Ankara Pilates Aletli

Pilates Aletli Ankara Spor Merkezleri

ANKARA ALETLİ PILATES

Aletli Pilates, bilinen Pilates egzersizlerini daha yoğun ve daha etkili bir hale getirmek için tercih edilen aletlerle gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kişinin dayanıklılığı ve esnekliği daha da fazla artış göstermektedir. Aynı zamanda kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenen bazı kas gruplarının üzerine odaklanılabilmesini ve bu bölgelerin daha fazla çalıştırılabilmesini sağlar.

Bunun sonucunda da aletsiz yaptığınız aynı hareketleri Aletli Pilates ile gerçekleştirmek formunuzda önemli şekilde olumlu değiş...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Premium Pilates Aletli

Fit GYM Çukurambar
Via Fizyo Etimesgut
toplam 106 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Pilates Aletli Ankara Spor Merkezleri

ANKARA ALETLİ PILATES

Aletli Pilates, bilinen Pilates egzersizlerini daha yoğun ve daha etkili bir hale getirmek için tercih edilen aletlerle gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kişinin dayanıklılığı ve esnekliği daha da fazla artış göstermektedir. Aynı zamanda kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenen bazı kas gruplarının üzerine odaklanılabilmesini ve bu bölgelerin daha fazla çalıştırılabilmesini sağlar.

Bunun sonucunda da aletsiz yaptığınız aynı hareketleri Aletli Pilates ile gerçekleştirmek formunuzda önemli şekilde olumlu değişikliklere yardımcı olur.

Bilindiği gibi kaslar kendisine karşı uygulanan direncin üstesinden gelmeyi amaçlar. Aletli Pilates egzersizleri de kas liflerinin her birinin daha sağlam ve sıkı olmasını ayrıca genel olarak da dayanıklı kalmasını teşvik etmiş olur. Kaslarınızın daha gelişmiş olması ise günlük aktivitelerinizde daha az zorlanmanızı sağlayıp, sakatlanma riskinizi de en aza indirir. Bir başka iyi yönü ise tüm bu kas gelişiminin patlak ve kötü bir görüntü oluşturacak şekilde gerçekleşmemesidir.

http://www.sahibinden.com/spor-pilates-yoga-jimnas...

Aletli Pilates çalışmaları karın ve bel bölgesini de normalde yapılan Pilates egzersizlerinden daha fazla çalıştırıp daha çabuk gelişmesini sağlar. Daha iyi bir bel ve karın bölgesi omurganın da kuvvetlenmesine yardımcı olup, bütün bu bölgenin gelişmiş olması da gündelik hayatınızda karşılaşabileceğiniz tüm hareketleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar.

Aletli Pilates egzersizleri sayesinde duruşunuz önemli ölçüde gelişir. Bu sayede yanlış duruştan dolayı kaynaklanabilecek pek çok eklem ve kas rahatsızlığından da uzak kalmış olursunuz. Aynı zamanda tabi ki tüm bu çalışmalar sonucunda daha fazla kalori harcayarak da kilo kaybınızı hızlandırabileceksiniz.

KİŞİYE ÖZEL PİLATES

Son yılların bayanlar tarafından en çok sevilerek yapılan ayrıcalıklı ve mutlak başarıyı getiren sporu nedir diye soranlara tek bir yanıt verebiliriz pilates. Öncelikle bu sporu pilates salonu içinde yapma mecburiyeti asla yoktur burada anlatmak istediğimiz bir pilates topu ve pilates lastiği olması sporun evininizde de yapılabilme imkânını sunabilir. Sporu herkes her yaş grubu yapabilir hatta hamilelere özellikle önerilmektedir ve hamile bayanların ilk dört ayından sonra yapabileceği bu spor ile doğumları oldukça rahat geçebildiği ispatlanmıştır.

Kişiye özel pilates yaş ve bölgesel durumlar ile belirlenir. Kalçasından şikâyeti olan bir kişiye daha yoğun kalça hareketleri yaptırılırken, göbek problemi olan bir bayanın da göbek yağını eritip kasını geliştirmek için uygun hareketlerin çalışılması başarıyı getirir. Bu sporda müthiş zayıflama asla beklenmemelidir.

Sporun ana gayesi yağ yakmak ve kas yapmaktır. Ayrıca kişiye özel pilates yaparken nefes teknikleri de öğretilir. Hareketin kolay olduğu kısımda nefes alınır zorlanıldığı kısımda alına nefes geri verilir. Böylelikle nefes tıpkı bir arabanın benzini gibi sizin çalışmanızı sağlar. Gerçekte çoğu kişi nefes alıp vermeyi doğru kullanamaz pilates yapan kişiler bu konuyu öğrendiği için normal yaşamında da doğru nefes alıp vermeye başlar.

http://www.hurriyet.com.tr/yeni-trend-aletli-pilat...

Kişiye özel pilates spor merkezi hocasının öngördüğü ısınma çalışması ile başlar bölgesel hareketler ile devam eder ve soğuma çalışmaları ile bitirilir. Tüm bu çalışmalar en fazla bir saat yapılmalıdır. Spora başladıktan 45 dakika sonra vücut yorgunluk hormonu salgılar ve hareketler yavaşlamaya başlar en ideal spor yapma saati bu yüzden sabah saatleri olarak tavsiye edilir.

Bu sporda asla yaş sınırlaması yoktur sadece ileri yaşa özel bazı hareketler farklı yapılabilir. Sağlık sorunları olan kişilere spora başlamadan mutlaka bu konuyu hocalarına bildirmeleri uyarılar arasındadır. Boyun bel fıtığı veya başka rahatsızlık var ise hareketler ona göre ayarlanır.

Spor salonu çalışmalar için daha teşvik edici olabilir. Burada diğer çalışan kişilerin başarılı olabilmeleri sizi hırs yaptırır. Ayrıca fitness salonu diğer kişilerin ve hocaların da desteğini alabilme adına tercih edilir. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi şehirler bu bakımdan oldukça zengindir.

ANKARA PİLATES ALLEGRO

Çok köklü bir geçmişe sahip olan pilatesi geliştiren Joseph Pilates'dir. Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen pilates, sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza ve eğlenerek spor yapmanıza olanak tanımaktadır. Bir takım hareketlerden meydana gelen bu egzersiz, sizi çok yormayacak hareketler ile fazla yağlardan kurtulmanızı sağlamaktadır. Birçok kişinin yaşadığı kas sistemleri sorunları pilates allegro ile sağlıklı bir şekilde düzelme imkânı bulabilmektedir.

Pilates egzersizleri ile hem karın hem de sırt bölümleri aynı değerde güçlenmektedir. Vücut iskeletinin çok daha sağlam bir yapı kazanmasına sebep olan bu egzersizler, metabolizmanızın da daha hızlı çalışmasını sağlar.

Bu egzersizleri her yaş grubu insan kolaylıkla yapabilir. Karın kaslarınızı, daha sıkı bir hale getirebilmek için pilates en uygun egzersizleri sunar sizlere. Ayrıca hamile bayanlar da doktorun uygun gördüğü hareketleri uygulayarak çok daha rahat bir hamilelik süreci geçirebilirler.

Pilates, vücut şeklinin ve duruşunun daha düzgün olması için oldukça önemli bir egzersizdir. Bu egzersiz ile kendinizi çok yormadan ve hırpalamadan, hayal ettiğiniz vücuda sahip olabilmeniz mümkün. Düzenli olarak yapılan pilates ile çok kısa bir süre içerisinde vücudunuzda meydana gelen değişikliği siz de fark edebilirsiniz. Pilates salonu özel dizaynı ile performans odaklı pilates yapımı için tasarlanmıştır.

http://kadin.mynet.com/kadintv/Aletli-pilateste-ka...

5 ayrı yayın bir makinaya bağlanması ile olan pilates allegro, hangi hareketi yapacağınıza bağlı olarak yayların ayarlanması ile yapılmaktadır. Yayların hepsi farklı bir dirence sahiptir. Birçok farklı egzersiz çeşidini aynı makina ile yapabilmenize olanak tanıyan bu yöntem, vücudun birçok bölümünü çalıştırmayı başarmaktadır.

Sporcuların yaşadıkları sakatlıklar, duruş bozukluğu pilates allegro ile daha kontrollü bir hal almaktadır. Aynı zamanda normalde çok fazla kullanmadığımız kasları da bu yöntem ile çalıştırabilme imkânı elde edebilmek mümkün.

Ankara pilates salonlarında, deneyimli eğitmenler ile birlikte, pilates egzersizleri yapma fırsatı elde edebilirsiniz. Kolaylıkla yapabileceğiniz ve sizi zorlamayacak olan bu hareketler, çok daha iyi bir vücuda sahip olmanızı ve daima formda kalmanızı sağlayacaktır. Pilateste, istediğiniz sonucu alabilmek içn düzenli olarak hareketlere devam etmeniz en önemli noktadır. Bu sebeple, formunuzu koruyabilmeniz için pilatesi bir alışkanlık haline getirmeniz sizin yararınıza olacaktır.

ANKARA PİLATES REFORMER

Pilates reformer, bilinen pilates aletler arasında en fazla tercih edilen bir alettir. Pilatesin en bilindik faydalarından olan esneklik, denge ve koordinasyonu bir araya toplar. Bununla beraber aletler etkin hareker ve daha iyi duruş aynı zamanda çoğu insanda olan fiziksel dengesizliklerle ilgili ağrıları gidermekte ve zarif bir duruş sağlamaktadır.

Yalnızca tek bir aletle, üzerinde yatılan bir platform ve hareketli kızağı olan bölümden oluşan bedenin tek bir parçasını çalıştıran bununla birlikte vücudun uzunluk, esneklik, direnç ve denge için her türlü hareketin yapılabildiği alettir.

Egzersizler, oturarak, uzanarak, ayakta durarak, ayak çubuğunu iterek, kayışları çekerek, ayak çubuğu üzerinde ve omuz bloğu üzerinde oturarak çok çeşitli hareketler yapılabilmektedir. Pilates reformer aletiyle yapılan hareketlerde kısa sürece sonuç alınmaktadır. Çünkü bu alet üzerinde bulunan yaylarla ve hareketli bantlarla son derece etkili bir spordur.

Yaylarla birlikte oluşan direnç, vücudun ağırlığı ile birleşmekte ve bunun sonucunda istenilen sonuca ulaşmada yardımcı olmaktadır. Her yaşta insanın kolaylıkla kullanabileceği bir alettir. Pilates yalnızca kadınlar için değildir. Erkekler de kaslarını geliştirmek için pilates reformer aleti kullanmakta ve iyi sonuçlar almaktadır. Ayrıca engellilerin fiziksel ve zihinsel rahatlaması için adapte edilebilir.

Hamile kadınlar da nefes ve yoğunlaşma çalışmalarından yararlanabilirler. Fitness salonu, özel eğitmenlerin yeni başlayan öğrencileri gözlemleyerek ilgilenmesi ve sakatlanmalara yol açmaması için gayret göstermektedirler. Ankara'da ki salonlarda gereken hassasiyeti göstermektedir.

Alet üzerinde hareket ederken amaç, vücudu esnetmek, güç kazanmak, denge merkezindeki bozuklukları düzeltmek ve bunları yaparken doğru nefes, odaklanma ve doğru tempo ile akıcı hareketleri uygulayabilmektir.

Reformerin bilinen özelliklerinden biri dayanıklı olmasıdır. Egzersizleri yaparken amaç tüm vücudu çalıştırmaktır. Yatarak yapılabilen bu alet, zayıf kişiler için daha alternatif olmasının sebebi çok sayıda egzersizi zorlanmadan yapmalarıdır.

Reformer, pilatesin en bilindik faydalarının tümünü bir arada sunar. Güçlü kemikler oluşturarak yeterli hareket çeşitliliği ve direnç sağlar. Her insanın kolaylıkla yapabileceği bu spor artık reformer ile anlam kazanmış ve herkesin bildiği zorlanan top egzersizlerinin dışında sizlere sporun en kolay aletini sunmuştur. Pilates salonu yerine bir alternatif olan bu cihazı tavsiye ederiz.