Ankara Aikido-Çocuklar için

Aikido-Çocuklar için Ankara Spor Merkezleri

AIKIDO (ÇOCUKLAR İÇİN) - ÇOCUKLAR NEDEN AİKİDO YAPMALI?

Yetişkinler belki aikido'yu iç huzur, rahatlama yada kendini savunma amacıyla yapabilirler. Ama bu kavramlar çocukların aklının ucundan bile geçmez. Peki öyleyse aikido neden çocuklar için iyi bir fikirdir? Çocukların hayatına ne katabilir?

Aikido şiddet içermeyen bir savunma sanatıdır. Peki bu ne demek? Aikido çocukları Power Rangers çizgi filmindeki gib...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Premium Aikido-Çocuklar için

VIP+ Aikido-Çocuklar için

VIP Aikido-Çocuklar için

toplam 9 sonuç bulundu.
1 - 9 arası gösteriliyor.
Aikido-Çocuklar için Ankara Spor Merkezleri

AIKIDO (ÇOCUKLAR İÇİN) - ÇOCUKLAR NEDEN AİKİDO YAPMALI?

Yetişkinler belki aikido'yu iç huzur, rahatlama yada kendini savunma amacıyla yapabilirler. Ama bu kavramlar çocukların aklının ucundan bile geçmez. Peki öyleyse aikido neden çocuklar için iyi bir fikirdir? Çocukların hayatına ne katabilir?

Aikido şiddet içermeyen bir savunma sanatıdır. Peki bu ne demek? Aikido çocukları Power Rangers çizgi filmindeki gibi şiddete yöneltmez. Çocukların etrafta dolaşarak arkadaşlarına yumruk yada ekme atmasına, kedi ve köpeklere kötü davranmasına sebep olmaz. Çünkü aikido ile kavga başlatılamaz. Birisi size kargı kavga başlatmış ve şiddet uygulamaya yönelmişse siz aikido ile sadece kendinizi ondan savunabilirsiniz.

Aikido çocuklara sakin kalabilmeyi öğretir. Tabi ki de bu demek değildir ki çocuklar her zaman sakin kalacak. Ama aaikido onlara bu konuda bir alternatif sunar. Eğer çocuk dışarı çıkıp arkadaşlarıyla oynamak isterken, sınıfta kalıp dersi dinlemek yada evde ödevini yapmak zorundaysa aikido onlara bunu nasıl yapabileceklerini gösterir.

Aikido çocuklara kendini savunmayı öğretir. Eğer okulda yada okul servisinde başka bir öğrenci çocuğunuza zorluk çıkartıyorsa , çocuğunuz aikido yardımıyla karşı tarafa zarar vermeden yada şiddet uygulamadan kendini savunabilir.

Aikido çocuklara pozitif bir bakış açısı sağlar. Çevreleri ve arkadaşları ile uyum içinde olmalarına yardımcı olur. Çünkü aikido yapmak için kurallara uymanız ve uyum içinde hareket etmeniz gerekir.

Aikido çocukların olaylara karşı yaklaşımını iyileştirir. Aikido çocuğa iyi hissetmediği yada üzüldüğü bir olayla karşılaştığında rahatlamasını sağlayarak zor durumlarla başa çıkabilmesine yardımcı our.

Aikido çocuklara okulda da yardımcı olur. Aikido yapan çocuk stresten uzak olduğu için zihni açılır ve derslerini daha kolay bir şekilde öğrenebilir.

Aikido çocuklara sporda da yardımcı olur. Aikido yapan çocuk vücudunu tanımayı ve onu kontrol edebilmeyi öğrenir. Bu şekilde de diğer spor dallarında da başarılı olabilir.

Aikido herhangi bir atletik özellik gerektirmez. Her çocuk aikido yapabilir. Aikido'da başarılı olmanın anahtarı gayret etmek ve pozitif olmaktır. Sizce de bu çocuklarımıza öğretebileceğimiz en iyi ders değil mi?

Bazı çocukların fiziksel gelişimi diğerlerine göre daha yavaş ilerler. Özellikle boy kısalığı çocuklar arasında yaygın olarak görülmekte ve çoğu zaman arkadaşları tarafından dışlanmalarına ve mutsuz olmalarına sebep olmaktadır. Aikido onlar için mükemmel bir seçimdir. Unutmayın. Aikido yu her çocuk yapabilir. Böylelikle çocuğunuz kendini daha iyi hissedecek ve mutlu olacaktır.

Aikido çocukların yorulmasını sağlar. Bu nedenle umuyoruz ki çocuklarınız cumartesi akşamları biraz daha erken uyuyabileceklerdir.