Ankara Futbol Okulu

Futbol Okulu Ankara Spor Merkezleri

Futbol Okulu

İnsanlar tarihin her döneminde kendilerini oyalayacak ve eğlendirecek bir çok spor dalıyla uğraşmışlardır. Futbol da bunların en başında gelenlerden biridir. Bildiğimiz gibi 11'er kişiden oluşan iki takımın karşılaştığı ve takımların gol atmak için birbiriyle yarıştığı hem oynaması hem de izlemesi en zevkli spor dallarından biridir futbol.

İnsanlar tarafından küçük yaşlardan itibaren başlayan ve de büyüdükçe bir tutkuya dönüşen futbol dünyanın dört bir tarafında oynanmaktadır. Dünyanın dört bir tarafından yeni sp...
devamı...

Spor Merkezi Ara

toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
Futbol Okulu Ankara Spor Merkezleri

Futbol Okulu

İnsanlar tarihin her döneminde kendilerini oyalayacak ve eğlendirecek bir çok spor dalıyla uğraşmışlardır. Futbol da bunların en başında gelenlerden biridir. Bildiğimiz gibi 11'er kişiden oluşan iki takımın karşılaştığı ve takımların gol atmak için birbiriyle yarıştığı hem oynaması hem de izlemesi en zevkli spor dallarından biridir futbol.

İnsanlar tarafından küçük yaşlardan itibaren başlayan ve de büyüdükçe bir tutkuya dönüşen futbol dünyanın dört bir tarafında oynanmaktadır. Dünyanın dört bir tarafından yeni sporcular yeni yıldızlar yeni takımlar ortaya çıkmaktadır. Futbol tamamen takım oyununa dayalı bir oyundur. Takımın birlikte hareket ediyor olması, birlikte sevinip yine birlikte ağlıyor olması çocuk yaşlardan ilerleyecek yaşlara kadar insanın hayatına bir çok şey katmaktadır.

Futbol insanların hayatının bir parçası olmuştur ve hayatlarından tarihin hiçbir döneminde de kopmamıştır. Tüm spor dallarının ayrı bir zevki olmasına rağmen dünya üzerinde en çok izlenen ve en çok yapılan spor dalı olarak futbol geçmektedir. Küçük yaşlarda spor okullarında ders alan çocukların takım oyununun toplum içerisinde bütünleşmenin ve birlik olmanın ne demek olduğunu anlaması açısından çok önemlidir. Bu önemli hususların sosyal hayat içerisinde de kendisini gösteriyor olması çocukların gelişiminde çok önemlidir. Bugünlerde çocuklarımız sokak aralarında dahi futbol oynamaktadır. Futbol insanın yaşamının her noktasına nüfuz etmiştir. İnsan hayatının her döneminde olmuş ve olacak olan bu spor dalı vücudun her bir bölgesinin çalışmasına da yardımcı olmaktadır. Yediden yetmişe sevgi duyulan ve karşılaşmaları on binler ve yüz binler tarafından statlarda izleniyor milyonlar tarafından ise de televizyon başında ya da radyo başında karşılaşmalar dinleniyor. İnsanların böylesine sevgisini kazanmış ve böylesine tutkusunu kazanmış olan belki de tek spor dalıdır.

Futbol insanların hayatından çıkmadığı sürece insanlık da öylesine sevecektir. İnsanların hayatına anlam katması onları bir karşılaşma ile sevindirirken diğer bir karşılaşma ile de üzüyor olması insanların futbolu ne kadar özümsediği ve duygusal dünyasına da soktuğunun kanıtıdır. Futbol bir hayat felsefesidir, fakat fanatikliği de bir o kadar zararlıdır. Fanatik olmadan futbolu izlemenin ve oynamanın zevkini çıkartmak gerekir.

ANKARA FUTBOL KURSU

Futbol günümüzde milyonlarca insan hitap eden en büyük organizasyonlarından milyonlarca izleyicisi olan bir endüstriyel sektör olan bir spor dalıdır. Futbol saha içerisinde farklı grup olan iki takım arasında her bir takım 11 kişiden oluşmak üzere futbol müsabakalarında altı hakem( bir orta hakem, 2 kişiden oluşan yan hakem, 2 kişiden oluşan kale arkası hakem, 1 tanede yedek hakem) yer almaktadır.

Futbolun saha içinde kendine has oyun kuralları mevcut bulunan spordur. Oyun doksan dakika sürmekte ve oyun sırasında meydana gelen aksaklıklar nedeniyle oynanamayan süreler doksan dakikanın sonuna eklenerek oynanmaktadır. Kırk beş dakika olan yarılar iki yarım şeklinde oynanır.

Oyun hakemin düdük ile başlanması için haber vermesiyle başlanır. Futbolda en önemli olay rakibin kalesine gol atmaktır. Aslında bütün çaba bunu içindir. Golleri en yüksek olan takım maçta galip gelmiş demektir. Burada kalesine gol atmaya gelen karşı atkımın futbolcularının gol atmasını engellemek futbolcuların en başlı görevidir.

Futbol oynanırken saha içerisinde uygulanan bir takım kuralları vardır. Bu kurallara uymamanın cezası bazen kırmızı kart bazen de sarı kart olmaktadır. Kırmızı kart oyuncunun oyununa son verirken, Sarı kart oyuncuya ilk verilmesinde ikaz durumundayken ikinci sarı kart alması ise oyuncunun oyununa son verilmiş anlamına gelmektedir.

Futbol Ülke düzeyinde büyük bir organizasyon olup endüstriyel sektör haline gelmiştir. Bu sektörden futbolcu transferleri, teknik direktör transferleri, yayıncı kuruluş yayın hakları, reklamlar, servisler, iletişimler, konaklamalar gibi birçok sektör bu paydan hissesini almaktadır. Ayrıca taraftarların maçları izlemek için farklı ödemeler yapmaktadır. Bu sektörde forma satışından, takımların kendine has bayrakları, tişörtleri, ayakkabıları, operatör kartları, kredi kartları oluşturularak takipçilerinin alması için hizmet verilmektedir. Spor merkezi olarak genellikle çim sahalar tercih edilir.

Futbol kulüpleri taraftarları statlara çekebilmek için dünya çapında ün yapmış futbolcuları takımlarına transfer edip bu kişilerce kullanılmış olan formaların taraftarlara satılması şeklinde ayrı bir sektör oluşturmuşlardır. Bu sektörün en yaygın olarak kullanılan şehirlerden Ankara başta gelmektedir. Buradaki futbol severler takımını desteklemek için takımının ürünlerini satın almaktadırlar.