Ankara Pilates-Yoga

Pilates-Yoga Ankara Spor Merkezleri

PİLATES-YOGA

PİLATES, kasları çevikleştiren, kas tembelliğini önleyen bu şekilde kasları güçlendiren, vücudun esneklik kazanmasını sağlarken aynı zamanda sıkılaştırarak fit bir görünüm sağlar. Pilates yaparken hareketleri tekrar tekrar yapmak yerine az sayıda, dengeli bir şekilde yapılması gerekir. Vücudun kontrollü hareketler ile tembel kaslar da hareket ettirilir. Böylece vücut yeni form kazanır. Belirli düzen dâhilinde yapılan pilatesin etkisi kısa süre de görülecektir. Vücutta oluşan ağrıl...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Premium Pilates-Yoga

Fit GYM Çukurambar
Via Fizyo Etimesgut
toplam 89 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Pilates-Yoga Ankara Spor Merkezleri

PİLATES-YOGA

PİLATES, kasları çevikleştiren, kas tembelliğini önleyen bu şekilde kasları güçlendiren, vücudun esneklik kazanmasını sağlarken aynı zamanda sıkılaştırarak fit bir görünüm sağlar. Pilates yaparken hareketleri tekrar tekrar yapmak yerine az sayıda, dengeli bir şekilde yapılması gerekir. Vücudun kontrollü hareketler ile tembel kaslar da hareket ettirilir. Böylece vücut yeni form kazanır. Belirli düzen dâhilinde yapılan pilatesin etkisi kısa süre de görülecektir. Vücutta oluşan ağrıları giderecektir. Zihnen gevşemenizi, stresi önemli derece de uzaklaştıran bir yöntemdir. Düzenli nefes alış verişler öğrenilir. Pilatesin geçmişi Almanya'ya dayanmaktadır.

PİLATESİN YARARLARI

  • Vücuttaki kasları geliştirir ve güçlendirir
  • Esnek bir vücut yapısı oluşturur
  • Dolaşım sistemini canlandırır
  • Öz güveni geliştirir.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Pilates

YOGA, evrende bulunan olumlu enerjiyi alarak, zihninden olumsuzlukları yok ederek sakin, sükûnet ve mutlu bir ruh hali içerisinde olmasıdır. Yoganın kökeni Hindistan'a dayanmaktadır. Düşünce gücüyle yapılır. Yogada da hem beden hem de zihin eğitilmektedir.

YOGANIN YARARLARI

  • Vücuttaki enerjinin, duyguların orantılı kullanılması sağlanır
  • Vücuttaki esnek yapıyı arttırır
  • Kontrollü nefes alıp vermenin gelişimine katkıda bulunur
  • Manevi huzura ulaşmayı sağlar
  • Zihin dinginliği sağlayarak doğru karar verilmesinde etkililiği artırır.
http://www.milliyet.com.tr/pilates-nedir-faydalari...

Yoga ve pilates ülke sınırlarını aşarak farklı ülkelere yayılmıştır. Bu ülkeler arasından bizim ülkemizde var. Çünkü ülkemizin kültür çeşitliliği fazla olduğundan ülkemizde görülmesi kaçınılmazdır. Ve son yıllarda bu tür aktiviteler moda haline gelecek derecede benimsendi. Kültür çeşitliliğinin fazla olduğu illerden biri de Ankara şehridir. Nüfusun çok olmasıyla beraber kültür çeşitliliği fazla olan önemli bir şehrimizdir. Pilates ve yoga Ankara da kendine uygulama alanı bulmuştur.

Sıkıcı iş yaşamı, bazı iş alanları masa başı olduğundan dolayı bel ve boyun ağrılarıyla beraber hantal vücutlara da neden olmaktadır. Bu tür şikâyetlerle gelen insanlara aynı zaman da tedavi yöntemi olarak sunulmaktadır pilates.Pilatesin düzenli yapılmasıyla vücut hantallıktan kurulur. Bununla beraber bölgesel ağrılar azalır. Ankara'daki gergin iş hayatı, uzun zor sıkıcı günlerden biraz olsun uzaklaşmak, kendinizle baş başa kalmak stresten uzaklaşmayı planlayanların ortak noktasıdır yoga. Duygularınızı, beyninizdeki uğultuyu dindirmek enerjinizi geri toplamak için ideal bir seçim olacaktır yoga.

Günümüzde artan sorunlar, monoton yaşam tarzlarından bir kaçamak olarak görülmektedir.

http://www.pilatesfederasyonu.com/makale-1-Pilates...