BATIKENT OKÇULUK KURSU

blog yazısı ekle !

BATIKENT OKÇULUK KURSU

Ok ve yay ikilisinden oluşan bu spor dalı kişinin omuz ve kol kaslarını güçlendirmek ve onları harekete geçirmesi için oldukça uygun bir tercihtir. Okçulukta genellikle farklı yay ve ok türleri kullanılır. Bunun sebebi bu spor dalını yapanların kendi tercihlerindendir. Kimi zaman da bazı kişiler standart yay ve ok kullanmaktan yana olmazlar. Bunun sonucunda kendilerine uygun olarak ok ve yay verilmesi tercih edilir.Angora Okçuluk Spor Kulübü

Eryaman

Angora okçuluk olarak 2005 yılından bu yana içinde bulunduğumuz okçuluk branşı ile ilgili bilgi, beceri ve kazanımlarımızı sporculara aktarma çabası içerisindeyiz. Okçuluk adaptasyon ve konsantrasyona çok büyük katkılar sağlamaktadır. Dikkat eksikliğini gidermede önemli bir etkendir.

Okçuluk branşı 7 yaşından itibaren üst yaş sınırı olmaksızın yapılabilen nadir branşlardan biridir.
Okçuluk başarıya ve kazanmaya konsantre eder. Doğru nefes almayı sağlar. Kişinin öz güvenini yükseltir ve motive olmasını sağlar.

Angora okçuluk; sporun,disiplinin ve başarının adresi.
devamını oku...
Adres: Altay Mah. Orhanbey Cad. Galeria Avm Giriş Kat Eryaman - Ankara


Peki, bu yay ve ok türleri nelerdir? Temel olarak bu yay çeşitlerinden bahsedecek olursak olimpik yay, makaralı yayı sıralayabiliriz. Bu yaylar çeşidine göre fiber, ahşap, karbon veya çelikten imal edilmektedir. Oklar genellikle 60 ila 71 cm uzunluğunda, ağırlıkları ise 20 ila 28 gram arasındadır. Bu bir sporcu için en ideal düzenektir.

Batıkent okçuluk kursu salonları bugün müşterisine bu spor çerçevesinde sunduğu birçok ayrıcalıkla hizmet vermektedir. Okçuluk spor dalına ilişkin bu salonlarda aradığınız hemen her şeyi bulabilirsiniz.