Ankara Yaz Okulu

Yaz Okulu Ankara Spor Merkezleri

ANKARA YAZ OKULU

Bir çok aile çocuklarını yaz okuluna gönderip göndermemek hakkında kararsız kalıyorlar. Bu kararı vermek her zaman kolay olmuyor. Bunu kolaylaştırmanın yolu ise yaz okulu tam olarak nedir? Yaz okulunun sağladığı faydalar nelerdir? Sorularını cevaplamaktan ve farklı yaz okullarının sunduğu farklı programları inceleyerek çocuğunuz için en doğru olanı seçmekten geçiyor.

Yaz Okulu Nedir?
Temel olarak yaz okulu , okullar yada özel kuruluşlar tarafından sunulan ve yaz aylarında gerçekleşen bir e...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Premium Yaz Okulu

VIP+ Yaz Okulu

VIP Yaz Okulu

toplam 26 sonuç bulundu.
1 - 26 arası gösteriliyor.
Yaz Okulu Ankara Spor Merkezleri

ANKARA YAZ OKULU

Bir çok aile çocuklarını yaz okuluna gönderip göndermemek hakkında kararsız kalıyorlar. Bu kararı vermek her zaman kolay olmuyor. Bunu kolaylaştırmanın yolu ise yaz okulu tam olarak nedir? Yaz okulunun sağladığı faydalar nelerdir? Sorularını cevaplamaktan ve farklı yaz okullarının sunduğu farklı programları inceleyerek çocuğunuz için en doğru olanı seçmekten geçiyor.

Yaz Okulu Nedir?
Temel olarak yaz okulu , okullar yada özel kuruluşlar tarafından sunulan ve yaz aylarında gerçekleşen bir eğitim programıdır. Yaz okulları genellikle verilen eğitimin türüne göre herhangi bir yerde yapılabilir ve 6 bile 10 hafta arası bir zamanı kapsar. Yaz okulu seçiminde önemli olan akademik eğitimin yanında çocuklar için farklı etkinlik ve aktiviteler sunup sunmadığıdır. İdeal bir yaz okulu programında okuma, yazma, matematik gibi akademik eğitimlerin yanında resin, drama , spor gibi alanlara dair etkinliklerde içerir.

Yaz Okulları Tüm Çocuklar İçindir
Bir çok kişi tarafından yaz okulu kavramı yanlış değerlendirilmektedir. Bazı kişiler yaz okullarının sadece akademik açıdan başarılı olan çocuklar için olduğunu düşünürken bazıları ise tam aksine yaz okullarının akademik açıdan başarılı olamayan çocuklar için olduğunu düşünür. Oysaki bu şekilde düşünmek yanlıştır. Yaz okullarında her çocuk için mutlaka uygun bir program bulunur. Önemli olan doğru programı seçebilmektir.

Yaz Okulu Ve Yaz Kampı Arasında ki Fark Nedir?
Bir çok aile yaz okulu ve yaz kampı kavramlarını birbirine karıştırmaktadır. Haklılarda. Arada bulunan birkaç farkın dışında yaz okulları ve yaz kampları birbirlerine çok benzerler. Eskiden yaz okulları ve yaz kampları arasında ki en büyük fark yaz okullarının bir eğitim programı olması iken günümüzde yaz kamplarında programlarına 'eğitimsel etkinlikleri' dahil etmesiyle bu fark ortadan kalkmıştır.

Şu anda yaz okulları ve yaz kampları arasında ki en temel fark , yaz okularını sadece okullar yada özel eğitim kurumlarının düzenleyebilmesi iken yaz kampları için bu yelpazenin daha geniş olmasıdır.

Yaz Okullarının Faydaları

Yaz okullarının çocuklar için bir çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ve en önemlisi yaz okullarının öğrencilere okul zamanları dışında kendi kişisel ve akademik gelişimine dair bir fırsat sunmasıdır. Eğer çocuğunuz akademik açıdan üstün başarılı bir öğrenci ise yaz okulları öğrenci için normal eğitim döneminde alamadığı üstün eğitimi ona sunabilir. Yada çocuğunuz Türkçe, matematik gibi konularda zorlanıyorsa ve ekstra bir yardıma ihtiyaç duyuyorsa yaz okulu ona bu fırsatı sunarak gelecek okul döneminde bu konularda zorlanmasının önüne geçilmesini sağlayabilir.

Yaz okulunun sunduğu en iyi şeylerden biri normal okul müfredatında bulunmayan ama çocuğun ilgi duyduğu bir alanı ona sunabiliyor olmasıdır.

Bir diğer önemli nokta ise yaz okullarının çocukları sokaktaki tehlikelerden uzak tutarak boş zamanlarını doğru bir şekilde değerlendirmelerini sağlamasıdır.

Yaz Okulu Ücretleri
Yaz okulu ücretleri, yaz okulunun programında barındırdığı özelliklere göre değişiklik gösterir. Bazı yaz okulları için yüksek bir miktar ödemeniz gerekirken bazıları ise tümüyle ücretsizdir.

Yaz okulu fiyatları haftalık gün sayısına, saat sayısına, içerdiği etkiniklere, düzenlenen kuruma , genel bir program olmasına yada çocuğa özel olmasına göre değişiklik gösterir.

Önemli olan kendi bütçenizi belirleyerek, çocuğunuz için en doğru etkinlikleri içeren yaz okulunu seçebilmektir. Bunun için farklı yaz okullarını araştırabilir, okulunuzun rehberlik servisinden yada sınıf öğretmeninizden görüş alabilirsiniz.

Yaz Okulu Çocuğum İçin Doğru Seçim Mi?
Aileler için yaz okulu hakkında en çok zorlandıkları konu çocuk için doğru seçim olup olmamasıdır. Çünkü bu doğruluk çocuğun kişiliğine, ilgi alanlarına, ihtiyaçlarına, ailenin yaşam tarzına hatta ve hatta çocuğun arkadaşları ile arkadaşlarının yaz aylarında ne yaptıklarına göre bile değişebilir.

Çocuğunuzun müzik aleti, resim, matematik gibi özel bir alana ilgisi var mı? Çocuğunuzun öğrenmek için ekstra zamana ve yardıma ihtiyacı mı? Çocuğunuz akademik açıdan üstün bir yetenek ve başarıya mı sahip? Tüm bu durumlarda yaz okuluna gitmek çocuğunuz için doğru tercih olabilir.

Ama öteki tarafta çocuğunuz sadece spora ilgi duyuyor yada tüm arkadaşları spor kampına gidiyorsa yaz okuluna gitmek çocuğunuz için doğru seçim olmayabilir.

Doğru kararı vermenin en doğru yolu çocuğunuzu ve onun isteklerini anlamaktan geçer.