Ankara Folklor Kursu

Folklor Kursu Ankara Spor Merkezleri

ANKARA FOLKLOR

Ankara spor merkezi ve spor salonun da fitness salonu pilates salonu bölümleri mevcut olmakla birlikte salonda folklor eğitimi de yapılmaktadır. Sporun pek çok çeşidini barındıran Ankara spor salonu müşterileri için olanaklarını zorlayarak talep doğrultusun da folklor eğitimini de vermektedir. Folklor Türk kültürünün aynası olmaktadır. Hareketli bir oyun olduğundan kilo da verilmesini sağlar . Kişinin kendine olan güvenini geliştirmektedir. Folklor yöresine göre farklılık gösterebilir her yörenin kendine özgü bir dans...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Folklor Kursu Ankara Spor Merkezleri

ANKARA FOLKLOR

Ankara spor merkezi ve spor salonun da fitness salonu pilates salonu bölümleri mevcut olmakla birlikte salonda folklor eğitimi de yapılmaktadır. Sporun pek çok çeşidini barındıran Ankara spor salonu müşterileri için olanaklarını zorlayarak talep doğrultusun da folklor eğitimini de vermektedir. Folklor Türk kültürünün aynası olmaktadır. Hareketli bir oyun olduğundan kilo da verilmesini sağlar . Kişinin kendine olan güvenini geliştirmektedir. Folklor yöresine göre farklılık gösterebilir her yörenin kendine özgü bir dansı vardır .

Folklor kalabalık bir topluluğun birleşmesinden ortaya çıkan bir halk dansı olarak kabul edilir. O toplumun gelenek göreneklerini yansıtır. Yaşayışlarını kültürünü ve Danslarında kıyafetlerde yörenin hangi bölgesiyse ona uyumlu olarak giyilir. Erkek ve kız karışık olarak da yapılabilir. Halk kültürünü içeren danslarıyla göz dolduran folklor birçok ülkede ilgi çekmektedir ve yarışmaları da yapılmaktadır.

Genellikle hareketli insanların tercih ettiği bir spor çeşidi sayılabilir. Türkiye'de birçok folklor topluluğu vardır. Üniversitelerce kurulmuş folklor gruplarının çoğu yarışmalara katılmakta ve oyunlarını sergilemektedir. Folklor oynamak her bakımdan faydalıdır. Kişinin kültürünü gelenek ve göreneklerini anlamak ve anlatmak için güzel bir fırsattır. Ülkemiz de birçok folklor gösterileri düzenlemekte ve turistler tarafından büyük ilgi görmektedir. Kültürümüzün simgesi olduğu için resmi törenlerde de karşılama gösterileri yapılmakta yurtiçi ve yurtdışından gelen konuklar siyasetçiler için gösteri hazırlıkları yapılır.

Asla kültürümüzün içinden çıkarılamaz. Ankara spor salonu bu kültürümüzü devam etmekte olup folklor eğitimine diğer branşlar da olduğu gibi değer vermekte ve ayakta yaşatmak için eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Toplumu gelenek ve ananelerimiz ayakta tutar eğer değerlerimizi kaybedersek kendimizi de kaybetmiş oluruz bunun için sporun bu branşınıda geliştirmek dans eğitmenlerinin başlıca görevlerindendir.

Bir toplum ne kadar gelişirse gelişsin ve yenilense dair kültürde daima gelişir gelenekler unutulmaz ve folklor her zaman gelişmekte ve ilerlemekte devam edecektir. İnsanların bu konu da duyarlı olması çok önemlidir . Değerlerimizi kaybetmeden onlardan ödün vermeden yenilenmeye her zaman açık olmak zorundayız. Folklor da bu yeniliğin içinde her zaman var olacaktır .