MAMAK-ABİDİNPAŞA-DİKİMEVİ-CEBECİ-KOLEJ SPOR-FITNESS-PILATES-VÜCUT GELİŞTİRME SALONLARI

blog yazısı ekle !

MAMAK-ABİDİNPAŞA-DİKİMEVİ-CEBECİ-KOLEJ SPOR-FITNESS-PILATES-VÜCUT GELİŞTİRME SALONLARI

MAMAK-ABİDİNPAŞA-DİKİMEVİ-CEBECİ-KOLEJ SPOR SALONLARI

Spor yapmayı seviyorsunuz ama nerede yapacağınız konusunda kafanızkarışık mı? Mamak, Abidinpaşa,Dikimevi, Cebeci, Kolej civarında oturuyor veya çalışıyorsanız o bölgedeki spor salonlarını sizin için inceledik. Fitness, Pilates ve Vücut Geliştirme (Body Building) için size en uygun spor salonu seçimini aşağıdaki salonlar arasından yapabilirsiniz.


Öncelikle Ankara'daki Spor Salonlarını listeleyelim.
Sitemizdeki tüm salonlara AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları


Salonların Detaylı Bilgilerini sayfanın aşağısında okuyabilirsiniz.

Pozitif Sports Club - Mamak Spor Salonu - Tel: 0 (530) 464 81 62

Olympic Sport Center – Abidinpaşa Spor Salonu - Tel: 0 (312) 367 05 47

Sağlık Spor Center – Mamak Spor Salonu - Tel: 0 (530) 464 81 62

Diva Spor Center 2 – Cebeci Spor Salonu - Tel: 0 (541) 319 01 22 / 0 (312) 319 01 21

pH Form Woman's Spor Merkezi – Kolej Spor Salonu - Tel: 0 (312) 433 53 67

Dior Gym

Kızılay

KIZILAY PİLATES SALONUDİOR GYM

Pilates için artık sıradanlaşan ve klasikleşen tanımlardan biraz daha sıyrılarak, pilates için daha özel bir tanım yapmak daha doğru olacaktır. Pilates, bayanlar için oldukça önemli bir egzersiz sporudur. Bayanlar her zaman daha düzgün, çekici ve fit bir vücut görünümüne kavuşmak isterler. İşte bu sebeple pilates te bayanların tüm bu isteklerine karşılık verebilecek tek egzersiz sporu olarak imdatlarına yetişmektedir. Pilates özellikle gelişmiş toplumlarda gerek erkek olsun gerek bayan olsun herkesin yaptığı daha sağlıklı, daha düzgün ve hatta daha gösterişli bir vücut için gereklidir. Ülkemizde pilates ile en fazla bayanlar ilgilenmektedir. Bu sebeple de spor salonlarında pilates dersleri verilmektedir.

Günümüzde bayanların daha aktif olarak hayatımızda yer almasıyla birlikte çalışan bayanlar da her geçen gün artmaktadır. Bayanlar gerek kendilerine zaman ayırmak, gerek hayatlarında bir değişiklik olması için Ankara gibi büyük şehirlerin ve Kızılay gibi şehir merkezlerinin hengâmesinden bir an bile kurtulabilmek için pilates kursları en uygun spordur. Ayrıca her kadın daha güzel olmayı fazlasıyla hak etmektedir. Bu nedenle de pilates salonları bayanlara uzun zamandır hizmet vermektedir. Ankara – Kızılay'da Ankaralı bayanlara 24 yıldır hizmet veren Dior GYM Bayanlara Özel pilates salonu sadece bir pilates salonu değil bir sosyal tesis olarak dizayn edilmiştir. Bir spor dalı seçilirken en önemli konuların başında nitekim uzman kadrosu gelmektedir. Bu uzmanlık ise uzun zamanların katmış olduğu deneyim ve tecrübelerle elde edilir ve bu tecrübeli ve uzman pilates hocaları sizleri istediğiniz hedefe çok kısa bir süre içerisinde ulaşabilmenizi sağlayacak çalışma programını uygulayacaktır.

Ankara'da yaşıyorsanız ve spor ile ilgilenmek istiyorsanız gününüzü değerlendirmeye değecek bir mekânın olması gerekir. Yani bir sosyal tesis olması gerekir. Çünkü Ankara çok kalabalık bir şehir olduğu için otopark sorunu yaşamamanız oldukça önemlidir. Siz sporunuzu rahat bir şekilde yaparken aklınız aracınızda kalmayacak. Güvenlik kameralı otoparklara sahip bir spor tesisi özellikle de Ankara Kızılay'da müşterilerine hizmet vermektedir. Dior GYM pilates salonunun, diğer spor salonlarından farkı sadece güvenlikli otopark değildir. İstediğiniz spor dalında hizmet alabilirsiniz. Mesela; pilates ,zumba, jazzcardio ,taebo ,fitness-cardıo,bayanlara özel spor merkezi, kickboks, masaj, powerplate, spinning,bölgesel zayıflama ve daha birçok hizmete tek bir çatı altında ulaşabilmeniz mümkündür. İster ailenizle isterseniz de arkadaşlarınızla tüm gününüzü hem keyifle hem de spor yaparak değerlendirebilirsiniz. Sadece bununla da sınırlı kalmayarak sınırsız internet hizmetiyle de gün boyu internet hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bir spor merkezini avantajlı yapan, diğer spor salonlarından ve spor merkezlerinden ayıran özellikleri hiç şüphesiz müşterilerine sunduğu hizmetleri ve uzman ve tecrübeli personel kadrosudur. Ama özellikle Ankara'da her ne kadar çalışan bayan ve erkekler yoğunlukta olsa da ödeme planı her zaman akıllarda bir soru işareti oluşturmuştur. Dior GYM Ankara Kızılay'da bu soruna kredi kartlarına taksit imkânıyla çözüm getirmiştir. Visa, Mastercard ve American Express kullanıcılarına özel taksit imkânının da sunulmasıyla Ankara'nın her yerinden müşterilere hitap etmektedir.

Pilates merkezlerinin cazip özelliklerinden biri de düzenledikleri kampanyalardır. Yılın belirli dönemlerinde düzenledikleri kampanyalarla daha çok müşteriye hitap etmek için çalışmalar düzenlemektedirler. Mesela Dior GYM olarak son kampanyalardan biri de sınırsız üyelik kampanyasıdır. Bu kampanya ile 2 ay sınırsız olarak pilates, Zumba, jazz cardio, fit body, Fitness cardio çalışmalar 200 TL, 6 ay ise 400 TL olarak müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Sadece bununla da sınırlı kalmayarak istediğiniz her spor hizmeti için anında %10'luk bir indirim kazanabilirsiniz. Aileniz için oldukça iyi bir avantaj olan bu fırsatlar sayesinde hem ailece spor yapma imkânı bulabilirken hem de daha hoş ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Monotonlaşan ve git gide sıkıcı olan yaşantınıza değişik bir renk katmak sizin elinizde bunu da Ankara Kızılay'da Bayanlara Özel Spor Salonu Dior GYM pilates merkezinde yapmanız mümkündür.

Dior GYM pilates merkezinde herkese ve her bütçeye uygun spor ve pilates hizmetleri mevcuttur. Yapmanız gereken ister Ankara Kızılay'da pilates merkezini ziyaret edebilir, isterseniz de telefon ile iletişime geçerek size özel fiyat teklifleri alabilirsiniz. Kaçırılmayacak tekliflerin müşterilere sunulduğu dönemlerde sizlerde kayıt yaptırarak pilates kurslarına en kısa sürede başlayabilirsiniz.

Son Zamanlarn Artan Trendi: Kendi Vücut Ağırlığını kullanma; BODYWEİGHT FİTNESS ile 1 ay'da 5 kg
devamını oku...
Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

Favori Gençlik ve Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Necatibey Caddesi 51-1/B Kızılay-Ankara

Athletic Life Sports Club

Mamak

devamını oku... Adres: Natoyolu Caddesi No:238/65 Ege Mahallesi Mamak-Ankara

Diva Spor Center 2

Cebeci

20 Yıllık tecrübe ile Diva Spor Center Cebeci Şubesi 550 m2'lik bir alanda kurulu butik bir fitness salonudur. Alanlarında uzman milli takım sporcularından oluşan antrenör kadromuzla sizlere spor yapmanın ve kısa zamanda büyük sonuçlar almanın keyfini yaşatmaktadır. İlk günkü heyecan ve iş disiplini ile sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.
Diva Spor'u seçmeniz için Beş Neden;
  • Güleryüzlü Personel
  • Profesyonel eğitmen kadrosu
  • Son teknoloji cardio ve izotonik cihazlar ( Life Fitness , Technogym )
  • Hijyenik ortam
  • Hızlı sonuç

PERSONAL TRAINER
Uzman Eğitmenler eşliğinde kişiye özel egzersiz programları hazırlanması ve takibi gelişim takibi ile 2 haftada bir düzenli yapılan yağ, kas kemik ölçümleri ve vücut analizi ile sizleri daha kısa zamanda daha hızlı sonuçlar almanızı sağlar. Personal Trainer eğitimleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

DİYETİSYEN
İsterseniz ücretsiz vücut analizi ve sporcu beslenmesi hakkında öneriler alabileceğiniz gibi ufak bir ücret karşılığında da 7/24 ulaşabileceğiniz diyetisten hizmetinden faydalanabilirsiniz.

PERSONAL TRAINER + DİYETİSYEN
Uzman eğitmen ve diyetisyen işbirliği ile size özel antreman programı ve diyetinizle beraber inanılmaz kısa zamanda büyük sonuçlar elde edebilirsiniz.

SALONUMUZ BAY VE BAYANLARA YÖNELİK KARMA BİR SALONDUR.


devamını oku...
Adres: Cemal Gürsel cad. Yeni Acun sk. 1/A Cebeci - Ankara

Z Fit Spor Salonu

Kızılay

Z-Fit Spor Salonu, 2014 Eylül ayında Diyetisyen Aslı Ertürk ve büyük erkekler 100 kg vücut geliştirme Türkiye 3.'sü ve Ankara bölge birincisi Mehmet Ertürk tarafından kapılarını sporseverlere açmıştır.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibimiz ile üyelerimize en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.

Diyetisyenimiz ve alanında uzman spor ekibimiz ile sağlığınızı tehlikeye atmadan ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda yeni, sağlıklı ve fit bir hayata hep birlikte merhaba diyoruz.

Düzenli Egzersiz İçin 50 Sebep
1. Kendinizi daha iyi hisseder, olumsuz ruh durumlarına çok daha az girersiniz.
2. Öğrenme kabiliyetini artırır.
3. Özgüveninizi artırır.
4. Beyninizi zinde tutar.
5. Vücudunuzu zinde ve hazır tutar.
6. Duygu-durum (ya da akıl sağlığı) yönünden sizi güçlendirir.
7. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
8. Stresi azaltır ve strese karşı korur.
9. Daha mutlu olmanızı sağlar.
10. Yaşlanma karşıtı etkileri vardır.
11. Cilt sağlığı ve rengine olumlu katkısı vardır.
12. Uyku düzeninin düzeltir.
13. Felci önlemeye yardımcıdır.
14. Eklem fonksiyonlarını geliştirir.
15. Kas gücünü artırır.
16. Anksiyeteyi azaltır.
17. Hafızayı keskinleştirir.
18. Bağımlılıkların kontrol edilmesini kolaylaştırır.
19. Üretkenliği artırır.
20. Yaratıcı düşünce kabiliyetini artırır.
21. Vücut görüntüsünü iyileştirir.
22. Özsaygınızı artırır.
23. Hayata bağlı kalmanıza yardım eder.
24. Yeme bozukluklarını iyileştirir.
25. Yaşam süresini uzatır.
26. Kemiklerinizi sağlamlaştırır.
27. Kalbinizi güçlendirir.
28. Duruşunuzu (postür) düzeltip geliştirir.
29. Soğuk algınlığına karşı güçlü bir önleyicidir.
30. İştahı artırır.
31. Kolesterol düzeylerini sağlıklı değerlere tutar.
32. Birçok kanser türüne yakalanma riskini azaltır.
33. Yüksek kan basıncını düşürür.
34. Şeker hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.
35. Bunaklığı önlemede güçlü bir önleyicidir.
36. Sırt, bel ve boyun ağrılarını önler ve azaltır.
37. Kemik erimesi riskini azaltır.
38. Depresyonu azaltır ve depresyondan çıkarma olasılığı yüksektir.
39. Kas kaybını önler.
40. Enerji ve dayanıklılığı yükseltir.
41. Sportif performansı artırır.
42. Ağrıya dayanıklılığı artırır.
43. Denge ve koordinasyonu geliştirir.
44. Hücrelere yeterli ve daha bol oksijen taşınmasını sağlar.
45. Konsantrasyon yeteneğini artırır.
46. Kendini kontrol etme gücünü artırır.
47. Yorgunluğu ve kronik yorgunluğu azaltır.
48. Seks gücünü ve tatmin olma olasılığını artırır.
49. Hayatı daha heyecanlı yapar.
50. Yaşam kalitenizi artırır.
Gördüğünüz gibi, egzersiz yapmak için sebep çok ama yapmamak için kaç sebep sayabilirsiniz ki?devamını oku...
Adres: Fevzi Çakmak 2 sokak 30/A Kızılay 06420 Çankaya - Ankara

Olympic Sport Club

Mamak

Olympic Sport Club - Abidinpaşa Spor Salonu

%10 Ekstra İndirim - AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı belirtiniz.

Fitness ve Cardio

Fitness kelime anlamı olarak "Sağlıklı ve formda olmak"tır. Bir çok egzersize dayalı bir spordur.

Diğer bütün sporlardan farklı bir hedef olarak, bütün kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün sporlar dallarında fitnessta kullanılan egzersizler yer alır yahut bir spor dalına özel bir egzersiz fitnessta yer alabilir. Çünkü her spor dalında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için yapılan egzersizlerin pek çoğu fitness egzersizleri olarak da kullanılmaktadır.

Her kişiye ve belirlenen amaca göre antrenman programları farklılık arz eder. Fitness sporunda kesin bir antrenman standardından söz edilemez. Yani her yaşın, her hayat tarzının ve vücut tipinin birbirinden farklı olarak; bir uzman tarafından takip edilen çalışma programı olmalıdır. Bu spor belirli kalıp ve hedefleri olmadığından dolayı her yaşta yapılabilir. Örneğin 16 yaşında ya da 55 yaşında bu spora başlayabilirsiniz.

Bu sporun vücut geliştirmeden iki farkı bulunur: Öncelikle gelişmek için değil, sağlık için yapılır. Ayrıca bir fitness antrenmanında kardiyovasküler çalışma (koşmak, pedal çevirmek gibi sizi nefes nefese bırakacak, kalori harcatan ve zindelik sağlayıcı egzersizler) ağırlık çalışması ile birlikte yapılır. Bu nedenle kaslar fazla büyümez, sadece sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır.

Personal Training

Özel olduğunuzu hissedeceksiniz! Personal Training'i özel kılan kinesiyoloji, anatomi, biomekanik, egzersiz fizyolojisi, beslenme, antrenman bilimi dallarında eğitim almış, tecrübeli bir profesyonel olan antrenörünüzün, antrenmanınız süresince sizinle birebir birlikte çalışması ve programınızın günlük olarak hazırlanmasıdır.

Rutin olmayan günlük programlar ve fonksiyonel fitness egzersizleri ile motivasyonunuz en üst düzeyde olacak. Antrenörünüzün çalışma süresi boyunca tüm dikkat ve ilgisinin sizin üzerinizde yoğunlaşmış olmasıyla, olabilecek en ufak yanlış hareket riski bile tamamen ortadan kalkacak, tüm hareketler tamamen eksiksiz ve doğru teknik ile uygulanacak, böylelikle istediğiniz form ve kondüsyona çok daha hızlı şekilde ulaşacaksınız.

Spinning


“Spinning", (belli olacağı üzere) “spinning" bisikleti adı verilen, özel tasarlanmış sabit bir bisikletle yapılan aerobik bir egzersizdir. Pedal çevirdikçe, sizi motive eden bir müzik çalar ve çalıştırıcı, bisiklete dışarıda bindiğinizi gözünüzde canlandırmanızı sağlayacak şekilde konuşur: “Şimdi yüksek bir tepeye çıkıyorsunuz ve henüz doruğunu göremiyorsunuz"... Ders sırasında hızınızı sürekli değiştirirsiniz. Bazen çevirebildiğiniz kadar hızlı, bazen de yavaş. Bu, kendi içinize bakmanıza ve vücudunuzla çalıştığınız kadar zihninizle de çalışmanıza yardımcı olur.


devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi cad. Nokta İş Merkezi (Makromarket yanı) No: 135/59-60-70 4 kat Abidinpaşa-Ankara

Erdem Yalçın Spor Kulübü & Es Life Body Fitness

Mamak

Okulumuz Taekwondo,çocuk taekwondo, kick boks, fitness, body, besyo hazırlık, askeri ve polis okulları hazırlık, çocuk cimnastiği, eğitsel oyunlar başta birçok branşta kurs vermektedir. Okulumuz bünyesinde dünya, Avrupa ve olimpiyatlarda dereceler elde etmiş sporcular ve antrenörler vardır.

Okulumuz hafta içi ve cumartesi sabah 09.00 dan Akşam 22.30 a kadar acıktır. Pazarları sabah 11.00 dan 20.00 a kadar acıktır.


devamını oku...
Adres: Yeşilbayır Mah. 1774/1 Sokak No:2/A Yeşilbayır Mamak - Ankara

pH Form Woman's Spor Merkezi

Kolej

Hafta içi sabah 8.30 akşam 21.00 arası,
Hafta sonu sabah 10.00 akşam 15.00 arası merkezimizi esnek saat dilimlerinde"hocalarımız ile birlikte" kullanabilirsiniz.

Bildiğin fitness ve spor programlarını unut, sana sıradışı bir deneyim sunuyoruz.

Hiçbir spor aletine gebe kalmaksızın, vücut ağırlığınla ve müziğin ritmi ile pilates, piloxıng, step aerobik bölgesel çalışma kardio kickbox hareketleriyle kalp atışlarının hızlanışını hisset bırak metabolizman uyansın.

İstediğin vücut formunu yakalamak için zamanının ve paranı çarçur etme. İster zayıflamak için ister kilo almak için istersen de sıkılaşıp form tutmak için ihtiyacın herne olursa olsun senden tek istediğimiz günlük 1 saatini bize ayırman.

Unutma ! istediğin hedefe ulaşman için biz eğitmenler yanındayız terinin son damlasına kadar.

pH-FORM WOMAN'S spor salonu 2010 yılından itibaren kolejde hizmette olan bir salondur. Kişi memnuniyeti ve ulaşılır hedeflerle halan devam etmekteyiz. Esnek çalışma saatlerinin kişiye sunulmasıyla eğzersiz kaçınılmaz yaşam şekline dönüştürülür

Sistemimizde mutlaka eğitmenle birlikte başlayıp bitirmek durumundasınız çünkü karma bıranşların hakim olduğu kişilerin sıkılmaya

fırsatlarının olmadığı aktif eğzersizlerle tüm vücut çalıştırılır. Kişileri sadece ölçmekle kalmayız aynı zamanda beslenem günlüklerini belirleriz.

SPOR=BESLENME NERDEMİ TABİKİ pH-FORM WOMAN'S SPOR MERKEZİNDE.
devamını oku...
Adres: Servi sok. 31/9 Öncebeci-Kolej-AnkaraPozitif Sports Club - Mamak Spor Salonu

spor merkezleri

Pozitif Sport Club, Ankara'da, Mamak'ın Ege Mahallesi'nin en donanımlı spor tesisidir. Üyelerine konforlu ve nezih bir ortamda spor yapma imkânının yanı sıra keyifli bir sosyal ortam da sağlar. Pozitif Sports Club, üyelerine en iyi ve kaliteli hizmetleri sunmaya odaklanmıştır ve müşteri memnuniyetini zirveye taşımayı hedefler.

Pozitif Sports Club, profesyonel ekipmanlar ile donatılmış olup, mekanda hijyenik bir ortam sağlanmıştır. Spor salonunun yanı sıra, sporun ardından üyelerin hoşça vakit geçirebileceği ve sosyalleşebileceği bir kafe de bulunmaktadır.

Pozitif Sports Club'ın üyelerine sunduğu hizmetler şu şekildedir:

Fitness, Pilates, Kick Boks, Boks, Personal tranning, Step, Aerobik, Spinning, Zumba, Taebo, Çocuk Jimnastiği, Bale, Oryantal, Masaj, Buhar odası, Sauna

Sauna, kadın ve erkek üyeler için ayrıdır, böylelikle mekân her kesime hitap etmektedir.

Bu spor salonu size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı mutlaka belirtiniz.


Adres:
Ege Mahallesi Nato Yolu Caddesi No:238/35 (Altunbilekler Market Yanı-Natavega Yakını) Mamak-Ankara
Telefon:
0 (544) 760 21 70 / 0 (312) 390 43 90


Olympic Sport Center - Abidinpaşa Spor Salonu

spor merkezleri

Ankara'nın Mamak ilçesinin Abidinpaşa semtinde bulunan Olympic Sport Center, sporseverlerin gönül rahatlığı ile gidebileceği bir spor merkezidir.

Olympic Sport Center'ın üyelerine sunduğu hizmetler şunlardır:

Anne çocuk jimnastik, Bale kursu, Vüct Geliştirme-Body building, Cardio, Jimnastik kursu, Crossfit, Dağcılık, Fitness, Jimnastik, Kickboks, MMA, Park Out, Personal Training, Pilates, Power Lifting, Taekwondo, Tırmanma, Trambolin, TRX Suspention Training

Temiz ve kaliteli ekipmanlarla döşeli spor salonunun yanı sıra üyelerin keyifle vakit geçirip dinlenebileceği bir bahçe bulunmaktadır. Spordan çıkan üyeler bahçede dinlenebilecekleri gibi saunayı da tercih ederek rahatlayabilirler. Ayrıca Olympic Sport Center, üyelerine kablosuz internet hizmeti de sağlamaktadır.

Bu spor salonu size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı mutlaka belirtiniz.


Adres: Tıp Fakültesi cad. Nokta İş Merkezi (Makromarket yanı) No: 135/59-60-70 4 kat Abidinpaşa-Ankara
Telefon: 0 (312) 367 05 47


Sağlık Spor Center - Mamak Spor Salonu

spor merkezleri

Ankara'nın Mamak ilçesinde, üyelerine hijyenik ve huzurlu bir ortamda spor yapma imkanı tanıyan bir spor tesisidir. Mekan, dayanıklı ve kaliteli ekipmanlar ile donatılmıştır. Her üye ile ilgilenen muhakkak bir antrenör bulunmaktadır.

Sağlık Spor Center'ın üyelerine sunduğu hizmetler şu şekildedir:

Taekwondo, Fitness, Vücut Geliştirme, Boks, Kick Boks, MuayThai, Jimnastik, Step – Aerobik

Sağlık Spor Center, yaklaşık 700 m2lik alanda, üyelerine uzman antrenörleri ile spor hizmeti sunmaktadır. 7'den 70'e herkese spor yapma şansını tanıyan spor merkezi, güvenilirliği nedeni ile çok tercih edilmektedir.

Bu spor salonu size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı mutlaka belirtiniz.


Adres: Çağlayan mah. Tıp Fakültesi cad. No:250 Mamak-Ankara
Telefon: 0 (530) 464 81 62


Diva Spor Center 2 - Cebeci Spor Salonu

spor merkezleri

Ankara'nın Cebeci semtinde bulunan Diva Spor Center 2, gencinden yaşlısına tüm kesime hitap eden butik bir spor merkezidir. İnsanların eşiyle, dostuyla güzel vakit geçirerek spor yapabileceği bir mekandır. Diva Spor Center'ın Cebeci Şubesi, 550 m2lik bir alandan oluşup, kaliteli ekipmanlar ile donatılmıştır. Ayrıca Diva Spor Center'ın antrenörleri milli sporculardır. Bu başarılı kadro ile üyeler istedikleri sonuca kısa zamanda ulaşma şansını yakalarlar. Üyeler aynı zamanda beslenme alışkanlıklarını düzene koymak için spor salonu ile beraber çalışan diyetisyenlerden yardım alabilirler.

Diva Spor Center'ın üyelerine sunduğu hizmetler şu şekildedir:

Bölgesel spor çalışmaları, Bölgesel zayıflama, Cardio, Fitness, Pilates, Personal training

Diva Spor Center 2, üyelerine ödeme seçeneği olarak nakit yerine kredi kartı seçeneğini de sunmaktadır. Spor salonu, kadın ve erkeklere yönelik olan karma bir salondur. Kadınlar için ayrı salon bulunmamaktadır. Ayrıca, mekanda kablosuz internet erişimi de mevcuttur.

Bu spor salonu size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı mutlaka belirtiniz.


Adres: Cemal Gürsel cad. Yeni Acun sk. 1/A Cebeci - Ankara
Telefon: 0 (541) 319 01 22 / 0 (312) 319 01 21


pH Form Woman's Spor Merkezi - Kolej Spor Salonu

spor merkezleri

Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı olan Kolej semtinde bulunan pH Form Woman's Spor Merkezi kadınlara özel bir tesistir. pH Form Woman's Spor Merkezi antrenörleri spor aletleri olmadan da spor yapılabileceğinin altını çiziyor. Ayrıca üyelerine spor yaparken müziğin eşsiz zevkini tattırıyorlar.

pH Form Woman's Spor Merkezi'nin üyelerine sunduğu hizmetler şunlardır:

Aeorobik, Fitness,Fitness Hidrolik, Masaj, Personal training, Pilates, Step, Yoga

Üyeler spor yapmadan evvel ya da spor yaptıktan sonra pH Form Woman's Spor Merkezi'nin şirin kafesinde hoş vakit geçirebilirler. Mekan, üyelerine kablosuz internet de sağlamaktadır.

Bu spor salonu size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı mutlaka belirtiniz.


Adres:
Servi sok. 31/9 Öncebeci-Kolej-Ankara
Telefon: 0 (312) 433 53 67
SPOR SALONUNU MÜDAVİMLERİ İÇİN 17 İPUCU


Kim daha sağlıklı bir vücuda, daha fit bir görünüme sahip olmak istemez ki? İşte tam da bunun için insanlar spor yapıyor, ancak çoğu küçük noktayı atlıyorlar. Bu yazımızda sizlere spor yapmanın yanı sıra, üç beş küçük tüyo vereceğiz. Vereceğiz ki yaptığınız spor daha da anlam kazansın!

1) H2O'ya merhaba deyin!
Spor yaparken, kesinlikle sadece durup oturduğumuz zamanlardan çok daha su kaybediyoruz. Vücuttaki nem dengesini koruyabilmek ve hücrelerimizi cansız bırakmamak için bol bol su içmek ilk şartımız. Eğer dümdüz su içmekten sıkılırsanız, detoks suları var! Çok kompleks bir şey hazırlamanıza gerek yok. Mataranızın içerisine iki dilim salatalık, iki dilim limon, bir tutam taze nane yaprakları yahut birazcık karanfil atarak suyunuzu tatlandırabilirsiniz. Eğer bir sporlar uğraşıyorsanız ya da pilates, fitness, vücut geliştirme yapıyorsanız hayatınızda suyun büyük bir yer almasına hazır olun!

2) En iyi fitness arkadaşını bulun!
Bir fitness arkadaşı bulmak motivasyonunuzu korumak için çok iyi bir fikir. Ancak bu arkadaş cesaret kırıcı değil ilham verici biri olmalıdır. Yanınızda bir arkadaşınız olursa, başladığınız egzersizi tamamlama gücü bulursunuz. Eğer tek başınıza olursanız kolayca pes edebilirsiniz.

3) Bunları hazırlayın!
Kilo vermeyi hedefliyorsanız, size yardımcı olacak atıştırmalıkları tercih edin. Evde televizyonun karşısında otururken cips, patlamış mısır yemek yerine; çok daha sağlıklı olan bir yiyecek tercih edebilirsiniz: yoğurt. Bir kaseye biraz yoğurt koyun ve üzerine birazcık kuruyemiş ekleyin. İşte, sağlıklı ve enfes atıştırmalıklarınız hazır!

4) Kaslarınızı rahatlatın!
Yorucu egzersizlerin ardından kaslarınız oldukça yorulacaktır. Spor sonrası ağrılarınızı dindirmek için yapmanız gerek şey, kendinizi soğuk suya bırakmak. Küvetinizi soğuk su ile doldurun, hatta daha da soğuk olması için buz küpleri atın. Buz gibi suya bacaklarınızı daldırın ve 10-15 dakika bekleyin. Birçok uzman, çoğu profesyonel sporcunun ağrılarını azaltmak için bu yöntemi kullandığını söylüyor.

5) Tatlının peşini bırakın!
Geceleri her insanın canı böyle biraz tatlımsı şeyler çeker, evet biliyoruz… Ama zayıflama yoluna baş koyduysanız, bu yoldan dönmemelisiniz. Canınız çok tatlı istediyse çikolatalı, şekerli şeylere sarılmak yerine; meyveyi tercih edin. İçerisinde glikoz bunun meyveler de sizin tatlı isteğinizi bastıracaktır, ayrıca meyve çok daha sağlıklıdır.

6) En rahat ayakkabıyı bulun!
Spor yaparken ayağınızın rahat etmesi çok önemlidir. Fitness için ayakkabı satın almanız için size bir tüyo verelim: Ayakkabınızı günün sonunda alın. Tüm gün boyunca ayaklarınız şişecek, ayakkabı ayağınıza vurmuş olacak; ayaklarınız en rahatsız halinde olacak. İşte tam da ayaklarınız bu haldeyken, sizin için en rahat ayakkabıyı bulabilirsiniz!

7) Mükemmel melodinizi seçin!
Müzik eşliğinde koşmak, odaklanmak için harika bir yoldur. Yalnızca çok yüksek sesle dinlememeye dikkat edin, sonra araba seslerini duyamazsınız! Sizi en iyi şekilde enerji ile dolduracak müzikleri seçin.

8) Ne zaman tartılmalı?
Bir haftadır o zorlu diyetinizi uyguluyorsunuz. Bi' tartıya çıkın bakalım, neler fark etti! Düzenli spora ve diyete başladıktan sonra günlük, haftalık ve aylık olarak tartılın ve kayıt tutun. Fitness ya da pilates yapmanızın faydasını, kendinizdeki değişimi tartıda aynadakinden çok daha rahat görebilirsiniz.

9) Porsiyonunun polisi ol!
Bifteğiniz tabağınızın yarısından çoğunu kaplıyor mu? Hemen tabağınızdaki etin, tabağınızın yarısına düşmesini sağlayın. Tabağın geri kalanını da sebze ile doldurun. İşte dengeli beslenme diye buna denir! Vücut geliştirme, fitness ya da pilates İle uğraşıyorsanız beslenmenize muhakkak dikkat etmeniz gerekiyor.

10) Yemeğinizle eğlenin!
Evet, diyet yapmak kolay ve keyifli bir şey değil, kabul ediyoruz. Ama fitness, pilates veya vücut geliştirme yapıp da diyet yapmamak da olmaz! Ehh, ne yapalım o zaman? Diyet tabağımızı neşelendirelim! Meyve ve sebzeleri tabağına farklı biçimlerde koyarak, baharatları ve limonu kullanarak eğlenceli tabaklar hazırlayabilirsiniz.

11) Dondurmayı meyveli tercih edin!
Eşinizle, dostunuzla dondurma yemeye gittiğinizde sırf diyet yapıyorsunuz diye dondurmadan mahkum kalacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çikolatalı ve karamelliye göre meyveli dondurmalar daha az kalori içerir. Meyveli dondurmanızın tadını çıkarabilirsiniz!

12) Destekçinizi doğru seçin!
Spor sutyeni kullanın. Ancak kullandığınız sutyenin sizi çok fazla sıkmamasına ya da çok fazla da gevşek olmamasına izin verin. Kullandığınız spor sutyeni hava geçirgenliğine sahip olurken aynı zamanda göğüslerinizi de sabit tutmalı.

13) Yan dikişlerinizi rahatlatın!
Bilirsiniz, fitness yaparken temponuz arttığı zaman kaburganızın altında keskin bir ağrı kendini hissettirir. Buna yan dikiş denir ve siz fitness yapmanızı engelleyince ciddi bir sıkıntı haline gelebilir. Fitness çalışmanıza devam edebilmek için, yumruğunuzu göğüs kafesinizin altına koyun, bastırın ve 10 adımda derin nefes alın. Yaklaşık 30 saniye içerisinde ağrı azalacaktır ve böylece çalışmanıza kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

14) Çalkalayın!
Kalori yakmak için illa fitness merkezini ziyaret etmeniz şart değil. Evde takın kulaklığınızı, açın en sevdiğiniz şarkıyı ve dans etmeye başlayın! İşte, vücudunuz hareket ediyor ve kalori yakıyorsunuz bile! Bu yöntemle saatte 200 ila 600 arası kalori yakacağınızı unutmayın!

15) Fitness için yakıt!
Yarın çalışma temponuzu arttırmayı mı düşünüyorsunuz? O zaman yarına daha güçlü çıkmanızı sağlayacak şekilde çıkın. Protein ve karbonhidrat yüklemesi yapın! Fitness sonrası ile tekrar dengeye kavuşmanızı sağlayacak şekilde beslenin.

16) Hava almanın tam zamanı!
Sıkılmadınız mı dört duvar arasında? Dışarda, temiz havada egzersiz yapmak gibisi yok! Güneş'ten olabildiğince faydalanın, bol bol D vitamini alın. Ancak güneşin zararlı ışınlarından korunmayı da ihmal etmeyin. En az 30 SPF ve su bazlı bir güneş kremi kullanın. 15 SPF üstü bir dudak kremi ve açık renk spor kıyafetleri giymeyi de unutmayın!

17) Sağlıklı fast food bulun!
Fast food'dan kaçamadığımız bir gerçek ama sağlıklısını bulmamız da imkansız değil. Salatalı ızgaralar bunun için muazzam bir örnek! Vücut geliştirme çalışmanızın ardından karnınız zil çaldığında gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları