HERBALİFE XTRA-CAL KALSİYUM TABLET

blog yazısı ekle !

HERBALİFE XTRA-CAL KALSİYUM TABLET

HerbalifeXtra-Cal Nedir? Ne işe Yarar?

HerbalifeXtra-Cal, sağlıklı kemikleri ve dişleri desteklemek için bileşenlerine D vitamini ve Magnezyum eklenmiş kalsiyum içerikli bir gıda takviyesidir. Kemik sağlığının korunması ve sağlıklı diş gelişimi için ihtiyaç duyulan kalsiyum miktarının %100'ünü karşılar. İçeriğinde yer alan magnezyum ve D vitamini kalsiyum emiliminde yardımcıdır.

Kalsiyum ihtiyacınızı karşılamak adına Herbalife bizlere Xtra-Cal Kalsiyum içeren gıda takviyesini önermektedir. Bu özellikle laktoz intoleransı (süt şekeri olan laktoza karşı duyarlılığı) olan kişilerde, vejeteryanlarda ve ekstra kalsiyum ihtiyacının görülebileceği belli yaşın üzerindeki kişilerde kalsiyum ihtiyacı için fayda sağlar.

HerbalifeXtra-Cal Faydaları Nelerdir?

– Kalsiyum, kemiklerin ve dişlerin güçlenmesine yardımcı olur.

– Kalsiyum, normal kas fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.

– Kalsiyum, kas kasılmalarını düzenler.

– Kalsiyum, sinir uyarılarını iletir.

– Kalsiyum, kanser, diyabet, yüksek tansiyona karşı koruma sağlar.

HerbalifeXtra-Cal İçeriğinde Neler Vardır?

– Kalsiyum: Vücudumuzdaki kemik ve dişleri oluşturan, onları güçlü ve sağlıklı tutmak için gerekli olan bir elementtir. İnsan vücudunda bulunan kalsiyumun %99'u kemik ve dişlerde yer alırken; %1'lik kısmı kanın pıhtılaşmasını sağlayan, eklemleri yapılandıran, kalp atışlarını düzenleyen ve sinir sisteminin onarılmasına destek olan yumuşak dokularda ve kanda bulunur.

İnsan vücudunda en bol bulunan mineraldir ve sağlık için hayati işlevleri vardır. Kemiklerin ve dişlerin güçlenmesine yardımcı olur, kalp atışı dahil kas kasılmalarını düzenler, kanın pıhtılaşmasını sağlar, sinir uyarılarını iletir. D vitaminiyle birlikte alındığında kemik sağlığının yanında kanser, diyabet, yüksek tansiyona karşı koruma sağlar.

Kalsiyum Eksikliği, kemik ve dişlerin zayıflaması sonucu raşitizme, kemik erimesi ve diş çürümesi gibi sorunlara neden olabilir. Ayrıca; saç ve tırnakların zayıflamasına, eklem ağrıları ve kas kramplarına, egzama, kalp çarpıntısı, yüksek tansiyon, sinirlilik hali, uykusuzluk ve depresyon gibi problemlere de yol açabilmektedir. Özellikle gebelik döneminde ve yeni doğan bebeklerde, ihtiyaç daha fazladır. Bu nedenle bu dönemlerde kalsiyumun alımına dikkat edilmeli ve oluşabilecek gelişim bozukluklarının önüne geçilmelidir.

Kalsiyum Fazlalığı, vücuda fazla kalsiyum alınması, böbrek taşı ve kireçlenmesi, kas güçsüzlüğü, kemiklerde kireçlenme gibi sağlık problemlerine neden olabilir.

Gebelik ve Kalsiyum İhtiyacı, hamilelik sırasında yeterli miktarda kalsiyum alınmazsa bebek, ihtiyacını annenin vücudundan ve kemiklerinden sağlar, bu durum annenin ilerleyen yıllarda sağlığının olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilir.

D vitamini: İnsan sağlığı için hayati öneme sahiptir. Güneşe maruz kaldığımızda vücudumuz tarafından üretildiği için güneş vitamini olarak bilinir. En önemli işlevi, bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Kalsiyum ve fosfor emilimini düzenler. Yeterli miktarda D vitamini almak; kemikleri güçlendirir, kanser, diyabet ve osteoporoz gibi hastalıklara karşı korur.

Magnezyum: Yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur, elektrolit dengesine katkıda bulunur, enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur, kas fonksiyonuna katkıda bulunur, protein sentezine katkıda bulunur, kemiklerin korunmasına katkıda bulunur, dişlerin korunmasına katkıda bulunur, hücre bölünmesinde görevi vardır.

Manganez: Vücudumuzda çok az miktarda doğal olarak bulunan bir mineraldir. Kemik gelişimi ve sağlığı, bağ dokular, proteinlerin sentezlenmesi, besinlerin enerjiye dönüştürülmesi için gerekli olan bir mineraldir. Kanın pıhtılaşmasını sağlar, kan şekerini düzenler.

Çinko: İnsan sağlığı için çok faydalı bir mineraldir. Metabolizma, sindirim ve sinir sistemini yöneten 300'den fazla enzimin etkiler. Çocukluk, ergenlik ve gebelik döneminde gelişmeyi destekleyen minerallerin başında gelir. Ayrıca bağışıklık sistemini destekler, cilt sağlığı, DNA sentezi ve protein üretimi için gereklidir. Çinko eksikliği boy kısalığı, tat ve koku alma duyularında sorunlar oluşmasına neden olur. İnsan vücudu çinkoyu depolayamadığı için ihtiyaç duyulan miktarın düzenli olarak alınması gerekir. Çinko seviyesinin korunması için erişkinlerin günde ortalama 8 ile 11 mg arasında alması gerekir.

Bakır: Bakır vücut için önemli bir elementtir ama vücutta fazla oranda bakır bulunmaz. Bakır organların görevlerini yerine getirebilmeleri için gereklidir. Bakır, vücutta güçlü dokuların yapımında kullanılır aynı zamanda kan miktarını korurken hücreler için enerji üretimini de sağlar. Aynı zamanda protein üretimi için de bakır gereklidir.

HerbalifeXtra-Cal Yan Etkileri

HerbalifeXtra-cal dozu hesaplanan düzeyde olmalıdır. Aşırı kalsiyum alımı kusma, çarpıntı, ağızda kuruluk, kas zayıflığı, kemik ağrısı, enerji eksikliği, yorgun hissetme gibi durumlara yol açabilir.