Ankara Personal Training

Personal Training Ankara Spor Merkezleri

ANKARA PERSONEL TRAINING

Kadın olsun erkek olsun, sağlıklı ve güzel görünmenin öneminin giderek arttığı, sosyal kafelerin ve alış veriş merkezlerinin, eğlence yerlerinin olduğu kadar spor salonlarının da dolmaya başladığı günümüzde görüyoruz ki spor artık hayatımızın bir parçası oldu.

İnsanlar artık pek çok spor dalından kendilerine uygun olanı bulup istedikleri görünüme ulaşmaya başladılar. Fakat neydi insanların spora bu kadar ilgi duymaya başlamalarının temel sebebi? Ankara ilinde popüler bir eğitim uygulaması hal...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Premium Personal Training

Fit GYM Çukurambar
toplam 118 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Personal Training Ankara Spor Merkezleri

ANKARA PERSONEL TRAINING

Kadın olsun erkek olsun, sağlıklı ve güzel görünmenin öneminin giderek arttığı, sosyal kafelerin ve alış veriş merkezlerinin, eğlence yerlerinin olduğu kadar spor salonlarının da dolmaya başladığı günümüzde görüyoruz ki spor artık hayatımızın bir parçası oldu.

İnsanlar artık pek çok spor dalından kendilerine uygun olanı bulup istedikleri görünüme ulaşmaya başladılar. Fakat neydi insanların spora bu kadar ilgi duymaya başlamalarının temel sebebi? Ankara ilinde popüler bir eğitim uygulaması haline geldiği içindir.

Gerek dengesiz ve yanlış beslenme, gerekse farklı hastalıkların yol açtığı vücuttaki fazlalıklar, insanları sağlıklı bir şekilde ve fit olarak eski hallerine döndürmeyi amaçlayan spora yöneltti. Spor ilk duyulduğunda çoğu insanı pek heveslendiren bir olgu olmasa da güzel ve bakımlı görünmenin şartı olduğundan çoğu insanı bir yerinden kendine çeker.

Kimileri kendilerine hazırladıkları basit programlarla kilo vermeyi ya da forma girmeyi hedeflerlerken kimileri de bunu tek başına değil de bir uzaman yardımıyla başarmayı hedeflerler.

İşte! Personel training dediğimiz uygulamada tam bu noktada ortaya çıkar. Peki, nedir bu bizim hiçbir plan yapmamıza gerek kalmadan ve tam bize göre bir düzen, plan, program içinde ilerleyip ayrıca motive olmamızı da sağlayan Personel training?

Personel training, alanında uzman kişilerce bizlerin yapısına ve hayatına uygun olarak hazırlanan spor etkinliklerinin eğitmenle birlikte birebir yapılmasıdır. Bu sayede kişisel durumumuza (fizyolojik ve psikolojik) göre bir plana tabi tutuluruz ve bu planla birlikte izlediğimiz geçtiğimiz her evre adım adım izlenir.

Mesela 80 kilosunuz Personel training programı dâhilinde bir eğitmeniniz gelir programınıza göre yürüyüşse yürümenize koşuysa koşunuza eşlik eder ve aşamalarınızı teker teker kaydeder. Bu arada da devamlı yanınızda olduğundan herhangi bir umutsuzluğa düştüğünüzde motiveniz düştüğünde derhal sizi kendinize getirir. Sizce de güzel bir uygulama değil mi? Tek yapmanız gereken size verilen programa uymak.

Personel training uygulaması makalemizden de anlayacağınız gibi klasik bir spor uygulaması değildir. Bu uygulamada sadece sizin emeğiniz değil desteğini aldığınız eğitmeninizin de emeği vardır ve tabi ki buda karşılıksız değildir. Personel training uygulaması belli bir ücret karşılığı sunulur. Ve bu uygulamadan yaralanan kişinin faydasını görebilmesi için disiplin ve kararlılık içinde hareket etmesi gerekir.

KİŞİYE ÖZEL FITNESS – PERSONAL TRAINING

Bir fitness programına başlamak sağlınız için yapacağınız en iyi şey olabilir. Yaptığınız fiziksel aktivitelerden sonra kronik rahatsızlıklara yakalanma riskiniz azalır, denge ve koordinasyonunuz gelişir, kilo vermeniz kolaylaşır ,hatta özgüveniniz artar. En büyük yararı ise yaşınız ne olursa olsun fiziksel kabiliyetinizi geliştirmesidir.
Uzmanlar sağlıklı bir yetişkin için fitness programında aerobic egzersiz ve vücut geliştirme hareketlerini önermektedir.

Özellikle:
1. Haftada en az 150 dakika orta seviye aerobic çalışması yada 75 dakika ileri seviye aerobic çalışması
2. Haftada en az iki kez kuvvet egzersizleri

Düzeni egzersiz programı size kilo kontrolünde, kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltmakta, kemiklerinizi ve kaslarınızı geliştirmenizde yardımcı olabilir. Ancak daha önce egzersiz programına başlamayı denemiş ve sağlık durumunuzdan endişe duymuş iseniz tekrar bir fitness programına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz. Personal fitness programınızı tasarlarken fitness için düşündüğünüz hedefleri göz önünde bulundurun. Personal Fitness hakkında sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri ayrıca vücudunuzun kaldırabileceği direnci doğru hesaplayarak kendiniz için devam ettirebileceğiniz bir program hazırlayın.

Personal fitness programına başlamak önemli bir karardır ama stres verici olmak zorunda değildir. Önemli olan dikkatli bir şekilde sizin için en doğru olan programı hazırlamak ve devam ettirmek için istekli olmaktır. Tüm bunların sonunda fitnesssı hayat boyu süren sağlıklı bir alışkanlık haline dönüştürebilirsiniz.

ESNEME VE ESNEKLİK
Esneklik her egzersiz programında önemli bir rol oynar. Aerobik ve diğer bir çok spor programı kaslarımızın gerilmesine ve kasılmasına sebep olur. Esneme için genel kural esneme işleminin egzersizden sonra yapılmasıdır. Bazı çalışmalar egzersizlerden önce yapılan esneme hareketlerinin atletik performansı olumsuz etkilediğini göstermektedir.
Ama egzersizden sonra yapılan esneme kasılan kaslarımızı eski boyutuna getirmeye yardımcı olur. Eğer düzenli egzersiz yapmıyorsanız, esnekliğinizi artırmak için haftada birkaç kez ısınma ve esneme hareketleri yapabilirsiniz.

Esneme hareketlerini yaparken kendinize karşı nazik davranmalısınız. Vücudunuzu fazla zorlamayın. Her esneme hareketi arasında nefes almaya özen gösterin. Nefesinizi tutmayın. Acı veren hareketlerden uzak durmalısınız.

AEROBİC EGZERSİZLERİ
Düzenli yapılan aerobic egzersizleri size uzun ve sağlıklı bir yaşam sağlamada yardımcı olur. Bir çok insan için yürüyüş aerobic egzersiz olarak mükemmel bir seçimdir. Aslında yürüyüş yapmak en doğal egzersizlerden birisidir. Güvenlidir, basittir ve başlamak için iyi bir yürüyüş ayakkabısından başka bir şeye ihtiyacınız yoktur.
Elbette yürüyüş haricinde bir çok aerobic egzersizi bulunmaktadır. Diğer popüler seçimler yüzme, bisiklete binmek ve tempolu koşmadır. Dans etmekte popüler seçimler arasındadır.