Ankara Pilates-Çocuklar için

Pilates-Çocuklar için Ankara Spor Merkezleri

ANKARA ÇOCUK PİLATES

Pilates her ne kadar yetişkinler için tasarlanmış bir egzersiz olarak görünse bile çocukların formunu ve zindeliğini korumasına da son derece yardımcıdır. Pilatesin yetişkinler için sağladığı tüm faydalar aynı şekilde çocuklar üzerinde de etkilidir. Ayrıca erken yaşta Pilatese başlamış olmaları onların gelişimi ve sağlıkları üzerinde de oldukça önemli etkilerde bulunmaktadır. Çocuklar için Pilates egzersizleri, onların gündelik yaşamdaki aktivitelerini daha rahat gerçekleştirebilmelerini sağlarken, ...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Premium Pilates-Çocuklar için

VIP+ Pilates-Çocuklar için

toplam 41 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Pilates-Çocuklar için Ankara Spor Merkezleri

ANKARA ÇOCUK PİLATES

Pilates her ne kadar yetişkinler için tasarlanmış bir egzersiz olarak görünse bile çocukların formunu ve zindeliğini korumasına da son derece yardımcıdır. Pilatesin yetişkinler için sağladığı tüm faydalar aynı şekilde çocuklar üzerinde de etkilidir. Ayrıca erken yaşta Pilatese başlamış olmaları onların gelişimi ve sağlıkları üzerinde de oldukça önemli etkilerde bulunmaktadır. Çocuklar için Pilates egzersizleri, onların gündelik yaşamdaki aktivitelerini daha rahat gerçekleştirebilmelerini sağlarken, duruşlarını ve esnekliklerini de iyileştirmeyi amaçlar.

Uzmanlar, çocukların her gün 60 dakikalık egzersizleri hayatlarının içerisine dâhil etmeleri gerektiğini belirtmektedirler. Özellikle tercih edilecek olan aerobik egzersizler, çocuğunuzun sadece esnekliğini artırmakla kalmayıp, gücünü ve dayanıklılığını da olumlu yönde etkileyecektir. Bunu sağlamak için de haftanın belirli günlerinde daha hafif Pilates hareketleri tercih edilip, gücün ve dayanıklılığın artırılmak istenildiği durumlarda ise daha ağır Pilates hareketleri uygulanabilir. Tüm bu hareketlerin ortak yönü ise aynı zamanda çocuğunuzun gelecekte kalp sorunları gibi problemlerle karşılaşma riskini azaltması yönündedir.

Çocuk pilatesi, çocuğunuzun uğraştığı bir görev üzerinde nasıl yeterli ve doğru biçimde odaklanması gerektiğini de öğretmektedir. Her ne kadar günümüzde ki teknolojik aletler ve bunların kullanımları tembelliğe ve çeşitli fiziksel rahatsızlıklar ile duruş bozukluklarına bile yol açabiliyorsa, Pilates çalışmaları da tam tersi yönde bu olumsuzlukları dengeleyecek bir etki göstermektedir.

Çocuğunuzun burada öğreneceği bilgiler ise günlük hayatında ve tüm yaşamı boyunca kullanabileceği sağlıkla ilgili oldukça fazla püf noktasını da öğrenmesini sağlayacaktır.