Ankara Buz Pateni

Buz Pateni Ankara Spor Merkezleri

ANKARA BUZ PATENİ

Buz Pateni eklemlere kesinlikle yüklenmeden gerçekleştirilebilen, dengenizi ve koordinasyonunuzu geliştiren bir aktivitedir. Buz Pateni sayesinde gündelik yaşantınız içerisinde pek de fazla kullanmadığınız ancak dengenizi korumaya son derece yardımcı olan daha ufak kas grupları kullanılır. Özellikle kalça, diz ve bilek bölgelerinde olan bu kas gruplarının gelişmesi de sadece Buz Pateni sporuyla ilgilenenler için değil aynı zamanda koşu, yoga ve kayak gibi farklı spor dalları için de önemli bir destek oluyor. devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Buz Pateni

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Buz Pateni Ankara Spor Merkezleri

ANKARA BUZ PATENİ

Buz Pateni eklemlere kesinlikle yüklenmeden gerçekleştirilebilen, dengenizi ve koordinasyonunuzu geliştiren bir aktivitedir. Buz Pateni sayesinde gündelik yaşantınız içerisinde pek de fazla kullanmadığınız ancak dengenizi korumaya son derece yardımcı olan daha ufak kas grupları kullanılır. Özellikle kalça, diz ve bilek bölgelerinde olan bu kas gruplarının gelişmesi de sadece Buz Pateni sporuyla ilgilenenler için değil aynı zamanda koşu, yoga ve kayak gibi farklı spor dalları için de önemli bir destek oluyor.

Buz Pateni yaparak harcadığınız kalorilerde oldukça yüksek olmaktadır. Ortalama bir kadın bünyesinde, 1 saatte yaklaşık 375 Kalori yakılmasını sağlayabiliyor. İlerleyen aşamalarda dayanıklılığınız ve kuvvetiniz arttıkça da bu rakam iki katına çıkabiliyor.

Buz Pateni yapan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu ise tabi ki güvenlik önlemleri olmaktadır. Gerekli koruyucu ekipmanlar ile bu sporun gerçekleştirilmesi elbette çok daha güvenilir oluyor. Aynı zamanda Buz Pateni yaparken hantal ve bol kıyafetlerden de uzak durmak önemlidir. Bu sayede çok daha esnek ve rahat hareket edebilirsiniz.

Eğer siz de Buz Patenine başlayıp, fiziğinizi güçlendirmek ve şekle sokmak istiyorsanız çevrenizde bulunan çeşitli Buz Pateni klüpleri bu konuda size yardımcı olacaktır. Uygun ekipmanları temin etme gibi bir sıkıntı yaşamamak adına da size bu konuda yardımcı olabilecek mağazalara da kolaylıkla ulaşabileceksinizdir.

Temel olarak da bir Buz Pateni kursunda ilk olarak dengede kalmayı ve belirli bir tempoda kaymayı öğrenmekle başlayabilirsiniz.