İLK KEZ SPOR SALONUNA GİDECEKLERE TAVSİYELER

blog yazısı ekle !

İLK KEZ SPOR SALONUNA GİDECEKLERE TAVSİYELER

İLK KEZ SPOR SALONUNA GİDECEKLERE TAVSİYELER

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler bu yazımızda hepsine değineceğiz. Sporun ilk günü zor geçecek gibi hissedilebilir. İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler yani faydalı ve pratik bilgiler ile acemi sporcuların işleri kolaylaşacaktır. İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyelerin başında ilk gün heyecanı yenmek ve spor yapma hevesini artırmaya yönelik bilgiler bulunmaktadır.

BU YAZIMIZDA SIRASIYLA AŞAĞIDAKİ KONULARA DEĞİNECEĞİZ;

1- Spora Başlamak İstiyorsunuz Ama Hangi Spora ve Nerede? Tanımlar.

2- Ankara'daki Spor Salonları Listesi, Telefon, Adres, Fotoğraf ve AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimleri

3- İlk Kez Spor Salonuna Gidecekler için Spor Salonu Seçim Tavsiyeleri

4- İlk Kez Spor Salonuna Giderken Neler Götürmelisiniz ve Nelere Dikkat Etmelisiniz?

AŞAĞIDA ANKARA SPOR SALONLARI LİSTELENMİŞTİR

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ
 

Hangi işe başlanırsa başlansın heyecan hissetmek iyi bir durumdur. Ancak bu heyecan belirli seviyede olmalı ve kontrol edilebilir olması gerekir. Dolayısı ile ilk spor salonunda verimli geçirmek, forma girmek heyecan verici bir fikirdir. Yapılacak egzersizler beslenme ve diyet programları ile desteklenir. Bu programı ve çalışma tarzını benimsemenin ardından spor salonun kurallarına uyulması halinde her şey çok kolay olacaktır.

Dinç ve fit bir vücuda kavuşmak, sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamak için spor yapmak çok önemlidir. Özellikle de günümüzde üretilen gıdalardaki yapay maddelerin artmasıyla orantılı olarak yükselen kaloriler, insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eder hale geldi.

Düzenli spor sayesinde tüm risk faktörlerini minimum seviyeye indirmek mümkündür. Bunun için öncelikle bir salonu seçerek işe başlayabilirsiniz. Peki, bunu yaparken nelere dikkat edilmeli? Bu yazımızda ilk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri vereceğiz.

İlk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri çok önemli bir detaydır. Zira hatalı salon seçimlerinde bireyler motivasyonunu kaybedebilir, dahası spora olan ilgisini yitirebilir. Elbette sporun olduğu her yer faydalıdır, ancak ihtiyaçların doğru karşılandığı bir yere gitmek, istikrarı ve motivasyonu arttıran bir faktördür.

Spora Başlamak İstiyorsunuz Ama Hangi Spora ve Nerede? Tanımlar.

Spor Salonu Nedir? basit egzersizlerin yapıldığı yerler olarak tercih edildiği gibi fitness, pilates, pilates reformer gibi dünyaca ünlü spor dalları için de en uygun mekânlardır. Ayrıca bu mekânlarda Vücut geliştirme (body building) tavsiye edilmektedir. Bu spor dallarına kısaca bir göz atalım.

Fitness Nedir? form tutmanın en ideal yoludur. Sağlıklı bir vücut için kilo almaktan veya kilo vermekten koruyarak sağlar. Bu teknik aslında birçok sporun giriş aşamasında yer alır. Fitness, aletli ya da aletsiz olarak yapılabilir. Çalışmalar esnasında büyük kas grupları ve küçük kas grupları her zaman aktiftir.

Pilates Nedir? vücut esnekliğini artırmada etkili bir yöntemdir. İlerleyen yaşlarda vücutta oluşan sarkma, gevşeme gibi olumsuz görüntüler bu yöntem ile ortadan kaldırılmaktadır. Hareketler sayesinde vücut dinç ve sıkı bir görüntüye kavuşur. Ayrıca tıp dünyasından fizyoterapistler bu yöntemi tedavi amaçla kullanılmaktadır.

Pilates Reformer Nedir? aletli olarak pilates hareketlerinin yapılmasıdır. Bu alet pilates için özel olarak tasarlanmıştır. Pilates reformer sayesinde kemikler güçlenir, vücut esner ve enerjinin doğru kullanılmasını sağlar.

Vücut Geliştirme (body building) Nedir? tavsiye edilen önemli çalışma branşlarından biridir. Çeşitli egzersiz ve tekniklerin birleşimi ile doğmuştur. Ağırlık çalışmaları ilk akla gelen çalışma tekniklerinden biridir. Diğerleri ise şunlardır; dambıl, kardiyo hareketleri, kalori takviyesi gibi. Dünyaca ünlü oyuncular bu yeni teknik ile yakından ilgilendiği bilinmektedir.

Basketbol, Voleybol, Yüzme, Tenis Nedir? bu sporları daha sosyal sporlar olarak nitelendirebiliriz. Yüzme tüm vücudunuzu çalıştıran bir spordur. Basketbol ve Voleybol ise grup halinde yapılan ve rekabet gücü yüksek sporlardır. Tenis ise uzun bir öğrenme süreci gerektiren ancak öğrendikten sonra tüm hayat boyu yapılabilecek bir spordur.

Savunma Sporları Nedir? Kick Boks, Taekwondo, Boks, Aikido, Karate, Wing Tsun, Tae Bo gibi savunma sporları aslında bu sporların ahlakını öğrenerek yapıldığında son derece yararlı ve tüm vücudunuzu çalıştıran sporlardır. Örneğin; Taekwondo'daki "do" kelimesi "iyilik, doğruluk, fazilete giden yol" anlamına gelmektedir.

 

Ankara'daki Spor Salonları Listesi, Telefon, Adres, Fotoğraf ve AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimleri

AŞAĞIDA ANKARA SPOR SALONLARI LİSTELENMİŞTİR

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

Bi Pilates Batıkent

Batıkent

devamını oku... Adres: 2358. Sokak 1. Mesa Yeni Batı Sitesi 4/8 Batıkent - Ankara

Büşra Pilates Center

Keçiören

devamını oku... Adres: Kavacık Subayevleri Mahallesi Şehit Oğuzhan Duyar Sokak 12/B (Botanik Parkın Yanı) Keçiören - Ankara

Fizyo Bee Sağlıklı Yaşam Merkezi

Eryaman

Reformer PilatesReformer diye adlandırdığımız hareketlerin daha dirençli ve doğru postürde yapılmasını sağlayan bir cihazdır. Dinamik egzersiz sağlan reformer aynı zamanda dengeyi arttırmaktadır.

Schroth Metod
Omurga eğriliği yani skolyozun kişiye özel hazırlanan içinde nefes egzersizler torakolumbar silindirin kuvvetlendirilmesi amaçlayan 3 boyutlu egzersizler bütünüdür.

Manuel Terapi
Dizilim bozuklukları, mobilitenin azalması, artmış trigger point hassasiyetlerini, bel, diz, boyun, omuz, dirsek gibi eklem problemleri, yumuşak doku yaralanmalarında kullanılan bütüncül bir yaklaşımdır.

Egzersiz Danışmanlığı
Herkesin yapması gereken egzersizler birbirinden farklıdır bunlara bir de rahatsızlıklar eklendiğinde hangi egzersizi yapıp yapmamız gerektiği karmaşa yaratmaktadır, egzersizler kişiye özel olmalı mutlaka değerlendirmeden sonra verilmelidir.

Myofasyal Gevşetme
Dokularda zamanla yanlış egzersiz, postür bozuklukları ve hastalıklara bağlı yapışıklılıklar meydana gelir ve bunlar zaman içinde biz farketmeden oluşur son noktada bize ağrı olarak geri döner. Bu yapışıklıkların nedeni bazen bir hastalık bazen bir travma bazen de yanlış postüre bağlı olarak oluşabilir, fizyoterapist tarafından tespit edilen bu dokular manuel tekniklerle gevşetilir ve dokunun dolanımını arttırılır.

Kinesiotaping
İyileşme sürecini olumlu yönde etkileyen taping yöntemi, dokularda dolanımı arttırır ve hücre metabolizmasını uyarır.

Postür Analizi
Yerçekimi, travmalar, duygu durumumuz,tekrarlayan hareketler, yediklerimiz, içtiklerimiz hepsi duruşumuzu yani postürümüzü etkiler. Analiz her yönden yapılmalıdır hem kinetik hem de doku durumu birlikte değerlendirilmelidir.

Klinik Pilates
Bel problemleri , boyun problemleri , kalça problemleri diz problemleri ve sırt ağrılarında postürü düzeltmek, kas dengesizliklerini ortadan kaldırmak, esnekliği arttırmak amacı ile yoğunlukla medikal egzersizleriiçeren pilates türüdür.

Osteopati
vücudu bütüncül olarak değerlendiren dokuların birbirine olan bağlantısına dayanarak yapılan analiz sonucu iç organların eklemlerin, kemiklerin ve yumuşak dokuların değerlendirildiği bunun sonucunda hareket kısıtlılığının azaltılması, dolanımın artırılmasını ve dokunun iyileşmesini uyaran bir yöntemdir.

Hypervolt ve Kupa
Dokulardaki yapışıklıkları çözer.devamını oku...
Adres: Göksu Mahallesi Ertuğrul Bey Caddesi Meydan Eryaman Sitesi No:2/2 D:3 Eryaman-Ankara

Sports House

Çukurambar

"Kaliteli bir yaşam, sağlıklı bir omurgadan başlar." düşüncesiyle açmış bulunduğumuz stüdyomuzda; kadın-erkek farklı yaş gruplarındaki sedanter bireylere ve profesyonel sporculara; Pilates, Fonksiyonel Egzersiz, Düzeltici Egzersiz, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Masaj Terapi gibi birçok alanda Grup ve PT seanslarını; alanında uzman eğitmen, akademisyen, antrenör, fizyoterapist ve masör kadrosuyla egzersiz ve tedavi hizmeti vermekteyiz.

Bireye özgü egzersiz programı hazırlayabilmek için öncesinde Sports House olarak yapmış olduğumuz Antropometrik Ölçümler ve Dinamik Statik Postür Analizi sayesinde neye ihtiyacı olduğunu tespit ederek; Skolyoz, HiperKifoz ve HiperLordoz vb. gibi duruş bozukluğu ve diğer sağlık problemlerinin varsa düzeltilmesi, yoksa ölçüm sonuçlarına göre bireyinde istekleri göz önünde bulundurularak sürecin planlaması yapılmaktadır.

Aynı zamanda bilginin paylaşıldıkça çoğalan bir dinamiğe sahip olduğunu düşünerek; uzun süredir spor sektörüne ait alt branşlarda antrenör gelişimlerine yönelik Sports House bünyemizde, Spor Bilim Uzmanı olarak eğitimler vermeye de devam ediyoruz.

Sports House ailesi olarak sizleri; Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya İş Merkezi No: 8/58 Kat:15'de spor yapmayı bir yaşam tarzı haline getiren ailemize katılmaya davet ediyoruz.

"Unutmayın; önemli olan hareket etmek değil, doğru hareket etmektir." Hepinize şimdiden enerji olsun.devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi Farilya İş Merkezi No:8/58 15.Kat Çankaya - Ankara

İkra Spor Kulübü

Batıkent

BATIKENT İKRA SPOR KULÜBÜ BRANŞ ÜCRETLERİ :

Batıkent STEP - PİLATES - ZUMBA : 400 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL
Batıkent TAEKWONDO : 400 TL Özel" İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL
Batıkent KİCK BOKS : 400TL Özel" İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL
Batıkent BAYANLARA ÖZEL KİCK BOKS : 400 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL
Batıkent MİNİKLER KİCK BOKS : 400 TL Özel" İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL
Batıkent BOKS : 400 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL

İkra Spor Kulübü - Batıkent ankara Spor Salonu

İkra Spor Kulubu Ankara Batıkent semtinde faaliyet gösteren ve Başantrenör Abdullah Keleş hoca tarafından faaliyetlerine devam eden bir spor salonudur. Özellikle Batıkent' te #KİCKBOKS #TAEKWONDO #PİLATES #STEP #AEROBİK #ZUMBA #BOKS #BAYANLARAÖZELKİCKBOKS #MİNİKLEREÖZELKİCKBOKS #Kursları ve #ÖZELDERS başta olmak üzere hem sizin hem çocuklarınız için profesyonel spor hocaları ( MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLERİ VE MİLLİ SPORCULARI ) eşliğinde spor yapma şansınız olur.

Batıkent İkra Spor Kulübü' nde bayanlara özel ve çocuklara özel programlarda bulabilirsiniz. Ankara Batıkent ve çevresinde bir spor salonu arıyorsanız tam aradığınız özelliklerde bir spor kulübü.
http://ikrasporkulubu.com/

Batıkent STEP - AEROBİC - PİLATES
PAZARTESİ - ÇARŞAMBA - CUMA : 19:30 - 20:30
PAZARTESİ - ÇARŞAMBA - CUMA : 20:30 - 21:30

Batıkent BAYANLARA ÖZEL KİCK BOKS
SALI - PERŞEMBE - CUMARTESİ : 17:00 - 18:30
SALI - PERŞEMBE - CUMARTESİ : 18:30 - 20:00

Batıkent KİCK BOKS
PAZARTESİ - ÇARŞAMBA - CUMA : 18:30 - 20:00
SALI - PERŞEMBE - CUMARTESİ : 20:30 - 22:00

Batıkent MİNİKLER KİCK BOKS
CUMARTESİ - PAZAR : 12:30 - 13:30

Batıkent
BOKS
PAZARTESİ - ÇARŞAMBA - CUMA : 20:30 - 22:00

Batıkent TAEKWONDO
SALI - PERŞEMBE - CUMARTESİ - PAZAR : 10:30 - 12:00 ( 1 . GRUP )
SALI - PERŞEMBE - CUMARTESİ - PAZAR : 12:30 - 13:30 ( 2 . GRUP )

Abdullah KELEŞ

Milli Takım Antrenörü
5. KADEME TEKNİKDİREKTÖR
6.dan Kick Boks - Taekwondo - Boks - Wushu eğitmeni
Kick Boks ve muay thai hakemİ

Çalıştırdığı yerler :
KARA HARP OKULU, BATIKENT İKRA SPOR KULÜBÜ, FLAŞ SPOR KULÜBÜ,

Hatice KELEŞ
MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ - MİLLİ SPORCU
5. KADEME BAŞANTRENÖR, 6 DAN
Bayan Kick Boks Eğitmeni - Taekwondo eğitmeni
step - aerobic - pilates eğitmeni

Çalıştırdığı yerler:
KARA HARP OKULU, flaş spor kulübü, ikra spor kulübü

HİDAYET SERİN
2. Kademe Kick Boks eğitmeni, Milli sporcu

Çalıştırdığı yerler:
flaş spor kulübü, ikra spor kulübü - İkra 2 spor kulübü

FATMA SERİN
Zumba Pilates Eğitmeni, Milli sporcu

Çalıştırdığı yerler:
flaş spor kulübü, ikra spor kulübü - İkra 2 spor kulübü

HÜSEYİN BAYRAKTAR
2. Kademe Taekwondo eğitmeni - 4. dan

Çalıştırdığı yerler:
flaş spor kulübü, ikra spor kulübü

VELİ AYDUĞAN

MİLLİ SPORCU
2. Kademe Kick Boks eğitmeni, Milli sporcu

Çalıştırdığı yerler:
flaş spor kulübü, ikra spor kulübü

BATIKENT İKRA SPOR KULÜBÜ BRANŞ ÜCRETLERİ :

Batıkent STEP - PİLATES - ZUMBA : 400 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL
Batıkent TAEKWONDO : 400 TL Özel" İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL
Batıkent KİCK BOKS : 400TL Özel" İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL
Batıkent BAYANLARA ÖZEL KİCK BOKS : 400 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL
Batıkent MİNİKLER KİCK BOKS : 400 TL Özel" İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL
Batıkent BOKS : 400 TL Özel İNDİRİM Avantajıyla - 400 TL

devamını oku...
Adres: Yeni Batı Mahallesi 2349.Sokak Genel İş 11 Sitesi Batıkent - Ankara

Tower Pilates - Ümitköy

Ümitköy

devamını oku... Adres: Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı 5387. Cadde Beytepe Ümitköy-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Başkent İz Spor Kulubü

100. Yıl

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mahallesi 1539. Sokak No:12 (Berfo Ana Parkı İçi) 100.Yıl - Ankara

Pilates Chi Coffe and Healthy Food

Ümitköy

15 Yıllık deneyimli eğitmenler eşliğinde;
Aletli Pilates , Functional Training, Medical Pilates, Hamile Pilatesi,Animal Flow, Boks dersleri yapıp, Cafe kısmında egzersiz öncesi ya da sonrası kahve çeşitlerimizi, sağlıklı sandviç ve tatlılarımızla güne başlayıp günü bitirebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Mutlukent Mahallesi 1986. Cadde No:2 Müstakil Ümitköy - Ankara

18 Boutique Pilates

Yenimahalle

Yenimahalle'nin en prestijli ve deneyimli stüdyosu olan 18 boutique pilates ile sevenlerle buluşuyoruz!

Kadınlara özel pilates stüdyomuzda ücretsiz deneme dersleri için bizi arayın! Aletli pilatesin muhteşem etkilerini kısa sürede hissedebileceğiniz deneyimli eğitmen kadrosuyla en etkili,disiplinli,en keyifli,en eğlenceli ve enerji verici egzersizlerle yaşam kalitenizi arttırmak için sizleri bekliyoruz.. Randevu ve detaylı bilgi için bize hemen ulaşın!
devamını oku...
Adres: Çamlıca Mahallesi Bağdat Caddesi No:83 Faras Ofis Kat:2 No:110 Yenimahalle - Ankara

New Body Pilates Studio

Çankaya

devamını oku... Adres: Cidde Caddesi Sancak Mahallesi 31/A Çankaya-Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Bilkent

Bilkent

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları


Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları önce iyi insan sonra iyi sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir. Amacımız ve Hedef Kitlemiz : 5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Hidayet Türkoğlu önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, Basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır. Hidayet Türkoğlu basketbol Okulları yine Türkiye'de ilk defa yetenek seçimi ve performans testleri için Sporttech ekibiyle ortak çalışmaktadır. Yapılacak görsel eğitimler ile de basketbol bilgileri en üst seviyeye çıkartılacaktır...Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları'nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirdiğimiz HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOL OKULUMUZ 4 Aralık 2010 tarihinde başlamıştır. Çalışma programımız Ankara Sorumlumuz Ozan BİLGİLİ tarafından hazırlanmış olup, Ozan BİLGİLİ'nin yakın gözetiminde antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörlerle uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Ozan BİLGİLİ – Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Eğitim:·
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü·
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü – Antrenman ve Hareket Bilimi

Kariyer:·
Efes Pilsen Basketbol Okulları· Tofaş Basketbol Okulları – Kurucu Ortağı·
Five Star Basketball Camp (USA) - Antrenör·
Atılım Üniversitesi – Spor Koordinatörü·
Üniversite Sporları Federasyonu – Organizasyon Kurulu Üyesi·
Üniversite Sporları Federasyonu – İl Temsilcisi Yrd.·
Çankaya Üniversitesi - Antrenör·
Gazi Üniversitesi – Antrenör·
Mülkiye Spor Kulübü – Antrenör·
Ankaragücü SK – Antrenör·
TED Ankara Kolejliler – Antrenör·
Ankara Basketbol Kulübü – Basketbol Şube Sorumlusu

Hizmetlerimiz:·
Spor Psikoloğu
Videolu Eğitim
Lisanslı sporcu olma imkanı
Erkek ve Kız takımlarVeliler için Kafeterya Wireless Internet
Her Oyuncuya 1 Top· 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
Antropometrik ve Motorik Testler
Sürekli Sıcak Su

5-17 Yaş arası Kız Erkek tüm çocuklara açıktır
devamını oku...
Adres: Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:3 Sport İnternational Bilkent-Ankara

Step Pilates

Tunalı

devamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Guniz Sokak No:33/2 Tunalı - Ankara

Atakule Spor Kulübü Esat

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız.

Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.
devamını oku...
Adres: Tunalı Caddesi No:2 Çankaya - Ankara

Ada Yüzme Kursu

Çukurambar

Orhan Hocadan;
Yüzme Sporunun Faydaları:

-Hem eğlenceli, hem serinletici hem de dinlendirici bir spordur.
-Yüzme: Zihinsel ve fiziksel faydalarının yanında diğer bazı kara sporlarını yapmayı kısıtlayıcı fiziksel sınırlamaları olan kişilerinde kolayca yapabileceği bir spordur.
-Yüzme deyince hemen aklınıza olimpik bir havuzda yüzen profosyonel yüzücüler gelmesin. Uygun bir çalışma programı ve bazı temel teknikleri öğrenerek vücut dayanıklılığınızı kaslarınızın kuvvetini ve esnekliğini arttırabilirsiniz.

Sağlık açısından:
Bilimsel olarak kanıtlanmıştır ki yüzme sporu, halk arasında bilinen; bel fıtığı, boyun fıtığı, kas ‐iskelet sistemi ve şeker hastalıklarında alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır.

Avantajları:
Dayanıklılık ve esnekliğinizi geliştirir. Adelelerinizi geliştirir ve denge sağlar. Kalbi güçlendirir. Fiziksel görünümünüzü değiştirir. Dolaşımı düzenler.Varis gibi hastalıklarda faydalıdır. Kilo kontrolunu sağlar. Stres ve gerilimi azaltır. Eklem iltihabı gibi hastalıklarda eklemleri ve bağları daha az zorladığından önerilen egzersiztipidir. Haftada 3 gün yüzme önerilir. 1 saat yüzme ortalama 500 kalori harcatır. Enerji verir. Kas güçsüzlüklerini tedavi eder. Şişmanlarda, hamilelerde ve hareketsiz kişilerde özellikle yararlıdır. Çünkü suda yapılacakegzersizler eklemleri ve bağları daha az zorlamaktadır. Sudaki vücut ağırlığı karadakinin 10misli azalır. Suda yapılan rehabilitasyonun fizik tedavinin etkin bir formu olduğukanıtlanmıştır.


Suda Egzersiz Tipleri:

Suda yürüyüş veya koşu.Bel seviyesine kadar girilen suda yapılan yürüyüş veya koşu karada yapılandan 2 kat daha fazla dirence karşı yapıldığından iyi bir aerobic egzersizdir.
Üstelik karada yapılan çalışmalarda oluşabilecek kazalar ve yaralanmalar suda % 90 oranında azalmaktadır.
Boyun seviyesindeki suda 20 dk veya daha uzun süreyle yapılacak, bütün vücudu çalıştıran ritmik aerobik hareketleri kalp damar sistemini güçlendirmektedir. Su içinde yapılacak pedal çevirme hareketi ve kolları açıp kapama hareketi faydalı olacaktır.

Krawl ya da serbest yüzebiliyorsanız 100 metre yüzme ile işe başlayın. 25 er metrelik 4 tur ile 100 metreyi tamamlayın ve tur aralarında 1 er dakika dinlenin. Daha sonra bu turları kademeli olarak arttırarak 20 dakika hiç durmadan yüzmeyi hedefleyin.

65 Kilo ağırlığında bir kişinin 1 saat yüzerek harcayacağı kalori ortalama:

-Genel yüzme 420 Cal. Kuvvetli Yüzme 650 Cal. Sırtüstü Yüzme 550 Cal. Kurbağalama
-Yüzme 550 Cal. Kelebek Yüzme 750 Cal.Crawl Yüzme750 Cal. Olarak hesaplanmıştır.
devamını oku...
Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:43/1 ( Sportif Yaşam Kulübü İçi ) Çukurambar-Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz.

Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız.

Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz.

Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz.

Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.
devamını oku...
Adres: Çankaya

Anadolubeyi Spor Kulübü

Oran

devamını oku... Adres: Aşağı Dikmen Mahallesi 582. Sokak Oran - Ankara

Khai Pilates Stüdyo

Bağlıca

devamını oku... Adres: Eski Bağlar Caddesi Astoria Life Sitesi G Blok Villa No:1 Bağlıca-Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Dikmen

Dikmen

Hidayet Türkoğlu Basketbol OkullarıHidayet Türkoğlu Basketbol Okulları önce iyi insan sonra iyi sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir. Amacımız ve Hedef Kitlemiz : 5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Hidayet Türkoğlu önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, Basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır. Hidayet Türkoğlu basketbol Okulları yine Türkiye'de ilk defa yetenek seçimi ve performans testleri için Sporttech ekibiyle ortak çalışmaktadır. Yapılacak görsel eğitimler ile de basketbol bilgileri en üst seviyeye çıkartılacaktır...Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları'nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirdiğimiz HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOL OKULUMUZ 4 Aralık 2010 tarihinde başlamıştır. Çalışma programımız Ankara Sorumlumuz Ozan BİLGİLİ tarafından hazırlanmış olup, Ozan BİLGİLİ'nin yakın gözetiminde antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörlerle uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Ozan BİLGİLİ – Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Eğitim:·
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü·
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü – Antrenman ve Hareket Bilimi

Kariyer:·
Efes Pilsen Basketbol Okulları· Tofaş Basketbol Okulları – Kurucu Ortağı·
Five Star Basketball Camp (USA) - Antrenör·
Atılım Üniversitesi – Spor Koordinatörü·
Üniversite Sporları Federasyonu – Organizasyon Kurulu Üyesi·
Üniversite Sporları Federasyonu – İl Temsilcisi Yrd.·
Çankaya Üniversitesi - Antrenör·
Gazi Üniversitesi – Antrenör·
Mülkiye Spor Kulübü – Antrenör·
Ankaragücü SK – Antrenör·
TED Ankara Kolejliler – Antrenör·
Ankara Basketbol Kulübü – Basketbol Şube Sorumlusu

Hizmetlerimiz:·
Spor Psikoloğu
Videolu Eğitim
Lisanslı sporcu olma imkanı
Erkek ve Kız takımlarVeliler için Kafeterya Wireless Internet
Her Oyuncuya 1 Top· 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
Antropometrik ve Motorik Testler
Sürekli Sıcak Su

5-17 Yaş arası Kız Erkek tüm çocuklara açıktır
devamını oku...
Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

İlk Kez Spor Salonuna Gidecekler için Spor Salonu Seçim Tavsiyeleri

Kilo vermek ya da almak, kas kütlesini arttırmak, sıkı bir form tutmak ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak için herkesin düzenli olarak spor yapması gerekiyor. Ancak tercih aşamasında tizi davranılmasını ve kapsamlı bir araştırmaya yönelmesi gerektiğini öneriyoruz. Zira talep ettiğiniz spor türünü gittiğiniz spor salonu karşılayamaz nitelikte olursa, hem motivasyonunuz etkilenir hem de sağlık durumunuzu riske atmış olursunuz. Bu gibi riskleri göz ardı etmemeniz gerekir. Peki, İlk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri nelerdir? İşte detaylar.

1-Spor Salonu Hijyen Koşullarına Uyuyor mu?

Spor salonu seçimi yaparken ilk odak noktanız, tesisin ne kadar hijyen kurallarına uyduğudur. Özellikle pandemiden sonraki süreçte spor salonlarının sağlığa uygunluk koşulları çok daha elzem bir hale geldi. Zira her gün yüzlerce sporcu sizinle aynı aletleri kullanıyor, aynı soyunma kabinlerini paylaşıyor. Bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç hususu maddelemek mümkün:

  • Düzenli olarak tesiste temizlik görevlisinin bulunduğundan emin olun.

  • Soyunma odası ve duş alanlarının hijyenini gözlemleyin.

  • Spor aletlerinden kötü koku gelmediğinden emin olun.

  • Tesisin havalandırma sisteminin yeterliliğini göz önünde bulundurun.

Yukarıda belirttiğimiz unsurların gerçekleşmemesi halinde, spor esnasında bu durum sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle en başta tedbirli olmanız, sizin lehinize olacaktır.

2-Spor Salonunda Eğitim Sağlanıyor mu?

Spor yapmaya ne kadar hevesli olsanız ya da dışarıdan sporcuları gözlemleyerek fikir edindiğini düşünseniz de iş uygulamaya geldiğinde hayli karmaşık olabilir. Sporda teoriği pratiğe dökmek çoğu zaman zordur. Bu nedenle tercih edilen spor salonunda profesyonel ve alanında uzman eğitmenlerin bulunması önemlidir. Ayrıca bu eğitmenlerin bilgi verirken ve yardımcı olurken ekstra bir ücret talep etmemesi de ayrı bir önemli faktördür.

Spor salonu seçimi yaparken eğitmen faktörüne dikkat ederseniz, yaptığınız spordan daha yüksek verim alabilirsiniz. Ayrıca hareketlerin bilinçli yapılması, sakatlanma risklerini de ortadan kaldırır. Uzman eğitmenler kilo, boy ve vücut yapınıza göre özel bir program belirler. Bu sayede ihtiyaçlarınızı daha kısa sürede karşılayabilirsiniz.

3-Spor Salonunda Beslenme Uzmanı Var mı?

Fit ve dinç bir vücuda kavuşmak veya orantılı bir şekilde kilo almak için, sadece spor yapmak yeterli olmaz. Beslenme de spor ile bütünleşmiş bir uygulamadır. Ancak spor yapan birinin beslenme düzeni, normal bireylerinkinden farklıdır. Beslenme uzmanı, İlk kez spor salonuna gidecekler için spor salonu seçim tavsiyeleri listemizde önemli bir yer tutuyor. Ayrıca her spor amacının farklı bir beslenme planı vardır. Örneğin kas kütlesini arttırmak isteyen bir bireyin ihtiyaçları ile zayıflamak isteyen bir sporcunun ihtiyaçları farklıdır. Bilinçsiz yapılan diyetler, bireylerin sağlıklarını riske atan bir tutumdur. Bu nedenle spor salonu seçmeden önce mutlaka bir beslenme uzmanı olup olmadığından emin olun.

 

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

İlk Kez Spor Salonuna Giderken Neler Götürmelisiniz ve Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Spor salonuna sürekli olarak giden bireyler için çanta hazırlamak gayet basit ve rutin bir iştir. Ancak ilk defa yazılacaklar için konu biraz karmaşık hale gelebiliyor. Eksik malzeme götürmek, spor sırasında konsantrasyonunuzu etkileyebilir ya da motivasyonunuzu yitirmenize sebep olabilir. Eğer bu konuda fikir sahibi değilseniz ilk kez spor salonuna giderken neler götürmelisiniz ve nelere dikkat etmelisiniz? Yazımızın detaylarında bilgi sahibi olabilirsiniz.

1-İhtiyaçlarınız Karşılayacak Bir Spor Çantası Seçin

İlk defa spor salonuna gideceksiniz temin etmeniz gereken malzemelerin başında spor çantası geliyor. Çünkü spor esnasında yanınızda bulundurmanız gereken birçok malzeme olacak. Bu sebeple geniş hacimli ve dayanıklı bir ürün tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca yedek ayakkabılarınızı bağlayabileceğiniz ve suluğunuzu koyabileceğiniz fonksiyonlarının da olmasına dikkat ediniz.

Spor sonrasında en iyi tercih, kıyafetlerin değiştirilmesidir. Zira spor esnasında büyük efor sarf edilir ve fazlasıyla terleme yaşanır. Tam da bu noktada sıvıyı iletmeyen bir malzemeden üretilmiş çanta tercih etmelisiniz. Terli kıyafetlerinizi çantaya koyduğunuzda diğer bölümlere sıvıyı geçirmemesi önemlidir.

2-Olmazsa Olmaz Yardımcı Malzemeler

İlk kez spor salonuna giderken neler götürmelisiniz ve nelere dikkat etmelisiniz? sorusuna yanıt olarak verilebilecek birçok yardımcı malzeme mevcut. Bu küçük ama oldukça faydalı malzemeler sayesinde sporunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bunlardan en önemlilerini birkaç maddede sizler için listeledik…

  • Saç Lastiği: Özellikle uzun saçlı kadın sporcular için saç lastiği hayati öneme sahiptir dersek yanılmış olmayız. Zira koşma ve zıplama gibi aktivitelerde göz önüne düşen saçlar, sporcular için büyük sorun yaratır. Basit bir saç lastiği ile saçınızı arkada toplayarak rahat bir idman sürecine sahip olabilirsiniz. Ayrıca çantanızda yedek lastik de bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Çorap: İdman sırasında en çok terleyen bölgelerden birisi de ayaklardır. Terli ayaklar ise hijyen açısından sorun yaratır. Bu sebeple antrenman sırasında çorabınızı temiziyle değiştirmenizde fayda var. Ayrıca bu sayede sürtünme ve tahriş gibi sorunsalların da önüne geçmiş olursunuz.

  • Su Matarası: Spor sırasında vücut en çok suya ihtiyaç duyar. Belli aralıklarda su tüketmek, enerjinizi arttıracak bir faktördür. Bunun için en ideal tercih su matarasıdır. Spor salonlarında her ne kadar sebiller bulunsa da bunu hijyen açısında önermiyoruz. Üstelik sıra beklemek motivasyon kaybına sebep olmakta.

  • Kulaklık: Müzik ile sporun yadsınamaz bir uyumu var. Müzik, insanlarda spor motivasyonunu arttırmaktadır. Her ne kadar salonlarda müzik çalınsa da tarzınıza pek fazla uymayabilir. Bu sebeple müzik konusunda en ideal tercih, kablosuz kulaklık kullanmak olacaktır.

  • Sağlıklı Atıştırmalıklar: Antrenman esnasında enerjiye ihtiyacınız olacak. Bunun için sağlıklı atıştırmalıklar iyi bir tercihtir.

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

3-Spor Malzemeleri Arasına Dezenfektan Eklendi

Pandemiden sonra bireylerin gündelik hayatında birçok değişiklik meydana geldi. Rutin uygulamalarda gerçekleşen değişikliklerden spor salonları da nasibini aldı. Artık ilk kez spor salonuna giderken neler götürmelisiniz ve nelere dikkat etmelisiniz? sorusunun yeni bir yanıtı var. O da dezenfektan götürmek. Çünkü spor esnasında onlarca kişinin temas ettiği alanlara dokunuyorsunuz. Bu da hijyen koşullarını riske atan bir durumdur. Her alet kullanımı sonrasında ellerinize dezenfektan sıkarsanız, sağlık riskinizi minimum seviyeye çekmiş olursunuz. Günümüzde ufak ve taşınabilir boyutta üretilen birçok dezenfektan ürünü mevcut.

Spor salonu kapısından içeri girdiğiniz anda yeni bir dünya ile karşılaşırsınız. Çünkü çeşitli spor malzemelerinin zor ve karmaşık yapısı ve bu malzemelerin başında ter döken sporcular çeşitli hareketler yapma gayretindedir. Ağırlık çalışmaları yapanlar, koşu bandında ritimli koşu yapanlar vb. çalışmalar başta olmak üzere egzersizler arasındadır. Bu karmaşa karşısında nereden başlayacağını bilemeyenler İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler sayesinde spor da başlangıç noktası belirlemek mümkündür. İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler spor öncesinde, spor esnasında ve spor sonrasında kişini rahat etmesine ve nasıl davranması gerektiğine yönelik pek çok maddeden oluşur. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler arasında spor salonu yer alır. Arkadaş çevresinden, akrabalardan spora gidenler memnun kaldığı spor salonu önerileri yaygındır. Bu önerileri değerlendirirken belirli kriterlerle uyumlu olup olmadığına bakılması gerekir. Mesela havalandırma sistemi var mı? Kullanılan spor malzemeleri yeterli sayıda mı? Düzenli bakımı yapılıyor mu? Eğitmenlerin tecrübeleri, deneyimleri, eğitim sertifikaları var mı?

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler de çalışmaya ileri seviyeden başlamamak yer alması gerekir. Basit egzersizler en ideal olanıdır.

Spor salonunda amaç nedir? Yani formunu korumak, kilo vermek, hobi edinmek, fitness, pilates, pilates reformer gibi spor dallarına duyulan merak. Bu durumlarda her program farklılaşmaktadır. Mesela beslenme programından tutunda yapılan egzersiz çeşidi, sayısı, çalışma günü.

İhtiyaç olan antrenman çeşidi nedir? Nasıl yapılmalıdır? Vücut geliştirme (body building) tavsiyeden daha önemlisi antrenörlerin rehberliğidir. Eğer vücudu şekle sokup biraz da kuvvetlendirmek istiyorsanız Vücut geliştirme (body building) tavsiyesi idealdir. Bunun için ağırlık çalışmaları, kardiyo, güç egzersizleri zorlayıcı egzersizleri yapılması gerekir.

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ

Dengeli ve sağlıklı beslenme spor yaparken ihtiyacınız olacak enerjiyi sağlayacağından son derece önemlidir. Aşırı yağlı, aşırı şekerli, karbonhidratça zengin besinlerden uzak durmak gerekir. Bu tür besinlerin yerine vitamin, protein oranı yüksek sebze, meyveler tüketilmelidir.

Spor salonunda yorucu ve zorlayıcı egzersizler sonrasında vücudun dinlenmesi gerekir. En güzel dinlenme şekli rahat bir uyku ile mümkündür. Egzersizler esnasında sürekli çalışan kas ve kemik sistemi uyku sırasında onarılmaya başlanır. Dolayısı ile gece rahat ve yeterli bir uyku sporcuların dikkat etmesi gereken önemli bir noktadır.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler arasında sağlığı korumaya yönelik olanlar da dikkat çekmektedir. Spor salonun soğutma sistemine dikkat etmek gerekir. Fitness, pilates, pilates reformer, Vücut geliştirme (body building) tavsiyesi gibi yoğun çalışmalar sonucunda vücut terler. Terli vücut soğuk havaya maruz kaldığında hastalanma riski de artar. Dolayısı ile vücut terli ise tişört değiştirip soğutma sistemlerinden uzak durmak gerekir.

Fitness, pilates, pilates reformer gibi çeşitli spor dallarından grup derslerine katıldığında eğitmeni takip önemlidir. Eğitmen hareketleri yaptıktan sonra tekrarlanırken doğru bir şekilde yapılması gerekir. Doğru duruş, tekniklerin hızlı ve seri yapılması, kaldırılan ağırlık malzemesinin ağırlığın uygun olması gibi. Aksi durumlarda yaralanma, sakatlanma gibi riskler meydana gelir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler özellikle yapılan egzersizlerin çeşitli ve farklı olması gerektiği yönündedir. Çünkü sürekli koşu bandında yapılan egzersiz ya da sürekli dambıl ile yapılan egzersizler belirli bir süre sonra sıkıcı bir hal alır. Spordan keyif alma kısmı da son bulur. Dolayısı ile İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler de monotonluktan uzak durmak gerekir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler de Spor salonunda yeni arkadaşlar ile tanışılır. Sosyal bir çevre edinme için ideal mekânlardır. Uzun soluklu sohbetler hem Spor salonunda egzersiz zamanlarını yanlış kullanılmasına neden olmakta hem de vücudun egzersiz için hazır hale geldikten sonra formun geri düşmesi demektir.

Spor salonunda cep telefonu yalnız acil aramalar için kullanılması gerekir. Uzun konuşmalar ya da sosyal medya gibi internette gezinmeler için uygun bir yer değildir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler; çalışma programına düzenli bir şekilde uymak gerekir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler; fitness, pilates, pilates reformer ya da Vücut geliştirme (body building) tavsiyesinde rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Yani vücudun rahat esnemesi kolların ve bacakların hareket ettirilmesi için tayt, eşofman, spor ayakkabısı, tişört gibi spor kıyafetleri giymek gerekir.

Spor salonunda kullanılan spor malzemeleri geri yerine koymak gerekir. Kullanmak isteyen diğer katılımcılar da spor malzemesini kolayca bulabilsin diye.

Fitness, pilates, pilates reformer gibi kolay egzersizler ya da zorlayıcı egzersizler sonrasında terleme kaçınılmazdır. Hem kişi hem de çevresi terleme sonucunda oluşan kötü kokuyu önlemek için deodorant kullanılması gerekir. Dolayısı ile seçim yaparken fresh kokular tercih edilmesi gerekir.

İlk kez spor salonuna gideceklere tavsiyeler arasında destek ve motivasyona geniş yer vermek gerekir. Zorlayıcı hareketler karşısında pes edip spor yapmaktan vazgeçmek emeğin, zamanın israf edilmesi demektir. Dolayısı ile uzun ve yoğun çalışmalar sabır ve azim ile yürütülmelidir.

 

BAZI SALONLAR SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARI ARADIĞINIZDA "AnkaraSporMerkezleri.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ