Ankara Trambolin

Trambolin Ankara Spor Merkezleri

ANKARA TRAMBOLİN

İsmi bilmeyenler için farklı çağrışımlar yapsa da bilenlerin aklına hep çocuklukları gelir trambolini duyunca. Biraz masalsı bir durumdur. Gücünüzün yettiğinden yükseğe çıkıyor, yapamadığınız hareketleri yapıyorsunuz.

Trambolin hayatımıza aslında yeni girmiş bir oluşum, eğlence aleti değil. 1910 yılına ait ilk trambolin günümüze kadar büyük değişimlere ve çeşitliliğe ulaşarak gelmiştir. Aslında sadece eğlence aracı olarak değil bir spor aleti olarak da kullanılan trambolin, bazı kişiler tarafından zayıfl...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Premium Trambolin

VIP+ Trambolin

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Trambolin Ankara Spor Merkezleri

ANKARA TRAMBOLİN

İsmi bilmeyenler için farklı çağrışımlar yapsa da bilenlerin aklına hep çocuklukları gelir trambolini duyunca. Biraz masalsı bir durumdur. Gücünüzün yettiğinden yükseğe çıkıyor, yapamadığınız hareketleri yapıyorsunuz.

Trambolin hayatımıza aslında yeni girmiş bir oluşum, eğlence aleti değil. 1910 yılına ait ilk trambolin günümüze kadar büyük değişimlere ve çeşitliliğe ulaşarak gelmiştir. Aslında sadece eğlence aracı olarak değil bir spor aleti olarak da kullanılan trambolin, bazı kişiler tarafından zayıflama aleti olarak kullanılıyor.

Her yaştan insana hitap eden bu eğlence / spor aletinin çeşitleri de oldukça fazladır. Basitçe trambolin; demirlerden (Veya herhangi başka malzemelerden) kurulmuş bir düzeneğin ortasına gerilmiş, yaylarla esnekliği sağlanan bir zıplama düzeneğidir.

Kare ve dikdörtgen olarak iki temel şekille farklılaştırabileceğimiz trambolinler, kullanım türüne göre de sınıflandırılabilir. Ankara spor merkezi içerisinde trambolin için özel bir platform kurulmuştur.

Boyut olarak 3 farklı gruba ayırabiliriz trambolinleri;
Junior Trambolinler: Bu tip trambolinler daha ziyade 14 yaş altı çocuklar için tasarlanmaktadır. Çevresine file gerili bu tip trambolinler kare veya yuvarlak olarak iki şekilde de üretilirler. Fiyatları değişkenlik göstermekle beraber ortalama olarak 3 bin TL'den başlar ve 11-12 bin TL'ye kadar çıkabilir. Bu tip trambolinler alışveriş merkezlerinin eğlence katları için idealdir.

Olimpik Trambolinler: Bu tip trambolinler biraz daha yetişkinler için üretilir. Yine etrafı fileyle korumalı olan trambolinler, boyut olarak biraz daha büyük ve daha gergin bir zeminden oluşurlar. Daha yükseğe zıplayabilir ve daha geniş hareket alanına olanak sağlarsınız. Genelde büyük eğlence merkezlerinde bu tarz trambolinlere rastlamak mümkündür.

Portatif Trambolin: Bu tip trambolinler de daha kullanışlı ve taşınabilirdir. Seyyar eğlence merkezlerinde görmek mümkündür.

Bir de türlerine göre trambolinleri sıralayalım:

Tekli trambolinler: Bunlar adından da anlaşılacağı üzere tek kişilik, küçük trambolinlerdir.

Salto trambolin: Çevresindeki gergin halatların yardımıyla çok daha yükseğe zıplayıp estetik hareketler yapabileceğiniz yetişkin trambolinleridir.

Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde eğlence merkezleri ve parklarda ek gelir amacıyla kurulan trambolin ucuz yollu bir yatırım olup yatırımcısına hatırı sayılır bir gelir getirmektedir. Ayrıca spor amaçlı da kullanılabilmekle birlikte kilo verip forma girmenin de en eğlenceli yollarından biri olarak ifade etmekte sakınca yoktur.