DÜNYADAKİ HEYECAN VERİCİ TREKKİNG ROTALARI

blog yazısı ekle !

DÜNYADAKİ HEYECAN VERİCİ TREKKİNG ROTALARI

Bu yazımızda dünyanın değişik bölgelerindeki dağ yürüyüşü rotalarını inceleyeceğiz. Etkileyici manzaralara, tarihsel yapılara, alabildiğine yeşillikle dolu alanlara, her tarafı kar dolu tepelere sahip trekking rotalarına ilişkin inceleme ve yorumlarımızı dikkate alarak hem unutulmaz bir anı yaşayabilir hem de vücudunuzu zinde tutabilirsiniz. Söz konusu trekking turlarına katılmak istiyorsanız semtinize en yakın Ankara spor salonu ile görüşebilir ve trekking turları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.Pelops Sports Club

Öveçler

FITNESS - CARDIO

Fitness bir çok egzersize dayalı bir spordur.Tek tek kasların çalıştırılması ile birlikte kardiyo vasküler çalışma da yapılmak sureti ile vücudun formda kalması sağlanır.

SERBEST AĞIRLIK

Üyelerimiz için hayallerindeki vücut yapısına ulaşmak hiç de zor değil. Özel tasarım ekipmanları bir araya getirdiğimiz serbest ağırlık bölümümüzde, eğitmenlerimiz eşliğinde kontrollü bir şekilde vücudunuzu istediğiniz yapıya ulaştırabilirsiniz.

Serbest ağırlık aletleri bir makineye bağlı olmadan, tamamen sizin kontrolünüzde olan dambıl ve halter gibi ağırlık aletleri için kullanılan genel bir tanımlamadır.

SPINNING

Spinning , sabit olarak özel tasarlanmış ve üzerinde aerobik egzersizlerinin rahatça yapılabildiği bir bisiklettir. Sizi motive eden bir müzik çalar ve eğitmen eşliğinde belirlenmiş tempolarda pedal çevirirsiniz.

PİLATES

Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır.

PELOPSPA

PelopSpa, günün yorgunluğunu gidermek, kendinizi zinde ve enerjik hissetmek için, konforun yanı sıra uzman kadrosu ile vazgeçilmez alışkanlığınız olacak. Sağlıklı, genç ve güzel kalmak için özel terapi ünitelerimizin dingin, sessiz ve mistik ortamında spa keyfini yaşayacaksınız.

HAMAM

Yüzyıllarca Osmanlı ve Türk Kültürünün en önemli ve renkli öğelerinden biri olarak varlığını koruyan Türk Hamamı geleneksel dokusuna bağlı kalınarak sağlık ve rahatlağınız için tasarlanmıştır.

SQUASH

Hareketli, mücadele dolu ve stratejiye dayalı bir spor squash. Yüksek tempoda, saatte 900 kalori bile yakmanız mümkün. Siz de fizik gücünüzü beyin gücünüzle birleştirmek istiyorsanız tek ihtiyacınız bir top ve bir raket.

devamını oku...
Adres: Çetin Emeç Bulvarı 1238. cadde No:16 Yukarı Öveçler-Ankara


- Annapurna Trekking Rotası:

Annapurna; Nepal ülkesinin meşhur dağlık alanıdır. 1977 yılından bu zamana kadar yerli ve yabancı pek çok trekking dostunu ağırlamıştır. Annapurna, sahip olduğu tarihsel dokunun yanı sıra kendisini ziyarete gelenlere sunduğu muhteşem doğal güzellikleriyle ön plandaki yerini korumaktadır. Bu dağlık ve son derece eşsiz güzelliklere sahip alanda yapılacak trekking turunun rotası tercihinize göre 160 ila 240 km arasında değişmektedir. Bu tur uzunluğu sizin veya grubunuzun hızına bağlı olarak 15 20 gün aralığında tamamlanabilmektedir. Annapurna'ya giderseniz buranın en yüksek tepelerinden birisi olan Poon Hill'i utlaka görmelisiniz.

- Santiago Trekking Rotası:

Fransa ve İspanya ülkelerinin doğal güzelliklerle kaplı Pyrenees ve Santiago bölgelerini kapsayan bu turun ortalama uzunluğu 804 km'dir. Tur Fransa'nın Pyrenees bölgesinden başlar ve adını aldığı İspanya'nın Santiago De Compostela bölgesinde sona ermektedir. Kış mevsiminden ziyade özellikle yaz aylarında bu tura katılmanız durumunda hem adı geçen bölgelerin eşsiz doğak güzelliklerini görebilir hem de farklı ülkelerin kültürlerini deneyimleme şansı elde edebilirsiniz.

- Kungsleden Trekking Rotası:

Kungsleden trekkişng rotası İsveç ülkesinin kuzey bölgesi ile güney bölgesi arasında yer almaktadır. Kelime anlamı olarak Kungsleden kralın yolu, kralın patikası anlamına gelmektedir. Trekking turu ülkenin kuzeyinde yer alan Abisko bölgesinden başlayıp ülkenin güneyinde yer alan Hemavan bölgesinde sonra ermektedir. Söz konusu trekking rotasının uzunluğu ortalama 450 km kadardır. Rota doğal güzellikleri ve sahip olduğu yemyeşil alanlarıyla trekking tutkunlarının ilgi odağı olmaktadır.

- Pays Dragon Trekking Rotası:

Pays Dragon Afrika kıtasının en ilgi çekici yerlerinden birisidir. Batı Afrika'dan başlayarak Mali'ye kadar uzanan bu turda Afrika'nın egzotik atmosferine tanık olabilir aynı zamanda tarihsel dokuları da inceleyebilirsiniz.