Ankara Fizik Tedavi

Fizik Tedavi Ankara Spor Merkezleri

ANKARA FİZİK TEDAVİ

Hastalıkların tedavisinde ısı, buz, ışın ve elektrik akımları birçok gibi aletler yardımıyla ağrıların iyileşme gösterilmesine yardımcı olan ve hastaların rehabilitasyonunu sağlayan bir tıp dalıdır.

Fizik tedavi, insan vücuduna doğrudan cilt yoluyla onarılan bir tedavidir. Kişinin doğuştan veya sonradan oluşan fiziki yetersizliklerini, yapılan elektrik akımları ve el ile yapılan tekniklerle en aza indirmek veyahut yok etmek amacıyla hastanın moral durumunu göz önünde bulundurarak uzman kişiler tarafı...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Premium Fizik Tedavi

Winner Club Keçiören
Via Fizyo Etimesgut

VIP+ Fizik Tedavi

toplam 41 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Fizik Tedavi Ankara Spor Merkezleri

ANKARA FİZİK TEDAVİ

Hastalıkların tedavisinde ısı, buz, ışın ve elektrik akımları birçok gibi aletler yardımıyla ağrıların iyileşme gösterilmesine yardımcı olan ve hastaların rehabilitasyonunu sağlayan bir tıp dalıdır.

Fizik tedavi, insan vücuduna doğrudan cilt yoluyla onarılan bir tedavidir. Kişinin doğuştan veya sonradan oluşan fiziki yetersizliklerini, yapılan elektrik akımları ve el ile yapılan tekniklerle en aza indirmek veyahut yok etmek amacıyla hastanın moral durumunu göz önünde bulundurarak uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.

Fizik tedavi, deri ve deri altı dokusunda damarlarda değişiklikler meydana getirip, metabolizmaya tesir etmek için kullanılmaktadır. Her yaşta insanda fiziksel problemler ortaya çıkmaktadır. Hastalar fizikler problemleri için önce spor merkezinde çözüm aramaktadırlar. Çeşitli sporlarla ufak sorunlar engellenebilir fakat ciddi sorunlar için doktora gitmek gerekir. Çünkü sporda yapılan yanlış hareketler ağrıların artmasına sebebiyet gösterebilmektedir.

Hastanede fizik tedavi bölümünde muayene olabilirsiniz. Tabi doktor hastanın durumuna göre şikâyet edilen bölge üzerinde fizik tedavi uygulamakta ve hastayı kontrol altında tutup, hastalığın durumuna bakarak tedaviyi devam ettirmeye karar vermektedir. Çünkü bazen ilk seansta hastanın ağrılarında bir düzelme olmamakta ve buna göre ikinci seanslara başlanmaktadır.

Fizik tedavinin amaçlarından bahsedecek olursak; hareket fonksiyonlarının yeniden sağlanmasına yardımcı olmak, ağrıları gidermek, zorunlu hareketlerin yapılabilmesi için hastaya gerekli eğitimi vermek ve vücutta ki fonksiyonların ölçülmesidir. Spor merkezi de iyi bir fizik tedavi alanı olabilmektedir. Fizyoterapi, uzman eller tarafından yapılmadığı takdirde geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurmaktadır. Yanlış uygulanan bir tedavi hastayı zor duruma sokacak ve ömrüne mal olacaktır.

Bu nedenle uzman kişilerden yardım alınmalı ve tedavi sonrasında hastaya nasıl etki edeceği ile ilgili beklenen sonuçlar bilinmeli, beklenmeyen durumlara hazırlıklı olunmalıdır. Aslında hastalara spor niteliğinde egzersizler uygulanmaktadır. En çok uygulanan tedavi şekli diyebiliriz. Eklemlerdeki hareketliliği artırmak için hastanın kasılıp gevşemesi sağlanır. Tabi bunun sonucunda iyi eğitilen hastalar da kendi tedavilerine devam etmektedirler.

Teknoloji ilerledikçe insanların hastalıklarına çare araması kolaylaşmaktadır. Fizikte meydana gelen sorunlarda insanları iyileştirmek adına her bölgede tedavi uygulanmakta ve kullanılan aletlerle çok iyi sonuçlar alınabilmektedir. Bu konuda başkentimiz olan Ankara, önemli çalışmalar yürütmektedir.