Ankara Badminton

Badminton Ankara Spor Merkezleri

ANKARA BADMINTON KURSU

Hepimiz biliriz ki Badminton gibi aerobik spor aktiviteleri ile uğraşmak sağlığınız adına sayısız fayda sağlayacak ve ömrünüzü uzatacaktır.

Gerçekten de yapılan bazı araştırmalar kalp ritminizi normalden biraz daha fazla yükseltip nefes alış verişinizi sıklaştıracak şekilde gerçekleştireceğiniz her Badminton aktivitesinin sonrasında pek çok rahatsızlığa karşı önleminizi almış olacağınızı ve risklerini azaltacağınızı göstermektedir. Bu nedenle en azından günde 30 dakikanızı Badminton oynamaya ayırmak düşü...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Premium Badminton

VIP Badminton

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Badminton Ankara Spor Merkezleri

ANKARA BADMINTON KURSU

Hepimiz biliriz ki Badminton gibi aerobik spor aktiviteleri ile uğraşmak sağlığınız adına sayısız fayda sağlayacak ve ömrünüzü uzatacaktır.

Gerçekten de yapılan bazı araştırmalar kalp ritminizi normalden biraz daha fazla yükseltip nefes alış verişinizi sıklaştıracak şekilde gerçekleştireceğiniz her Badminton aktivitesinin sonrasında pek çok rahatsızlığa karşı önleminizi almış olacağınızı ve risklerini azaltacağınızı göstermektedir. Bu nedenle en azından günde 30 dakikanızı Badminton oynamaya ayırmak düşündüğünüzden çok daha yararlı olacaktır.

Badminton oynamanın temel faydası aslında kolesterolünüz üzerine olmaktadır. Badminton, kötü kolesterolünüzün seviyesini düşürüp, iyi kolesterol seviyenizi yükseltmektedir. Düzenli olarak Badminton oynamak, HDL olarak bilinen iyi kolesterolünüzü önemli ölçüde yükseltecektir. Ayrıca kötü kolesterol seviyesinin düşmesi, damarların ve kan dolaşımının rahatlamasına yol açacağı için kalp rahatsızlıklarına karşı da sizi koruyacaktır.

Badminton oynamanın bilinen en önemli diğer faydası ise kalp krizi riskini önlemeye yardımcı olmasıdır. Çünkü kalp kaslarını güçlendirip bu kasların dayanıklılığını arttıracaktır. Bu sayede hipertansiyon riskine karşı da sizi koruyacaktır. Hatta daha önceden çeşitli kalp rahatsızlıkları yaşamış kişiler bile doktor tavsiyesi olması koşuluyla Badminton oynamaya yönlendirilmektedirler.

Dahası badminton vücudunuzda bulunan yağların da harekete geçmesini sağlar. Birikmiş bir halde vücudunuzda bulan yağlar harcanmaya başlanmış olur. Ancak tabi ki doğru bir zayıflama elde edilmek isteniyorsa, yanında mutlaka uygun bir beslenme programı da takip edilmelidir.

Elbette tüm bu faydaların yanında Badminton kendinizi daha güçlü ve daha mutlu hissetmenize de yardımcı olacaktır. Özellikle kendinizi baskı ve stres altında hissettiğiniz zamanlarda arkadaşlarınızla geçireceğiniz bir oyun sonrası kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.