DİKMEN FİTNESS SALONLARI

blog yazısı ekle !

DİKMEN FİTNESS SALONLARI

DİKMEN FİTNESS SALONLARI

Fitness, bir spor dalı için ya da kaliteli bir yaşam için gereken fiziksel vücut uygunluğuna ulaşmak adına yapılan sportif faaliyetler bütünüdür. Fitness, yağ yakma, kas geliştirme, vücut geliştirme, kardiyo ve ağırlık egzersizleri gibi neredeyse tüm spor tarzlarını kapsar. Dikmen fitness salonları, fitness dahilindeki tüm sporların yapılabileceği yerlerdir.

Vücut geliştirme sporu ile sıklıkla karıştırılan fitness, vücut geliştirmeden çok daha farklıdır. Vücut geliştirme, bir spor dalıdır. Uluslararası arenada da body building adıyla düzenlenen yarışmalar için gereken vücudu sağlamak, vücut geliştirme olarak tanımlanır. Fitness ise sabit bir program değildir. Herhangi bir spor için gereken gelişmeyi göstermek için yapılabilir. Dolayısıyla vücut geliştirme ve fitness farklı spor tarzlarıdır. Hatta vücut geliştirme, fitness grubundaki bir spor dalıdır.

Öncelikle Ankara'daki Spor Salonlarını listeleyelim.
Sitemizdeki tüm salonlara AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !


Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları

Fitness, çeşitli amaçlarla yapılabilir. Önemli olan, gereken fiziksel uygunluğun nasıl olduğudur. Kimi sporlarda daha ince bir vücut gerekirken kimi sporlarda daha gelişmiş kaslara ihtiyaç duyulur. Bu nedenle fitness programları duruma göre düzenlenir. Fakat fitness salonlarında fitness yapan kişilerin amacı günlük hayat adına bir fiziksel uygunluğa kavuşmaktır. Bu kapsamda genellikle karın düzleştirme, kalça sıkılaştırma ve göğüs sıkılaştırma gibi programlar kullanılmaktadır.

My Gym

Çankaya

My Gym
Aile olarak gelenlere %20
2 veya üstü gelen kişilere %10 (sadece peşin ödemelerde)
Emniyet personeli ise %30 indirimimiz mevcut
devamını oku...
Adres: Gaziposmanpaşa Mah. Nene Hatun Cad. No: 56 Çankaya - Ankara

HK Pilates Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1427. Cad. 1522 Sok. Merkez Sahil Sitesi A Blok Gökhan Apt. No: 10-A 100. Yıl-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

SPORTİF YAŞAM KULÜBÜ - ÇUKURAMBAR

Çukurambar' da, kendini her zaman yenileyerek trendleri belirleyen, genç ve dinamik sağlıklı yaşam merkezi…

Profesyonel eğitmenlerin danışmanlığıyla hazırlanan ve koçluğuyla takip edilen, kişiye özel programlar; etkili, enerjik, eğlenceli aktif grup dersleri; ve modern ekipmanlar ile hedeflenen amaca, sağlıklı, zinde ve keyifli ulaşmayı sağlayan Sportif Yaşam Kulübü; 2006 Nisan ayından bugüne, Ankara' daki fitness endüstrisinin yönünü çizmektedir.

İlk tesisi 2006 Kasım ayında projelendirip, 2007 Ocağında faaliyete başlatan Sportif Yaşam Kulübü, artan talep karşında ikinci şubesini, Ankara'nın en prestijli lokasyonu olan Çayyolu' nda faaliyete geçirmiştir.

Kişiye özel hazırlanan zengin terapi çeşitlerinin, en uygun sistem ve cihazlarla, uzman terapistlerin güveniyle sunulduğu; hedefe ulaşmayı sağlayan, huzurlu bir bedensel ve zihinsel SPA (Çayyolu) yenilenme merkezinde kendinizi tekrar yenileyip yaşamın tüm stresinden kendinizi biraz olsun uzaklaştırabilirsiniz. .

Kulüp ruhunu farklı, ayrıcalıklı ve özel aktivitelerle yaşatan, alternatiflerle zenginleştirilmiş eğlence ve organizasyonları güvenle sunan, kurumsal ve misafir odaklı bir hizmet anlayışıyla, keyifli ve eğlenceli bir kulüp.

Aileler spor yaparken, çocukların güvenli ve sevgi dolu bir ortamda, spor, sanat, eğlenceli partiler ve eğitici-öğretici oyunlarla hoşça vakit geçirecekleri bir çocuk kulübü sizin için düşünülmüş hoş bir ayrıntı.

Doğru ve eksiksiz bilgilendirme ile, potansiyel üyeleri kurumsal anlayışla yönlendiren, cesaretlendiren ve heveslendiren ancak zorlamayan üyelik hizmetleri yönetimi olarak, sizi en yakın şubemize davet ediyoru

FITNESS - CARDIO

Her seviyede kullanıcıya hitap eden son teknoloji fitness-cardio ekipmanlarıyla sporunuzu yaparken, kendi beğendiğiniz müziği dinler, en sevdiğiniz TV programlarını da kaçırmassınız.

GYM-ZONE

Spor için tatlı kaçamak...
Yoğun iş temposu arasında spor yapmaya ne dersiniz? Kısıtlı zamanı olanlar, hızlı ve etkili sporu GYM-ZONE'da tekrar keşfedin.

AEROBIC 3E! DURMA HAREKETE SEN DE KATIL!

Grup dersleri; artık daha etkili, daha enerjik ve daha eğlenceli...
Sportif Yaşam Kulübü Ankara'da ilk defa 3E konseptini üyeleriyle buluşturuyor. Kendi dalında profesyonel ve uzman eğitmenlerle, her zevke ve seviyeye hitap eden grup dersleri artık daha Etkili, daha Enerjik ve daha Eğlenceli...

- pilates
- yoga
- spinning
- pilates matwork miniball
- fitball
- total body
-kangoojumps

SERBEST AĞIRLIK (free weight zone)

Artık kendi gücünüzü gösterebilirsiniz...
Kas ve kemik dokunuzu güçlendirebileceğiniz; vücudun her kas grubuna yönelik, ağırlıklarla yapılan, direnç eğzersizleri için tasarlanmış bir serbest ağırlık bölümü.

PERSONAL TRAINING

Yalnızca ''size özel'' eğitmen!

Spordan, beslenmenize, hayat tarzınızdan, yaşam planlarınıza kadar herşeyi beraber belirleyeceğiniz, kendi dalında uzman sertifikalı, kişisel fitness danışmanları Sportif Yaşam Kulübünde...

HAVUZ

Sportif Yaşam Kulübünde size özel bir havuz...
8x22 uzunluğunda 1,80 derinliğinde hijyenik, özel ısıtmalı ve size özel dinlenme alanıyla, yüzerken suyun enerjisini tekrar hissedin.

SAUNA

Sıcağın rahatlatıcı etkisi...
Sıcak sauna taşlarının üzerine döktüğünüz su sayesinde oluşan sıcak hava dalgası cildinizdeki gözenekleri açar, cildinizin tekrar canlanmasına yardımcı olur.

BUHAR ODASI

Buharın eşsiz gücü...
Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, size özel dizayn edilmiş buhar odasında ihtiyaç duyduğunuz nemi tekrar kazansın.

SOYUNMA ODALARI

Ev rahatlığı...
En küçük detayların düşünülerek hazırlandığı, geniş iç hacimli dolapları, hijyenik duşları ve ferah ortamıyla evinizde yaşadığınız konforu Sportif Yaşam Kulübü'nde tekrar yaşayın...

ÇOÇUK KULÜBÜ

Siz spor yaparken çocuğunuza biz bakalım:)
Uzman eğitmenler eşliğinde, çocuklarınız hem eğlenip öğrenecekler hem de diğer arkadaşlarıyla keyifli oyunlar oynayıp onlarla arkadaş olacaklar.

Kullanım Saatleri:
Hafta içi: 14:00 - 22:00
Hafta sonu: 10:00-18:00
Çarşamba KAPALI

devamını oku...
Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

Ankyra Wolt Sports Club

Balgat

Ankyra Wolt Sports Club
HAKKIMIZDA
Kulübümüz 2006 yılında, sektörde birçok spor merkezinde tecrübe edinmiş uzman yönetim, akademisyen ve eğitmen kadrosu tarafından kurulmuştur.

Sporun yaşam alışkanlığı olması ilkesini benimsemiş bir yapıyla bilinçli sporu ve sağlıklı yaşamı Ankara'lılara sunmayı kendine hedef edinmiş bir spor kulübüdür. Sporseverlere şehrin en merkezi ve en kolay ulaşılabilir semtlerinden olan Emek ve Balgat'ta ferah ve geniş alanlarda spor yapma imkanı sunmaktadır.

En büyük özelliği yetişkinlere ve çocuklara aynı çatı altında spor yapabilme imkanı sunmasıdır. "Doğru ve bilinçli spor yapma" anlayışı doğrultusunda, bir çok spor aktivitesini bir arada sunduğu iki kulübü ile çok kısa zamanda sporu Ankara'lıların hayatına sokmayı başarmıştır.

Ankyra Wolt Sports Club

Ata Plaza içerisinde yer alan kulübümüz Balgat merkezde bulunup, şehrin her yerinden kolaylıkla ulaşılabilecek bir konumdadır. 8000 metre karelik bir alan üzerine kurulmuş olan kulübümüz, tavanının yüksek olması nedeni ile ferah ve geniş bir alana sahiptir. Bu alan içerisinde kapalı yüzme havuzu, gym & cardio bölümü,2 adet squash, çift pota basketbol, masa tenisi alanı, 2 ayrı grup egzersiz stüdyosu,spinning studyosu, cimnastik stüdyosu, uzak doğu sporları studyosu olmak üzere 5 ayrı studyo ,kişiye özel antrenman alanı, serbest ağırlık çalışma alanı,ölçüm labaratuvarı, çocuk kulübü, soyunma odaları, sauna, buhar banyosu,dinlenme odaları, café ve fresh bar, bay/ bayan kuaför, güzellik ve spa merkezi yer almaktadır. Açık ve kapalı otoparkı nedeniyle otopark sorunu bulunmamaktadır. Birçok spor alanını bir arada barından spor merkezimizde size uygun bir spor muhakkak vardır.

Bilinçli sporun adresi WOLT SPORTS CLUP Ata Plaza, şehrin tam ortasında...


devamını oku...
Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

Light Up Pilates

Oran

Light Up Pilates Stüdyosu'nun kurucusu ve eğitmeni olan Gökçen S. Zahidullahoğlu, spor hayatına 14 yaşında TÜTAV (Türk Tanıtma Vakfı) bünyesinde halk dansları ile başladı. Burada modern dans eğitimleri de alarak altı yıl boyunca birçok ülkede Türkiye'yi temsil etti.

Üniversite öğrenimine devam ettiği sırada fitness sporuyla tanıştı, mezun olduktan sonra spor hayatına ve kariyerine bu dalda devam etti. Ardından Türkiye Jimnastik Federasyonu'ndan, step-aerobik branşında antrenörlük belgesini aldı.

Daha sonra, Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu'ndan sırasıyla 1. ve 2. Kademe antrenörlük belgelerini de alarak çalışma alanını genişletti. 10 yıldır uzmanlaştığı dallarda grup derslerinin yanı sıra kişiye özel dersler de vermektedir.

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan yenilikçi antrenman türlerinden pilates ve kinesis konusunda hem ulusal hem de uluslararası birçok seminere, sertifika programlarına ve workshop'a katılarak eğitimler aldı. Postür bozuklukları (skolyoz, kifoz, hiperlordoz vb.) analiz ve tedavisi ile fizik tedavi ve rehabilitasyon sonrası egzersizler konusunda uzmanlaştı.

Eklem ve omurga rahatsızlıkları (bel-boyun) ile diz problemlerinin giderilmesi konusunda fiziksel problemleri olan kişilerle çalıştı.

Hamile ve yeni doğum yapanların yanısıra, osteoporoz ve obeziteye bağlı şikayetleri olan kişilerle de çalışarak bireylerde iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır.

Kariyerine Lightup Pilates Stüdyosu'nda devam etmektedir.devamını oku...
Adres: Esat Özoğuz Sokak No:5 Or-An-Ankara

Gym Button

Çankaya

devamını oku... Adres: Hilal Mah. Rabindranath Tagore Merkez 69 / B Çankaya - Ankara

Gym Ard Personal Coaching

Çankaya

Oran Mahallesi'nde hizmet vermekte olan GYMARD, Park Oran Sitesi, Panora, Kuzu Effect ve One Tower'a yürüme mesafesindedir. GYMARD Aletli Pilates, Hamile Pilatesi, Vücut Geliştirme, Fitness ve Fonksiyonel Antrenman spor hizmetlerini birebir, kişiye özel sistemde vermektedir.

Hedeflerinize ulaşabilmeniz için her üyeye beslenme desteği verilmektedir. Postür analizi, yağ-kas-su,kaliper ölçümleri, spor geçmişi ve medikal rahatsızlık anketi yapılarak dosyalanmaktadır. Belirli periyotlarda bu ölçümler tekrarlanarak değerlendirmeye alınmaktadır.GYMARM ÇALIŞMA SAATLERİ ESNEKTİR. RANDEVU ALMANIZ YETERLİDİR.

devamını oku...
Adres: Oran Mah. Zülfü Tiğrel Cad. 26 / A Çankaya - Ankara

Sparadise Fit Camp

Çankaya

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 1966. Cad. No:28 Çankaya - Ankara

Pelops Sports Club

Öveçler

FITNESS - CARDIO

Fitness bir çok egzersize dayalı bir spordur.Tek tek kasların çalıştırılması ile birlikte kardiyo vasküler çalışma da yapılmak sureti ile vücudun formda kalması sağlanır.

SERBEST AĞIRLIK

Üyelerimiz için hayallerindeki vücut yapısına ulaşmak hiç de zor değil. Özel tasarım ekipmanları bir araya getirdiğimiz serbest ağırlık bölümümüzde, eğitmenlerimiz eşliğinde kontrollü bir şekilde vücudunuzu istediğiniz yapıya ulaştırabilirsiniz.

Serbest ağırlık aletleri bir makineye bağlı olmadan, tamamen sizin kontrolünüzde olan dambıl ve halter gibi ağırlık aletleri için kullanılan genel bir tanımlamadır.

SPINNING

Spinning , sabit olarak özel tasarlanmış ve üzerinde aerobik egzersizlerinin rahatça yapılabildiği bir bisiklettir. Sizi motive eden bir müzik çalar ve eğitmen eşliğinde belirlenmiş tempolarda pedal çevirirsiniz.

PİLATES

Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır.

PELOPSPA

PelopSpa, günün yorgunluğunu gidermek, kendinizi zinde ve enerjik hissetmek için, konforun yanı sıra uzman kadrosu ile vazgeçilmez alışkanlığınız olacak. Sağlıklı, genç ve güzel kalmak için özel terapi ünitelerimizin dingin, sessiz ve mistik ortamında spa keyfini yaşayacaksınız.

HAMAM

Yüzyıllarca Osmanlı ve Türk Kültürünün en önemli ve renkli öğelerinden biri olarak varlığını koruyan Türk Hamamı geleneksel dokusuna bağlı kalınarak sağlık ve rahatlağınız için tasarlanmıştır.

SQUASH

Hareketli, mücadele dolu ve stratejiye dayalı bir spor squash. Yüksek tempoda, saatte 900 kalori bile yakmanız mümkün. Siz de fizik gücünüzü beyin gücünüzle birleştirmek istiyorsanız tek ihtiyacınız bir top ve bir raket.

devamını oku...
Adres: Çetin EMeç Bulvarı 1238. cadde No:16 Yukarı Öveçler-Ankara

B-Fit Ayrancı

A.Ayrancı

devamını oku... Adres: Hoşdere Cad. No:45/B Ayrancı - Ankara

Fit Stop Personal Training & Pilates

Çankaya

Fit Stop Personal Training Studio - Balgat Ankara Spor Salonu

Personel Training nedir? - Fitstop Personal Training Studio

"Personel training (PT)" dilimizde daha çok "özel ders" anlamında kullanılmaktadır. İçerik olarak bire bir uzman Fitness Eğitmeni ile yapılan Gym & Cardio derslerini kapsar.

Sizin egzersizden beklentiniz ve ulaşmak istediğiniz hedeflere ve şu anki fizyolojik-psikolojik durumunuza göre planlanmış ders/derslerdir.

Personel Trainer'ın size özel bir program yapabilmesi için; sizin ile ilgili geniş ve doğru birçok bilgiye ihtiyaç duyar. Bu bilgiler ışığında sizin ne yapıp yapamayacağınızı bilerek şu andaki durumunuza uygun en iyi programı hazırlar ve sizinle birlikte uygular.

Personel Training'in en önemli özelliklerinden biri de planlanması ve uygulanması zor olan fonksiyonel egzersizleri, doğru ve güvenli yapabilme olanağı sunmasıdır. Fonksiyonel egzersizler birçok kas grubunuzu aynı anda ve doğru çalıştırabilmenizi sağlar. Bu özellik, hedeflerinize ulaşmanızda en önemli silahlarınızdan biri olacaktır.

Personel Trainer kimdir? - Fitstop Personal Training Studio

İyi bir "Personel Trainer" her şeyden önce konusunda gerekli eğitimleri almış ve tecrübe ederek kendini geliştirmiş "Master Trainer"dır.

Neden Personel Trainer ile çalışmalıyım?

  • Zaman kazandırır, hedeflerinize ulaşmanız konusunda egzersiz verimini artırır.
  • Hedeflerinize olan konsantrasyonunuzu ve motivasyonunuzu en üst seviyede tutar.
  • Sizi olası yaralanmalardan korur, güvenli egzersiz ortamı sunar.
  • Hareketleri uygularken doğru ve yerinde "feedback" alarak, hareketleri doğru yapmanızı ve tekniğinizi geliştirmenizi sağlar.
  • Egzersiz sırasında aklınıza takılan sorulara anında cevap almanızı sağlar.
Fitstop Personal Training Studio olarak sizlere pt hizmetimizde yasam tarzınıza,beslenme alışkanlıklarınıza, vücut performans ve degerlerinize uygun bir antrenman ve beslenme danısmanlıgı vererek yasam kalitenizi arttırıyor, saglıklı ve fit bir görüntüye sahip olmanızı saglıyoruz.

Fitstop Personal Training Studio, Profesyonel egitmenlerimiz sizlerin vücut ölçümlerinizi (yag,kas,su oranları, kardiovasküler kapasite,postür analizi ve esneklik ölçümü) alarak sadece size özel yapacagı beslenme ve antrenman programlaması ve motivasyonu sizlerin daha güvenilir sonuca yönelik çalışmanızı saglamaktadır.


devamını oku...
Adres: Hoşdere cad. No:138/A Çankaya-Ankara


Fitness Yöntemleri ile Göğüs Sıkılaştırma


Fitness ile göğüs sıkılaştırma, genellikle kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Göğüs sarkması erkeklerde sık karşılaşılan bir durum değildir. Bu nedenle erkekler genellikle göğüs kaslarını güçlendirici fitness programları uygularlar. Fiziksel uygunluğa ulaşmak isteyen kadınlar ise en çok göğüs sarkmalarından şikâyet etmektedirler.

Kadınların göğüsleri ergenlik çağında belirginleşmeye başlamaktadır. Ergenlik döneminde göğüsler genellikle küçük ve diktir. İlerleyen dönemlerde göğüslerde oluşan damarlar, süt kanalları ve yağlanmalar sonucunda göğüsler büyümeye başlar. Yetişkinlik döneminde büyümesini tamamlayan göğüslerin ağırlığı da artar. Yer çekiminin etkisiyle aşağıya doğru yönelen göğüsler, derinin de gerilmesiyle birlikte sarkık bir hal alır. Göğüslerin sarkmasına neden olan diğer nedenler ise doğum yapma, emzirme ve menopoza girme durumlarıdır.

Göğüs sarkmasını engellemenin yolu ise doğru bir fitness programından geçer. Doğru kasları çalıştıran egzersizleri yapmak, göğüsleri toparlayarak daha dik durmasını sağlar. Göğüslerin dik durması için çalıştırılması gereken kaslar ise omuzların arasında ve göğüslerin iç kısmında bulunmaktadır.

Göğüs Sıkılaştıran ve Dikleştiren Egzersizler


Göğüsleri sıkılaştırmak ve dikleştirmek için bazı fitness egzersizleri vardır. Bu egzersizler göğüslerin iç kısmında ve omuzların arasında bulunan kasları geliştirerek göğüsleri toparlamaya yardımcı olmaktadır. Önemli olan fitness egzersizlerinin düzenli ve devamlı yapılmasıdır. Aksi takdirde dikleşen göğüslerin tekrar sarkması muhtemel bir durumdur.

Göğüs sıkılaştırma egzersizlerinin ilki göğüs sıkıştırma tekniği ile yapılan egzersizlerdir. Bu egzersizin aletsiz olanı oturarak ya da ayakta yapılabilir. Yapılması gereken tek şey ellerin göğüs hizasında birleştirilerek 5'er saniyelik aralarla birbirine bastırılmasıdır. Aynı egzersizi pilates topuyla da yapılmalıdır. Bu egzersiz yapılırken dirsekler açık pozisyonda olmalıdır.

Göğüs sıkıştırma tekniğinin çeşitli egzersizleri vardır. Pilates çemberi yardımıyla da göğüs sıkıştırma egzersizi yapılabilir. Pilates çemberi arkada tutularak elleri birleştirilir ve bırakılır. Bu egzersiz göğüs kaslarının yanı sıra omuz ve bel kaslarını da çalıştırmaktadır. Omuz ve bel kasları, göğüsleri destekleyen kaslardır. Bu nedenle bu egzersiz tekniği daha etkilidir. Lastikle göğüs sıkıştırma egzersizi de aynı etkiyi yaratacaktır.

Göğüsleri sıkılaştırma ve dikleştirme adına yapılan fitness egzersizleri arasında aletler ile yapılanlar da mevcuttur. Bunların başında dambıl yardımıyla yapılan, dumbell chest press adı verilen hareket gelmektedir. Bu hareket yapılırken sehpaya ya da pilates topunun üzerine uzanılır. İki ele alınan dambıllar yukarı kaldırılır. Sonra göğüslere kadar indirilerek tekrar kaldırılır. Hareketin devamında dambılları göğüs üzerinde birleştirmek yerine yanlara açarak devam edilebilir. Bu hareket yapılırken kolların açısı değişmemelidir.

Şınav hareketinin basitleştirilmiş hali olan duvar şınavı da göğüs dikleştirmeye yarayan bir fitness egzersizidir. Vücut dik durur ve eller duvara yaslanır. Önemli olan bu egzersizde vücudun pozisyonunu ve açısını bozmamaktır. Bu hareketin ardından klasik şınav çekme işlemi de yapılabilir.

Göğüs sıkılaştırma egzersizleri için fitness makinelerinden de yardım alınabilir. Butterfly adı verilen makine ile kelebek hareketi yapmak göğüslerin sıkılaşmasına önemli katkıda bulunur. Bu hareketi yapmak, göğüslerin yanlara doğru olan açıklığını kapatarak göğüslerin toparlanmasını sağlar. Bir başka makine hareketi ise dips adı verilen harekettir. Bu hareket üst düzey bir egzersizdir ve yapılması zordur. Yapılırken vücut aşağıya indiğinde yere belirli bir açıyla durmalıdır. Dirsekler 90 derecelik açıya geldiğinde vücudu tekrar yukarı kaldırmak gerekmektedir. Oldukça zor bir harekettir ve tecrübesiz kişilerin yapması sakatlıklara yol açabilir.

Göğüslerin Sarkmaması İçin Yapılması Gerekenler


Göğüslerin sabit durması için yapılmış bir çeşit giysi olan sütyen, göğüs sarkmasını önlemede yardımcı olabilir. Fakat bunun için doğru bir kullanım gerekmektedir. Kadınlar, geceleri rahatsızlık vermesinden dolayı kimi zaman sütyen takmadan yatmaktadır. Uyuma sırasında yanlara doğru sarkan göğüslerin şekli kısa zamanda bozulmaktadır.

Göğüslerin ve özellikle göğüslerin arasının sıcağa maruz kalması, göğüslerin sarkmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle uzun süre güneşte durulması bu açıdan sakıncalıdır. Özellikle yaz aylarında güneşten korunmalıdır. Aynı şekilde banyo sırasında sürekli sıcak suya maruz kalan göğüslerde de sarkma meydana gelebilir. Bu nedenle ılık ya da soğuk suyla duş alınmalıdır.

Fitness dışında göğüs kaslarını geliştiren ve göğüslerin dik durmasını sağlayan bir başka spor dalı da yüzmedir. Pek çok konuda diğer sporlardan daha etkili ve daha faydalı olan yüzme, bu konuda da yardımcı olabilir. Fitness çalışmaları, göğüslerin büyüklüğünden şikâyet edenler için de etkili olabilmektedir. Bu durumda yağ yakıcı programlar uygulanmalıdır.

Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları