İLK KEZ SPOR SALONUNA GİDECEKLERE TAVSİYELER

blog yazısı ekle !

İLK KEZ SPOR SALONUNA GİDECEKLERE TAVSİYELER

İLK KEZ SPOR SALONUNA GİDECEKLERE TAVSİYELER

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler bu yazımızda hepsine değineceğiz. Sporun ilk günü zor geçecek gibi hissedilebilir. İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler yani faydalı ve pratik bilgiler ile acemi sporcuların işleri kolaylaşacaktır. İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyelerin başında ilk gün heyecanı yenmek ve spor yapma hevesini artırmaya yönelik bilgiler bulunmaktadır.

BU YAZIMIZDA SIRASIYLA AŞAĞIDAKİ KONULARA DEĞİNECEĞİZ;

1- Spora Başlamak İstiyorsunuz Ama Hangi Spora ve Nerede? Tanımlar.

2- Ankara'daki Spor Salonları Listesi, Telefon, Adres, Fotoğraf ve AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimleri

3- İlk Kez Spor Salonuna Gidecekler için Spor Salonu Seçim Tavsiyeleri

4- İlk Kez Spor Salonuna Giderken Neler Götürmelisiniz ve Nelere Dikkat Etmelisiniz?

AŞAĞIDA ANKARA SPOR SALONLARI LİSTELENMİŞTİR

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ
 

Hangi işe başlanırsa başlansın heyecan hissetmek iyi bir durumdur. Ancak bu heyecan belirli seviyede olmalı ve kontrol edilebilir olması gerekir. Dolayısı ile ilk spor salonunda verimli geçirmek, forma girmek heyecan verici bir fikirdir. Yapılacak egzersizler beslenme ve diyet programları ile desteklenir. Bu programı ve çalışma tarzını benimsemenin ardından spor salonun kurallarına uyulması halinde her şey çok kolay olacaktır.

Dinç ve fit bir vücuda kavuşmak, sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamak için spor yapmak çok önemlidir. Özellikle de günümüzde üretilen gıdalardaki yapay maddelerin artmasıyla orantılı olarak yükselen kaloriler, insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eder hale geldi.

Düzenli spor sayesinde tüm risk faktörlerini minimum seviyeye indirmek mümkündür. Bunun için öncelikle bir salonu seçerek işe başlayabilirsiniz. Peki, bunu yaparken nelere dikkat edilmeli? Bu yazımızda ilk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri vereceğiz.

İlk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri çok önemli bir detaydır. Zira hatalı salon seçimlerinde bireyler motivasyonunu kaybedebilir, dahası spora olan ilgisini yitirebilir. Elbette sporun olduğu her yer faydalıdır, ancak ihtiyaçların doğru karşılandığı bir yere gitmek, istikrarı ve motivasyonu arttıran bir faktördür.

Spora Başlamak İstiyorsunuz Ama Hangi Spora ve Nerede? Tanımlar.

Spor Salonu Nedir? basit egzersizlerin yapıldığı yerler olarak tercih edildiği gibi fitness, pilates, pilates reformer gibi dünyaca ünlü spor dalları için de en uygun mekânlardır. Ayrıca bu mekânlarda Vücut geliştirme (body building) tavsiye edilmektedir. Bu spor dallarına kısaca bir göz atalım.

Fitness Nedir? form tutmanın en ideal yoludur. Sağlıklı bir vücut için kilo almaktan veya kilo vermekten koruyarak sağlar. Bu teknik aslında birçok sporun giriş aşamasında yer alır. Fitness, aletli ya da aletsiz olarak yapılabilir. Çalışmalar esnasında büyük kas grupları ve küçük kas grupları her zaman aktiftir.

Pilates Nedir? vücut esnekliğini artırmada etkili bir yöntemdir. İlerleyen yaşlarda vücutta oluşan sarkma, gevşeme gibi olumsuz görüntüler bu yöntem ile ortadan kaldırılmaktadır. Hareketler sayesinde vücut dinç ve sıkı bir görüntüye kavuşur. Ayrıca tıp dünyasından fizyoterapistler bu yöntemi tedavi amaçla kullanılmaktadır.

Pilates Reformer Nedir? aletli olarak pilates hareketlerinin yapılmasıdır. Bu alet pilates için özel olarak tasarlanmıştır. Pilates reformer sayesinde kemikler güçlenir, vücut esner ve enerjinin doğru kullanılmasını sağlar.

Vücut Geliştirme (body building) Nedir? tavsiye edilen önemli çalışma branşlarından biridir. Çeşitli egzersiz ve tekniklerin birleşimi ile doğmuştur. Ağırlık çalışmaları ilk akla gelen çalışma tekniklerinden biridir. Diğerleri ise şunlardır; dambıl, kardiyo hareketleri, kalori takviyesi gibi. Dünyaca ünlü oyuncular bu yeni teknik ile yakından ilgilendiği bilinmektedir.

Basketbol, Voleybol, Yüzme, Tenis Nedir? bu sporları daha sosyal sporlar olarak nitelendirebiliriz. Yüzme tüm vücudunuzu çalıştıran bir spordur. Basketbol ve Voleybol ise grup halinde yapılan ve rekabet gücü yüksek sporlardır. Tenis ise uzun bir öğrenme süreci gerektiren ancak öğrendikten sonra tüm hayat boyu yapılabilecek bir spordur.

Savunma Sporları Nedir? Kick Boks, Taekwondo, Boks, Aikido, Karate, Wing Tsun, Tae Bo gibi savunma sporları aslında bu sporların ahlakını öğrenerek yapıldığında son derece yararlı ve tüm vücudunuzu çalıştıran sporlardır. Örneğin; Taekwondo'daki "do" kelimesi "iyilik, doğruluk, fazilete giden yol" anlamına gelmektedir.

 

Ankara'daki Spor Salonları Listesi, Telefon, Adres, Fotoğraf ve AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimleri

AŞAĞIDA ANKARA SPOR SALONLARI LİSTELENMİŞTİR

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

Fenerbahçe Spor Okulları - Batıkent

Batıkent

devamını oku... Adres: Kent Koop 1867. Cadde No:5 (Şehit Demet Sezen Kız Anadolu Lisesi Spor Salonu) Yenimahalle Ankara

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

Fuff Pilates Stüdyosu

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 274. Sokak 1/A 109 Wings Ankara Yenimahalle - Ankara

Kulüp 150 Karate ve Savunma Sanatları

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2400.Sokak No:5 Çayyolu-Ankara

Cedi Osman Academy Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Yeşilova Mahallesi 4016 Caddesi 2/3 Eryaman - Ankara

Yeni Ufuklar Spor Kulübü

Eryaman

2015 Yılında faaliyetlerine başlayan kulübümüz; Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türkiye Voleybol Federasyonuna akredite olup, ilgili federasyonlarca düzenlenen resmi altyapı liglerinde
müsabakalara katılmaktadır.

Basketbol branşında Ankara ve Türkiye şampiyonalarında önemli başarılar elde eden kulübümüz, altyapı milli takımlarına kazandırdığı oyuncularla gururlanmıştır.

Voleybol branşında da başarılı bir antrenör kadrosu oluşturularak, altyapılarda önemli başarılar elde edilmeye başlanmıştır.


Kulüp olarak yaptığımız çalışmalarda
- Planlı ve sistemli çalışma
- Alanında uzman antrenör kadrosu
- 20 Kişilik gruplar
- Antrenmanlara eşlik edecek 3 antrenör ile çocuklarımızın sportif gelişimini tesadüflere bırakmıyoruz.

Hayal edebilirseniz, gerçekleştirebilirsiniz….
devamını oku...
Adres: Tunahan Mahallesi 211. Cadde No:12 Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eryaman - Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz.

Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız.

Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz.

Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz.

Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.
devamını oku...
Adres: Çankaya

Fizyoterapist Burcu Özdemir Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi 714. Sokak No:5 Vizyon Plaza Kat:6 Daire:28 Çankaya - Ankara

Era Pilates

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3114 Sokak No:5 Çankaya - Ankara

New Body Pilates Studio

Çankaya

devamını oku... Adres: Cidde Caddesi Sancak Mahallesi 31/A Çankaya-Ankara

Sports House

Çukurambar

"Kaliteli bir yaşam, sağlıklı bir omurgadan başlar." düşüncesiyle açmış bulunduğumuz stüdyomuzda; kadın-erkek farklı yaş gruplarındaki sedanter bireylere ve profesyonel sporculara; Pilates, Fonksiyonel Egzersiz, Düzeltici Egzersiz, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Masaj Terapi gibi birçok alanda Grup ve PT seanslarını; alanında uzman eğitmen, akademisyen, antrenör, fizyoterapist ve masör kadrosuyla egzersiz ve tedavi hizmeti vermekteyiz.

Bireye özgü egzersiz programı hazırlayabilmek için öncesinde Sports House olarak yapmış olduğumuz Antropometrik Ölçümler ve Dinamik Statik Postür Analizi sayesinde neye ihtiyacı olduğunu tespit ederek; Skolyoz, HiperKifoz ve HiperLordoz vb. gibi duruş bozukluğu ve diğer sağlık problemlerinin varsa düzeltilmesi, yoksa ölçüm sonuçlarına göre bireyinde istekleri göz önünde bulundurularak sürecin planlaması yapılmaktadır.

Aynı zamanda bilginin paylaşıldıkça çoğalan bir dinamiğe sahip olduğunu düşünerek; uzun süredir spor sektörüne ait alt branşlarda antrenör gelişimlerine yönelik Sports House bünyemizde, Spor Bilim Uzmanı olarak eğitimler vermeye de devam ediyoruz.

Sports House ailesi olarak sizleri; Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya İş Merkezi No: 8/58 Kat:15'de spor yapmayı bir yaşam tarzı haline getiren ailemize katılmaya davet ediyoruz.

"Unutmayın; önemli olan hareket etmek değil, doğru hareket etmektir." Hepinize şimdiden enerji olsun.devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi Farilya İş Merkezi No:8/58 15.Kat Çankaya - Ankara

Cansu Ülker Pilates Store Studio

İncek

devamını oku... Adres:

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Bilkent

Bilkent

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları


Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları önce iyi insan sonra iyi sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir. Amacımız ve Hedef Kitlemiz : 5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Hidayet Türkoğlu önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, Basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır. Hidayet Türkoğlu basketbol Okulları yine Türkiye'de ilk defa yetenek seçimi ve performans testleri için Sporttech ekibiyle ortak çalışmaktadır. Yapılacak görsel eğitimler ile de basketbol bilgileri en üst seviyeye çıkartılacaktır...Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları'nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirdiğimiz HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOL OKULUMUZ 4 Aralık 2010 tarihinde başlamıştır. Çalışma programımız Ankara Sorumlumuz Ozan BİLGİLİ tarafından hazırlanmış olup, Ozan BİLGİLİ'nin yakın gözetiminde antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörlerle uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Ozan BİLGİLİ – Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Eğitim:·
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü·
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü – Antrenman ve Hareket Bilimi

Kariyer:·
Efes Pilsen Basketbol Okulları· Tofaş Basketbol Okulları – Kurucu Ortağı·
Five Star Basketball Camp (USA) - Antrenör·
Atılım Üniversitesi – Spor Koordinatörü·
Üniversite Sporları Federasyonu – Organizasyon Kurulu Üyesi·
Üniversite Sporları Federasyonu – İl Temsilcisi Yrd.·
Çankaya Üniversitesi - Antrenör·
Gazi Üniversitesi – Antrenör·
Mülkiye Spor Kulübü – Antrenör·
Ankaragücü SK – Antrenör·
TED Ankara Kolejliler – Antrenör·
Ankara Basketbol Kulübü – Basketbol Şube Sorumlusu

Hizmetlerimiz:·
Spor Psikoloğu
Videolu Eğitim
Lisanslı sporcu olma imkanı
Erkek ve Kız takımlarVeliler için Kafeterya Wireless Internet
Her Oyuncuya 1 Top· 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
Antropometrik ve Motorik Testler
Sürekli Sıcak Su

5-17 Yaş arası Kız Erkek tüm çocuklara açıktır
devamını oku...
Adres: Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:3 Sport İnternational Bilkent-Ankara

Pilates Chi Coffee and Healthy Food

Ümitköy

15 Yıllık deneyimli eğitmenler eşliğinde;
Aletli Pilates , Functional Training, Medical Pilates, Hamile Pilatesi,Animal Flow, Boks dersleri yapıp, Cafe kısmında egzersiz öncesi ya da sonrası kahve çeşitlerimizi, sağlıklı sandviç ve tatlılarımızla güne başlayıp günü bitirebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1986. Cadde No:2 Müstakil Ümitköy - Ankara

İkra Spor Kulübü - Çakırlar

Batıkent

BATIKENT İKRA 2 SPOR KULÜBÜ ÇAKIRLAR ŞUBE
BRANŞ ÜCRETLERİ : 3-6-12 AYLIK VE AİLE ÜYELİK ÜCRETLERİ İÇİN - 05468410033

Batıkent STEP - PİLATES - ZUMBA : 500 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 500 TL

Batıkent TAEKWONDO : 500 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 500 TL

Batıkent CİMNASTİK : 500 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 500 TL

Batıkent KİCK BOKS : 500 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 500 TL

Batıkent BAYANLARA ÖZEL KİCK BOKS : 500 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 500 TL

Batıkent MİNİKLER KİCK BOKS : 500 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 500 TL

Batıkent BOKS : 500 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 500 TL

İkra Spor Kulübü - Batıkent ankara Spor Salonuİkra Spor Kulubu Ankara Batıkent semtinde faaliyet gösteren ve TeknikDirektör Abdullah Keleş hoca tarafından faaliyetlerine devam eden bir spor salonudur. Özellikle Batıkent' te #REFORMER #ALETLİPİLATES #KİCKBOKS #TAEKWONDO #PİLATES #STEP #AEROBİK #ZUMBA #BOKS #BAYANLARAÖZELKİCKBOKS #MİNİKLEREÖZELKİCKBOKS #CİMNASTİK #PT #Kursları ve #ÖZELDERS başta olmak üzere hem sizin hem çocuklarınız için profesyonel spor hocaları ( MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLERİ VE MİLLİ SPORCULARI ) eşliğinde spor yapma şansınız olur. Batıkent İkra Spor Kulübü' nde bayanlara özel ve çocuklara özel programlarda bulabilirsiniz. Ankara Batıkent ve çevresinde bir spor salonu arıyorsanız tam aradığınız özelliklerde bir spor kulübü.

http://ikrasporkulubu.com/

Batıkent ZUMBA - PİLATES
PAZARTESİ - ÇARŞAMBA - CUMA : 19:00 - 20:00
PAZARTESİ - ÇARŞAMBA - CUMA : 20:00 - 21:00

Batıkent BAYANLARA ÖZEL KİCK BOKS
SALI - PERŞEMBE - CUMARTESİ : 18:30 - 20:00

Batıkent KİCK BOKS
PAZARTESİ - ÇARŞAMBA - CUMA : 20:00 - 21:30

Batıkent MİNİKLER KİCK BOKS
CARSAMBA - CUMA :18:45 -19:45
CUMARTESİ - PAZAR : 13:30 - 14:30

Batıkent BOKS
SALI - PERŞEMBE - CUMARTESİ : 20:30 - 22:00

Batıkent TAEKWONDO
CUMARTESİ - PAZAR : 10:00 - 11:30 ( 1 . GRUP )
CUMARTESİ - PAZAR : 11:30 - 12:30 ( 2 . GRUP )

Batıkent CİMNASTİK
CUMARTESİ - PAZAR : 11:00 - 12:00 (1.GRUP )
CUMARTESİ - PAZAR : 12:00 - 13:00 (2.GRUP)
Abdullah KELEŞ Milli Takım Antrenörü 5. KADEME TEKNİK DİREKTÖR 6.DAN Kick Boks - Taekwondo - Boks - Wushu eğitmeni Kick Boks ve muay thai hakemİ
Çalıştırdığı yerler : KARA HARP OKULU, İKRA SPOR KULÜBÜ, FLAŞ SPOR KULÜBÜ, YENİMAHALLE BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ

Hatice KELEŞ MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ - MİLLİ SPORCU 5. KADEME TEKNİK DİREKTÖR 5 DAN Bayan Kick Boks Eğitmeni - Taekwondo eğitmeni step - aerobic - pilates eğitmeni
Çalıştırdığı yerler : KARA HARP OKULU, İKRA SPOR KULÜBÜ, FLAŞ SPOR KULÜBÜ, YENİMAHALLE BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ, SAYE KOLEJİ
devamını oku...
Adres: Yeni Batı Mahallesi 2349.Sokak Genel İş 11 Sitesi Batıkent - Ankara

Advanced Terapi Pilates

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2132. Sokak No:3/1 Çankaya - Ankara

Nays Fit Spa

Tunalı

devamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Buğday Sokak NO:6 Çankaya - Ankara

ParSport Club

Gölbaşı

Neden Biz ?

Randevu sistemi ile stüdyomuzda size özel hizmet, kişisel antrenör eşliğinde kişiye özel antrenman, kişiye özel beslenme programı ile kilo verme, 20 dakikalık ems antrenmanı ile 4 saatlik spor etkisi, uzman antrenörler eşliğinde, birebir reformerpilates, ems, personaltrainer, fitness, fonksiyonel antrenman, kişiye özel antrenman programları ve daha fazlası. Hijyen standartlarının en üst düzeyde olan stüdyomuzda antrenman keyfi, avrupa,dünya şampiyonalarında derece alan milli güreşçi survivor 2019 türkiye-yunanistan finalisti ve üçüncüsü Okay Köksal' ın gözetiminde kişiye özel antrenman programları, personal traning, ems, fitness, ıso 9001 kalite yönetim sertifikası onaylı konsept

Kısaca; SPOR ve BESLENME İLE İLGİLİ EŞSİZ BİR DENEYİM İÇİN Sizleri ParSport Club 'a Bekliyoruz

SPORUN HAKİMİ

PARSPORT CLUB

ParsportClup spor merkezi bölümümüz, modern ekipmanlar ve uzman antrenörler eşliğinde spor yapmak isteyenler için ideal bir seçenek sunmaktadır. Spor merkezimizde, fitness ekipmanları, ağırlık antrenmanı alanları, kardiyo ekipmanları ve aerobik salonları gibi birçok imkan mevcuttur. Tüm ekipmanlarımız son teknolojiye uygun olarak tasarlanmış ve düzenli olarak bakımları yapılmaktadır. Bu sayede, spor yaparken en yüksek verimliliği elde etmenizi sağlıyoruz. Uzman antrenörlerimiz, spor yapmak isteyenler için özel antrenman programları hazırlayarak, spor performansınızı artırmaya yardımcı oluyorlar. Ayrıca, sağlıklı bir yaşam için ihtiyacınız olan beslenme danışmanlığı ve diyet programları da sunuyoruz.

Spor merkezimiz, tüm yaş gruplarına hitap etmektedir. Yaşam kalitenizi artırmak ve formda kalmanız için, her seviyede sporcu için uygun bir egzersiz programı hazırlayabiliriz. Ayrıca, düzenlediğimiz spor etkinlikleri ile de sizleri motive ediyoruz.

ParsportClup tesisimizde, sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyacağınız tüm imkanlar mevcuttur. Spor yapmak isteyenler için modern ekipmanlar, uzman antrenörler, özel diyet programları ve daha birçok seçenek sunuyoruz. Siz de sağlıklı bir yaşam için bizi tercih edebilir, kendinizi formda hissetmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Spor tesisimiz açık ve kapalı spor alanları ile hizmetinizdedir.

MİSYON & VİZYON

PARSPORT CLUB olarak Misyonumuz;
Spor, eğitim ve kültür sanat ile iç içe bir ortamda, bilimsel yöntemlerle eğitilmiş, çağdaş, üreten, sorgulayan ve potansiyelini ortaya çıkartan bireyler yetiştirmektir.

PARSPORT CLUB olarak Vizyonumuz ise;
Uygun tesis, ekipman, sistem ve personele sahip olarak;
Faaliyet gösterilen tüm branşlarda sporcularımızın olimpik hedef doğrultusunda ulusal ve uluslararası alanda maksimum başarıyı ortaya koyabilecekleri, sporu yaşam biçimi haline getirmiş bireylerin sportif yaşam hedeflerine ulaşabilecekleri, ve tüm paydaşların aidiyet duygusu hissederek bir parçasını oluşturabilecekleri ortamları yaratmak ve sürdürülebilir bir yapıda ANKARA'nın Lider Spor Kulübü olmaktır.

DEĞERLERİMİZ

Kurumumuzun temel taşı olan, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, tutarlılığımızı sağlayan ve misyonumuzun gerçekleşmesini mümkün kılan değerlerimiz şunlardır;

Etik ve Ahlak

İyi niyet, dürüstlük ve tarafsızlık çerçevesi içerisinde davranırız. Taahhüt ettiğimiz işi yapar, sözümüzü tutarız. Doping'in her türlüsüne karşıyız ve sporcularımızın bu konuda bilinçlendirilmesini sağlarız. İş ile ilgili bilgilerin ve kişisel verilerin gizliliğine saygı gösteririz. Evrensel değerlere saygı gösteririz. Herkese adil davranır ve adil kültürü kurum kültürünün ayrılmaz parçası kabul ederiz.

Saygı ve Güven

İnsana, doğaya, çevreye ve tüm canlılara layık oldukları ilgiyi ve saygıyı gösteririz. Hareketlerimizin başkalarını nasıl etkileyeceğini her zaman göz önünde bulundururuz. Farklılıklara saygı duyarız; ırk, etnik köken, yaş, cinsiyet, din veya siyasi görüş sebebiyle ayrım yapmayız. Güler yüzü ve selamımızı hiç kimseden esirgemeyiz. Güven duygusunun planda tutarız.

Samimiyet, Açıklık ve Yenilikçilik

Doğruyu ve en uygunu bulmak için sorgulamaktan vazgeçmeyiz, doğru bildiklerimizi söylemekten çekinmeyiz, açıkça paylaşırız, dolaylı anlatım yerine doğrudan aktarmayı tercih ederiz, açık ve samimi şekilde görüş ve düşüncelerini paylaşanların görüşlerine saygı gösteririz.
merakla öğrenir, heyecanla öğretir, açıkça paylaşır, cesaretle değiştirir ve ilerleriz, yeniliklere açık oluruz.

EMS Antrenmanı Nedir?

EMS antrenmanları, yani Türkçesiyle elektriksel kas uyarımı antrenmanları günümüz insanlarının en önemli sorunu olan egzersiz yapmama sorununa çare oluyor. Bunun sonucu olarak da ortaya hareketsizlikten çıkabilecek pek çok hastalık ve risk engellenmiş oluyor

EMS ile tam vücut egzersizlerinde, her kasılmada kas liflerinin %90'ından fazlası aynı anda harekete geçer. Genel ağırlık egzersizlerine oranla daha derindeki kaslar da uyarılır. Bu da, intra ve interselüler koordinasyonu arttırır. Bu sebepten, vücuda ve kas yapısına olan etkisi, genel ağırlık egzersizlerinden çok daha hızlıdır.

Kaslar çalışırken, bölgesel kan dokusu yoğun şekilde uyarılır. Artan kan akışıyla birlikte cilt yapısı olumlu yönde etkilenir, beden kuvveti artar ve selülitli bölgeler etkin bir şekilde tedavi edilebilir. Egzersizden sonra kendinizi rahat ve tazelenmiş hissedersiniz. EMS antrenmanları ile fiziksel performansınız da gelişir, daha esnek, daha sağlıklı hisseder ve daha az yorulursunuz. Genel ağırlık egzersizleriyle karşılaştırıldığında, EMS çok daha kısa bir sürede daha etkili bir egzersiz tecrübesi sunar. Hızlı bir şekilde kilo verme, yağ yakma ve sıkılaşmak için ideal çözümlerden biridir.


Ems Antrenmanı Nasıl Yapılır?

EMS (ElectroMuscleStimulation)- Elektriksel kas uyarımı) antrenmanları özel bir giysi giyilerek uzmanların Antrenörlerin gözetiminde ve programa göre yapılır. Klasik egzersizler sırasında beynimiz, kaslarımızın harekete geçmesini sağlamak için ilgili kaslara elektrik sinyalleri gönderir. EMS antrenmanlarında ise sporu yaparken giydiğimiz ve vücudumuza bağlı olan özel giysimiz, beynimizin kaslara gönderdiği elektriksel sinyallere ek olarak dışarıdan yine düşük frekanslı ve yoğun elektriksel titreşimler gönderir. Bu uyarılar egzersiz sırasında kasılan kaslarımızın ve bunlara bağlı olarak az çalışan, erişilmesi güç olan kaslarımızı bile harekete geçirerek çalışmasını sağlar.


Diğer Antrenmanlardan Temel Farkı Nedir?

Bu yöntemle kaslar az efor harcayıp daha yüksek bir performans ile çalışma yaparlar. EMS antrenmanları, normalde çok uzun antrenmanlar sonucunda ( 4 saatlik bir çalışma ile) elde edilebilecek performansı 20 ile 25 dakika arası bir seansta gerçekleştirebilir. Genel olarak haftada bir kez 20 dakikalık EMS seansı ile tembelliğinizi üzerinizden atıp siz de spor yapmanın ve kaslarınızın keyfine varabilirsiniz.


EMS'nin Faydaları Nelerdir?

Haftada bir kere (programınıza göre) yapacağınız 20 dakikalık kısa antrenmanlarla sağlıklı, diri ve canlı bir vücut yapısına sahip olabilirsiniz. Yine göbeğinizdeki yağlanmalar, belinizdeki fazlalıklar, istenmeyen selülitlerden size özel verilecek EMS antrenmanı ile kurtulabilir, kısa sürede istenen seviyede amacınıza ulaşırken, kişisel zamanınızdan tasarruf edip, spor yapmanın vücudunuz ve psikolojiniz üzerindeki diğer rahatlatıcı etkilerden sonuna kadar faydalanmanın keyfine varabilirsiniz. Spor yapmayan kişilerin düzenli spor yapmasını sağlaması ve bunun doğal bir getirisi olarak kendinizi daha dinç ve zinde hissetmeniz EMS antrenmanlarının doğal bir yararıdır.


Olumsuz Yönleri Var mıdır?

Bu alanda yapılan resmi çalışmalar, fiziksel olarak spor ve fitness yapabilecek sağlıklı kişilerde herhangi bir zararlı etkisinin olmadığını göstermiştir. Aksine pek çok faydası bulunmaktadır. Aklınıza antrenman sırasında kaslara verilen düşük frekanslı elektrik akımının zararlı olup olmayacağı sorusu gelebilir. Akım düşük frekanslı olduğu için sadece iskelet kaslarını harekete geçirir. Ancak EMS antrenmanı yapabilmeniz için uzman bir eğitmenin gözetiminde olmanız ve belirli sağlık şartlarını taşımanız gerekir.

Spor, yalnız beden iktidarının bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve zekâ, ahlâk da bu işe yardım eder.Ben Sporcunun Zeki ,Çevik ,aynı zamanda Ahlaklısını Severim. M.Kemal ATATÜRK

devamını oku...
Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Non Stop Sports Center

Çayyolu

Non Stop Sports Center - Çayyolu'ndaki Komple Spor Salonu

Non Stop Sports Center, Çayyolu semtinde yer alan bir spor salonudur. Çeşitli hizmetleri ve geniş donanımıyla sporculara birçok seçenek sunmaktadır. İster pilates, boxing, cardio, gym fitness, dans, aikido, zumba, yoga gibi bireysel egzersizlere odaklanın, isterseniz de grup pilates dersleri alarak sosyal bir ortamda spor yapın.

Pilates - Vücudunuzu Dengelerken Güçlenin

Pilates, vücudu dengeleyen, kasları güçlendiren ve esneklik sağlayan bir egzersiz metodudur. Non Stop Sports Center, uzman eğitmenler eşliğinde pilates dersleri sunarak vücudunuzun ihtiyaçlarına uygun programlar oluşturur.

Boxing - Kuvvetinizi ve Dayanıklılığınızı Artırın

Non Stop Sports Center'da, boks salonunda eğitmenler rehberliğinde boks yapabilir, kuvvetinizi artırabilir ve dayanıklılığınızı geliştirebilirsiniz.

Cardio - Kardiyovasküler Fitness ile Enerji Yakın

Cardio ekipmanlarının bulunduğu geniş spor salonunda, kalp atışlarını hızlandıran egzersizler yapabilir, enerji yakabilir ve formda kalabilirsiniz.

Gym Fitness - Vücudunuzun Tüm Kaslarını Çalıştırın

Non Stop Sports Center'da gym fitness alanında bulunan profesyonel aletler ve serbest ağırlıklar ile vücudunuzun tüm kas gruplarını çalıştırabilir ve güçlenebilirsiniz.

Dans - Ritmin Sesiyle Egzersiz Yapın

Dans stüdyosunda dans eğitmenleri eşliğinde ritimli müzikler eşliğinde dans edebilir ve hem eğlenebilir hem de formda kalabilirsiniz.

Aikido - Kendinizi Savunmayı Öğrenin

Non Stop Sports Center'da uzman aikido eğitmenlerinin rehberliğinde kendinizi savunmayı öğrenebilir ve disiplinli bir şekilde çalışarak bedeninizi güçlendirebilirsiniz.

Zumba - Latin Ritimleriyle Eğlenceli Egzersiz

Non Stop Sports Center'da zumba dersleri, latin ritimleri eşliğinde keyifli bir şekilde dans ve egzersiz yapmanızı sağlar.

Yoga - Bedeninizi ve Zihninizin Eşsiz Uyumunu Bulun

Yoga stüdyosunda uzman eğitmenler eşliğinde yoga yaparak bedeninizi esnetebilir, stresi azaltabilir, zihninizi sakinleştirebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

Grup Pilates Dersleri - Motivasyonu Artırın

Non Stop Sports Center, grup pilates dersleri ile motivasyonu yüksek bir ortamda egzersiz yapmanızı sağlar. Uzman eğitmenler eşliğinde grup içinde çalışarak daha keyifli bir pilates deneyimi yaşayabilirsiniz.

Non Stop Sports Center ile Sağlıklı ve Aktif Bir Yaşama Adım Atın

Non Stop Sports Center, Çayyolu semtindeki kompakt spor salonudur. Zengin hizmetleri ve donanımlı mekanıyla her türlü spor faaliyetinizi gerçekleştirebileceğiniz bir ortamdır. Pilates, boxing, cardio, gym fitness, dans, aikido, zumba, yoga gibi çeşitli hizmetler sunan bu salon, sağlıklı ve aktif bir yaşam için ideal bir seçenektir. Hemen Non Stop Sports Center'ın kapılarını açın ve spor yapmanın keyfini çıkarın!
devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2400 Sokak No:5 Çankaya - Ankara

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

İlk Kez Spor Salonuna Gidecekler için Spor Salonu Seçim Tavsiyeleri

Kilo vermek ya da almak, kas kütlesini arttırmak, sıkı bir form tutmak ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak için herkesin düzenli olarak spor yapması gerekiyor. Ancak tercih aşamasında tizi davranılmasını ve kapsamlı bir araştırmaya yönelmesi gerektiğini öneriyoruz. Zira talep ettiğiniz spor türünü gittiğiniz spor salonu karşılayamaz nitelikte olursa, hem motivasyonunuz etkilenir hem de sağlık durumunuzu riske atmış olursunuz. Bu gibi riskleri göz ardı etmemeniz gerekir. Peki, İlk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri nelerdir? İşte detaylar.

1-Spor Salonu Hijyen Koşullarına Uyuyor mu?

Spor salonu seçimi yaparken ilk odak noktanız, tesisin ne kadar hijyen kurallarına uyduğudur. Özellikle pandemiden sonraki süreçte spor salonlarının sağlığa uygunluk koşulları çok daha elzem bir hale geldi. Zira her gün yüzlerce sporcu sizinle aynı aletleri kullanıyor, aynı soyunma kabinlerini paylaşıyor. Bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç hususu maddelemek mümkün:

  • Düzenli olarak tesiste temizlik görevlisinin bulunduğundan emin olun.

  • Soyunma odası ve duş alanlarının hijyenini gözlemleyin.

  • Spor aletlerinden kötü koku gelmediğinden emin olun.

  • Tesisin havalandırma sisteminin yeterliliğini göz önünde bulundurun.

Yukarıda belirttiğimiz unsurların gerçekleşmemesi halinde, spor esnasında bu durum sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle en başta tedbirli olmanız, sizin lehinize olacaktır.

2-Spor Salonunda Eğitim Sağlanıyor mu?

Spor yapmaya ne kadar hevesli olsanız ya da dışarıdan sporcuları gözlemleyerek fikir edindiğini düşünseniz de iş uygulamaya geldiğinde hayli karmaşık olabilir. Sporda teoriği pratiğe dökmek çoğu zaman zordur. Bu nedenle tercih edilen spor salonunda profesyonel ve alanında uzman eğitmenlerin bulunması önemlidir. Ayrıca bu eğitmenlerin bilgi verirken ve yardımcı olurken ekstra bir ücret talep etmemesi de ayrı bir önemli faktördür.

Spor salonu seçimi yaparken eğitmen faktörüne dikkat ederseniz, yaptığınız spordan daha yüksek verim alabilirsiniz. Ayrıca hareketlerin bilinçli yapılması, sakatlanma risklerini de ortadan kaldırır. Uzman eğitmenler kilo, boy ve vücut yapınıza göre özel bir program belirler. Bu sayede ihtiyaçlarınızı daha kısa sürede karşılayabilirsiniz.

3-Spor Salonunda Beslenme Uzmanı Var mı?

Fit ve dinç bir vücuda kavuşmak veya orantılı bir şekilde kilo almak için, sadece spor yapmak yeterli olmaz. Beslenme de spor ile bütünleşmiş bir uygulamadır. Ancak spor yapan birinin beslenme düzeni, normal bireylerinkinden farklıdır. Beslenme uzmanı, İlk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri listemizde önemli bir yer tutuyor. Ayrıca her spor amacının farklı bir beslenme planı vardır. Örneğin kas kütlesini arttırmak isteyen bir bireyin ihtiyaçları ile zayıflamak isteyen bir sporcunun ihtiyaçları farklıdır. Bilinçsiz yapılan diyetler, bireylerin sağlıklarını riske atan bir tutumdur. Bu nedenle spor salonu seçmeden önce mutlaka bir beslenme uzmanı olup olmadığından emin olun.

 

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

İlk Kez Spor Salonuna Giderken Neler Götürmelisiniz ve Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Spor salonuna sürekli olarak giden bireyler için çanta hazırlamak gayet basit ve rutin bir iştir. Ancak ilk defa yazılacaklar için konu biraz karmaşık hale gelebiliyor. Eksik malzeme götürmek, spor sırasında konsantrasyonunuzu etkileyebilir ya da motivasyonunuzu yitirmenize sebep olabilir. Eğer bu konuda fikir sahibi değilseniz ilk kez spor salonuna giderken neler götürmelisiniz ve nelere dikkat etmelisiniz? Yazımızın detaylarında bilgi sahibi olabilirsiniz.

1-İhtiyaçlarınız Karşılayacak Bir Spor Çantası Seçin

İlk defa spor salonuna gideceksiniz temin etmeniz gereken malzemelerin başında spor çantası geliyor. Çünkü spor esnasında yanınızda bulundurmanız gereken birçok malzeme olacak. Bu sebeple geniş hacimli ve dayanıklı bir ürün tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca yedek ayakkabılarınızı bağlayabileceğiniz ve suluğunuzu koyabileceğiniz fonksiyonlarının da olmasına dikkat ediniz.

Spor sonrasında en iyi tercih, kıyafetlerin değiştirilmesidir. Zira spor esnasında büyük efor sarf edilir ve fazlasıyla terleme yaşanır. Tam da bu noktada sıvıyı iletmeyen bir malzemeden üretilmiş çanta tercih etmelisiniz. Terli kıyafetlerinizi çantaya koyduğunuzda diğer bölümlere sıvıyı geçirmemesi önemlidir.

2-Olmazsa Olmaz Yardımcı Malzemeler

İlk kez spor salonuna giderken neler götürmelisiniz ve nelere dikkat etmelisiniz? sorusuna yanıt olarak verilebilecek birçok yardımcı malzeme mevcut. Bu küçük ama oldukça faydalı malzemeler sayesinde sporunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bunlardan en önemlilerini birkaç maddede sizler için listeledik…

  • Saç Lastiği: Özellikle uzun saçlı kadın sporcular için saç lastiği hayati öneme sahiptir dersek yanılmış olmayız. Zira koşma ve zıplama gibi aktivitelerde göz önüne düşen saçlar, sporcular için büyük sorun yaratır. Basit bir saç lastiği ile saçınızı arkada toplayarak rahat bir idman sürecine sahip olabilirsiniz. Ayrıca çantanızda yedek lastik de bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Çorap: İdman sırasında en çok terleyen bölgelerden birisi de ayaklardır. Terli ayaklar ise hijyen açısından sorun yaratır. Bu sebeple antrenman sırasında çorabınızı temiziyle değiştirmenizde fayda var. Ayrıca bu sayede sürtünme ve tahriş gibi sorunsalların da önüne geçmiş olursunuz.

  • Su Matarası: Spor sırasında vücut en çok suya ihtiyaç duyar. Belli aralıklarda su tüketmek, enerjinizi arttıracak bir faktördür. Bunun için en ideal tercih su matarasıdır. Spor salonlarında her ne kadar sebiller bulunsa da bunu hijyen açısında önermiyoruz. Üstelik sıra beklemek motivasyon kaybına sebep olmakta.

  • Kulaklık: Müzik ile sporun yadsınamaz bir uyumu var. Müzik, insanlarda spor motivasyonunu arttırmaktadır. Her ne kadar salonlarda müzik çalınsa da tarzınıza pek fazla uymayabilir. Bu sebeple müzik konusunda en ideal tercih, kablosuz kulaklık kullanmak olacaktır.

  • Sağlıklı Atıştırmalıklar: Antrenman esnasında enerjiye ihtiyacınız olacak. Bunun için sağlıklı atıştırmalıklar iyi bir tercihtir.

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

3-Spor Malzemeleri Arasına Dezenfektan Eklendi

Pandemiden sonra bireylerin gündelik hayatında birçok değişiklik meydana geldi. Rutin uygulamalarda gerçekleşen değişikliklerden spor salonları da nasibini aldı. Artık ilk kez spor salonuna giderken neler götürmelisiniz ve nelere dikkat etmelisiniz? sorusunun yeni bir yanıtı var. O da dezenfektan götürmek. Çünkü spor esnasında onlarca kişinin temas ettiği alanlara dokunuyorsunuz. Bu da hijyen koşullarını riske atan bir durumdur. Her alet kullanımı sonrasında ellerinize dezenfektan sıkarsanız, sağlık riskinizi minimum seviyeye çekmiş olursunuz. Günümüzde ufak ve taşınabilir boyutta üretilen birçok dezenfektan ürünü mevcut.

Spor salonu kapısından içeri girdiğiniz anda yeni bir dünya ile karşılaşırsınız. Çünkü çeşitli spor malzemelerinin zor ve karmaşık yapısı ve bu malzemelerin başında ter döken sporcular çeşitli hareketler yapma gayretindedir. Ağırlık çalışmaları yapanlar, koşu bandında ritimli koşu yapanlar vb. çalışmalar başta olmak üzere egzersizler arasındadır. Bu karmaşa karşısında nereden başlayacağını bilemeyenler İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler sayesinde spor da başlangıç noktası belirlemek mümkündür. İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler spor öncesinde, spor esnasında ve spor sonrasında kişini rahat etmesine ve nasıl davranması gerektiğine yönelik pek çok maddeden oluşur. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler arasında spor salonu yer alır. Arkadaş çevresinden, akrabalardan spora gidenler memnun kaldığı spor salonu önerileri yaygındır. Bu önerileri değerlendirirken belirli kriterlerle uyumlu olup olmadığına bakılması gerekir. Mesela havalandırma sistemi var mı? Kullanılan spor malzemeleri yeterli sayıda mı? Düzenli bakımı yapılıyor mu? Eğitmenlerin tecrübeleri, deneyimleri, eğitim sertifikaları var mı?

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler de çalışmaya ileri seviyeden başlamamak yer alması gerekir. Basit egzersizler en ideal olanıdır.

Spor salonunda amaç nedir? Yani formunu korumak, kilo vermek, hobi edinmek, fitness, pilates, pilates reformer gibi spor dallarına duyulan merak. Bu durumlarda her program farklılaşmaktadır. Mesela beslenme programından tutunda yapılan egzersiz çeşidi, sayısı, çalışma günü.

İhtiyaç olan antrenman çeşidi nedir? Nasıl yapılmalıdır? Vücut geliştirme (body building) tavsiyeden daha önemlisi antrenörlerin rehberliğidir. Eğer vücudu şekle sokup biraz da kuvvetlendirmek istiyorsanız Vücut geliştirme (body building) tavsiyesi idealdir. Bunun için ağırlık çalışmaları, kardiyo, güç egzersizleri zorlayıcı egzersizleri yapılması gerekir.

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

Dengeli ve sağlıklı beslenme spor yaparken ihtiyacınız olacak enerjiyi sağlayacağından son derece önemlidir. Aşırı yağlı, aşırı şekerli, karbonhidratça zengin besinlerden uzak durmak gerekir. Bu tür besinlerin yerine vitamin, protein oranı yüksek sebze, meyveler tüketilmelidir.

Spor salonunda yorucu ve zorlayıcı egzersizler sonrasında vücudun dinlenmesi gerekir. En güzel dinlenme şekli rahat bir uyku ile mümkündür. Egzersizler esnasında sürekli çalışan kas ve kemik sistemi uyku sırasında onarılmaya başlanır. Dolayısı ile gece rahat ve yeterli bir uyku sporcuların dikkat etmesi gereken önemli bir noktadır.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler arasında sağlığı korumaya yönelik olanlar da dikkat çekmektedir. Spor salonun soğutma sistemine dikkat etmek gerekir. Fitness, pilates, pilates reformer, Vücut geliştirme (body building) tavsiyesi gibi yoğun çalışmalar sonucunda vücut terler. Terli vücut soğuk havaya maruz kaldığında hastalanma riski de artar. Dolayısı ile vücut terli ise tişört değiştirip soğutma sistemlerinden uzak durmak gerekir.

Fitness, pilates, pilates reformer gibi çeşitli spor dallarından grup derslerine katıldığında eğitmeni takip önemlidir. Eğitmen hareketleri yaptıktan sonra tekrarlanırken doğru bir şekilde yapılması gerekir. Doğru duruş, tekniklerin hızlı ve seri yapılması, kaldırılan ağırlık malzemesinin ağırlığın uygun olması gibi. Aksi durumlarda yaralanma, sakatlanma gibi riskler meydana gelir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler özellikle yapılan egzersizlerin çeşitli ve farklı olması gerektiği yönündedir. Çünkü sürekli koşu bandında yapılan egzersiz ya da sürekli dambıl ile yapılan egzersizler belirli bir süre sonra sıkıcı bir hal alır. Spordan keyif alma kısmı da son bulur. Dolayısı ile İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler de monotonluktan uzak durmak gerekir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler de Spor salonunda yeni arkadaşlar ile tanışılır. Sosyal bir çevre edinme için ideal mekânlardır. Uzun soluklu sohbetler hem Spor salonunda egzersiz zamanlarını yanlış kullanılmasına neden olmakta hem de vücudun egzersiz için hazır hale geldikten sonra formun geri düşmesi demektir.

Spor salonunda cep telefonu yalnız acil aramalar için kullanılması gerekir. Uzun konuşmalar ya da sosyal medya gibi internette gezinmeler için uygun bir yer değildir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler; çalışma programına düzenli bir şekilde uymak gerekir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler; fitness, pilates, pilates reformer ya da Vücut geliştirme (body building) tavsiyesinde rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Yani vücudun rahat esnemesi kolların ve bacakların hareket ettirilmesi için tayt, eşofman, spor ayakkabısı, tişört gibi spor kıyafetleri giymek gerekir.

Spor salonunda kullanılan spor malzemeleri geri yerine koymak gerekir. Kullanmak isteyen diğer katılımcılar da spor malzemesini kolayca bulabilsin diye.

Fitness, pilates, pilates reformer gibi kolay egzersizler ya da zorlayıcı egzersizler sonrasında terleme kaçınılmazdır. Hem kişi hem de çevresi terleme sonucunda oluşan kötü kokuyu önlemek için deodorant kullanılması gerekir. Dolayısı ile seçim yaparken fresh kokular tercih edilmesi gerekir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler arasında destek ve motivasyona geniş yer vermek gerekir. Zorlayıcı hareketler karşısında pes edip spor yapmaktan vazgeçmek emeğin, zamanın israf edilmesi demektir. Dolayısı ile uzun ve yoğun çalışmalar sabır ve azim ile yürütülmelidir.

 

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ