Ankara Bowling

Bowling Ankara Spor Merkezleri

ANKARA BOWLING

Bowling artık ülkemizde de oynanmaya başlanan ve oldukça fazla rağbet gören bir takım oyunudur. Sosyal ve çekişmeli bir oyun olmasının yanı sıra, bolca teknik bilgi, egzersiz ve pratik gerektirir.

Aynı zamanda sadece arkadaşlar arasında kalmayıp, farklı yaş ve fiziksel özelliklere olmalarına rağmen tüm aile bireyleri ile birlikte de aynı keyifle ve rekabetle oynanabilir. Hatta içerisinde bolca hareket, eğlence ve kahkaha bulunması nedeniyle her geçen gün daha çok insan bu oyuna yönelmekte ve iyi taraflarını keşfetmekte...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Bowling Ankara Spor Merkezleri

ANKARA BOWLING

Bowling artık ülkemizde de oynanmaya başlanan ve oldukça fazla rağbet gören bir takım oyunudur. Sosyal ve çekişmeli bir oyun olmasının yanı sıra, bolca teknik bilgi, egzersiz ve pratik gerektirir.

Aynı zamanda sadece arkadaşlar arasında kalmayıp, farklı yaş ve fiziksel özelliklere olmalarına rağmen tüm aile bireyleri ile birlikte de aynı keyifle ve rekabetle oynanabilir. Hatta içerisinde bolca hareket, eğlence ve kahkaha bulunması nedeniyle her geçen gün daha çok insan bu oyuna yönelmekte ve iyi taraflarını keşfetmektedir.

Bowling oynarken dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında ise duruşunuz gelir. Bowling oyunu kişinin kaslarını, gövdesini ve hatta boynunu bile doğrudan etkiler. Bowling topunu elinize aldığınız ilk andan itibaren kollarınızı ve bedeninizi, dengenizi en iyi şekilde sağlayacak ve atışınızı en doğru teknikle gerçekleştirebilecek şekilde ayarlamanız gerekir. Hatta Bowling topunun içinde ki parmaklarınızı bile doğru bir düzende tutmanız gerekecektir. Belki ilk başlarda doğru duruşu yakalamak ve bu pozisyonda kalabilmek size zor ve yorucu gelebilir ancak vücudunuz buna alışıp, güçlenmeye başladıkça oyundan alacağınız keyif de artacaktır.

Bowling oynayan kişilerin dikkat edebileceği bir başka konuda da dengedir. Dikkatinizi her ne kadar doğru pozisyonda durmaya odaklamış olsanız da, özellikle atışınızı gerçekleştirirken bedeninizin alacağı konuma göre dengenizi sağlamak ve bu sırada doğru tekniği kullanabilmek büyük önem taşır.

Elbette tüm bu kuralların dışında Bowling bir eğlence oyunudur ve herkes dilediği gibi hoşça vakit geçirmek için kendi oyun tarzını da ortay koymaktan çekinmemelidir.

BOWLİNG

Bowling; oyuna has olan bir top ile oyun hattında bulunan (10 tane) labutlar hedef alınarak gerekli enerji ve güç ile topun atılması ile devrilmesi sonucunda oynanan hem kolay hem de eğlenceli olan bir oyun türüdür. Labutlara kuka ve pin isimleri de verilmektedir.

Bowling oyuncu sayısı bir kişiden oluşabileceği gibi grup şeklinde de oynanabilir. Bowling oyununda temel amaç bütün labutları devirmektir. Eğer oyunu ilk defa oynuyorsunuz ve yeterli tecrübeniz yoksa yaptığınız atışlarda başarısız olmanız sizi üzmesin. Çünkü belli bir süre çalışmanız ve oyunun kurallarını öğrenmeniz halinde yaptığınız atışlar labutlara tam isabet edecektir. İlk atışlar ile başarısız olabilirsiniz ama bu sizin oyuna hissettiğiniz sevginin tükenmesine sebep olmasın. İlk atış ile vurulmayan labutlar ikinci atış ile yeni bir deneme imkânı sunaktadır.

Oyunda yapacağınız sürekli ve karalı top atışlarınız zamanla topun gidişinin daha karalı olmasını sağlayabilirsiniz. Bowling oyunu arkadaşlarınız ile aileniz ile farklı bir şey yapmak istediğiniz zaman da büyük keyif alacağınız bir aktivitedir. Yani uzun yılardır oynanması ve bütün yaşlarda insanlar tarafından büyük ilgi göstermesi bowling oyununun keyifli olduğunun adeta objektif kanıtıdır. Bu oyun eğlence ve sosyalleşme dışında tekniğinin öğrenilerek spor olarak bir faaliyet olarak da uygulama alanı bulmaktadır. Türkiye'nin illerinden Ankara, İstanbul gibi illerinde turnuvalara katılabilirler.

Ankara da devasa alış veriş merkezlerin içinde bulunan oyun salonları insanların yoğun ilgisiyle karşılaşır. Bowling de uyulması gereken birkaç önemli nokta vardır. Bu noktalar; giyilmesi gereken kıyafetler ve ayakkabılardır. Erkekler kumaş pantolon, bayanlar ise kumaş pantolon, şort ya da etek giymelidir. Üstüne kısa kollu bowling tişörtü ve gömleği tercih edilebilir. Bayanların seçeneklerinde kolsuz tişörtleri de tercih edilebilir.Kıyafetlerin yanı sıra birde eğlence salonlarında bulunan özel ayakkabıları giyinerek oyuna girilebilir.

Oynanması kolay ama arkadaşlarınız, dostlarınız ile geçireceğiniz zaman çok keyifli olacaktır. Ankara da bulunan bowling oyun sahaları stresli iş hayatının, sıkıcı okul hayatından biraz uzaklaşmak isteyenler genellikle hafta sonu bu alanlara gitmekteler. Ankara'daki ünlü bowling salonlarını gidip görmediyseniz eğlence merkezlerine giderek eğlenceli vakit geçirmenizi tavsiye ederiz.