondo ne işe yarar?

  • Çocuğun dikkatini toplama ve konsantre olma özelliklerini geliştirir.
  • Eğlence ve arkadaşlıkların sürdüğü bir yere ait olmaduygusunu geliştirir
  • Çocugun kendine olan güvenini artırır ve güçlülük duygusunu arttırır
  • Mental yeteneği artırır ve doğru karar verme süresini çabuklaştırır
  • Kemik yoğunluğunu artırır ve enfeksiyonlara karşı vucudun direncini artırır
5 Yaşından itibaren minik, genç, yaşlı, bay, bayan herkesi ankara da taekwondo ile buluşmaya davet ediyoruz. Yaşamkent te taekwondo, muay tai, kicks boks, savunma sanatları konusunda bilgili ekibiyle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent mah. 3207 cad. No: 95 Yaşamkent-Ankara


Bu spor dalında kullanılan belli yaylar vardır. Bunlar olimpik yay, makaralı yaydır.. Bu yaylar kendi içerisinde de belli bir çeşide ayrılır. Çeşidine göre fiber, ahşap, karbon veya çelikten imal edilmektedir. Dışarıdan oldukça komplike gibi gözüken bu spor dalının gözünüzü korkutmasına izin vermeyin.

Ümitköy okçuluk kursu salonları uzman ekibiyle okçuluk alanında spor yapmak isteyen kişiler için kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Uygun fiyatta, yüksek kalitedeki bu hizmet tüm okçuluk sever kişiler için bulunmaz bir fırsattır.