Ankara Havuzlar

Havuzlar Ankara Spor Merkezleri

HAVUZ

Yüzme; havuz da bedenin ve el-ayakların beraber uyumlu hareketleriyle suyun yüzeyinde ve ya içerisinde gerçekleştirilen duruşlar, hareketleri ifade eder. Yüzme belirli ölçülerdeki havuzlarda yapılan bir spor türüdür.

Yüzme eski bir tarihi geçmişe sahip olan spor türüdür. Yapılan araştırmalar insan vücudundaki bütün kasları çalıştırdığı sonucuna varması önemli bir özelliktedir. Hem insan vücudunun gelişmesinde hem de psikolojik olarak su sesi insanın rahatlamasına yardımcı olur. Yüzme sporunun birçok şekli vardır. Sırtüstü, kurb...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Havuzlar Ankara Spor Merkezleri

HAVUZ

Yüzme; havuz da bedenin ve el-ayakların beraber uyumlu hareketleriyle suyun yüzeyinde ve ya içerisinde gerçekleştirilen duruşlar, hareketleri ifade eder. Yüzme belirli ölçülerdeki havuzlarda yapılan bir spor türüdür.

Yüzme eski bir tarihi geçmişe sahip olan spor türüdür. Yapılan araştırmalar insan vücudundaki bütün kasları çalıştırdığı sonucuna varması önemli bir özelliktedir. Hem insan vücudunun gelişmesinde hem de psikolojik olarak su sesi insanın rahatlamasına yardımcı olur. Yüzme sporunun birçok şekli vardır. Sırtüstü, kurbağalama, serbest, kelebek ve yan kulaç en çok tercih edilen yöntemlerdir. Bu yöntemler kolay yapılabilmesi açısından zevk ile yapılmaktadır.

Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olması yüzmenin avantajını kat ve kat artırmaktadır. Ama ülkemizin iç kesimlerine doğru gidildikçe deniz yerini yapay olarak oluşturulan havuzlara bırakmıştır. Havuzlar kapalı ortamlarda bulunduğu gibi açık havada yaz aylarında hem havuza girip hem de güneşin tadını çıkarmak isteyenlere açık havuz şeklinde hizmetler sunulmaktadır. Ankara'da bu illerimizden bir tanesidir. Bulunduğu konumla denizden uzak olması Ankaralıların alternatif çözümüyle yüzme keyfinin yaşanabileceği havuzlara akın etmektedir. Ankaralıların yoğun isteklerini karşılayabilmek için birçok yerde tercihe göre kapalı ya da açık yüzme havuzları yapılmıştır. Ankaralılar ya da turistler haftanın istediği günlerinde belirli saatlerde ücretli-ücretsiz olarak bu havuzlardan yararlanabilirler.

Açık havuz ya da kapalı havuzun insanların aynı anda kullanmaları sonucu sağlık problemini tehlikeye düşürmektedir. Bunun önlenmesi için bu tür halka açık kullanılan havuzlara girmeden önce duş ile beden temizliğinin yapılmış olması gerekir. Ayrıca havuzun sularına atılan ilaçlar ile havuzların steril olarak kullanılma imkanı verilmektedir. Belirli aralıklarla havuz suyu boşaltılarak yeniden doldurulup sağlığa uygunluk artırılmaktadır. Ankara'da insanların çok tercih ettiği kapalı-açık yüzme havuzları sıkı bir denetim altındadır. Bu tür önlemler ile İnsan sağlığı düşünülmektedir.

Ankara da farklı spor aktiviteleri yapmak isteyenlere yapılacaklar arasında iyi bir alternatif olacaktır. Eğlenceli zaman geçireceğiniz havuzda hem iyi zaman geçireceksiniz hem de vücudunuz için gerekli olan egzersizleri yapmış olacaksınız. Aynı anda zamanınızı veremli kullanarak yapabileceğiniz havuz keyfi için Ankara halkını beklemektedir.