ÇAYYOLU ESKRİM

blog yazısı ekle !

ÇAYYOLU ESKRİM

Kılıçla dövüş sanatı temelli olan bu spor dalı geçmişten günümüze kadar oldukça ilgi çekici bir spor dalı olmuştur. Bu spor dalı özel giysilerle yapılmaktadır. Ayrıca bu spor dalının üç ayrı tür silahla yapıldığını da söyleyebiliriz. Bunlar ise flöre, epe ve kılıçtır. Her kılıcın ise yapılan eskrim spor türüne göre farklı kullanım şekilleri vardır.Yaşamkent İlker Spor Kulübü

Çayyolu

Yaşamkent İlker Spor

JİMNASTİK VE PLATES ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

YANA TUKA
ALİSA LİAPUN

Tüm branş antrenman planlamalarımızı tüm guruplarda paylaşacağım

SANTRA KONUTLARI C BLOK NO 7 Çayyolu Ankaradevamını oku...
Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara


Bu spor dalı günümüzde bilhassa yurt dışında birçok üniversitede özel olarak yapılması sağlanmaktadır. Zira uzmanlara göre bu spor dalı kişi üzerinde oldukça olumlu etkiler bırakmaktadır. Bu durum kişilerin gündelik yaşamlarını veyahut çalışmalarını muhakkak etkilemektedir.

Çayyolu eskrim salonları bu spor dalına ilişkin müşterilerine en iyi kalitede en uygun ücretlerle uzman kadrosunu oluşturmuştur. Bugün bu spor salonlarına sadece erkek adaylar değil aynı zamanda kadın adaylar da rağbet göstermektedir. Nitekim basmakalıp bir düşünceye göre eskrim sporunun bilhassa erkekler üzerinde etkisi olduğu sanılır. Bu oldukça dar bir bakış açısıdır. Böyle olmadığını görmek için bu spor salonlarını ziyaret edin ve deneyimleyin.