DİKMEN FİTNESS SALONLARI

blog yazısı ekle !

DİKMEN FİTNESS SALONLARI

DİKMEN FİTNESS SALONLARI

Fitness, bir spor dalı için ya da kaliteli bir yaşam için gereken fiziksel vücut uygunluğuna ulaşmak adına yapılan sportif faaliyetler bütünüdür. Fitness, yağ yakma, kas geliştirme, vücut geliştirme, kardiyo ve ağırlık egzersizleri gibi neredeyse tüm spor tarzlarını kapsar. Dikmen fitness salonları, fitness dahilindeki tüm sporların yapılabileceği yerlerdir.

Vücut geliştirme sporu ile sıklıkla karıştırılan fitness, vücut geliştirmeden çok daha farklıdır. Vücut geliştirme, bir spor dalıdır. Uluslararası arenada da body building adıyla düzenlenen yarışmalar için gereken vücudu sağlamak, vücut geliştirme olarak tanımlanır. Fitness ise sabit bir program değildir. Herhangi bir spor için gereken gelişmeyi göstermek için yapılabilir. Dolayısıyla vücut geliştirme ve fitness farklı spor tarzlarıdır. Hatta vücut geliştirme, fitness grubundaki bir spor dalıdır.

Öncelikle Ankara'daki Spor Salonlarını listeleyelim.
Sitemizdeki tüm salonlara AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !


Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları

Fitness, çeşitli amaçlarla yapılabilir. Önemli olan, gereken fiziksel uygunluğun nasıl olduğudur. Kimi sporlarda daha ince bir vücut gerekirken kimi sporlarda daha gelişmiş kaslara ihtiyaç duyulur. Bu nedenle fitness programları duruma göre düzenlenir. Fakat fitness salonlarında fitness yapan kişilerin amacı günlük hayat adına bir fiziksel uygunluğa kavuşmaktır. Bu kapsamda genellikle karın düzleştirme, kalça sıkılaştırma ve göğüs sıkılaştırma gibi programlar kullanılmaktadır.

Australia Sports Institute (ASI GYM)

Çankaya

Australia Sports Institute (ASI Gym) eğitmen yetiştiren bir eğitim kurumudur. İstanbul, İzmir ve Ankara'da hizmet vermektedir.

Salonumuzda Doç. Dr. Gökhan DELİCEOĞLU' nun gözetiminde, dalında uzman antrenörlerle ve profesyonel ekipmanlarla fonksiyonel antrenman, reformer pilates, kick boks ve masaj hizmeti verilmektedir.

Ankara'nın merkezinde, pandemi kurallarına uygun ve hijyenik bir ortamda spor yapmak istiyorsanız sizleri salonumaza bekliyoruz.

"Bireysel antrenman,spor yaşamı ve sosyal hayata sihirli dokunuşu gerçekleştiren sistematik bir devrimdir..."
devamını oku...
Adres: Büyük Esat Mah. Kahraman Kadın Sokak 15/A Çankaya - Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

SPORTİF YAŞAM KULÜBÜ - ÇUKURAMBAR

Çukurambar' da, kendini her zaman yenileyerek trendleri belirleyen, genç ve dinamik sağlıklı yaşam merkezi…

Profesyonel eğitmenlerin danışmanlığıyla hazırlanan ve koçluğuyla takip edilen, kişiye özel programlar; etkili, enerjik, eğlenceli aktif grup dersleri; ve modern ekipmanlar ile hedeflenen amaca, sağlıklı, zinde ve keyifli ulaşmayı sağlayan Sportif Yaşam Kulübü; 2006 Nisan ayından bugüne, Ankara' daki fitness endüstrisinin yönünü çizmektedir.

İlk tesisi 2006 Kasım ayında projelendirip, 2007 Ocağında faaliyete başlatan Sportif Yaşam Kulübü, artan talep karşında ikinci şubesini, Ankara'nın en prestijli lokasyonu olan Çayyolu' nda faaliyete geçirmiştir.

Kişiye özel hazırlanan zengin terapi çeşitlerinin, en uygun sistem ve cihazlarla, uzman terapistlerin güveniyle sunulduğu; hedefe ulaşmayı sağlayan, huzurlu bir bedensel ve zihinsel SPA (Çayyolu) yenilenme merkezinde kendinizi tekrar yenileyip yaşamın tüm stresinden kendinizi biraz olsun uzaklaştırabilirsiniz. .

Kulüp ruhunu farklı, ayrıcalıklı ve özel aktivitelerle yaşatan, alternatiflerle zenginleştirilmiş eğlence ve organizasyonları güvenle sunan, kurumsal ve misafir odaklı bir hizmet anlayışıyla, keyifli ve eğlenceli bir kulüp.

Aileler spor yaparken, çocukların güvenli ve sevgi dolu bir ortamda, spor, sanat, eğlenceli partiler ve eğitici-öğretici oyunlarla hoşça vakit geçirecekleri bir çocuk kulübü sizin için düşünülmüş hoş bir ayrıntı.

Doğru ve eksiksiz bilgilendirme ile, potansiyel üyeleri kurumsal anlayışla yönlendiren, cesaretlendiren ve heveslendiren ancak zorlamayan üyelik hizmetleri yönetimi olarak, sizi en yakın şubemize davet ediyoru

FITNESS - CARDIO

Her seviyede kullanıcıya hitap eden son teknoloji fitness-cardio ekipmanlarıyla sporunuzu yaparken, kendi beğendiğiniz müziği dinler, en sevdiğiniz TV programlarını da kaçırmassınız.

GYM-ZONE

Spor için tatlı kaçamak...
Yoğun iş temposu arasında spor yapmaya ne dersiniz? Kısıtlı zamanı olanlar, hızlı ve etkili sporu GYM-ZONE'da tekrar keşfedin.

AEROBIC 3E! DURMA HAREKETE SEN DE KATIL!

Grup dersleri; artık daha etkili, daha enerjik ve daha eğlenceli...
Sportif Yaşam Kulübü Ankara'da ilk defa 3E konseptini üyeleriyle buluşturuyor. Kendi dalında profesyonel ve uzman eğitmenlerle, her zevke ve seviyeye hitap eden grup dersleri artık daha Etkili, daha Enerjik ve daha Eğlenceli...

- pilates
- yoga
- spinning
- pilates matwork miniball
- fitball
- total body
-kangoojumps

SERBEST AĞIRLIK (free weight zone)

Artık kendi gücünüzü gösterebilirsiniz...
Kas ve kemik dokunuzu güçlendirebileceğiniz; vücudun her kas grubuna yönelik, ağırlıklarla yapılan, direnç eğzersizleri için tasarlanmış bir serbest ağırlık bölümü.

PERSONAL TRAINING

Yalnızca ''size özel'' eğitmen!

Spordan, beslenmenize, hayat tarzınızdan, yaşam planlarınıza kadar herşeyi beraber belirleyeceğiniz, kendi dalında uzman sertifikalı, kişisel fitness danışmanları Sportif Yaşam Kulübünde...

HAVUZ

Sportif Yaşam Kulübünde size özel bir havuz...
8x22 uzunluğunda 1,80 derinliğinde hijyenik, özel ısıtmalı ve size özel dinlenme alanıyla, yüzerken suyun enerjisini tekrar hissedin.

SAUNA

Sıcağın rahatlatıcı etkisi...
Sıcak sauna taşlarının üzerine döktüğünüz su sayesinde oluşan sıcak hava dalgası cildinizdeki gözenekleri açar, cildinizin tekrar canlanmasına yardımcı olur.

BUHAR ODASI

Buharın eşsiz gücü...
Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, size özel dizayn edilmiş buhar odasında ihtiyaç duyduğunuz nemi tekrar kazansın.

SOYUNMA ODALARI

Ev rahatlığı...
En küçük detayların düşünülerek hazırlandığı, geniş iç hacimli dolapları, hijyenik duşları ve ferah ortamıyla evinizde yaşadığınız konforu Sportif Yaşam Kulübü'nde tekrar yaşayın...

ÇOÇUK KULÜBÜ

Siz spor yaparken çocuğunuza biz bakalım:)
Uzman eğitmenler eşliğinde, çocuklarınız hem eğlenip öğrenecekler hem de diğer arkadaşlarıyla keyifli oyunlar oynayıp onlarla arkadaş olacaklar.

Kullanım Saatleri:
Hafta içi: 14:00 - 22:00
Hafta sonu: 10:00-18:00
Çarşamba KAPALI

devamını oku...
Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

Fizyo Fay Sağlıklı Yaşam

Çankaya

FizyoFay ekibi tamamen alanında uzman fizyoterapistler tarafından oluşmaktadır. Reformer pilates, manuel terapi, medikal masaj, diyetisyen,yoga, alternatif tıp yöntemleri ile birçok farklı alanda hizmet vermektedir.

Omurga problemlerinin tedavisinde, duruş bozukluğuna yönelik, skolyoz, kifoz lordoz tedavilerinde ve sağlıklı kişilerle sıkışlaşma, esneklik, kuvvet çalışmaları yapmaktadır.

Araç ile gelecekler için otopark imkanı sağlanmaktadır.Yapılan çalışmaları görmek adına instagramdan 'FizyoFay' hesabını takip edebilirsiniz.devamını oku...
Adres: Kavaklıdere Mahallesi Büklüm Sokak No:9/8 Çankaya-Ankara

Big Town Academy

Cevizlidere

devamını oku... Adres: Cevizlidere Mahallesi 1243 Sokak No:10/B Cevizlidere-Ankara

Emsa Gym

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:12/C Balgat-Ankara

HK Pilates Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1427. Cad. 1522 Sok. Merkez Sahil Sitesi A Blok Gökhan Apt. No: 10-A 100. Yıl-Ankara


Fitness Yöntemleri ile Göğüs Sıkılaştırma


Fitness ile göğüs sıkılaştırma, genellikle kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Göğüs sarkması erkeklerde sık karşılaşılan bir durum değildir. Bu nedenle erkekler genellikle göğüs kaslarını güçlendirici fitness programları uygularlar. Fiziksel uygunluğa ulaşmak isteyen kadınlar ise en çok göğüs sarkmalarından şikâyet etmektedirler.

Kadınların göğüsleri ergenlik çağında belirginleşmeye başlamaktadır. Ergenlik döneminde göğüsler genellikle küçük ve diktir. İlerleyen dönemlerde göğüslerde oluşan damarlar, süt kanalları ve yağlanmalar sonucunda göğüsler büyümeye başlar. Yetişkinlik döneminde büyümesini tamamlayan göğüslerin ağırlığı da artar. Yer çekiminin etkisiyle aşağıya doğru yönelen göğüsler, derinin de gerilmesiyle birlikte sarkık bir hal alır. Göğüslerin sarkmasına neden olan diğer nedenler ise doğum yapma, emzirme ve menopoza girme durumlarıdır.

Göğüs sarkmasını engellemenin yolu ise doğru bir fitness programından geçer. Doğru kasları çalıştıran egzersizleri yapmak, göğüsleri toparlayarak daha dik durmasını sağlar. Göğüslerin dik durması için çalıştırılması gereken kaslar ise omuzların arasında ve göğüslerin iç kısmında bulunmaktadır.

Göğüs Sıkılaştıran ve Dikleştiren Egzersizler


Göğüsleri sıkılaştırmak ve dikleştirmek için bazı fitness egzersizleri vardır. Bu egzersizler göğüslerin iç kısmında ve omuzların arasında bulunan kasları geliştirerek göğüsleri toparlamaya yardımcı olmaktadır. Önemli olan fitness egzersizlerinin düzenli ve devamlı yapılmasıdır. Aksi takdirde dikleşen göğüslerin tekrar sarkması muhtemel bir durumdur.

Göğüs sıkılaştırma egzersizlerinin ilki göğüs sıkıştırma tekniği ile yapılan egzersizlerdir. Bu egzersizin aletsiz olanı oturarak ya da ayakta yapılabilir. Yapılması gereken tek şey ellerin göğüs hizasında birleştirilerek 5'er saniyelik aralarla birbirine bastırılmasıdır. Aynı egzersizi pilates topuyla da yapılmalıdır. Bu egzersiz yapılırken dirsekler açık pozisyonda olmalıdır.

Göğüs sıkıştırma tekniğinin çeşitli egzersizleri vardır. Pilates çemberi yardımıyla da göğüs sıkıştırma egzersizi yapılabilir. Pilates çemberi arkada tutularak elleri birleştirilir ve bırakılır. Bu egzersiz göğüs kaslarının yanı sıra omuz ve bel kaslarını da çalıştırmaktadır. Omuz ve bel kasları, göğüsleri destekleyen kaslardır. Bu nedenle bu egzersiz tekniği daha etkilidir. Lastikle göğüs sıkıştırma egzersizi de aynı etkiyi yaratacaktır.

Göğüsleri sıkılaştırma ve dikleştirme adına yapılan fitness egzersizleri arasında aletler ile yapılanlar da mevcuttur. Bunların başında dambıl yardımıyla yapılan, dumbell chest press adı verilen hareket gelmektedir. Bu hareket yapılırken sehpaya ya da pilates topunun üzerine uzanılır. İki ele alınan dambıllar yukarı kaldırılır. Sonra göğüslere kadar indirilerek tekrar kaldırılır. Hareketin devamında dambılları göğüs üzerinde birleştirmek yerine yanlara açarak devam edilebilir. Bu hareket yapılırken kolların açısı değişmemelidir.

Şınav hareketinin basitleştirilmiş hali olan duvar şınavı da göğüs dikleştirmeye yarayan bir fitness egzersizidir. Vücut dik durur ve eller duvara yaslanır. Önemli olan bu egzersizde vücudun pozisyonunu ve açısını bozmamaktır. Bu hareketin ardından klasik şınav çekme işlemi de yapılabilir.

Göğüs sıkılaştırma egzersizleri için fitness makinelerinden de yardım alınabilir. Butterfly adı verilen makine ile kelebek hareketi yapmak göğüslerin sıkılaşmasına önemli katkıda bulunur. Bu hareketi yapmak, göğüslerin yanlara doğru olan açıklığını kapatarak göğüslerin toparlanmasını sağlar. Bir başka makine hareketi ise dips adı verilen harekettir. Bu hareket üst düzey bir egzersizdir ve yapılması zordur. Yapılırken vücut aşağıya indiğinde yere belirli bir açıyla durmalıdır. Dirsekler 90 derecelik açıya geldiğinde vücudu tekrar yukarı kaldırmak gerekmektedir. Oldukça zor bir harekettir ve tecrübesiz kişilerin yapması sakatlıklara yol açabilir.

Göğüslerin Sarkmaması İçin Yapılması Gerekenler


Göğüslerin sabit durması için yapılmış bir çeşit giysi olan sütyen, göğüs sarkmasını önlemede yardımcı olabilir. Fakat bunun için doğru bir kullanım gerekmektedir. Kadınlar, geceleri rahatsızlık vermesinden dolayı kimi zaman sütyen takmadan yatmaktadır. Uyuma sırasında yanlara doğru sarkan göğüslerin şekli kısa zamanda bozulmaktadır.

Göğüslerin ve özellikle göğüslerin arasının sıcağa maruz kalması, göğüslerin sarkmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle uzun süre güneşte durulması bu açıdan sakıncalıdır. Özellikle yaz aylarında güneşten korunmalıdır. Aynı şekilde banyo sırasında sürekli sıcak suya maruz kalan göğüslerde de sarkma meydana gelebilir. Bu nedenle ılık ya da soğuk suyla duş alınmalıdır.

Fitness dışında göğüs kaslarını geliştiren ve göğüslerin dik durmasını sağlayan bir başka spor dalı da yüzmedir. Pek çok konuda diğer sporlardan daha etkili ve daha faydalı olan yüzme, bu konuda da yardımcı olabilir. Fitness çalışmaları, göğüslerin büyüklüğünden şikâyet edenler için de etkili olabilmektedir. Bu durumda yağ yakıcı programlar uygulanmalıdır.

Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları