İLK KEZ SPOR SALONUNA GİDECEKLERE TAVSİYELER

blog yazısı ekle !

İLK KEZ SPOR SALONUNA GİDECEKLERE TAVSİYELER

İLK KEZ SPOR SALONUNA GİDECEKLERE TAVSİYELER

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler bu yazımızda hepsine değineceğiz. Sporun ilk günü zor geçecek gibi hissedilebilir. İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler yani faydalı ve pratik bilgiler ile acemi sporcuların işleri kolaylaşacaktır. İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyelerin başında ilk gün heyecanı yenmek ve spor yapma hevesini artırmaya yönelik bilgiler bulunmaktadır.

BU YAZIMIZDA SIRASIYLA AŞAĞIDAKİ KONULARA DEĞİNECEĞİZ;

1- Spora Başlamak İstiyorsunuz Ama Hangi Spora ve Nerede? Tanımlar.

2- Ankara'daki Spor Salonları Listesi, Telefon, Adres, Fotoğraf ve AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimleri

3- İlk Kez Spor Salonuna Gidecekler için Spor Salonu Seçim Tavsiyeleri

4- İlk Kez Spor Salonuna Giderken Neler Götürmelisiniz ve Nelere Dikkat Etmelisiniz?

AŞAĞIDA ANKARA SPOR SALONLARI LİSTELENMİŞTİR

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ
 

Hangi işe başlanırsa başlansın heyecan hissetmek iyi bir durumdur. Ancak bu heyecan belirli seviyede olmalı ve kontrol edilebilir olması gerekir. Dolayısı ile ilk spor salonunda verimli geçirmek, forma girmek heyecan verici bir fikirdir. Yapılacak egzersizler beslenme ve diyet programları ile desteklenir. Bu programı ve çalışma tarzını benimsemenin ardından spor salonun kurallarına uyulması halinde her şey çok kolay olacaktır.

Dinç ve fit bir vücuda kavuşmak, sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamak için spor yapmak çok önemlidir. Özellikle de günümüzde üretilen gıdalardaki yapay maddelerin artmasıyla orantılı olarak yükselen kaloriler, insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eder hale geldi.

Düzenli spor sayesinde tüm risk faktörlerini minimum seviyeye indirmek mümkündür. Bunun için öncelikle bir salonu seçerek işe başlayabilirsiniz. Peki, bunu yaparken nelere dikkat edilmeli? Bu yazımızda ilk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri vereceğiz.

İlk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri çok önemli bir detaydır. Zira hatalı salon seçimlerinde bireyler motivasyonunu kaybedebilir, dahası spora olan ilgisini yitirebilir. Elbette sporun olduğu her yer faydalıdır, ancak ihtiyaçların doğru karşılandığı bir yere gitmek, istikrarı ve motivasyonu arttıran bir faktördür.

Spora Başlamak İstiyorsunuz Ama Hangi Spora ve Nerede? Tanımlar.

Spor Salonu Nedir? basit egzersizlerin yapıldığı yerler olarak tercih edildiği gibi fitness, pilates, pilates reformer gibi dünyaca ünlü spor dalları için de en uygun mekânlardır. Ayrıca bu mekânlarda Vücut geliştirme (body building) tavsiye edilmektedir. Bu spor dallarına kısaca bir göz atalım.

Fitness Nedir? form tutmanın en ideal yoludur. Sağlıklı bir vücut için kilo almaktan veya kilo vermekten koruyarak sağlar. Bu teknik aslında birçok sporun giriş aşamasında yer alır. Fitness, aletli ya da aletsiz olarak yapılabilir. Çalışmalar esnasında büyük kas grupları ve küçük kas grupları her zaman aktiftir.

Pilates Nedir? vücut esnekliğini artırmada etkili bir yöntemdir. İlerleyen yaşlarda vücutta oluşan sarkma, gevşeme gibi olumsuz görüntüler bu yöntem ile ortadan kaldırılmaktadır. Hareketler sayesinde vücut dinç ve sıkı bir görüntüye kavuşur. Ayrıca tıp dünyasından fizyoterapistler bu yöntemi tedavi amaçla kullanılmaktadır.

Pilates Reformer Nedir? aletli olarak pilates hareketlerinin yapılmasıdır. Bu alet pilates için özel olarak tasarlanmıştır. Pilates reformer sayesinde kemikler güçlenir, vücut esner ve enerjinin doğru kullanılmasını sağlar.

Vücut Geliştirme (body building) Nedir? tavsiye edilen önemli çalışma branşlarından biridir. Çeşitli egzersiz ve tekniklerin birleşimi ile doğmuştur. Ağırlık çalışmaları ilk akla gelen çalışma tekniklerinden biridir. Diğerleri ise şunlardır; dambıl, kardiyo hareketleri, kalori takviyesi gibi. Dünyaca ünlü oyuncular bu yeni teknik ile yakından ilgilendiği bilinmektedir.

Basketbol, Voleybol, Yüzme, Tenis Nedir? bu sporları daha sosyal sporlar olarak nitelendirebiliriz. Yüzme tüm vücudunuzu çalıştıran bir spordur. Basketbol ve Voleybol ise grup halinde yapılan ve rekabet gücü yüksek sporlardır. Tenis ise uzun bir öğrenme süreci gerektiren ancak öğrendikten sonra tüm hayat boyu yapılabilecek bir spordur.

Savunma Sporları Nedir? Kick Boks, Taekwondo, Boks, Aikido, Karate, Wing Tsun, Tae Bo gibi savunma sporları aslında bu sporların ahlakını öğrenerek yapıldığında son derece yararlı ve tüm vücudunuzu çalıştıran sporlardır. Örneğin; Taekwondo'daki "do" kelimesi "iyilik, doğruluk, fazilete giden yol" anlamına gelmektedir.

 

Ankara'daki Spor Salonları Listesi, Telefon, Adres, Fotoğraf ve AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimleri

AŞAĞIDA ANKARA SPOR SALONLARI LİSTELENMİŞTİR

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

Ümitköy Basketbol İhtisas Spor Kulübü

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mahallesi 2558. Sokak Mev Koleji No:7 Çayyolu-Ankara

Anadolubeyi Spor Kulübü

Oran

devamını oku... Adres: Aşağı Dikmen Mahallesi 582. Sokak Oran - Ankara

Filenin Sultanları Voleybol Okulları - Dikmen

Dikmen

Filenin Sultanları Voleybol Okulları - Ankara Voleybol - Dikmen Voleybol Okulu

Dönüp ona bir bakın!

Son nefesinize kadar en büyük hazineniz olacak pırıl pırıl çocuğunuza.

Kentleşmenin neredeyse yeşil alan bırakmadığı, betonarmelerle kuşatılmış şehrin park ve oyun sahalarını daralttığı günümüzde, çocuğunuz, eğitiminden arta kalmış kişisel gelişimini kazanacağı zaman dilimleri olan hafta sonlarında ne yapıyor gözlemliyor musunuz?

Ya bilgisayarının başında oyun oynuyor ya da televizyondaki programları takip ediyor.

Bu da sizi tüm paylaşımlarını arkadaşlarıyla internet üzerinden gerçekleştirmeye başlamış, sosyal yaşamı ev sınırları içine sıkışmış ve dolayısıyla giderek hareketsizliğe gömülmüş çocuğunuzun geleceği ile ilgili endişeye sürüklüyor.

Şimdi endişelerinizi arkanızda bırakıp acil bir önlem alın ve sağlıklı, başarılı bir birey olmanın temel dinamiklerinden biri olan sporun, çocuğunuzun yaşamında, varlığını yalnızca beden eğitimi derslerinde sürdürüyor olmasına göz yummayın!

Filenin Sultanları Voleybol Okulları şimdi çocuklarınızı müthiş bir fırsatla voleybol ile tanıştırmaya çağırıyor!

Filenin Sultanları Voleybol Okullarında 5-17 Yaş Grubundaki Çocuklara Voleybol Kursu

Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi Spor Salonunda yer alan Filenin Sultanları Voleybol Okulları, 5-17 yaş grubundaki kız-erkek öğrencilerine voleybol branşlarında; bu branşlara yönelik spor eğitimlerini ve bu branşlarda spor yapan çocuklara kendilerini geliştirebilecekleri spor hizmetleri vermektedir.

Çalışma programları ise Filenin Sultanları Voleybol Okulları Antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörler tarafından uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Filenin Sultanları Voleybol Okulları Amaç ve Hedef Kitlesi:

5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.

5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek.
Filenin Sultanları Voleybol Okulları'nda amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerle, voleybol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, öğrencilerin daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Filenin Sultanları Voleybol Okulları'nda öğrencilerin tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadro ile, voleybol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır.

Filenin Sultanları Voleybol Okulları Hizmetleri:


• Videolu Eğitim
• Lisanslı sporcu olma imkanı
• Her Oyuncuya 1 Top
• 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
• Antropometrik ve Motorik Testler


Filenin Sultanları Voleybol Okulu

Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi Spor Salonu
(Dikmen Caddesi Emniyet Genel Müdürlüğü Karşısı )


devamını oku...
Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

Çaba Akademi

Yenimahalle

Yapılan araştırmalara göre; spor, bireylerin zihnen, bedenen ve ruhen sağlıklı olmalarını sağlayan en önemli bilim dalıdır.
Özellikle teknolojinin her geçen gün hızla ilerlediği, bilgisayar, televizyon vb mecraların çocukların birincil etki alanı olduğu günümüzde sporun değeri daha da artması gerekirken, spora verilen önem maalesef gittikçe düşmektedir.
Geleceğimiz olan gençlere spor kültürü kazandırarak onları ülkemiz için yararlı bireyler haline getirmek en büyük arzumuzdur.
Bu düşüncelerle, 2011 yılından sürdürdüğümüz faaliyetlerimizi 2021 yılı itibariyle Ankara'nın en büyük ve en modern tesislerinde biri olan ÇABA Akademi Çocuk Spor eğitim Merkezimizde devam ettirmekteyiz
Bu bağlamda; gelin ülkemizin ve geleceğimizin en büyük teminatı olan gençlerimizi güçlü, spor kültürü olan bireyler olarak yetiştirmek için hep beraber ÇABA'layalım.
Göstermiş olduğunuz ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.devamını oku...
Adres: Macun Mahallesi 201. Cadde No:3 Yenimahalle-Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Dikmen

Dikmen

Hidayet Türkoğlu Basketbol OkullarıHidayet Türkoğlu Basketbol Okulları önce iyi insan sonra iyi sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir. Amacımız ve Hedef Kitlemiz : 5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Hidayet Türkoğlu önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, Basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır. Hidayet Türkoğlu basketbol Okulları yine Türkiye'de ilk defa yetenek seçimi ve performans testleri için Sporttech ekibiyle ortak çalışmaktadır. Yapılacak görsel eğitimler ile de basketbol bilgileri en üst seviyeye çıkartılacaktır...Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları'nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirdiğimiz HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOL OKULUMUZ 4 Aralık 2010 tarihinde başlamıştır. Çalışma programımız Ankara Sorumlumuz Ozan BİLGİLİ tarafından hazırlanmış olup, Ozan BİLGİLİ'nin yakın gözetiminde antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörlerle uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Ozan BİLGİLİ – Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Eğitim:·
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü·
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü – Antrenman ve Hareket Bilimi

Kariyer:·
Efes Pilsen Basketbol Okulları· Tofaş Basketbol Okulları – Kurucu Ortağı·
Five Star Basketball Camp (USA) - Antrenör·
Atılım Üniversitesi – Spor Koordinatörü·
Üniversite Sporları Federasyonu – Organizasyon Kurulu Üyesi·
Üniversite Sporları Federasyonu – İl Temsilcisi Yrd.·
Çankaya Üniversitesi - Antrenör·
Gazi Üniversitesi – Antrenör·
Mülkiye Spor Kulübü – Antrenör·
Ankaragücü SK – Antrenör·
TED Ankara Kolejliler – Antrenör·
Ankara Basketbol Kulübü – Basketbol Şube Sorumlusu

Hizmetlerimiz:·
Spor Psikoloğu
Videolu Eğitim
Lisanslı sporcu olma imkanı
Erkek ve Kız takımlarVeliler için Kafeterya Wireless Internet
Her Oyuncuya 1 Top· 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
Antropometrik ve Motorik Testler
Sürekli Sıcak Su

5-17 Yaş arası Kız Erkek tüm çocuklara açıktır
devamını oku...
Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

Base Life Club

Çayyolu

NEDEN BASE LİFE CLUB ?

"Yaşam'a Renkli ve Enerjik Bir Dokunuş"

Dünya standartlarında fitness, SPA/Wellness ve eğlence konseptini tasarım ve en son teknolojiyle bir araya getiren yeni nesil yaşam kulübü Base Life Club, modern mimarisi ve 12.500 metrekare kullanım alanı ile üyelerine en üst seviyede hizmet sunmaktadır.

Dünyanın en başarılı spor kulüplerinin tercih ettiği spor ekipmanlarının olduğu fitness alanı ve bünyesinde barındırdığı SPA merkezi ile TÜSİAV tarafından yılın tesisi seçilmiş, başarısı tescillenmiş bir kulüptür.

Base Life Club'ın dev bünyesinde; konforlu soyunma odaları, profesyonel sporcuların tercih ettiği son teknoloji ekipmanlarla donatılmış ferah cardio & fitness alanı, profesyonel üye gelişim takip sistemi, eşsiz özelliklerle donatılmış yarı olimpik kapalı ve açık havuzu, plaj voleybolu, NBA standartlarında basketbol alanı, dünyadaki en güncel grup aktivitelerinin sunulduğu stüdyolar, Ankara'da ilk ve tek Army Fit kafesi, açık havada spor yapma imkanı sunan, özel zemine sahip açık alanları, pilates allegro stüdyosu, profesyonel tırmanma duvarı, özel boks ringi, müsabaka ölçülerinde squash ve tenis kortları, kinesis stüdyosu, günü yakalayan Day Spa'sı, buhar odaları, kıpırtıları eriten jakuzileri, farklı bir deneyim sunan mağara duşları, stres ayıklayıcı saunaları, kar suları akıtan kar çeşmeleri, tüm stresinizi atacağınız dinlenme odaları size sunulan hizmetlerden ve alanlardan bazıları...

Sizi de bu deneyimi yaşamaya Base Life Club'a davet ediyoruz.

devamını oku...
Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Fizyo Bee Sağlıklı Yaşam Merkezi

Eryaman

Reformer PilatesReformer diye adlandırdığımız hareketlerin daha dirençli ve doğru postürde yapılmasını sağlayan bir cihazdır. Dinamik egzersiz sağlan reformer aynı zamanda dengeyi arttırmaktadır.

Schroth Metod
Omurga eğriliği yani skolyozun kişiye özel hazırlanan içinde nefes egzersizler torakolumbar silindirin kuvvetlendirilmesi amaçlayan 3 boyutlu egzersizler bütünüdür.

Manuel Terapi
Dizilim bozuklukları, mobilitenin azalması, artmış trigger point hassasiyetlerini, bel, diz, boyun, omuz, dirsek gibi eklem problemleri, yumuşak doku yaralanmalarında kullanılan bütüncül bir yaklaşımdır.

Egzersiz Danışmanlığı
Herkesin yapması gereken egzersizler birbirinden farklıdır bunlara bir de rahatsızlıklar eklendiğinde hangi egzersizi yapıp yapmamız gerektiği karmaşa yaratmaktadır, egzersizler kişiye özel olmalı mutlaka değerlendirmeden sonra verilmelidir.

Myofasyal Gevşetme
Dokularda zamanla yanlış egzersiz, postür bozuklukları ve hastalıklara bağlı yapışıklılıklar meydana gelir ve bunlar zaman içinde biz farketmeden oluşur son noktada bize ağrı olarak geri döner. Bu yapışıklıkların nedeni bazen bir hastalık bazen bir travma bazen de yanlış postüre bağlı olarak oluşabilir, fizyoterapist tarafından tespit edilen bu dokular manuel tekniklerle gevşetilir ve dokunun dolanımını arttırılır.

Kinesiotaping
İyileşme sürecini olumlu yönde etkileyen taping yöntemi, dokularda dolanımı arttırır ve hücre metabolizmasını uyarır.

Postür Analizi
Yerçekimi, travmalar, duygu durumumuz,tekrarlayan hareketler, yediklerimiz, içtiklerimiz hepsi duruşumuzu yani postürümüzü etkiler. Analiz her yönden yapılmalıdır hem kinetik hem de doku durumu birlikte değerlendirilmelidir.

Klinik Pilates
Bel problemleri , boyun problemleri , kalça problemleri diz problemleri ve sırt ağrılarında postürü düzeltmek, kas dengesizliklerini ortadan kaldırmak, esnekliği arttırmak amacı ile yoğunlukla medikal egzersizleriiçeren pilates türüdür.

Osteopati
vücudu bütüncül olarak değerlendiren dokuların birbirine olan bağlantısına dayanarak yapılan analiz sonucu iç organların eklemlerin, kemiklerin ve yumuşak dokuların değerlendirildiği bunun sonucunda hareket kısıtlılığının azaltılması, dolanımın artırılmasını ve dokunun iyileşmesini uyaran bir yöntemdir.

Hypervolt ve Kupa
Dokulardaki yapışıklıkları çözer.devamını oku...
Adres: Göksu Mahallesi Ertuğrul Bey Caddesi Meydan Eryaman Sitesi No:2/2 D:3 Eryaman-Ankara

Ncm Personal Training

Yaşamkent

Neden NCM PERSONAL TRAİNİNG ?"NCM SİZİ GÜÇLÜ,SAĞLIKLI,SPORCU YAPAR "

NCM alanında uzman eğitmen kadrosu ile tamamen ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel hazırlanan programlar dahilinde "POSTÜR ANALİZİ,EKLEM HAREKET AÇIKLIĞI,DURUŞ BOZUKLUĞU VE KASSAL KUVVET " testleri ile sizleri sağlıklı bir bedene sahip olmak ile birlikte aynı zamanda branşa yönelik eğzersizler ile verimli,yetenekli sporcular yetiştirmektedir.

Sizde bilinçli ve güvenli sporu hayatınızın bir parçası haline getirmek istiyorsanız sizide NCM PERSONAL TRAİNİNG'e bir kahve içmeye bekleriz.devamını oku...
Adres: Konutkent Mahallesi 2983 Cadde No:72/A Yaşamkent-Ankara

Khai Pilates Stüdyo

Bağlıca

devamını oku... Adres: Eski Bağlar Caddesi Astoria Life Sitesi G Blok Villa No:1 Bağlıca-Ankara

Kavaklıdere Spor Kulübü

Çayyolu

Çayyolunda bulunan spor tesisimizde Basketbol-Voleybol-Yüzme-Cimnastik-Tenis branşlarında hizmet vermekteyizdevamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi Garden Villaları 3309/1 Cadde No:4 Çayyolu-Ankara

Yaşamkent İlker Spor Kulübü

Çayyolu

DÜNYAYI TİTRETEN GENÇ KADIN ŞAMPİYON HOCAMIZ BUSE YAVUZ İLE ANLAŞTIK.
TEAKWONDO BRANŞIMIZDA
ŞU ANA KADAR
4 Avrupa şampiyonluğu
1 Avrupa 3. Lüğü
1 Dünya 2. Liği
1 Dünya 3. Lüğü
Bir çok TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU bulunuyor. HEDEFİ EN AZ KENDİ GİBİ VE
DAHA BAŞARILI SPORCULAR YETİŞTİRMEK.devamını oku...
Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Bed Fit Personal Training

Kızılay

Bed Fitness Center ailesi olarak size Ankara'nın merkezinde, profesyonel eğitmenler eşliğinde keyifli ve güvenli bir antrenman ortamı sunuyoruz.

Kızılay, Fevzi Çakmak-2 sokak 30 numarada yer alan salonumuz haftanın 7 günü hizmetinizdedir. Hafta içi 8.00-23.00, Cumartesi günü 12.00-21.00, Pazar günü 12.00-18.00 saatleri arasında hizmet veren salonumuzda sizlere birebir özel ders, boks-kickboks, pilates, fonksiyonel antrenman, kişiye özel egzersiz programı ve profesyonel diyetisyen desteği sunuyoruz.
devamını oku...
Adres: Fevzi Çakmak Caddesi 2.Sokak No:30/A Kızılay-Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Bilkent

Bilkent

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları


Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları önce iyi insan sonra iyi sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir. Amacımız ve Hedef Kitlemiz : 5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Hidayet Türkoğlu önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, Basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır. Hidayet Türkoğlu basketbol Okulları yine Türkiye'de ilk defa yetenek seçimi ve performans testleri için Sporttech ekibiyle ortak çalışmaktadır. Yapılacak görsel eğitimler ile de basketbol bilgileri en üst seviyeye çıkartılacaktır...Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları'nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirdiğimiz HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOL OKULUMUZ 4 Aralık 2010 tarihinde başlamıştır. Çalışma programımız Ankara Sorumlumuz Ozan BİLGİLİ tarafından hazırlanmış olup, Ozan BİLGİLİ'nin yakın gözetiminde antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörlerle uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Ozan BİLGİLİ – Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Eğitim:·
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü·
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü – Antrenman ve Hareket Bilimi

Kariyer:·
Efes Pilsen Basketbol Okulları· Tofaş Basketbol Okulları – Kurucu Ortağı·
Five Star Basketball Camp (USA) - Antrenör·
Atılım Üniversitesi – Spor Koordinatörü·
Üniversite Sporları Federasyonu – Organizasyon Kurulu Üyesi·
Üniversite Sporları Federasyonu – İl Temsilcisi Yrd.·
Çankaya Üniversitesi - Antrenör·
Gazi Üniversitesi – Antrenör·
Mülkiye Spor Kulübü – Antrenör·
Ankaragücü SK – Antrenör·
TED Ankara Kolejliler – Antrenör·
Ankara Basketbol Kulübü – Basketbol Şube Sorumlusu

Hizmetlerimiz:·
Spor Psikoloğu
Videolu Eğitim
Lisanslı sporcu olma imkanı
Erkek ve Kız takımlarVeliler için Kafeterya Wireless Internet
Her Oyuncuya 1 Top· 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
Antropometrik ve Motorik Testler
Sürekli Sıcak Su

5-17 Yaş arası Kız Erkek tüm çocuklara açıktır
devamını oku...
Adres: Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:3 Sport İnternational Bilkent-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Akademi Spor Uğur Öneş

Demetevler

2013 Yılı itibari ile vücut geliştirme ve fitness kulübü olarak hizmetteyiz. Vücut geliştirme kategori ve sıkletlerinde 90 bölge, 17 Türkiye derecesi yaptık ve devam ediyoruz. İç Anadolu bölgesinin en donanımlı ekipman ve antrenör sistemine sahip narrow space gym konsepti ile kısa sürede (1 saat), 3 saatlik ders eforlarını bireysel antrenörlük sistemi ile sizlere hızlı, kesin, etkili sonuçlar sağlıyoruz.devamını oku... Adres: 357. Cadde No: 25/G Demetevler - Ankara

Filenin Sultanları Voleybol Okulları - Bilkent

Bilkent

devamını oku... Adres: Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:3 Sport İnternational Bilkent-Ankara

Tuğcu Fight Club Pt Studio

Yaşamkent

YAŞAMKENT KİCKBOKS KURSU

Tuğcu Fight Club, Ankara'nın Yaşamkent ilçesinde yer almaktadır. İçerisinde dövüş sanatlarına dair birçok eğitim verilmektedir. Yaşamkent Kickboks kursu, başarılı eğitmenler eşliğinde verilmesi gereken bir derstir. Yumruk, tekme, diz ve clinch uygulamalarının bir araya gelmesiyle oluşan spor dalı kickboks, oldukça faydalıdır. Eklemleri çalıştıran egzersiz dalı hem kendini savunmanıza hem de tam temaslı dokunuşlu sporlara başlamanıza yardımcı olur.

Bu spor dalında Tuğcu Fight Club içerisinde detaylı çalışmalar yapılmakta olup dersler hem bireysel hem de grup halinde verilmektedir. WAKO, Türkiye Kickbocks Federasyonu gibi uluslarası federasyonların turnuvalarına çıkmak üzere çalışmalar gerçekleştirilir. Tuğcu Fight Club içerisinde,güç, kuvvet ve esneklik üzerine antrenmanlar yapmak isteyenler için de uygun çalışmaları bul unmaktadır.

Tuğcu Fight Club dersleri arasında Yaşamkent Kickboks kursunda çeşitli dersler yer almaktadır. Kicboksun birden fazla alanı vardır. Bu alanlar; pradal serey, Japon kickboks boksu, full contact( Amerikan boksu), K-1, Light Contact, Semi contact, Kick Light,Point Fighting gibi dallara sahiptir.

Kickboks Derslerine Kimler Katılabilir?

Yaşamkent Kickboks kursu arasında Tuğcu Fight Club aracılığıyla düzenlenen dersler yaşa göre çeşitlilik gösterir. Kickboks, profesyonel sporcular tarafından verilen, grup ve birebir olarak verilen derslerdir. Gruplara dağılan eğitimler bu şekilde belirlenir;

 • Gençler ; 16-18 Yaş
 • Kadınlar: 50- 70 kg
 • Yıldızlar ; 13-15 Yaş ( Kadın- Erkek)
 • Erkekler : 42 + 69 kg.
 • Minikler ; 10-12 Yaş (Kadın- Erkek) : 28 – 32 – 37 – 42 – 47 – (+ 47) kg.
Kicboks Sprounun Faydaları

Tuğcu Fight Club ile kicboks derslerinin çeşitli faydaları bulunur;

 • Vücudun koordinasyonlu çalışmasını sağlar
 • Yüksek kalori harcatır
 • Özgüveni artırır
 • Endorfin hormonu salgılatır.
 • Gruplar içerisinde savunma yetisini artırır.
Tuğcu Fight Club ile kickboks derslerine katılım sağlayabilirsiniz.

YAŞAMKENT MMA KURSU

Tuğcu Fight Club ile MMA derslerine hazırlanabilirsiniz. Ankara'nın Yaşamkent ilçesinde yer alan kulüp içerisinde profesyonel sporculardan ders alabilirsiniz. Alanında uzman isimler. Yaşamkent MMA kursu çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz. MMA, karmaşık dövüş sanatları anlamına gelir. Mixed Martial Arts olarak bilinen dövüş sanatı incelikli bir spordur. Çokça çeşide sahip bu spor, Tuğcu Fight Club ile uluslarası imza taşımaktadır.

MMA Nasıl Bir Spordur?

Türkçe'de Karma Dövüş Sanatları olarak bilinen spor içerisinde Tuğcu Fight Club içerisinde verilen dersler, çeşitli teknikler içermektedir. Karmaşık çalışmalarda; geniş savunma, atak ve mücadele yer alır. Tuğcu Fight Club tarafından verilen MMA dersleri, her yaştan birey tarafından gerçekleştirilen bir spordur.

Tuğcu Fight Club, çokça tercih edilen MMA sporunu kişinin seviyesine göre belirleyerek vermektedir. Yoğun ve yüksek tempolu egzersizlere yer verilmektedir.

MMA Sporunun Faydaları Neler?

Tuğcu Fight Club içerisinde verilen MMA dersleri kişiye birçok açıdan fayda sağlar;

 • Fiziksel beceriyi artırır.
 • Kondisyonu güçlendirir.
 • Vücudunuzun fitliğini korur.
 • Tuğcu Fight Club antrenmanları sporda özgüven kazandırır.
YAŞAMKENT MUAY THAI KURSU

Tuğcu Fight Club içerisinde Yaşamkent Muay Thai kursu bulabilirsiniz. Yaşamkent, Ankara'nın meşhur ilçelerinden biridir. Oldukça merkezi konuma sahip Tuğcu Fight Club bünyesinde alanında uzman milli sporcular ve eğitmenler bulunmaktadır. Muay Thai, Tayland'da ortaya çıkan profesyonel bir sanat dalıdır.

Muay Thai Dersleri Kimlere Uygundur?

Yumruk, diz, dirsek ve tekmelerinin kullanıldığı Muay Thai dersleri, Tuğcu Fight Club ile yüksek performanslı bir şekilde verilmektedir. Dersler, 3 dalda verilmektedir. Tuğcu Fight Club ile Muay Thai derslerini; Profesyonel, Amatör ve Tradisyonel (Geleneksel) olarak derslerine katılım gösterebilirsiniz. Tuğcu Fight Club dersleri;

 • Çocuklar
 • Gençler
 • Yetişkinler
Olmak üzere üç gruba verilmektedir.

Muay Thai Derslerinin Faydaları Nelerdir?

Tuğcu Fight Club ile Muay Thai dersleri kişiye oldukça katkı sağlar;

 • Stresi azaltır
 • Özgüveni artırır
 • Savunma sanatlarını öğretir
 • Vücutta hızlı değişim yaratır
 • Esneklik artar.
Tuğcu Fight Club beraberinde gerçekleştirilen derslerde yeni çevre edinerek sporu sosyal hayatınıza katabilirsiniz. Yaş grubunuza göre aşamalı bir şekilde seviyenize uygun derslere katılım sağlayabilirsiniz. Alanında profesyonel sporcu olabilirsiniz.

YAŞAMKENT BOKS KURSU

Ankara'nın Yaşamkent ilçesinde yer alan Tuğcu Fight Club ile dövüş sanatlarına yönelik dersler alabilirsiniz. Yaşamkent Boks Kursu arayışınıza özgün olarak Tuğcu Fight Club ile alanında uzman isimlerle çalışabilirsiniz. Profesyonel boksör olma yolunda ilerlemeyi tercih edebilirsiniz.

Boks Dersleri Nasıl Gerçekleşir?

Tuğcu Fight Club ile boks derslerine katılım sağlayabilirsiniz. İki kişinin hakem gözetimi altında yumruklaştığı ve ringte yapılan bir spor dalıdır. Çokça müsabakaları düzenlenir ve uluslarasıdır. Boks sporu çokça tercih edilir. Nakavt ve puan ile yenme ve yenilme belirlenir. Antrenmanlar içerisinde yalnızca ring karşılaşması değil destekleyici çalışmalara da yön verilir. Tuğcu Fight Club ile boks derslerinde;

 • Gölge boksu
 • Kum torbası ile antrenmanlar
 • İp atlama
 • Kondisyon
Gibi çalışmalar yer almaktadır. Tuğcu Fight Club ile dersleri yaş grubunuza uygun olarak alabilir. Profesyonel ring deneyimini yaşayabilirsiniz.

Boks Derslerinin Faydaları Neler?

Tuğcu Fight Club ile boks dersleri oldukça faydalıdır;

 • Disiplin ve düzene alıştırır
 • Yumrukları güçlendirir
 • Vücut kondisyonunu artırır.
 • Sağlık açısından yararlıdır.
Tuğcu Fight club ile başarabilirsiniz.

YAŞAMKENT TAEKWONDO KURSU

Yaşamkent Taekwondo Kursu, Ankara'nın Yaşamkent ilçesinde bulunur. Tuğcu Fight Club ile Taekwondo kursuna katılabilirsiniz. Çıplak el ve ayakla yapılan bir savunma sanatıdır. Tuğcu Fight Club ile uzak doğu felsefesini alanında uzman antrenörlerden öğrenebilirsiniz. Belirli kuşaklar çerçevesinde tekvando müsabakalarına Tuğcu Fight Club ile hazırlanabilirsiniz.

Taekwondo Kuşakları Nelerdir?

Tekvando sporunda 6 kuşak bulunur. Tuğcu Fight Club içerisinde seviyelere göre eğitim verilmektedir.

 • Beyaz kuşak: Tekvando sporuna ilk başlayanları temsil eder, masumiyet olarak tanımlanır.
 • Sarı kuşak: kök salmak anlamına gelir, tekvando prensiplerini öğrenen kişilere uygundur.
 • Yeşil kuşak: sürgün vermek anlamındadır. Tekvando becerilerini kazanan kişilere eğitim verilir.
 • Mavi kuşak: Gelişmeyi temsil eden kuşaktır, gelişimini tamamlayan ve temel becerileri edinenlere göre uyumludur.
 • Kırmızı kuşak: Tehlike anlamına gelir. Bu kuşaktaki kişi kendini rakibine karşı savunur.
 • Siyah kuşak: Olgunluğu temsil eder. Eğitimi tamamlamış kişilerin kuşağıdır.
Tekvando Eğitimi Kazanımları

Tuğcu Fight Club içerisinde uzak doğu savunma sanatını kavrayabilirsiniz. Tuğcu Fight Club ile başarabilirsiniz. Tuğcu Fight Club tüm kuşakları görebilirsiniz.

YAŞAMKENT DÖVÜŞ SANATLARI KURSU

Tuğcu Fight Club içerisinde çeşitli dövüş sanatları derslerine yer verilmektedir. Yaşamkent Dövüş Sanatları Kursu, Ankarada'nın Yaşamkent semti içerisinde bulunur. Tuğcu Fight Club içerisinde verilen dersler; Kungfu, Boks, Karate, Tekvando, kickboks, krav maga türlerinden oluşmaktadır. Her dersin Tuğcu Fight Club içerisinde de ayrı bir felsefesi vardır. Alanında uzman eğitimciler tarafından ders verilmektedir.

Dövüş Sanatlarının Amacı Nedir?

Dövüş sanatları silah kullanılmadan yapılan, karşı rakibe kendini savunmayı gösteren bir ifade biçimidir. Tuğcu Fight Club içerisinde farklı kökenlerden gelen karate, tekvando, kung fu gibi spor dallarının dersleri alanındaki uzman antrenörler tarafından öğretimi aktarılmaktadır. Bu alan içerisindeki sanatlar, kişinin zorluk anında kendini savunmasından oluşan felsefenin hareketlerle ifade biçimidir. Tuğcu Fight Club içerisinde birebir ve grup dersleriyle ifade edilmektedir.

Dövüş Sanatının Faydaları Var Mıdır?

Tuğcu Fight Club içerisinde verilen dövüş sanatları derslerinde kazanımlar oldukça fazladır;

 • Vücudun koordineli çalışmasını sağlar.
 • Özgüven artırır.
 • Hızlı yağ yakımını başlatır.
 • Kendini savunmayı keşfeder.
Tuğcu Fight Club ile çeşitli dövüş sanatlarını öğrenebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3158 Cadde No:12/B Akıncı Plaza No:76 Yaşamkent-Ankara

Sweet Studio Pilates

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:381 Sisa Kule Yaşamkent-Ankara

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

İlk Kez Spor Salonuna Gidecekler için Spor Salonu Seçim Tavsiyeleri

Kilo vermek ya da almak, kas kütlesini arttırmak, sıkı bir form tutmak ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak için herkesin düzenli olarak spor yapması gerekiyor. Ancak tercih aşamasında tizi davranılmasını ve kapsamlı bir araştırmaya yönelmesi gerektiğini öneriyoruz. Zira talep ettiğiniz spor türünü gittiğiniz spor salonu karşılayamaz nitelikte olursa, hem motivasyonunuz etkilenir hem de sağlık durumunuzu riske atmış olursunuz. Bu gibi riskleri göz ardı etmemeniz gerekir. Peki, İlk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri nelerdir? İşte detaylar.

1-Spor Salonu Hijyen Koşullarına Uyuyor mu?

Spor salonu seçimi yaparken ilk odak noktanız, tesisin ne kadar hijyen kurallarına uyduğudur. Özellikle pandemiden sonraki süreçte spor salonlarının sağlığa uygunluk koşulları çok daha elzem bir hale geldi. Zira her gün yüzlerce sporcu sizinle aynı aletleri kullanıyor, aynı soyunma kabinlerini paylaşıyor. Bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç hususu maddelemek mümkün:

 • Düzenli olarak tesiste temizlik görevlisinin bulunduğundan emin olun.

 • Soyunma odası ve duş alanlarının hijyenini gözlemleyin.

 • Spor aletlerinden kötü koku gelmediğinden emin olun.

 • Tesisin havalandırma sisteminin yeterliliğini göz önünde bulundurun.

Yukarıda belirttiğimiz unsurların gerçekleşmemesi halinde, spor esnasında bu durum sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle en başta tedbirli olmanız, sizin lehinize olacaktır.

2-Spor Salonunda Eğitim Sağlanıyor mu?

Spor yapmaya ne kadar hevesli olsanız ya da dışarıdan sporcuları gözlemleyerek fikir edindiğini düşünseniz de iş uygulamaya geldiğinde hayli karmaşık olabilir. Sporda teoriği pratiğe dökmek çoğu zaman zordur. Bu nedenle tercih edilen spor salonunda profesyonel ve alanında uzman eğitmenlerin bulunması önemlidir. Ayrıca bu eğitmenlerin bilgi verirken ve yardımcı olurken ekstra bir ücret talep etmemesi de ayrı bir önemli faktördür.

Spor salonu seçimi yaparken eğitmen faktörüne dikkat ederseniz, yaptığınız spordan daha yüksek verim alabilirsiniz. Ayrıca hareketlerin bilinçli yapılması, sakatlanma risklerini de ortadan kaldırır. Uzman eğitmenler kilo, boy ve vücut yapınıza göre özel bir program belirler. Bu sayede ihtiyaçlarınızı daha kısa sürede karşılayabilirsiniz.

3-Spor Salonunda Beslenme Uzmanı Var mı?

Fit ve dinç bir vücuda kavuşmak veya orantılı bir şekilde kilo almak için, sadece spor yapmak yeterli olmaz. Beslenme de spor ile bütünleşmiş bir uygulamadır. Ancak spor yapan birinin beslenme düzeni, normal bireylerinkinden farklıdır. Beslenme uzmanı, İlk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri listemizde önemli bir yer tutuyor. Ayrıca her spor amacının farklı bir beslenme planı vardır. Örneğin kas kütlesini arttırmak isteyen bir bireyin ihtiyaçları ile zayıflamak isteyen bir sporcunun ihtiyaçları farklıdır. Bilinçsiz yapılan diyetler, bireylerin sağlıklarını riske atan bir tutumdur. Bu nedenle spor salonu seçmeden önce mutlaka bir beslenme uzmanı olup olmadığından emin olun.

 

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

İlk Kez Spor Salonuna Giderken Neler Götürmelisiniz ve Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Spor salonuna sürekli olarak giden bireyler için çanta hazırlamak gayet basit ve rutin bir iştir. Ancak ilk defa yazılacaklar için konu biraz karmaşık hale gelebiliyor. Eksik malzeme götürmek, spor sırasında konsantrasyonunuzu etkileyebilir ya da motivasyonunuzu yitirmenize sebep olabilir. Eğer bu konuda fikir sahibi değilseniz ilk kez spor salonuna giderken neler götürmelisiniz ve nelere dikkat etmelisiniz? Yazımızın detaylarında bilgi sahibi olabilirsiniz.

1-İhtiyaçlarınız Karşılayacak Bir Spor Çantası Seçin

İlk defa spor salonuna gideceksiniz temin etmeniz gereken malzemelerin başında spor çantası geliyor. Çünkü spor esnasında yanınızda bulundurmanız gereken birçok malzeme olacak. Bu sebeple geniş hacimli ve dayanıklı bir ürün tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca yedek ayakkabılarınızı bağlayabileceğiniz ve suluğunuzu koyabileceğiniz fonksiyonlarının da olmasına dikkat ediniz.

Spor sonrasında en iyi tercih, kıyafetlerin değiştirilmesidir. Zira spor esnasında büyük efor sarf edilir ve fazlasıyla terleme yaşanır. Tam da bu noktada sıvıyı iletmeyen bir malzemeden üretilmiş çanta tercih etmelisiniz. Terli kıyafetlerinizi çantaya koyduğunuzda diğer bölümlere sıvıyı geçirmemesi önemlidir.

2-Olmazsa Olmaz Yardımcı Malzemeler

İlk kez spor salonuna giderken neler götürmelisiniz ve nelere dikkat etmelisiniz? sorusuna yanıt olarak verilebilecek birçok yardımcı malzeme mevcut. Bu küçük ama oldukça faydalı malzemeler sayesinde sporunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bunlardan en önemlilerini birkaç maddede sizler için listeledik…

 • Saç Lastiği: Özellikle uzun saçlı kadın sporcular için saç lastiği hayati öneme sahiptir dersek yanılmış olmayız. Zira koşma ve zıplama gibi aktivitelerde göz önüne düşen saçlar, sporcular için büyük sorun yaratır. Basit bir saç lastiği ile saçınızı arkada toplayarak rahat bir idman sürecine sahip olabilirsiniz. Ayrıca çantanızda yedek lastik de bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

 • Çorap: İdman sırasında en çok terleyen bölgelerden birisi de ayaklardır. Terli ayaklar ise hijyen açısından sorun yaratır. Bu sebeple antrenman sırasında çorabınızı temiziyle değiştirmenizde fayda var. Ayrıca bu sayede sürtünme ve tahriş gibi sorunsalların da önüne geçmiş olursunuz.

 • Su Matarası: Spor sırasında vücut en çok suya ihtiyaç duyar. Belli aralıklarda su tüketmek, enerjinizi arttıracak bir faktördür. Bunun için en ideal tercih su matarasıdır. Spor salonlarında her ne kadar sebiller bulunsa da bunu hijyen açısında önermiyoruz. Üstelik sıra beklemek motivasyon kaybına sebep olmakta.

 • Kulaklık: Müzik ile sporun yadsınamaz bir uyumu var. Müzik, insanlarda spor motivasyonunu arttırmaktadır. Her ne kadar salonlarda müzik çalınsa da tarzınıza pek fazla uymayabilir. Bu sebeple müzik konusunda en ideal tercih, kablosuz kulaklık kullanmak olacaktır.

 • Sağlıklı Atıştırmalıklar: Antrenman esnasında enerjiye ihtiyacınız olacak. Bunun için sağlıklı atıştırmalıklar iyi bir tercihtir.

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

3-Spor Malzemeleri Arasına Dezenfektan Eklendi

Pandemiden sonra bireylerin gündelik hayatında birçok değişiklik meydana geldi. Rutin uygulamalarda gerçekleşen değişikliklerden spor salonları da nasibini aldı. Artık ilk kez spor salonuna giderken neler götürmelisiniz ve nelere dikkat etmelisiniz? sorusunun yeni bir yanıtı var. O da dezenfektan götürmek. Çünkü spor esnasında onlarca kişinin temas ettiği alanlara dokunuyorsunuz. Bu da hijyen koşullarını riske atan bir durumdur. Her alet kullanımı sonrasında ellerinize dezenfektan sıkarsanız, sağlık riskinizi minimum seviyeye çekmiş olursunuz. Günümüzde ufak ve taşınabilir boyutta üretilen birçok dezenfektan ürünü mevcut.

Spor salonu kapısından içeri girdiğiniz anda yeni bir dünya ile karşılaşırsınız. Çünkü çeşitli spor malzemelerinin zor ve karmaşık yapısı ve bu malzemelerin başında ter döken sporcular çeşitli hareketler yapma gayretindedir. Ağırlık çalışmaları yapanlar, koşu bandında ritimli koşu yapanlar vb. çalışmalar başta olmak üzere egzersizler arasındadır. Bu karmaşa karşısında nereden başlayacağını bilemeyenler İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler sayesinde spor da başlangıç noktası belirlemek mümkündür. İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler spor öncesinde, spor esnasında ve spor sonrasında kişini rahat etmesine ve nasıl davranması gerektiğine yönelik pek çok maddeden oluşur. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler arasında spor salonu yer alır. Arkadaş çevresinden, akrabalardan spora gidenler memnun kaldığı spor salonu önerileri yaygındır. Bu önerileri değerlendirirken belirli kriterlerle uyumlu olup olmadığına bakılması gerekir. Mesela havalandırma sistemi var mı? Kullanılan spor malzemeleri yeterli sayıda mı? Düzenli bakımı yapılıyor mu? Eğitmenlerin tecrübeleri, deneyimleri, eğitim sertifikaları var mı?

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler de çalışmaya ileri seviyeden başlamamak yer alması gerekir. Basit egzersizler en ideal olanıdır.

Spor salonunda amaç nedir? Yani formunu korumak, kilo vermek, hobi edinmek, fitness, pilates, pilates reformer gibi spor dallarına duyulan merak. Bu durumlarda her program farklılaşmaktadır. Mesela beslenme programından tutunda yapılan egzersiz çeşidi, sayısı, çalışma günü.

İhtiyaç olan antrenman çeşidi nedir? Nasıl yapılmalıdır? Vücut geliştirme (body building) tavsiyeden daha önemlisi antrenörlerin rehberliğidir. Eğer vücudu şekle sokup biraz da kuvvetlendirmek istiyorsanız Vücut geliştirme (body building) tavsiyesi idealdir. Bunun için ağırlık çalışmaları, kardiyo, güç egzersizleri zorlayıcı egzersizleri yapılması gerekir.

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

Dengeli ve sağlıklı beslenme spor yaparken ihtiyacınız olacak enerjiyi sağlayacağından son derece önemlidir. Aşırı yağlı, aşırı şekerli, karbonhidratça zengin besinlerden uzak durmak gerekir. Bu tür besinlerin yerine vitamin, protein oranı yüksek sebze, meyveler tüketilmelidir.

Spor salonunda yorucu ve zorlayıcı egzersizler sonrasında vücudun dinlenmesi gerekir. En güzel dinlenme şekli rahat bir uyku ile mümkündür. Egzersizler esnasında sürekli çalışan kas ve kemik sistemi uyku sırasında onarılmaya başlanır. Dolayısı ile gece rahat ve yeterli bir uyku sporcuların dikkat etmesi gereken önemli bir noktadır.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler arasında sağlığı korumaya yönelik olanlar da dikkat çekmektedir. Spor salonun soğutma sistemine dikkat etmek gerekir. Fitness, pilates, pilates reformer, Vücut geliştirme (body building) tavsiyesi gibi yoğun çalışmalar sonucunda vücut terler. Terli vücut soğuk havaya maruz kaldığında hastalanma riski de artar. Dolayısı ile vücut terli ise tişört değiştirip soğutma sistemlerinden uzak durmak gerekir.

Fitness, pilates, pilates reformer gibi çeşitli spor dallarından grup derslerine katıldığında eğitmeni takip önemlidir. Eğitmen hareketleri yaptıktan sonra tekrarlanırken doğru bir şekilde yapılması gerekir. Doğru duruş, tekniklerin hızlı ve seri yapılması, kaldırılan ağırlık malzemesinin ağırlığın uygun olması gibi. Aksi durumlarda yaralanma, sakatlanma gibi riskler meydana gelir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler özellikle yapılan egzersizlerin çeşitli ve farklı olması gerektiği yönündedir. Çünkü sürekli koşu bandında yapılan egzersiz ya da sürekli dambıl ile yapılan egzersizler belirli bir süre sonra sıkıcı bir hal alır. Spordan keyif alma kısmı da son bulur. Dolayısı ile İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler de monotonluktan uzak durmak gerekir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler de Spor salonunda yeni arkadaşlar ile tanışılır. Sosyal bir çevre edinme için ideal mekânlardır. Uzun soluklu sohbetler hem Spor salonunda egzersiz zamanlarını yanlış kullanılmasına neden olmakta hem de vücudun egzersiz için hazır hale geldikten sonra formun geri düşmesi demektir.

Spor salonunda cep telefonu yalnız acil aramalar için kullanılması gerekir. Uzun konuşmalar ya da sosyal medya gibi internette gezinmeler için uygun bir yer değildir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler; çalışma programına düzenli bir şekilde uymak gerekir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler; fitness, pilates, pilates reformer ya da Vücut geliştirme (body building) tavsiyesinde rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Yani vücudun rahat esnemesi kolların ve bacakların hareket ettirilmesi için tayt, eşofman, spor ayakkabısı, tişört gibi spor kıyafetleri giymek gerekir.

Spor salonunda kullanılan spor malzemeleri geri yerine koymak gerekir. Kullanmak isteyen diğer katılımcılar da spor malzemesini kolayca bulabilsin diye.

Fitness, pilates, pilates reformer gibi kolay egzersizler ya da zorlayıcı egzersizler sonrasında terleme kaçınılmazdır. Hem kişi hem de çevresi terleme sonucunda oluşan kötü kokuyu önlemek için deodorant kullanılması gerekir. Dolayısı ile seçim yaparken fresh kokular tercih edilmesi gerekir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler arasında destek ve motivasyona geniş yer vermek gerekir. Zorlayıcı hareketler karşısında pes edip spor yapmaktan vazgeçmek emeğin, zamanın israf edilmesi demektir. Dolayısı ile uzun ve yoğun çalışmalar sabır ve azim ile yürütülmelidir.

 

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ